Şimdi Ara

XBOX360 SÜREKLİ SORULAN SORULAR & KAPSAMLI CEVAPLAR (293. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.253
Cevap
31
Favori
393.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 291292293294295
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 07cem97

quote:

Orijinalden alıntı: WebProgramming

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Elite modeli yok orada sadece slim modeli mevcut

http://www.gold.com.tr/U208650/Microsoft-XBOX-360-4GB-Slim-Konsol-Kinect-Ready bu 4gb modeli

http://www.gold.com.tr/U117293/Microsoft-Xbox-360-250GB-Kinect-Ready Buda 250 GB modeli elite model mevcut değil.

2. verdiğiniz 250 GB olanda açıklamada

"X-Box 360 Elite 250 GB Kinetic Ready Açıklaması" yazıyor ancak ben oradan dolayı Elite demiştim , kinect + xbox 360 slim'i bu şekilde almamı öneriyorsunuz yani siz öyle mi ? yaklaşık 600 TL bana Live + oyun derken 800-900 TL'ye gelecek sanırım neyse yani Elite yazmasına rağmen Slim mi o öyle mi diyorsunuz ? ben resimden ayırt edemiyorum pek bilemediğim için Kinect + Xbox 360 Slim mi olacak o 2. verdiğiniz link ? :)

ikinci verdiğim linkteki açıklama bir yerden copy paste doğruluğu kesin değildir. 2. secenek sadece Xbox 360 Slim 250 Gb ve 1 kol geliyor yani İçinde kinect yok Kinect ready yazmasının sebebi kinect bağlamaya hazır demektir yani kinect çıkışı bulunmaktadır. Bu fiyat en düşük fiyattır. Oyunu şöyle düşün zaten yılda oynayabileceğin kaç oyun olabilirki? Futbol pes 2013 FPS oyunlarından COD veya GOW serisi araba seviyorsan FORZA serisinden , birde GTA serisi alabilirsin. yani yılda sana oyun maliyeti 300-400'ü geçmez. Yıla böldünmü okadarda büyük mebla gelmiyor. tabi live ayrıcalığı tartışılmaz oda 64$ yıllık. Tercih senin :)

Öncelikle tekrar söylüyorum önemsediğiniz için ve tekrar tekrar geri dönüş yaptığınız için teşekkürler , dün gece yatmak için çıktım cevap veremedim tekrar , ben aklımdaki sorulara cevap aldım , kinect ready olayıdır vs. herşeyini anladım teşekkür ederim bir sorum daha olacak...
    XBOX 360 Elite'ye Kinect uyumlu mudur ? :)

Tüm xbox 360lar kinect uyumludur. ve elite'de kinect ready mevcuttur. yanlız 3K olayı var bu slimlerde en minimum seviyeye indirilmiş. elite modelde tabi bu biraz daha fazla. ve 3K xboxlar için en yaygın kötü sonuç veren olaydır.

3 kırmızı hatasına biraz baktım diğer sürümlere göre Slim'de bayağı düzeltilmiş sanırım 3K sorunu XBOX'u koydugum yerde XBOX'ın altını eğer açık tutarsam yani hava alacak bir yer bırakırsam çok zorlanmadığı sürece sorun çıkmayacağını okudum ?

evet hocam birde kapalı bir yerde tutmucan xboxı kısacası sıcak ortamdan uzak tutucaksın . ozaman slimde bir sorunda karşılaşmazsın diğerleri için bişi söyleyemeceğim .:)

Sürekli soru sordugumun farkındayım yanlız 19 Kasım'da Türkiye'de resmi satışa çıkacakmış Teknosa 700 TL'ye bayağı oyunlu felan ön siparişe açtı belki 19 Kasım'dan sonra sadece konsol hali daha ucuz hale gelir ?

link varmı ? acaba? oyunlu görmedim. oyunsuz olanı var.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Elite modeli yok orada sadece slim modeli mevcut

http://www.gold.com.tr/U208650/Microsoft-XBOX-360-4GB-Slim-Konsol-Kinect-Ready bu 4gb modeli

http://www.gold.com.tr/U117293/Microsoft-Xbox-360-250GB-Kinect-Ready Buda 250 GB modeli elite model mevcut değil.

