Şimdi Ara

XBOX360 SÜREKLİ SORULAN SORULAR & KAPSAMLI CEVAPLAR (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.253
Cevap
31
Favori
393.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pal adaptörü denilen, bir ucu 220v (ülkemize ait şebeke voltaj değeri) diğer ucu xbox360 a giren adaptör.
    ntsc-u adaptörü ise bir ucu 110v, diğer ucu xbox360....

şimdi eğer ntsc-u alırsan, bizim şebeke 220v olduğundan önce bunu 220v tan 110V ta düşürüp (ki bu işi ayrı olarak alacağın bi cihaz yapıyor) sonra xbox ntsc-u adaptöre takman lazım.

pal adaptörde, ikinci bir voltaj düşürücüye gerek kalmadan direk tek adaptörle bağlantı yapabiliyorsun...
  • ok çok saol bişi daha war.
    quote:

14) NTSC-U aldım, voltaj çeviriciye ihtiyacım var mı? Varsa Fiyatları Nedir?

U konsolların adaptörü 110 volttur ve bunu TR de kullanmak için voltaj çevirici gerekir ancak unutulmamalıdır ki 110 volt olan konsol değil adaptördür, yani 220voltluk bir PAL/NTSC-J adaptörü satın alıp, sorunsuzca U konsola bağlayabilirsiniz.

Voltaj Çevirici tercih edecekler mutlaka 300 Watt olanı tercih etmeliler, bulunabilirse dairesel sarımlı alınmalı, sessizdir ve ısınma yapmaz dairesel sarımlı, bulunamazsa piyasada kaliteli çevirici olarak Ataba mevcut, fiyatları 35-50 ytl arasında oynuyor.

burda sky_walker 300w demiş 100w olmasını sakıncası var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HyDeS -- 7 Aralık 2007; 20:04:45 >
  • merhaba benim de bir kaç sorum var hazır açılmış topic görmüşken altına yazayım,tekrar açmayayım dedim.Cevaplayana teşekkür ederim.

1-)2008'in başları gibi xbox 360 ın resmi olarak türkiye'ye girmesini düşünürsek fiyatlar sizce nasıl değişiklik gösterecek?Yani dışarda 299 euro ya sattıkları ürünü burda 900 ytl ye mi satarlar?Spot olarak satan yerlerde fiyat düşer mi?

2-)Evdeki televizyon 72 ekran normal bildiğimiz tüplü televizyon. Bu tvde xbox 360 grafik olarak harika olur mu?yoksa "ehh işte ps2 den hallice" mi olur?

3-)Elite modeli olupta üç kırmızı ışık problemi gören kesin biri var mı?Netteki fake resimleri kast etmiyorum.

4-)Ne kadar geç üretilen makinayı alırsanız o kadar az problem yaşarsınız tezi doğru mu?
  • tam olarak ne zaman tr de piyasaya sürülecek bekliyorum hala ses seda yok?
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokays1

merhaba benim de bir kaç sorum var hazır açılmış topic görmüşken altına yazayım,tekrar açmayayım dedim.Cevaplayana teşekkür ederim.

1-)2008'in başları gibi xbox 360 ın resmi olarak türkiye'ye girmesini düşünürsek fiyatlar sizce nasıl değişiklik gösterecek?Yani dışarda 299 euro ya sattıkları ürünü burda 900 ytl ye mi satarlar?Spot olarak satan yerlerde fiyat düşer mi?

2-)Evdeki televizyon 72 ekran normal bildiğimiz tüplü televizyon. Bu tvde xbox 360 grafik olarak harika olur mu?yoksa "ehh işte ps2 den hallice" mi olur?

3-)Elite modeli olupta üç kırmızı ışık problemi gören kesin biri var mı?Netteki fake resimleri kast etmiyorum.

4-)Ne kadar geç üretilen makinayı alırsanız o kadar az problem yaşarsınız tezi doğru mu?

