Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (1601. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Linuxista
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
76.312
Cevap
790
Favori
3.747.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
82. Sırada  bugün en iyi #19
Sayfa: önceki 15991600160116021603
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Omega_Red

Series x in kolu titreşim yaparken çok ucuz bir hissiyata sahip arkadaşlar. Titreşim yaparken ses çıkartıyor ve titreşim mekanizmasını hayli hissettiriyor.

Xbox 360ın bile kolu böyle hissettirmiyordu ki bence o kol ps4 ve ps3 den de çok çok daha iyiydi.

Sadece benim kolum mu böyle yoksa genel bir problem mi bu?

çok yüksek ses mi çıkıyor ? bende de öyle.

• **KAAN** * kullanıcısına yanıt

Sorunu buldum sanırım, oyunda herhangi bir yarış bittikten sonra çevrimiçi moddan çıkmış oluyor tekrar girerken anlık drop yapıyor özellikle son update sonrası.

• quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Alıntıları Göster

S'de de durum aynı. Benim kol mu bozuk diye düşünmüyor değilim. Tuhaf bir titreşimi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: el_jericho

S'de de durum aynı. Benim kol mu bozuk diye düşünmüyor değilim. Tuhaf bir titreşimi var.

Alıntıları Göster
    Sesten dolayi forzada araba suremiyorum. Cok yuksek ve siddetli titresim var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam, arızalı Xbox series x i microsoft a gönderdim verdikleri kod ile adres Kuzey İrlanda gözüküyor, benim gibi gönderi yapıp yeni makine si ne zaman geldiği hakkında bilgi Sahibi olan varmı?
  • randiman85 R kullanıcısına yanıt
    Yeterli toplam 550 TL civarina denk geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BjKs1903 -- 14 Aralık 2020; 0:17:52 >
  • quote:

Alıntıları Göster

Gerçeklik diye kolu bozdular sanırım. Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams 

• Resetera'da su listeyi gordum. Duyuluran xbox game studios oyunlarini siralamislar 17 oyun. Su oyunlarin hepsi gamepass'de day one oynanabilir olacak inanabiliyor musunuz?

Age of Empires IV by Relic Entertainment (supervised by World’s Edge)
    Avowed by Obsidian Entertainment
    Deathloop by Arkane
    The Elder Scrolls VI by Bethesda Game Studios
    Everwild by Rare
    Fable by Playground Games
    Forza Motorsport by Turn10 Studios
    Ghostwire Tokyo by Tango Gameworks
    Grounded (full release) by Obsidian Entertainment
    Halo Infinite by 343 Industries
    Hellblade 2 by Ninja Theory
    Microsoft Flight Simulator (Xbox port) by Asobo Studios
    Perfect Dark by The Initiative
    Project Mara by Ninja Theory
    Psychonauts 2 by Double Fine
    Starfield by Bethesda Game Studios
    State of Decay 3 by Undead Labs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 14 Aralık 2020; 1:13:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konsolu belli oyunlarda kapanan arkadaşlar için yazıyorum.

Benim series x sadece fifa 21'de kapanıyordu. Bazen 10 dk sonra bazense 2 saat sonra oluyordu bu durum. Bugün redditte soruna çare ararken cod cold war'da kapanma sorunu yaşayan birinin önerisini uyguladım ardından 4-5 saat aralıksız fifa 21 oynadım ve konsol kapanmadı. Şu an için sorun çözülmüş gibi görünüyor daha denemeye devam edeceğim.

Çözüm şuydu; xbox insider'ı indirip katıldım ve son güncellemeyi indirdim hepsi bu. Muhtemelen bu update yakında tüm kullanıcılara sunulacak. Ayrıca bu update'de quick resume ile ilgili de düzeltme olduğu yazıyor.

Zaten sadece tek oyunda kapanıp başka oyunlarda kapanmaması yazılımsal bir sorun gibi görünüyordu.

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams

• Dediklerinize kesinlikle katılıyorum. Naıl bu kadar iddialı konuşulup (ki çımasına günler kala) bu kadar rezil optimizasyon ile çıkabiliyor bu oyun inan anlam veremiyorum. Yeni nesilde de nextgen update gelmeden çekilebilecek dert değil. E iyi hoş ta ben neden o zaman gidip de ps5 ya da seriesx aldım ? Yeni nesil için tam bir tarih bile vermediler 2021 diyip geçiştirdiler, kim bilir aralıkda mı gelir temmuz da mı o bile belli değil.

Konsollara gelecek olursak 23 tane oyun stüdyon var be güzel Microsoft, gidip de Ubisoft a reklam yaptıracağına en azından rakibin gibi basit de olsa kısa da olsa hiç yoktan 1 tane çıkış oyunu koy. Performans sıkıntılarını yazmıyorum bile. Ya dediğiniz gibi devkit güncellemesi yapılmayacaktı ya da beklenecekti, milletle dalga geçer gibi ''devkitler geç gitti yaav'' denmesi de ayrı garip. Kim ne derse desin son iki jenerasyondur oyun sektörü çok ilginç ve saçma yerlere gidiyor, satışlar artıyor ama ele geçen ürünün de aynı oranda niteliği azalıyor maalesef 8 senedir beklenen oyuna bak Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phoneix-34 -- 14 Aralık 2020; 2:2:15 >

• quote:

Alıntıları Göster

Ben de yeni nesil gamepad kullanıyorum bahsettiğiniz gibi bir durum yok. Sizin gamepad de sorun olabilir.

• UcanHollandali kullanıcısına yanıt

Deathloop by Arkane

Ghostwire Tokyo by Tango Gameworks

bu iki oyun çıkışında sadece Ps4-Ps5 ve Pc'de olacak.1 sene sonra gamepass'e gelecek.