2. verdiğiniz 250 GB olanda açıklamada

"X-Box 360 Elite 250 GB Kinetic Ready Açıklaması" yazıyor ancak ben oradan dolayı Elite demiştim , kinect + xbox 360 slim'i bu şekilde almamı öneriyorsunuz yani siz öyle mi ? yaklaşık 600 TL bana Live + oyun derken 800-900 TL'ye gelecek sanırım neyse yani Elite yazmasına rağmen Slim mi o öyle mi diyorsunuz ? ben resimden ayırt edemiyorum pek bilemediğim için Kinect + Xbox 360 Slim mi olacak o 2. verdiğiniz link ? :)

ikinci verdiğim linkteki açıklama bir yerden copy paste doğruluğu kesin değildir. 2. secenek sadece Xbox 360 Slim 250 Gb ve 1 kol geliyor yani İçinde kinect yok Kinect ready yazmasının sebebi kinect bağlamaya hazır demektir yani kinect çıkışı bulunmaktadır. Bu fiyat en düşük fiyattır. Oyunu şöyle düşün zaten yılda oynayabileceğin kaç oyun olabilirki? Futbol pes 2013 FPS oyunlarından COD veya GOW serisi araba seviyorsan FORZA serisinden , birde GTA serisi alabilirsin. yani yılda sana oyun maliyeti 300-400'ü geçmez. Yıla böldünmü okadarda büyük mebla gelmiyor. tabi live ayrıcalığı tartışılmaz oda 64$ yıllık. Tercih senin :)

Öncelikle tekrar söylüyorum önemsediğiniz için ve tekrar tekrar geri dönüş yaptığınız için teşekkürler , dün gece yatmak için çıktım cevap veremedim tekrar , ben aklımdaki sorulara cevap aldım , kinect ready olayıdır vs. herşeyini anladım teşekkür ederim bir sorum daha olacak...
    XBOX 360 Elite'ye Kinect uyumlu mudur ? :)

Tüm xbox 360lar kinect uyumludur. ve elite'de kinect ready mevcuttur. yanlız 3K olayı var bu slimlerde en minimum seviyeye indirilmiş. elite modelde tabi bu biraz daha fazla. ve 3K xboxlar için en yaygın kötü sonuç veren olaydır.

3 kırmızı hatasına biraz baktım diğer sürümlere göre Slim'de bayağı düzeltilmiş sanırım 3K sorunu XBOX'u koydugum yerde XBOX'ın altını eğer açık tutarsam yani hava alacak bir yer bırakırsam çok zorlanmadığı sürece sorun çıkmayacağını okudum ?

evet hocam birde kapalı bir yerde tutmucan xboxı kısacası sıcak ortamdan uzak tutucaksın . ozaman slimde bir sorunda karşılaşmazsın diğerleri için bişi söyleyemeceğim .:)

Sürekli soru sordugumun farkındayım yanlız 19 Kasım'da Türkiye'de resmi satışa çıkacakmış Teknosa 700 TL'ye bayağı oyunlu felan ön siparişe açtı belki 19 Kasım'dan sonra sadece konsol hali daha ucuz hale gelir ?

link varmı ? acaba? oyunlu görmedim. oyunsuz olanı var.

http://www.teknosa.com/kategori/oyun__hobi/xbox/1419#_1_0

3 tane var , oyunsuzu 700 TL bir burdan bakın ( hepsi slimdir sanırım ? )

