Şimdi Ara

XBOX360 SÜREKLİ SORULAN SORULAR & KAPSAMLI CEVAPLAR (296. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.253
Cevap
31
Favori
393.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 294295296297298
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kryzkyzgn

Merhaba,
    Singapurdan bir 360 ve kinect aldım .Dün kurdum. İki sorunum var.
    Birincisi; oyunlardan birinde disc is unreadable mesajı geliyor.
    İkincisi; dün ve bu sabah ses gelen cihazdan birden ses gelmemeye başladı. Sebebi nedir, nasıl düzeltebilirim?
    HDMI kabloyla tv ye bağlı.
    Şimdiden teşekkürler.

birinci sorun için evet orijinal oyunlarda dahi böyle bi sorun olabiliyor. bunun çözümü orijinalse oyunu değiştirmek ya da flash ın içine bi mp3 atın sonra bu mp3 ü xbox da çalın sesi kısın mp3 çalarken diski koyup kapatın oyun kendiliğinden açılacaktır. ve sorunsuz oynarsınız. tabi oyunda başka bi bozukluk yoksa buna rağmen açılmıyorsa ve bi tek bu oyunda sorun varsa disk te problem var demektir.

ikincisi için çözüm yolu farklı kablo denemek çok sık karşılaşılmayan bu durum bu gerçi ama sorun devam ederse servise gitmek lazım herhalde %100 tam bilgim yok malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: KarambaKarambita*

Beyler jtaglı xbox alıyorum sorum şöyle.. online oynanmıyormuş jtaglıda eyvallah da oyun guncellemelerini de alamıyomuyuz öğrenebilirmiyim bilen varsa ?

jtaglı makineler için de yine oyunu indirdiğiniz gibi dlc ve güncelleme paketleri malum yerlerde sunuluyor. ama benim makinem jtag lı değil indirdikten sonra nasıl yüklenir bilemiyorum ama popüler oyunlar için dlc leri ve güncellemeleri almak mümkün yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeytanTilki

Şu dakidan sonra kasım ayı için xbox 720 mi yi beklemek mantıklı mı ve çıkış fiyatı sizce ne olur ?

Korkuyorum 2 bin tl den piyasaya sürerlerse alamam bosu bosuna beklemiş olurum

şahsi görüşüm mantıklı değil ben olbam xbox360 ı alırım 2-3 yıl daha gideri var. arcade çıkan makineler bizim ülkemizde 1300-1400tl gibi fiyatlarla çıkar muhtemelen ama tabi tek joistic filan ne kadar iş görr bilemeyiz. ikinci joisticler nasıl olacak belli değil fiyatları pahalı olabilir çünkü lcd ekran falan muhabbetleri dönüyor. o yüzden bu cihazı full paket almak lazım o zaman da 2000 i bulur. fiyatlar düşene kadar da beklersen zaten 2 yıl kafadan gidiyor. al 360 ı oyun oyna o sürede:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sindem09

arkadaşlar daha önce sorulmuş olabilir ama xbox kolları renk renk. bu kollar arasında bir far var mı sizce. beyaz kolun mavi koldan bir üstünlüğü var mı ayrıca bu kollarda orjinalliği nasıl anlarız?

fark yok. orijinalliği de içindeki dökümanlardan bandrolden ve diğer kolla karşılaştırarak anlarsın. yani paketinden filan belli oluyor zaten. eline aldığında da düğmelere bas anlarsın çok rahat:) ama renk olayında fark yok hepsi aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bad.sector

xbox 360 almayı düşünüyorum, fw mi jtag mi orijinal oyun mu karar veremiyorum, ne düşünüyosunuz bu konuda?

maddi durumun iyi ise orijinalin keyfi başka tabi. ama bende o kadar para yok mesela forza horizon u orijinal alsam paketlerini vs alamadıktan sonra ne işime yarayacak. online oyun için gold üye olman lazım senelik 120tl ben o parayı da veremem. o yüzden ben fw li kullanıyorum. o da hd alamamıştım makineyi ilk aldığımda fw attırdım. öyle gitti:) jtag için hd lazım. arcade oyunları da oynatıyor ek dlc leri filan bulabiliyorsun. fw de dlc filan unut:) arcade oyunları unut. jtag da hepsi var ama live bağlandığın an biter olay. orda da live olayı kesinlikle yok. kararı sen ver duruma göre bak:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: maymun135

pal formatlı olmayan bazı oyunlar pal makinelerde çalışıyormuş galiba bilginiz varmı

bazı oyunlar hem pal uyumlu hem nstcu onlar ikisinde de çalışır hangi oyunlar deme listeyi bilmiyorum :) araştırman lazım:)
  • arkadaşlar selam
    geçenlerde farkettimki live benden her ay 9.99$ charge ediyormuş nerdeyse 1 yıldır uzun zamandırda xbox oynamadım için geç uyandım olaya, neyse kart bilgilerini kaldırdım. tekrar golda geçiyim dedim aylık 5$ usd diyor xbox ı acınca yanlız biyerde gördüm 2 aylık 2$ bunu nasıl alabiliriz bilgisi olan varmı?
  • Benim Bir kaç sorum olacak simdi benim 750 gb segeate taşınabilir harddisk im var
    Soru 1 : Xbox 360 a oyun atmak için harddisk formatının fat32 olması gerekiyormuş farklı programlar la fat32 yaptığım zaman cihazın boyutu 32 gb falan oluyor bunu nasıl düzeltebilirim yoksa yanlış mı yapıyorum cihaz üzerinden biçimlendiriliyor mu ?
    Soru 2 : Şimdi ben oyunu indirdim partları birleştirdim sonra oluşan iso yu isogod ile dönüştürdüm bu şekilde mi harddik e atmam gerekiyor bu şekilde ise atamıyorum çünkü boyutu çok yüksek 7 gb lık dosyalar fat32 olunca atılamıyor ben bu işlemleri eksik mi yapıyorum gerekli yollar nelerdir yardımcı olurmusunuz.

