Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (439. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
21 Misafir - 21 Masaüstü
5 sn
76.310
Cevap
790
Favori
3.747.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben blu-ray suruculu modellerin en fazla $50 USD daha pahali olacagini düşünüyorum. Dijital versiyon alınca insanlar tamamen o markanın online marketine kilitlenmiş oluyor, o yüzden firmalar dijital versiyonun satilmasini tercih edecektir. Konsolun hedef ülkeleri olan Amerika'da, Avrupa'da ben kimsenin kardeşlik vs ugrastigini da görmedim. O nedenle, ben aldigim her konsolu blu-ray sürücüyle alacağım, Game Pass harici oyunları da kutulu almaya devam edeceğim ki ikinci el piyasası olsun
  • Xbox'a özel oyunlar PC'ye çıkmaya devam ettikçe Xbox almanın benim için bir esprisi yok. PS3, PS4 ve Xbox 360 var şuan evimde. Xbox One'ı hiç denemedim. Bana göre Xbox PS'ten her konuda daha iyi konsol. Gamepad'i bile yeter fakat şu oyun mevzusu olmasa, PS'ye gelen özel oyunlar kalitesinde Xbox'ada özel oyunlar gelse ve PC'ye çıkmasa emin olun Xbox daha fazla satar fakat bu gidişle zor. Yeni nesil konsollardan tasarımını çöp olarak gördüğüm PS5'i almak zorunda kalacağım sanırım sadece oyunlar için. Xbox'ın tasarımı çok daha güzel geldi gözüme ama oyun mevzusu can sıkıcı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: # Ace #

Öyle bir olaya girişemezler o zaman kimse ek blu-ray okuyuculu versiyonu almaz.

Disk okuyucusuz olan daha iyi model değil; daha ucuz olan model olacaktır. Tahmini ek blu-ray okuyuculu olan versiyondan 100 dolar-euro daha ucuz bir fiyattan piyasaya çıkar.

Öyle denilen gibi olsa Sony kendi ayağına sıkar pek ihtimal vermiyorum.
    Digital editionlarda tek fark masraf az olacağı için bi tık ucuz olacak.

Ek kapasite olmayacak.

Ssd fiyatları şöyle hdd ye yaklaşsa da kurtulsak hdd belasından

Açıkcası Sony nin digital edition çıkaracağını söylemiştim. Cd çoğu insan almıyor.

Ayrıca çevreye de zarar veriyor.

Bende 40 üzeri oyun var bi tane bile cd oyun yok ps4 te. Çok gereksiz. External bi hdd ye bakıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mar00N

Xbox'a özel oyunlar PC'ye çıkmaya devam ettikçe Xbox almanın benim için bir esprisi yok. PS3, PS4 ve Xbox 360 var şuan evimde. Xbox One'ı hiç denemedim. Bana göre Xbox PS'ten her konuda daha iyi konsol. Gamepad'i bile yeter fakat şu oyun mevzusu olmasa, PS'ye gelen özel oyunlar kalitesinde Xbox'ada özel oyunlar gelse ve PC'ye çıkmasa emin olun Xbox daha fazla satar fakat bu gidişle zor. Yeni nesil konsollardan tasarımını çöp olarak gördüğüm PS5'i almak zorunda kalacağım sanırım sadece oyunlar için. Xbox'ın tasarımı çok daha güzel geldi gözüme ama oyun mevzusu can sıkıcı.
    Hocam Microsoft'un PC'de oyun oynayanlara ayrıca Xbox satma derdi yok zaten su noktada. PC'yi de Xbox platformunun bir parçası olarak goruyor Microsoft, Xbox servislerini PC'ye de getiriyor (Game Pass gibi). Ancak, konsolun hedef olduğu ülkelerde konsol oyuncusu olan birisinin elinde ayni zamanda oyun bilgisayarı olma ihtimali oldukça düşük, bu kisiler icin oyunun PC'ye cikip cikmamasi cok da bir sey fark ettirmiyor. Ornegin, Amerika'da benim cevremde oyun oynayan herkes bilgisayar olarak ayrı GPU'su olmayan Macbook kullaniyor, oyunlarının tamamini konsolda oynuyorlar. Microsoft'un yegane amaci servis ekosistemine olabildiğince insan çekmek. Bir kullanıcı Game Pass'e PC'de ya da Xbox'ta üyeyse Microsoft'un gözünde cok bir sey fark etmiyor su anda. Bunu son donemde birkaç röportajda tekrar belirttiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max_Kolesne -- 13 Haziran 2020; 15:24:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Max_Kolesne