öncelikle 100w - 300w olayına değinelim. bu sizin kullanacağınız cihazın gücüne denk gelecek değer olmalı. şu anda xbox'ın tam güç değerini bilmiyorum ama genelde 300w lık çeviriciler öneriliyordu. onlardan kullanmakta fayda var. ama sadece pal adaptör kullanmak daha mantıklı.

cevaplara gelince:

1)evet muhtemelen 900ytl yada civarında satarlar ve yine evet spot satan yerlerde fiyat düşer(ama çok fazla değil) çünkü yurtiçindende xbox alsanız muhtemelen firmware yapılacak ve garantisi zaten devre dışı kalacak (cihazın orjinalini bozmadan kullananlar hariç)

2)evdeki tüplü tv de de ps2 ye fark atan grafikler göreceksin ama hd 'nin tadına varınca tüplü tvyi de beğenmeyeceksin

3)forumda birçok elirte kullanıcısı var (bende dahil) daha 3 kırmızı gören olmadı. gerçi cihaz çıkalı daha fazla olmadı. biraz daha kullanalım. varsa öyle birşey yakında çıkar. unutmayalım ki çoğu xbox sahibi aldıktan 1 sene sonra 3 kırmızı görebildi.

4)genelde doğru sayılıyor.

• MS Points almak istiyorum ama sürekli olarak, "Your credit card information is not valid. Please verify and try again." hatası alıyorum.

Sebebi nedir bilen var mıdır?
  • Sakın 100 watt almayın, zaten çalıştıramazsınız cihazı yada zarar verirsiniz, en az 300 watt olsun alacağnız çevirici.

quote:

Orjinalden alıntı: HyDeS

ok çok saol bişi daha war.
    quote:

14) NTSC-U aldım, voltaj çeviriciye ihtiyacım var mı? Varsa Fiyatları Nedir?

U konsolların adaptörü 110 volttur ve bunu TR de kullanmak için voltaj çevirici gerekir ancak unutulmamalıdır ki 110 volt olan konsol değil adaptördür, yani 220voltluk bir PAL/NTSC-J adaptörü satın alıp, sorunsuzca U konsola bağlayabilirsiniz.

Voltaj Çevirici tercih edecekler mutlaka 300 Watt olanı tercih etmeliler, bulunabilirse dairesel sarımlı alınmalı, sessizdir ve ısınma yapmaz dairesel sarımlı, bulunamazsa piyasada kaliteli çevirici olarak Ataba mevcut, fiyatları 35-50 ytl arasında oynuyor.

burda sky_walker 300w demiş 100w olmasını sakıncası var mıdır?

• Ebay den puanı alıp, direk kod numarası olarak girin, cihaz üzerinden almayın, birde mutlaka bölgenize uyumlu kart alın.

quote:

Orjinalden alıntı: blackgod

MS Points almak istiyorum ama sürekli olarak, "Your credit card information is not valid. Please verify and try again." hatası alıyorum.

Sebebi nedir bilen var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 8 Aralık 2007; 12:13:09 >
  • Merhaba,
    firmware yapıldığında garantisi gidiyor deniliyor. Peki firmware yapılsa ama hiç live a girilmese, sonra orjinal fw a dönülse garanti kapsamından çıkar mı alet? yani firmware tamamen yazılımsal bir olay anladığım kadarıyla, hardware da bir şey değişmiyor, o yüzden orjinal firmware a dönmüş ve hiç kaydı olmayan bir makina garanti kapsamında olabilir yine gibi geldi bana. bu 3 kırmızı ışık olayı çok kafa karıştırıcı bir olay. Şahsen live a girmemeyi, garantisini yitirmeye tercih ederim. 3 kırmızı ışık sorunu olursa, orjinal FW ye dönüp makinayı değiştirebilirim gibi geliyor, ne dersiniz?
  • Yapamazsınız, FW yazılımsal doğru ancak bunu yapabilmek için Xbox360 ın içini açmak gerekli, içini açmak içinde Microsoft un Face Plate altına koyduğu güvenlik hologramını yırtmak gerekli. Dolayısıyla bu hologram yırtlınca siz update te yapsanız, fw yi geride alsanız, üzerine başka bişey de yükleseniz, orjinal fw yede dönseniz farketmez, garanti gider...
  • arkadaşlar bu arcade makineden ses yok mu bu hafta gidip ekran kartı alacam artık.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sky__walker