Daha bir ton duyurulmamış oyun var 23 stüdyoda onları da sayarsak yetişemeyeceğiz oyunlara.

• Xbox series x i siparis etmistim fakst sanirim iptal edecegim. Arkadas 4k 60 diosun 30 dan yukari gitmiyor ve dynamic. Bu da yeni neslin yalani 4k diye yedirip dynamic 4k ya donmesi. Yazik gercekten. Bilgisayardan hicbir farkinin olmamasi. Oyun olmamasi. Sakın game pass vs demeyin denemek icin aldim yav oyun ne var arkadas? Yine son cikan oyunlara ayrica para veriyoruz. İndi tarzi yada miladi dolmus oyunlari game pass diye de yutturmuslar.

Next gen diye cikardilar zaten pc de oynayan adam bu vaatleri 4k imis 120 fps imis bunlari yillar once tecrube ediyordu. Bir de konsolun kapanmasi vs vs yav adam zaten zahmete girmemek icin aliyo konsolu bir de kapanmasi ile ugrasio. Yazik etmisler insanlari da kandirmislar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spirit_Rises -- 14 Aralık 2020; 4:33:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: labraxx

Selam, arızalı Xbox series x i microsoft a gönderdim verdikleri kod ile adres Kuzey İrlanda gözüküyor, benim gibi gönderi yapıp yeni makine si ne zaman geldiği hakkında bilgi Sahibi olan varmı?

3 hafta sürer ortalama sana yeni konsolun gelmesi.

• quote:

Alıntıları Göster

Game padinizin titreşim motoru bozuk eskiden bana da olmuştu 2 yıl aktif kullandıktan sonra. Servise gönderin sıfırı ile değiştirirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: x3x

Konsolu belli oyunlarda kapanan arkadaşlar için yazıyorum.

Benim series x sadece fifa 21'de kapanıyordu. Bazen 10 dk sonra bazense 2 saat sonra oluyordu bu durum. Bugün redditte soruna çare ararken cod cold war'da kapanma sorunu yaşayan birinin önerisini uyguladım ardından 4-5 saat aralıksız fifa 21 oynadım ve konsol kapanmadı. Şu an için sorun çözülmüş gibi görünüyor daha denemeye devam edeceğim.

Çözüm şuydu; xbox insider'ı indirip katıldım ve son güncellemeyi indirdim hepsi bu. Muhtemelen bu update yakında tüm kullanıcılara sunulacak. Ayrıca bu update'de quick resume ile ilgili de düzeltme olduğu yazıyor.

Zaten sadece tek oyunda kapanıp başka oyunlarda kapanmaması yazılımsal bir sorun gibi görünüyordu.

Benim konsol neredeyse bütün denediğim oyunlarda kendini kapatıyor bu sorunu yaşayan yüzlerce kişi var ve sorun ancak konsolunu servise gönderip yenisi ile değiştirenlerde düzelmiş. Yazılımsal sorun mu yoksa donanınsal mı kimse bilmiyor. CoD Cold War’ın son çıkan güncellemesinde konsolu kapatma sorunu düzeldiği yasıyor ama konsol hala random kapanmaya devam ediyor. Aşağıdaki linkten durumu takip edebilirsiniz.

https://login.live.com/login.srf?wa=wsignin1.0&rpsnv=13&checkda=1&ct=1633441373&rver=6.7.6643.0&wp=MBI_SSL&wreply=https:%2F%2Fanswers.microsoft.com%2Fen-us%2Fsite%2Fcompletesignin%3Fsilent%3DTrue%26returnUrl%3Dhttps%253A%252F%252Fanswers.microsoft.com%252Fen-us%252Fxbox%252Fforum%252Fxba_console%252Fxbox-series-x-turns-itself-off%252F2c824f7a-8c85-4085-996a-54f501f98bd1&id=273572&aadredir=1

• Philipp_Plein kullanıcısına yanıt

Hocam kapanma ciddi bir sorun. Direkt güçle alakalı bir problemi işaret ediyor. Kasmadır donmadır, kapanmadır, hiç açılmamadır. Bunlar konsolda hiç olmaması gereken şeyler. ki yeni nesil bir cihazdan bahsediyoruz. En rahat deneyimi sunması lazım.

Bence şansınızı daha fazla zorlamadan, vakit kaybetmeden arıza kaydı oluşturup, garanti kapsamında servisine yollayın. Yeni cod & cyber gibi bozuk oyunları da şimdilik oynamayın.

En fazla süreceği 3 hafta. Ellerinde varsa daha bile kısa sürede yenisini gönderiyor Microsoft TR.

Biliyorsunuz burada başka arkadaşlar da benzer sorunları ilettiler. Garanti kapsamında cihazları yenisiyle değiştirildi.

• Series X veya S de Warzone oynayan varmı? Ücretsiz versiyonu indirdim ama XS iyileştirme logosu yok oyunun üstünde? Ve 60 fps'de çalışıyor.. Yanlış bir şey mi indirdim diyeceğim ama başka indirilecek bişey de yok..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Garanti konusunda içim rahat direk değiştireceklerini biliyorum ama gelecek olan konsolda aynı sorunun olmayacağının garantisi yok bu yüzden 2021 üretim modeller çıktığı zaman göndermeyi düşünüyorum. Belki de gerçekten yazılımsal bir sorun da olabilir çünkü insider güncellemesi konsolu kapatmayı düzeltiyormuş bekleyelim bakalım belki düzelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Philipp_Plein -- 14 Aralık 2020; 9:5:51 >
  • BjKs1903 B kullanıcısına yanıt

tesekkurler

• 
Sayfa: önceki 15991600160116021603
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.