Hocam Microsoft'un PC'de oyun oynayanlara ayrıca Xbox satma derdi yok zaten su noktada. PC'yi de Xbox platformunun bir parçası olarak goruyor Microsoft, Xbox servislerini PC'ye de getiriyor (Game Pass gibi). Ancak, konsolun hedef olduğu ülkelerde konsol oyuncusu olan birisinin elinde ayni zamanda oyun bilgisayarı olma ihtimali oldukça düşük, bu kisiler icin oyunun PC'ye cikip cikmamasi cok da bir sey fark ettirmiyor. Ornegin, Amerika'da benim cevremde oyun oynayan herkes bilgisayar olarak ayrı GPU'su olmayan Macbook kullaniyor, oyunlarının tamamini konsolda oynuyorlar. Microsoft'un yegane amaci servis ekosistemine olabildiğince insan çekmek. Bir kullanıcı Game Pass'e PC'de ya da Xbox'ta üyeyse Microsoft'un gözünde cok bir sey fark etmiyor su anda. Bunu son donemde birkaç röportajda tekrar belirttiler.

Alıntıları Göster
    Haklısınız hocam. Dedikleriniz çok doğru. Şirket stratejileri tabi ki farklı fakat ben kendim için konuşmuştum aslında. Bence oyun konsola özel olmalı diye düşünüyorum. Evimde bilgisayarda var Xbox'a çıkan oyunları oynayabilirim fakat PS5'e çıkan oyunları oynayamam. Kendim için bakınca gönlüm Xbox almaktan yana olsada mecbur PS5 almak durumunda kalıyorum. PS ex oyunlar konusunda cidden çok önde. Keşke Xbox'ta buna güzel bir cevap verebilseydi.

• quote:

Haklısınız hocam. Dedikleriniz çok doğru. Şirket stratejileri tabi ki farklı fakat ben kendim için konuşmuştum aslında. Bence oyun konsola özel olmalı diye düşünüyorum. Evimde bilgisayarda var Xbox'a çıkan oyunları oynayabilirim fakat PS5'e çıkan oyunları oynayamam. Kendim için bakınca gönlüm Xbox almaktan yana olsada mecbur PS5 almak durumunda kalıyorum. PS ex oyunlar konusunda cidden çok önde. Keşke Xbox'ta buna güzel bir cevap verebilseydi.

Alıntıları Göster
    Bu dönem Microsoft oyun stüdyolarından birinci parti güzel oyunlar gelecek gibi duruyor, ben özellikle the İnitiative, Double Fine, Obsidian ve Ninja Theory’den çok umutluyum. Ancak, bu oyunlar bilgisayara çıkacak ve MS bu konuda strateji değiştirmeyecektir. Pc kullanıcılarına da MS ekosistemi içinde gözüyle baktıkları için şu noktada PC kullanıcılarına ayrıca Xbox satmaya çok uğraşmayacaklardır. Onun yerine PC kullanıcılarına Game Pass satmaya çalışacaklardır. PC karşısında avantajı fiyat olacaktır, aletin içindeki GPU RTX 2080 Super gücünde ama konsol fiyatı $499 civarı olacak.

Benim açımdan oyunların PC’ye çıkmasının şöyle bir avantajı var: bir platformda başladığım oyuna öbür platformda devam edebiliyorum. Örneğin, konsolda Ori oynamaya başladım, sonra bir seyahate çıktım ve bilgisayardan aynı save dosyasıyla oyuna devam ettim. Bu gidişle iki sistemi tamamen entegre edecekler. Xcloud ile aynı save dosyasıyla bilgisayardan, tabletten, konsoldan, telefondan oyuna devam edebileceğiz gelecek nesilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max_Kolesne -- 13 Haziran 2020; 15:32:29 >

• quote:

Xbox'a özel oyunlar PC'ye çıkmaya devam ettikçe Xbox almanın benim için bir esprisi yok. PS3, PS4 ve Xbox 360 var şuan evimde. Xbox One'ı hiç denemedim. Bana göre Xbox PS'ten her konuda daha iyi konsol. Gamepad'i bile yeter fakat şu oyun mevzusu olmasa, PS'ye gelen özel oyunlar kalitesinde Xbox'ada özel oyunlar gelse ve PC'ye çıkmasa emin olun Xbox daha fazla satar fakat bu gidişle zor. Yeni nesil konsollardan tasarımını çöp olarak gördüğüm PS5'i almak zorunda kalacağım sanırım sadece oyunlar için. Xbox'ın tasarımı çok daha güzel geldi gözüme ama oyun mevzusu can sıkıcı.
    Elinde gaming PC oluyorsa zaten Xbox Un hiç mantığı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Max_Kolesne

