Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (441. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Or-Chan , TheCustomizer , TheCustomizer , erulu
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 8 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü3 Mobil1 Android
5 sn
76.305
Cevap
790
Favori
3.746.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 439440441442443
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: srvngrc

Şöyle bir durum var. Şu an PCIE 4.0 SSDler yeni olduğu için perakende satış fiyatları yüksek. Ancak Sony bunları PCIE 3.0 olanlardan çok da pahalıya tedarik etmiyordur. Atıyorum 3.0 olan Sony’e 30 dolara geliyorda 4.0 35-40 dolara geliyordur. Bunu da zaten 1TB yerine 825GB koyarak dengelemişler. Yani Sony bu iş için çok az ekstra maliyete katlanıyordur.
    Ama tüm konsolun reklamını bunun üzerinden yaptılar. İşi oyun oynatmak olan bir cihazı “çok hızlı ssd” ile tanıttılar. Grafik gücü falan pek bahsedilmedi.
    Çok hızlı dedikleri de 3.0 ile 4.0 arası bir ssd. Evet çok hızlı ama gerçekten o kadarına ihtiyaç var mı? Şu an sata ssd ile pcie 3.0 ssd standart pc kullanıcısı için oyun oynarken bir fark yaratmıyor. Belki yükleme süreleri 2-3 saniye değişiyordur. 5 sene sonra bi ihtimal fark yaratabilir oyunlardaki texture kalitesi çok artarsa ki ona da PS5’in grafik gücü yetmez.
    Bence bu ssd işi tamamen reklama yönelik bi hareket.
    tamam her halükarda rakibinden %350 daha pahalı bir ssd koymuşsın ... yani 3,5 lat daha pahalı. işçilik de öyle. bu da fiyata rakibine göre kafadan %20 %30 fark yapacaktır rahatlıkla. Rakibinde bu farkın %10 nunu daha güçlü CPU VE GPU ile kendi tarafında çekince, sana fatalityi yapmış oluyor.

kabul edin rakip firma fena batırdı.

• ebavamqko E kullanıcısına yanıt
    $550 den fazlaya çıkmayacak. Dediğim gibi alıntıla bu mesajımı, çok bildiğin için fiyatlar açıklandıktan sonraki bilgilerini de duymak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebavamqko

Bu mesaj silindi.
    Bu konuda bile ps konusuna laf atıyorsun. Lütfen şu tarz mesajlardan kaçının. Bu konuda konuşulacak konu belli. Lütfen konudan sapmayınız.

Rakip üyeler mesaj atıyorsa şikayet et gerekeni yapalım. Cezasını biz keselim görevimiz o.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    texture lar çizilmiş halde gelir. lakin hesaplama işi poligon olarak kayar nokta değerler üzerinden hassas olarak yapılır. düzlemdeki poligonlar bile hesaba katılır. ben bu halde biliyorum hocam. RAM de yer tutanlar bu Texturelar dır oyunlarda.
  • Ne güzel kafamızı dinliyorduk yine başladınız fanatikliğe , rakip firma falan demeye.
    Nesi rakip , iki konsolda bizim için çıkıyor , parası olan ikisini de alır , olmayan zavkine göre birini tercih eder.Yordu şu çocukça ego tatmin etme sevdanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YananGülYoldaşlığı

En azindan hikayesi icin oynamalisiniz gecen hafta 1'i 3. Kez bitirdim. Harikaydi... 2 ye baslayacagim simdi... ve onu da 2. Kez oynayacagim.

Zaten Hepsi birbirinin devami witcher serisinin .hatirlsrsaniz 3'te emreis'in sarayinda size sorulan birkac soru witcher 1 ve 2'de yaptiginiz eylemlerin sorusuydu...
    Sağ olun hocam. Steam indirimlerine girdiğinde alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: powerstorm

Bu konuda bile ps konusuna laf atıyorsun. Lütfen şu tarz mesajlardan kaçının. Bu konuda konuşulacak konu belli. Lütfen konudan sapmayınız.

Rakip üyeler mesaj atıyorsa şikayet et gerekeni yapalım. Cezasını biz keselim görevimiz o.

Alıntıları Göster
    buraya gelip normal davranan ve normal şekilde yazan diğer konsolu kullanan insanları tenzih ediyorum. orada fanatik yazmamın sebebi bu idi. yani bir önceki sayfaya bakarsan veya birakç sayfa öncesine bu konudan yakınan ps4 sahipleri bile var. burada yaptığım bence sataşmak değil, aksine bu tür tahriklere üyelerin kapılmaması.

bundan sonra buraya gelip bu şekilde tartışma çıkaracaklara o zaman şikayet ederim ... hatırlarsan forum-görüş bölümündeki konuda istediğim de bu idi. eyvallah.

• Ne kadar doğru bilmiyorum ama ps5 tanıtılmadan önce bir takım söylentiler vardı. Xbox Ssx in fiyatını belirlemek için ps5 in tamamen tanıtılmasını bekliyordu. Böylece Sony nin belirlediği fiyattan bir tık daha düşük fiyat belirlicek diye söylentiler vardı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: filojistoN

$550 den fazlaya çıkmayacak. Dediğim gibi alıntıla bu mesajımı, çok bildiğin için fiyatlar açıklandıktan sonraki bilgilerini de duymak istiyorum.
    bak terkrardan yazıyorum.

sonuçta imzayı atacaklar sony yönetimi. gidip 100 dolar zararına satarsa 600 dolara. 150 dolar zararına satacaksa 550 dolara yine alabilirsin. ben müneccim değilim. ama her halükarda boş yere yapılmış %20-%30 arasında boş maliyet var rakibe göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wither