İlginiz İçin Teşekkürler İyi Forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAYKOOO14

Benim Bir kaç sorum olacak simdi benim 750 gb segeate taşınabilir harddisk im var
    Soru 1 : Xbox 360 a oyun atmak için harddisk formatının fat32 olması gerekiyormuş farklı programlar la fat32 yaptığım zaman cihazın boyutu 32 gb falan oluyor bunu nasıl düzeltebilirim yoksa yanlış mı yapıyorum cihaz üzerinden biçimlendiriliyor mu ?
    Soru 2 : Şimdi ben oyunu indirdim partları birleştirdim sonra oluşan iso yu isogod ile dönüştürdüm bu şekilde mi harddik e atmam gerekiyor bu şekilde ise atamıyorum çünkü boyutu çok yüksek 7 gb lık dosyalar fat32 olunca atılamıyor ben bu işlemleri eksik mi yapıyorum gerekli yollar nelerdir yardımcı olurmusunuz.

İlginiz İçin Teşekkürler İyi Forumlar

1-harddiske hiçbişey yapmadan xbox a tak sonra ayarlardan depolamaya gel orda görünecek zaten üzerine tıkla xbox menüsünden biçimlendir de o halleder. bu arada sadece 16gb desteği olduğu için 16 gb olarak görecek 1tb taksan da. onu aşmanın yolu da şu. o 16 gb lık bölüme iki oyun attın diyelim. sonra h.diski ppc ye bağla gizli klasörleri göster de. klasörün ismine oyunların adını yaz ve hd. i yeniden xbox a tak aynı işlemi yap bi 16 gb ın daha olacak böyle böyle oyunları yükle sonra hangi oyunu oynayacaksan pc den klasörün ismini xbox un tanıyyacağı ilk şekliyle yaz diğer klasörlere de oyunların adını yaz ki karışmasın hangi oyun nerde bil. ona göre oynamak istediğinin adını pc den değiştir tak o kısmı görür xbox o oyunu oynarsın.

2-senin makine jtag mı yoksa fw mi onu belirtmemişsin jtag ols zannedersem hd i görürdü tamamen. bende jtag yok onların nasıl atıldığını bilmiyorum ama eğer fw varsa o dosyaları dvd ye yazdırıp öyle atmak zorundasın. zaten oyun da dvd siz çalışmaz. jtag varsa da bilen biri yazar herhalde:)

• jtaglı fw 3.olı makinede dvdye çekilmiş oyunlar neden çalışmaz?
  • Fw 3.0 olan aletten fw yi nasıl kaldırabiliriz.O microsoft updateini tekrar bir şekilde yükleyebiliyor muyuz?Hani bu ilaçları kaldıran update
  • quote:

Orijinalden alıntı: HedoTurkoglu

Fw 3.0 olan aletten fw yi nasıl kaldırabiliriz.O microsoft updateini tekrar bir şekilde yükleyebiliyor muyuz?Hani bu ilaçları kaldıran update

Öyle bir yöntem yok. 3,0 onun önlemini alıyor zaten. Ama dvd-rom değiştirerek fw sildirme gibi bir söylenti vardı. Tam emin değilim işe yarıyor mu yaramıyor mu. Bazıları yarıyor der bazıları yine de fw li olduğu belli olur der.
  • arkadaşlar bilen yokmudur şu 2 ay 2$ nasıl alınır?
  • Selam
    ilk sayfada göremedim cevabı

şöyle bir soru sormak isterim:

3.0 FW elite makinam var.

soru şu, kopya değil orjinal oyun alsam ve fw 3.0 yüklü makinam ile live'a giriş yapıp multi player oynasam ban yermiyim?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oxxo

arkadaşlar bilen yokmudur şu 2 ay 2$ nasıl alınır?

Her zaman alamazsin onu. Mesela devam etmekte olan live uyeligin var ve sonlara geldi. Dashboardda 2$ a 2 ay daha uzatmak ister misiniz gibisinden kampanya cikar ve alinir. Her zaman cikmiyor zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .mono

Selam

soru şu, kopya değil orjinal oyun alsam ve fw 3.0 yüklü makinam ile live'a giriş yapıp multi player oynasam ban yermiyim?

Teşekkürler.

Kopya dvd ile oynamaktan farki olmaz. Sonucta fw var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Devillah

quote:

Selam

Teşekkürler.

yani anında ban kaçınılmaz mı demek oluyor bu?
  • quote:

quote:

quote:

Selam

Teşekkürler.

yani anında ban kaçınılmaz mı demek oluyor bu?

Aninda ban yok. Ban riski var. Yillardir ban dalgasi gelmedi.

• Teşekkürler bir deneyelim bakalım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HedoTurkoglu

Fw 3.0 olan aletten fw yi nasıl kaldırabiliriz.O microsoft updateini tekrar bir şekilde yükleyebiliyor muyuz?Hani bu ilaçları kaldıran update

Öyle bir yöntem yok. 3,0 onun önlemini alıyor zaten. Ama dvd-rom değiştirerek fw sildirme gibi bir söylenti vardı. Tam emin değilim işe yarıyor mu yaramıyor mu. Bazıları yarıyor der bazıları yine de fw li olduğu belli olur der.

amacım zaten belli etmemek değil fwyi kaldırmak aletten :)
  • 
Sayfa: önceki 294295296297298
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.