Şimdi Ara

XBOX360 SÜREKLİ SORULAN SORULAR & KAPSAMLI CEVAPLAR (99. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.253
Cevap
31
Favori
393.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben xbox 360 almayı düşünüyorum onun için para biriktiricem ama kafamda soru işaretleri var hala yardımcı olursanız sevinirim.Sorularıma geçiyorum:

1.2009 haziran ına kadar yeterince para biriktirebiliyorum hd tv miz var hangi x box tercih etmeliyim?(fiyatı ve kendisi en iyi olan)
    2.nerden bulabilirim?(garantili ve en ucuz mümkünse)
    3.orjinal oyun da almak istiyorum onları nerden ucuza bulabilirim yurt içi veya yurt dışı önemli deil
    4.3k dan çok korkuyorum bunu en aza indirmek için hangi makineyi tercih etmeliyim ve başka ne yapılabilir?
    5.korsan oyun da çalıştırmak istiyorum onun için ne yapabilirim
    6.multiplayer oynamak için 1 yıllık ne kadar ödemek gerekli ve bu üyelik nasıl yapılır?
    7.eğer makine fw li ise ama liveden orjinal oyun üzerinden multiplayer oynarsam banlanır mıyım
    8.xbox live de neler yapılabilr
    9.diyelim ki ps3 korsan oyun çalıştırmaya başladı xxbox 360 mı ps3 mü
    10.internete bağlanma,grafik,işlemci olarak hangisi üstün
    11.özel oyun olarak düşündüğümüzde hangisi daha iyi(ps3?xbox360?)
    12.xbox da kalvye veya mouse çalışır mı dier aksesuarlar neler
    13.son olarak ben alacaım konsolu beni en az 2,5 yıl götürmesini isterim, x box mı bunu daha iyi yapar ps3 mü?
    14oyun update i patch i nasıl oluyor nası bulunabilr
    15film izleyebilr miyim divx ya da dvd formatında
    16 blu ray li xbox var mı blu ray ps3 e çok büyük bir avantaj sağlar mı
    17 kopya oyun xbox a ne kadar zarar verir

Sorularıma içtenlikle cevap verirseniz sevinirim çünkü ben bu konuda fazla bir şey bilmiyorum.Şimdiden çok teşekkürler.

• pal ve falcon oldumu zaten gözü kapalı alası geliyo insanın
  • @berry11
    bu kadar soru olurmu be ama yinede cevap veriyim başka sorunda yoktur zaten

1-2) ülkemizde resmi satışı yok ama 2009 a gelmeden eylül-ekim gibi ülkemizde de olacak o zamn garantili bir xbox Elit (en iyisidir) bunu alman senin için çok iyi olacaktır..
    3) korsan oynamak istiyorsan orjinal hiç bir işe yeramaz burası es geçiyorum...
    4)Elit zaten Falcon işlemcili dir yani en dayanıklısı diyebiliriz...buna ek olarakta bir INTERCOOLER alabilirsin önce makinayı al sonra sana bir güzel inercooler adresi veririz ordan 50 YTL ye alabilirsin..
    5)işte burası karışık yeni çıkaack olan makinalar liteon dvd li olacak ve bu dvd lere fw atılamayacakmış ama onuda kırarlar giibime geliyor...
    6)forumun 2.el ve gittigidiyor ve ebayde... 12 aylık live 30-40 ytl arasına satılmakta.
    7)ban lanırsın kaçarı yok fw varsa ban var..
    8)en önemli özelliği multiplayer oyun oynayabilirsin ve tema resim vb..eklentiler var..
    9)2010 a kadar xbox..tabi bu benim görüşüm PS3 garantili ve daha az hatalı faln diye o da seçilebilir
    10)ikiside aynı diyebiliriz...
    11)çoğu oyunda xbox şuanda daha iyi görülüyor örn:GTA4
    12)maus klavye-direksiyon seti-kulaklıktı mikrofondu,hepsi mevcüt
    13)xbox 2,5 sene daha gider ama daha uzun ömürlü isersen ps3 alabilirsin çünkü söylentilere bakılırsa ps3 10 sene gidecekmiş..tabi xbox yeni versiyon 2011 gibi çıkarsa o zamn 2012 de de ps4 çıkar şu anda her iki konsoldan da ses seda yok en erken 2012...yani baya bir zaman var..
    14)oyun update leri sen oyunu taktığında live a bağlı ise o sana sorarak otomatik yüklüyor ama yama yüklemek için bir PC ye bağlama apaatı var ilk sayfayı iyi oku...
    15)xbox yayınladığı yama ile oynatamadığın videoların codeclerini senden yüklemeni isteyecek ve 2 dk yükledikten sonra izleyebileceksin..
    16)yok...çıkmazda....ps3 e avantajı var tabi MGS4 mesela
    17)valla tm forumu görüyorsun kopya ile bir hata alan yok sadece bilindik 3K oda voltaj ve aşırı ısınmadan kaynaklanıyor...