Yapamazsınız, FW yazılımsal doğru ancak bunu yapabilmek için Xbox360 ın içini açmak gerekli, içini açmak içinde Microsoft un Face Plate altına koyduğu güvenlik hologramını yırtmak gerekli. Dolayısıyla bu hologram yırtlınca siz update te yapsanız, fw yi geride alsanız, üzerine başka bişey de yükleseniz, orjinal fw yede dönseniz farketmez, garanti gider...

Çok teşekkürler cevap için. Peki 3 kırmızı nokta olduğunda tamir ettirmek mümkün mü, ne kadara mal oluyor eğer mümkünse? Yoksa 3 kırmızı yı görünce direkt çöpe mi xbox? Çok karışık işmiş yahu, en iyisi belki de orjinalini korumak...
  • 3 kırmızı ışığa karşı konsolu garanti veren dükkanlardan alabilirsiniz, yada ocağı bekleyip resmi garantili alırsınız (ancak orjinal oyunla kullanmalısınız). 3 kırmızı ışık veren konsol çöpe gitmez, tamir edilir ancak bazı durumlarda astarı yüzünden pahalıya olduğundan o şekilde satıp, yeni bir tane alınması daha ekonomik oluyor.
  • Arkadaşlar, bu PC'de kullandığım bir JOYPAD'i XBOX360'ımda kullanabilirmiyim(USB tabiki)?PS3'de çalışıyormuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: sky__walker

3 kırmızı ışığa karşı konsolu garanti veren dükkanlardan alabilirsiniz, yada ocağı bekleyip resmi garantili alırsınız (ancak orjinal oyunla kullanmalısınız). 3 kırmızı ışık veren konsol çöpe gitmez, tamir edilir ancak bazı durumlarda astarı yüzünden pahalıya olduğundan o şekilde satıp, yeni bir tane alınması daha ekonomik oluyor.

ya bu ocağın tam kaçında çıkacak bekliyorum hiç haber falan yok reklamları flana görünürdü internet sitelerinde dükkanlarda ama hiç ses yok heralde elite versiyon piyasaya sürülecek.
  • Hiç kimse tam olarak bilmiyor, ben trgamer dada ocak ta geliceğini okumuştum, çıkıcakmı çıkmayacak mı görücez hep birlikte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 11 Aralık 2007; 11:12:51 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: KURT85

Arkadaşlar, bu PC'de kullandığım bir JOYPAD'i XBOX360'ımda kullanabilirmiyim(USB tabiki)?PS3'de çalışıyormuş

Beyler kendime alıntı yaptımŞu sorumu cevaplayacak yokmu
  • Açıkcası Ps3 almayı düşünüodm ama gerek xboxun yarı fiyatı kadar olması gerekse ps3 ün 5-6 tane oyununun xbox fiyatı kadar etmesi we arada da en azından şu an için bariz bi kalite farkı olmaması hatta xboxun şu anda daha üstün olması sebebiyle xbox almayı düşünüyorum ama şu fw olayı kafama takıldı yeni fw nin banlamayı engellediği söyleniyor bide xboxta online oynamak için belli bir ücret ödememiz gerekio galiba bunun bedeli nedir we nereye ödüyoruz?? birde fw li bi alet ile orjinal oyunla online oynarsak yinede ban yiomuyuz? Birde siz fw li alet mi önerirsiniz fw siz mi orjinal oyunların fiyatları nelerdir??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertq -- 13 Aralık 2007; 21:57:34 >
  • Bakın 2 sayfa öncesinde buraya sorduğunuz sorularınızın tamamının cevabı var, lütfen okuyun
  • arkadaşlar bana fw li makinalar ve oyunları hakkında bilgi verecek arkadaşlar arıyorum lüften bana yardım edecek arkadaşlar bi baksın msn falan olursa iyi olur(ulan arkadaşlık sitesi gibi oldu ya hadi neyse)
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.