• Arkadaslar ben P.S 3 Ve Xbox 360 arasinda kararsizdim almak icin ve gecen Teknosa'nin lansman fırsatından yararlanıp (sıraya girip) Beyoğlu'nda aldım 4 GB paketinden. Bir de Halo 4 oyununu aldım. Eve getirip kurdum ama hic hoşlanmadım aletten. Muhtemelen acemi-ilk kullanan oldugum içindir.
    Benim sorunum su: Xbox live'a üye olmak istiyorum ama her "üye ol" sekmesine tikladigmda ekran kararıyor ve bir daha da hic bir Goruntu gelmiyor. Defalarca denememe ragmen hep Ayni sorun yaşandı. En son bilgisayardan, kendi hotmail adresim üzerinden üye oldum ama konsolu açıp üyelik bilgilerimi yazmak icin live'a girdiğimde ekran Ayni sekilde kararıyor! Haliyle ben de Cok bunaldım. Bu konuda ne yardım edecek biri var mi aranızda? Cok dua alır benden :)
    İkinci sorunum da su: Bu Kinect aleti, her ne kadar 3-8 metre mesafe denilse de, baya bir uzaklık arıyor tam görebilme icin. Ekrana 3,5-4 metre mesafesi olan salonun boşluğunda ne kadar oynayabilsen de, sık sık kopmalar yaşandığı icin hic bir tat alamadım. Daha önce Wii kullanıyordum ve onun sensöründe Boyle sorunlar yasamadım hic! Kinekti olabildiğince yan taraflı uzaklaştırıyorum ama bu kez de duzlemsel problemler yasaniyor. Tabii yine zevk alip stres atmak yerine habire alet icin sirada beklemusligime icerledim. 5 yasindaki kizim dahi, renkli ve bir cok cocugun hosuna gidexek Disneyland oyunundan surekli kopma yasandigi icin sıkıldı bile. Boylar ayni olmadigi icin birlikte oynamamiz hic soz konusu olamadi :( Bu Sorunu nasil halletmeliyim sizce?
    Bir de bilmemezlikten kaynaklanan HDD sorunum var arkadaslar! Bu oyunları HDD'ye nasıl kaydederim? 250 GB'lik bir HDD var bende ve O'nu taktığımda tam bir format istiyor. Butun kayıtlar silinecek diyor. Gel de oyna Simdi :))
    Valla Butun bu sorunları yüzünden pişmanlık durumuna gelmiş haldeyim. (Belki benim cahilliğim kaynaklidir) Lakin bir Kac gun daha Boyle devam ederse satışa çıkaracağım gibi geliyor. Alan olursa da buradan iletişime geceriz artık :) İyi forumlar hepinize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: corova

Arkadaslar ben P.S 3 Ve Xbox 360 arasinda kararsizdim almak icin ve gecen Teknosa'nin lansman fırsatından yararlanıp (sıraya girip) Beyoğlu'nda aldım 4 GB paketinden. Bir de Halo 4 oyununu aldım. Eve getirip kurdum ama hic hoşlanmadım aletten. Muhtemelen acemi-ilk kullanan oldugum içindir.
    Benim sorunum su: Xbox live'a üye olmak istiyorum ama her "üye ol" sekmesine tikladigmda ekran kararıyor ve bir daha da hic bir Goruntu gelmiyor. Defalarca denememe ragmen hep Ayni sorun yaşandı. En son bilgisayardan, kendi hotmail adresim üzerinden üye oldum ama konsolu açıp üyelik bilgilerimi yazmak icin live'a girdiğimde ekran Ayni sekilde kararıyor! Haliyle ben de Cok bunaldım. Bu konuda ne yardım edecek biri var mi aranızda? Cok dua alır benden :)
    İkinci sorunum da su: Bu Kinect aleti, her ne kadar 3-8 metre mesafe denilse de, baya bir uzaklık arıyor tam görebilme icin. Ekrana 3,5-4 metre mesafesi olan salonun boşluğunda ne kadar oynayabilsen de, sık sık kopmalar yaşandığı icin hic bir tat alamadım. Daha önce Wii kullanıyordum ve onun sensöründe Boyle sorunlar yasamadım hic! Kinekti olabildiğince yan taraflı uzaklaştırıyorum ama bu kez de duzlemsel problemler yasaniyor. Tabii yine zevk alip stres atmak yerine habire alet icin sirada beklemusligime icerledim. 5 yasindaki kizim dahi, renkli ve bir cok cocugun hosuna gidexek Disneyland oyunundan surekli kopma yasandigi icin sıkıldı bile. Boylar ayni olmadigi icin birlikte oynamamiz hic soz konusu olamadi :( Bu Sorunu nasil halletmeliyim sizce?
    Bir de bilmemezlikten kaynaklanan HDD sorunum var arkadaslar! Bu oyunları HDD'ye nasıl kaydederim? 250 GB'lik bir HDD var bende ve O'nu taktığımda tam bir format istiyor. Butun kayıtlar silinecek diyor. Gel de oyna Simdi :))
    Valla Butun bu sorunları yüzünden pişmanlık durumuna gelmiş haldeyim. (Belki benim cahilliğim kaynaklidir) Lakin bir Kac gun daha Boyle devam ederse satışa çıkaracağım gibi geliyor. Alan olursa da buradan iletişime geceriz artık :) İyi forumlar hepinize