kolay gelsin

• çok teşkkür ederim
    ben bu xbox360 elite pal i amerkiadan ya da başka bir ülkeden bulabilir miyim acaba(yurt dışından güvenilir olur mu)
    bi de şu tarihi olayı var şundan önce çıkanı alma bundan önce çıkanı falan diebi de ben oturdum mu en az 4 saat oynarım bu 3k yı etkiler mi elit te
    ps3 çip ne zaman çıkacak onun hakkında bilgi alabilir miyim çünkü daha uzun sürecekse xbox alıcam
    anladım ki xbox korsan oyunla multiplayer olmaz ama multiplayer oynamsak da fw li iken yama demo falan indirsek ne olur
    65 nm olayı nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berry11 -- 4 Ağustos 2008; 19:53:29 >
  • bir de ps3 xbox karşılaştırması alabilr miyim
    hangisini almak doğru olur bilmiorum dediğim gibi beni en az 3 sene götürsün sorun az çıkarsın
    örneğin bir 60 gb hdd pal playstation3 ile xbox 360 elite karşılaştırması çok ii olur
  • yurt dışından alabilirsin sorun olmaz garanti olayı faln nasıl olur bilmem ama...
    o eski üretimli xbox larda idi şimdi artık onlardan bulmak zor dediğim gibi intercooler alırsa 4-6 saat arası onadınmı sorun olacağını sanmıyorum...
    ps3 çip çıkmaz gibi duruyor ama belli olmaz en azından hiç bir tarih veremem...
    xbox ile live a bağlı isen her an ban yiyebilirsin ne yaparsan yap...

forumda karşılaştırmalar bulabilirsin ama çoğu kavga çıktığından kapanıyor
    veya google de karşılaştırmalara bakabilirsin...
  • Arkadaslar bugun bi yerde X360 Pro gordum.Konsolun uretim tarihi 2008.02 di ve HDMI cikisi var sizce bu konsol Falcon mudur?
  • Hayır değildir çünkü hiç bir pro falcon değil. Bendede 11 mart 2008 tarihli pro var. Şuana kadar hiçte ısınma sorunu olmadı sonuçta ilk sayfada yazdığı gibi bunlar içinde gerekli önlemler alınmış ama tabi ki bu iş biraz da şans işi ama bence 2008 üretimli olanları gönül rahatlığı ile alıp kullanabilirsin hepsi revize olmuş aletlerdir bence illa falcon olcak diye bir kural yok. Benim şahsi fikrim bu!
  • Cok sagol arkadasim.O zaman Arcade alicam olsun yinede Falcon almak varken...Cevabin icin cok saol.
  • Tabi ki seçim senin umarım 3ksız günler bizleri bekler
  • arkadaşlar aklıma birşey geldide sorayım dedim şimdi 2. bir xbox 360 alıcam live için yanlız bu makineyi pal alırsam , ntsc makinesi olanlarlada live oynayabiliyormuyum ? yoksa sadece pal arkadaşlarlamı oynayacağım..
  • Arkadaşlar bişey sorcam bir xbox 360'ın ntsc mi pal mı olduğunu kutusundan veya üstünden anlayabilir miyiz (veya nasıl anlayabiliriz) bide falcon olması için üretim tarihinin kaçtan başlaması gerekiyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: rm_rm

Arkadaşlar bişey sorcam bir xbox 360'ın ntsc mi pal mı olduğunu kutusundan veya üstünden anlayabilir miyiz (veya nasıl anlayabiliriz) bide falcon olması için üretim tarihinin kaçtan başlaması gerekiyor?