Bu dönem Microsoft oyun stüdyolarından birinci parti güzel oyunlar gelecek gibi duruyor, ben özellikle the İnitiative, Double Fine, Obsidian ve Ninja Theory’den çok umutluyum. Ancak, bu oyunlar bilgisayara çıkacak ve MS bu konuda strateji değiştirmeyecektir. Pc kullanıcılarına da MS ekosistemi içinde gözüyle baktıkları için şu noktada PC kullanıcılarına ayrıca Xbox satmaya çok uğraşmayacaklardır. Onun yerine PC kullanıcılarına Game Pass satmaya çalışacaklardır. PC karşısında avantajı fiyat olacaktır, aletin içindeki GPU RTX 2080 Super gücünde ama konsol fiyatı $499 civarı olacak.

Benim açımdan oyunların PC’ye çıkmasının şöyle bir avantajı var: bir platformda başladığım oyuna öbür platformda devam edebiliyorum. Örneğin, konsolda Ori oynamaya başladım, sonra bir seyahate çıktım ve bilgisayardan aynı save dosyasıyla oyuna devam ettim. Bu gidişle iki sistemi tamamen entegre edecekler. Xcloud ile aynı save dosyasıyla bilgisayardan, tabletten, konsoldan, telefondan oyuna devam edebileceğiz gelecek nesilde.

Alıntıları Göster
    Teoride 2080 gücünde
    Pratikse O performansı veremez .
    Xbox çıkınca oyunların PC ve Xbox kıyaslamalarını görürüz PC her zaman grafikte geçer.

• quote:

Orijinalden alıntı: gurkan19

Teoride 2080 gücünde
    Pratikse O performansı veremez .
    Xbox çıkınca oyunların PC ve Xbox kıyaslamalarını görürüz PC her zaman grafikte geçer.

Alıntıları Göster
    Hocam bunun karşılaştırmasını Digital Foundry çoktan yaptı, Series X’in 3700x/2080 Super’den de daha iyi performans verdiğini tespit ettiler. Birkaç uzun Series X videoları var, ilgilenirseniz bakabilirsiniz. İyi günler dilerim.

• Konsol ile PC karşılaştırmasını grafik konusunda yapmamak lazım, PC her zaman önde. 2080 grafiği mi, Xbox grafiği mi kavgası bitmeden ve neredeyse 3 ay sonra PC tarafında Rtx 3080 serisi çıkacak. Fark açılmış olacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teoride rx 5800 xt / rtx 2080

Fakat pratikte rx 5700/rtx 2060s

(Her iki konsol icin soyluyorum)

• Obsidian Entertainment 17 yaşında.

Yaptığı oyunların Metacritic puanları:

-Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords (86)
    -Neverwinter Nights 2 (82)
    -Fallout: New Vegas (84)
    -South Park: The Stick of Truth (85)
    -Pillars of Eternity (89)
    -Tyranny (80)
    -Pillars of Eternity II: Deadfire (88)
    -The Outer Worlds (85)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-02177D6B6

Obsidian Entertainment 17 yaşında.

Yaptığı oyunların Metacritic puanları:

-Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords (86)
    -Neverwinter Nights 2 (82)
    -Fallout: New Vegas (84)
    -South Park: The Stick of Truth (85)
    -Pillars of Eternity (89)
    -Tyranny (80)
    -Pillars of Eternity II: Deadfire (88)
    -The Outer Worlds (85)
    Ben Obsidian’dan çok ümitliyim. Bu güne kadar güçlü bir yayıncı-finansal desteği olmadan çok kaliteli oyunlar çıkardılar. Şimdiki finansal güçleriyle çok kaliteli bir oyun yapabilirler.

• gurkan19 kullanıcısına yanıt
    499$ lik bir kasa ile karsilastirmak lazim Series X i.