Kinect Ayarlarını yapılandırma önemli.benim kinect aletimle 2-3 mt mesafem var gayet güzel algılaması hiç kopma yaşamadım..hatta 2 kişilik oyunlarda da çok rahat görüyor..1.5 yıldır Xbox kullanmaktayım çokta memnunum.online düşünmediğim için rgh yaptırdım..bütün oyunlarımıda harddiskten oynuyorum..Tavsiye ederim.

• quote:

Arkadaslar ben P.S 3 Ve Xbox 360 arasinda kararsizdim almak icin ve gecen Teknosa'nin lansman fırsatından yararlanıp (sıraya girip) Beyoğlu'nda aldım 4 GB paketinden. Bir de Halo 4 oyununu aldım. Eve getirip kurdum ama hic hoşlanmadım aletten. Muhtemelen acemi-ilk kullanan oldugum içindir.

Menüden kinectinizi yeniden yapılandırın. Çünkü bahsi geçen sorunlar normal değil.

Bu arada Beyoğlu lansmandan cihazı kaça aldınız? Bayağı reklamı yapıldı, açılış kalabalıktı da cihazı kaçtan sattılar?!

• quote:

Orijinalden alıntı: Blur

quote:

Menüden kinectinizi yeniden yapılandırın. Çünkü bahsi geçen sorunlar normal değil.

Bu arada Beyoğlu lansmandan cihazı kaça aldınız? Bayağı reklamı yapıldı, açılış kalabalıktı da cihazı kaçtan sattılar?!

Bir Cok kez yapılandırılın ama uzaklıkla ilgili sorunu oldugu kesin. Yer ferah ve geniş olmalı alacaklar icin. Uyarısı da benden olsun. Cunku dar yerde Cok Sık kopma yaşanıyor. Diğer sorunuma bir çözümünüz yok mü acaba??
    Haa bu arada teknosa'dan 590 TL civarında bir ücretle aldım. Halo 4 de 98 TL idi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Blur

quote:

Bir Cok kez yapılandırılın ama uzaklıkla ilgili sorunu oldugu kesin. Yer ferah ve geniş olmalı alacaklar icin. Uyarısı da benden olsun. Cunku dar yerde Cok Sık kopma yaşanıyor. Diğer sorunuma bir çözümünüz yok mü acaba??
    Haa bu arada teknosa'dan 590 TL civarında bir ücretle aldım. Halo 4 de 98 TL idi

Kinect ile birlikte fiyat güzelmiş Live ile ilgili bilgi veremeyeceğim, bağlantı ayarlarından oldugunu sanıyorum, modem ile ilgili olabilir.

Ben kinecti 2m de de sorunsuz sıkıntısız oynadım. Ama alan darlığından eminseniz kinect aparatına takılan ek bir mercek ile bu sorunu da çözebilirsiniz.