Pal ya da ntsc olduğu kutunun yanında yazıyor barkodun üstünde. Falconlar benim bilidğim kadarıyla 2007de çıktı 2007'nin 10. ayı falan olabilir ama üretim tarihi ile anlaşılmıyor falcon olmasın kutunun üstünde 175w yazması gerek
  • xbox 360 da wireless var mı?
  • Bu soruya cevap veren kişinin mesajını görünce düzeltme gereği duydum, bakın arkadaşlar lütfen bir konuda tam olarak bilginiz yok ise kesin biliyor gibi konuşup soruyu soranı vede diğer okuyacak insanları yanlış yönlendirmeyin.

Aynı Arcade Pack ler gibi, Pro ve Elite Pack lerdede Falcon anakartlı ürünler mevcut, sizin baktığınız konsol hele ki 2008 üretimli ve 2. ay, satıcıya bir sorun eğer ki konsol PAL derse bir de kutu üzerindeki barkoda (ilk sayfada resmi var) bakın (eğerki kutu üzerinde barkod yoksa kutuyu açıp adaptör üzerine bakın) 175w yazısını görürseniz %100 Falcon dur ki bana göre bu konsol %100 Falcon.

quote:

Orjinalden alıntı: spice boy

Arkadaslar bugun bi yerde X360 Pro gordum.Konsolun uretim tarihi 2008.02 di ve HDMI cikisi var sizce bu konsol Falcon mudur?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Soru sormak içinde belli bir bilgi birikimi gerekir, lütfen biraz konsolları, konsol dünyasını araştırın, biraz daha mantıklı sorular sorun, öyle yok bedavadan tüm soruların cevaplamak.

quote:

Orjinalden alıntı: berry11

çok teşkkür ederim
    ben bu xbox360 elite pal i amerkiadan ya da başka bir ülkeden bulabilir miyim acaba(yurt dışından güvenilir olur mu)
    bi de şu tarihi olayı var şundan önce çıkanı alma bundan önce çıkanı falan diebi de ben oturdum mu en az 4 saat oynarım bu 3k yı etkiler mi elit te
    ps3 çip ne zaman çıkacak onun hakkında bilgi alabilir miyim çünkü daha uzun sürecekse xbox alıcam
    anladım ki xbox korsan oyunla multiplayer olmaz ama multiplayer oynamsak da fw li iken yama demo falan indirsek ne olur
    65 nm olayı nedir

• PES hariç diğer tüm oyunları oynayabilirsiniz.

quote:

Orjinalden alıntı: freshflesh

arkadaşlar aklıma birşey geldide sorayım dedim şimdi 2. bir xbox 360 alıcam live için yanlız bu makineyi pal alırsam , ntsc makinesi olanlarlada live oynayabiliyormuyum ? yoksa sadece pal arkadaşlarlamı oynayacağım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: sky__walker

Bu soruya cevap veren kişinin mesajını görünce düzeltme gereği duydum, bakın arkadaşlar lütfen bir konuda tam olarak bilginiz yok ise kesin biliyor gibi konuşup soruyu soranı vede diğer okuyacak insanları yanlış yönlendirmeyin.

Aynı Arcade Pack ler gibi, Pro ve Elite Pack lerdede Falcon anakartlı ürünler mevcut, sizin baktığınız konsol hele ki 2008 üretimli ve 2. ay, satıcıya bir sorun eğer ki konsol PAL derse bir de kutu üzerindeki barkoda (ilk sayfada resmi var) bakın (eğerki kutu üzerinde barkod yoksa kutuyu açıp adaptör üzerine bakın) 175w yazısını görürseniz %100 Falcon dur ki bana göre bu konsol %100 Falcon.

quote:

Orjinalden alıntı: spice boy

Arkadaslar bugun bi yerde X360 Pro gordum.Konsolun uretim tarihi 2008.02 di ve HDMI cikisi var sizce bu konsol Falcon mudur?

Sanırım yanlış bilgi veren ben oluyorum Özür dilerim arkadaşı yanlış bilgilendirdiğim için. Sizin mesajı okuyunca hemen benim adaptöre baktım 175w yazıyordu fotosunu aşağıda yolladım kutu üstünde hiç bir çekilde yazmıyor sadece adaptörde var 175w yazısı var.

Benim pro falcon işlemcili mi yani şimdi? 2008 3 ay üretimli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marcus83 -- 5 Ağustos 2008; 21:31:28 >

• liteon u kıran hacker falan faha çıkmadı
  • lcd tv den hdmi ile xboxı bağladıgımda ses gelmıyo goruntu net. scartla denediğimde ise ses var ancak goruntuyu netleştiremıyorum.sky__walker veya bilen arkadaşlar cvplarsa sevinirim.teşekkurler
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.