Grafik olarak karsilastirdiginiz platformalarin maliyetlerini de goz onunde bulundurmalisiniz. Max 499$ olacak olan bir konsolu, cok daha fazla maliyeti olan pc kasalari ile karsilastirmak komedi olur. Ayrica online oyunlarda esit sartlar, hilesiz oyunlar, amac sadece oyun oldugu icin daha kapsamli ve kolay ulasilabilir ozellikler vs vs.. Hala arkadaslarla ara ara toplanir dev ekranda 4 kisi Fifa ve parti oyunlari oynar egleniriz. Bunlar gibi bircok sebeplerle konsolun avantajlari uzar gider.

Exclusive oyunlar Pc e geliyor, Xbox a gerek yok dusuncesi cok dogru degil..

• Max_Kolesne kullanıcısına yanıt
    Aynı fikirdeyim hocam. MS’in finansal desteği ile CD Projekt Red seviyesine bile çıkabilirler. Sonuçta Witcher efsanesi de aslında 3. oyunda başladı.

• Siz de sanirim sadece witcher 3'u oynayip witcheri sevenlerdensiniz. Witcherin her bir serisi ayri guzeldir. Fakat illa hikaye ustunlugu olarak yaristiracaksak witcher 2 witcher 3'u tokatlar... witcher 3 hikayesi sadece cirilla'nin kaybolma hikayesi uzerine kurulu... (kaer morhendaki vahsi avla savas kismi efsane orasi ayri). 1 ve 2 deki gibi cok yonlu hikayesi gibi degil. (1 de salamandra ve vizimadaki elf vs yoldaslik savasi 2'de ise kral foltestin olumu hakkinda sorusturma ve vahsi ava karsi savasma)

2008'den beri witcher faniyim... shanisi, zoltani, rochesi, dandelion'u, emhyr van emreisi, triss'i, lambert'i, leo'su, siegfried'i, cirillasi, vesemir'i, yennefer'i, leuvarden'i yani hep bir karakteri ayri efsane...

Sevmedigim karakter ise disleri yamuk hain dijkstra ve 1 deki bucur alvin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YananGülYoldaşlığı -- 13 Haziran 2020; 15:54:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YananGülYoldaşlığı

Siz de sanirim sadece witcher 3'u oynayip witcheri sevenlerdensiniz. Witcherin her bir serisi ayri guzeldir. Fakat illa hikaye ustunlugu olarak yaristiracaksak witcher 2 witcher 3'u tokatlar... witcher 3 hikayesi sadece cirilla'nin kaybolma hikayesi uzerine kurulu... (kaer morhendaki vahsi avla savas kismi efsane orasi ayri). 1 ve 2 deki gibi cok yonlu hikayesi gibi degil. (1 de salamandra ve vizimadaki elf vs yoldaslik savasi 2'de ise kral foltestin olumu hakkinda sorusturma ve vahsi ava karsi savasma)

2008'den beri witcher faniyim... shanisi, zoltani, rochesi, dandelion'u, emhyr van emreisi, triss'i, lambert'i, leo'su, siegfried'i, cirillasi, vesemir'i, yennefer'i, leuvarden'i yani hep bir karakteri ayri efsane...

Sevmedigim karakter ise disleri yamuk hain dijkstra ve 1 deki bucur alvin
    Evet hocam. Ben seriyle Witcher 2 ile tanıştım. Biraz oynadım, çok sevemedim. Witcher 3'ü bir arkadaşın önerisi ile 2016'da PS4'e aldım onda bitirdim. Baya iyiydi. Witcher 1-2'ye dönmek istedim ama grafikleri çok eski geldi. Kaldı öyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: PrensMişkın

Yarım milyar doların hakkını verirler inş
    Gta v bile 300 milyon doları bulmayan bir bütçeyle yapılmış
    görüntiler çok başka birşeyin geldiğini söylüyor... herhalde 100 gb üstü bir oyun olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: # Ace #

Öyle bir olaya girişemezler o zaman kimse ek blu-ray okuyuculu versiyonu almaz.

Disk okuyucusuz olan daha iyi model değil; daha ucuz olan model olacaktır. Tahmini ek blu-ray okuyuculu olan versiyondan 100 dolar-euro daha ucuz bir fiyattan piyasaya çıkar.

Öyle denilen gibi olsa Sony kendi ayağına sıkar pek ihtimal vermiyorum.
    ben niye digital alayım ki? hesabım hacklendi veya saçma sebepten hesabım ban yedi. ee ne yapıcam ben? çöpe mi gidecek hesabım ile o kadar verdiğim digital oyunlar?

disk iyidir iyi.
  • 
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.