• Xbox live kodu veya microsoft points almayı düşünenler cheapxboxlivecodes.com'dan alsınlar piyasadaki en ucuz kodlar orda

• arkadaşlar bir sorum daha olacak lütfen yardım edin kafayı yiycem orjinal xbox ıma dün fw attırdım 6 tane de oyun aldım eve geldim halo 4 black ops ilk taktığımda çalışan oyunlardı fakat sonradan takıyorum dvdye hiç birini açmıyo bazen bu disk okunamıyor diyor bazende takıyorum ekran kararıyor sorun nedir acaba ?? (fw 3.0 yüklü)
  • bi cevap verin beeeeeee!!!!!!
  • niye kimseye cevap verilmemiş ki :)
  • xbox için game pad ile oyun oynamak pc gamer lar için zor. yeni yeni alışıyorum. tavsiyesi olan var mı. battlefield oynarken çok zorlandım mesela...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sindem09

xbox için game pad ile oyun oynamak pc gamer lar için zor. yeni yeni alışıyorum. tavsiyesi olan var mı. battlefield oynarken çok zorlandım mesela...

tavsiyem aynen devam et. birsüre sonra çook raahat oynayacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frankconners

arkadaşlar bir sorum daha olacak lütfen yardım edin kafayı yiycem orjinal xbox ıma dün fw attırdım 6 tane de oyun aldım eve geldim halo 4 black ops ilk taktığımda çalışan oyunlardı fakat sonradan takıyorum dvdye hiç birini açmıyo bazen bu disk okunamıyor diyor bazende takıyorum ekran kararıyor sorun nedir acaba ?? (fw 3.0 yüklü)

Acılmayan oyunlar hangileri?
  • Selamlar,

Bir kaç sorum var sizlere. Xbox 360'ye external HDD bağladım ve kurdum ama 2 TB'in 1TB'si boş ve sadece 31 gb boş alan gördü. Bir diğeri ise Xbox Live'dan oyun almak istiyorum ama sanırım kredi kartını kabul etmiyor. UK hesabım var kredi karı için bir trick var mı kabul etmesi için yoksa Xbox Live Point mi almam gerekli ?
  • açılmayan oyunlar : black ops 2 - hitman - halo 4 - ac3 - batman arkham city bazen açılıyor bazen açılmıyor
  • Merhaba , dün xbox aldım usb diskten film oynatmaya çalıştım fakat güncelleme istedi yalnız sorum şu benim sistemim kırılmış olduğu için bir sıkıntı olur mu?
  • Merhaba,

Playstation 3 umu satip xbox almaya karar verdim. Ps3 u sattim biraz ucuza gitti belki ama kurtuldum aletten. Move olayi icin almistim kizim oynasin diye ama yalan oldu. Gecende istinye parkta lansmani gordum ve grafik kalitesine hayran kaldim televizyondan mi dedim benim tv nin aynisi. Neyse asil kinect beni etkiledi. Kizim izlerken bende uzaktan sinsi sinsi bakarken sak diye benide algiladi kinect hatta ekranda 6-7 kisiyi algiladi sende oynarmisin birader tadinda yaklasti.

Ben online oyun oynamiyorum kendim icin sadece araba yarislari birde COD ce Battlefield gibi oyunlar oynuyorum.

Bir cahil sorusu her oyun kinect ile oynanir mi , birde siz uzmanlardan biri alttaki ilan icin caiz derse hemen alacagim.

Yeni modeli cikiyor mu? Bu da son sorum

Tesekkurker (imla hatalari icin ozur dilerim)

www.sahibinden.com/ilan/alisveris-oyun-konsol-konsol-jtag-xbox360-slim-250gb-sifir-plus35-oyun-pluskinect-sensor-plus3.0-fw-plushdmi-107704400/detay

• selam arkadaşlar.
    elimde xbox 360 slim model ve bir tane hdmi giriş olan samsung 24 inch monitor var.

5+1 ses sistemi takmak istiyorum bu sisteme. çok bilgim yok ama sanırım 5+1 ses sistemlerinde 2 tane çıkış var ama benim monitorde tekli bir hoparlor girişi var.

nasıl bir ses sistemi takabilirim bu sisteme? gerekli olan aparatlar nelerdir? eğer bu sisteme 5+1 bağlayabiliyorsak, marka-model önerileriniz nelerdir?

bütçe 200-250 tl

şimdiden teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 291292293294295
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.