Ne güzel kafamızı dinliyorduk yine başladınız fanatikliğe , rakip firma falan demeye.
    Nesi rakip , iki konsolda bizim için çıkıyor , parası olan ikisini de alır , olmayan zavkine göre birini tercih eder.Yordu şu çocukça ego tatmin etme sevdanız.
    konsol adını söyleyerek hedef olmak istemedimden o tabiri kullanyorum. sonuçta iki rakip konsol çıkacak. rakip firma diyerek o firmanın kullanıcılarını belirtmiyoruz. rakip konsol yazayım o zaman.
  • Şu yeni nesil çoluk çocuktan gına geldi yemin ediyorum. İki konuya da ne zaman girsek bunların atarlı mesajları, ego tatminleri. Sanki babalarının firmasıymış gibi çılgınca sidik yarıştırıyorlar... Hadi bakalım kim daha uzağa işeyecek...
    Bu Z kuşağı dedikleri cidden insanlığın başına bela olmaya başladı. İstisnasız her konuda, her platformda sürekli bi tartışma, sürekli bi saldırganlık. Tartışma adabını bilseler o da yok. İşin mutfağında olanlar bu kadar kasmıyor lan kendini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebavamqko

texture lar çizilmiş halde gelir. lakin hesaplama işi poligon olarak kayar nokta değerler üzerinden hassas olarak yapılır. düzlemdeki poligonlar bile hesaba katılır. ben bu halde biliyorum hocam. RAM de yer tutanlar bu Texturelar dır oyunlarda.

Alıntıları Göster
    müthiş yorum bro

aslında oyunlarda hedef blur effect derinlik ve rytracing ..

Asıl merak ettiğim kaliteli bummapping yani oyunlarda nesnenin dibine yaklaşınca detay kaybetmemesi

• ebavamqko E kullanıcısına yanıt
    Konsollar her zaman zararına satılıyor. Ne Microsoft ne Sony konsol satışından kar elde ediyor.

Sen takmışsın 700$. Kim dedi konsolun üretim maliyeti 700$ diye?

Babanın şirketiymiş gibi XBOX savunuyorsun nası bi kafadasın anlayamadım.

Benim cebimden max. 550$ çıkacak. İster 100$ zarara uğrasın ister 1000$. Bana ne? Sana ne?

Post geçmişine baktım da Allah akıl fikir versin ne diyeyim. Daha da cevaplamayacağım yazdığın mesajları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filojistoN -- 13 Haziran 2020; 17:44:30 >
  • İntel amd meselesine döndü olay. Ps bu nesilde ezdiği için havalara girdi. Şimdi Microsoft eeh diyip kafa atacak olaya.

Rekabetten dolayı gülen son kullanıcı olacak.

Bu aletlere para veriyoruz arkadaşlar. Fanboyluk yapanlar ürünlerin konularına girip para verip aldığı şeyin bedava reklamını yapanlar sosyal hayatta yetersiz ve başarısız insanlar öyle zannediyorum. Yoksa 40 yaşında adamın konsol savunmak için 15 yaşına inmesine anlam veremiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: filojistoN

Konsollar her zaman zararına satılıyor. Ne Microsoft ne Sony konsol satışından kar elde ediyor.

Sen takmışsın 700$. Kim dedi konsolun üretim maliyeti 700$ diye?

Babanın şirketiymiş gibi XBOX savunuyorsun nası bi kafadasın anlayamadım.

Benim cebimden max. 550$ çıkacak. İster 100$ zarara uğrasın ister 1000$. Bana ne? Sana ne?

Post geçmişine baktım da Allah akıl fikir versin ne diyeyim. Daha da cevaplamayacağım yazdığın mesajları.
    yahu bak yine başlıyorsun. bir değil iki değil. anlayamıyorsun ama hala diretiyorsun.

yeni nesil nvme 1tb 250 euro

nvme 1.3 serisi 70 euro. arada nerden baksan 3,5 kat yani yüzde olarak %350 fark var. var mı?

sadece dış kasa ve dış kaplama olarak bile xbox tek işleme girerken ,

diğeri 3 türlü işlemden geçmesi gerekli. yani 3 kat daha fazla iş ve 3 kat daha fazla ürün demek sadece dış tasarım üretim için.

konsolların üretim payı 100 desek XBOX %30 daha düşük oranla çıkıyor sayabiliriz. %30 ... rakip 500 e çıkarsa, xbox 450 ye de çıkarabilecek manasına gelmekte. anlıyor musun? hadi 100 doları cpu ve cpu farkına harcasa ... 50 dolar daha düşük satabilir ... rakibi 100 düşürse rakibi 100 zarar ederken , xbox 100 düşürse bile sadece zararına 50 düşürmüş olayına geliyor.

anladın mı?

yani her halükarda kozlar xbox ın elinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Numenorian Man

İntel amd meselesine döndü olay. Ps bu nesilde ezdiği için havalara girdi. Şimdi Microsoft eeh diyip kafa atacak olaya.

Rekabetten dolayı gülen son kullanıcı olacak.

Bu aletlere para veriyoruz arkadaşlar. Fanboyluk yapanlar ürünlerin konularına girip para verip aldığı şeyin bedava reklamını yapanlar sosyal hayatta yetersiz ve başarısız insanlar öyle zannediyorum. Yoksa 40 yaşında adamın konsol savunmak için 15 yaşına inmesine anlam veremiyorum.
    Şef haklsın..uymıyayım diyorum 40 yaşında adam sürekli alıntı yapıyor benips başlığında ..buraya gelip çamur atıyorlar biz ceza alıyoz
  • 
Sayfa: önceki 439440441442443
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.