Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (440. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
20 Misafir (4 Mobil) - 16 Masaüstü4 Mobil3 Android
5 sn
76.302
Cevap
790
Favori
3.746.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 438439440441442
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Rutherless

Bu konsulun yeni versiyonları ne kadar sürede çıkar ?
    çıkmayacak. Spencer stabil hızın korunacağını. gerekiyorsa %10 luk ek iş yükünün cloud sistemler üzerinden karşılanacağını söylemişti. %10 koyunca zaten 13.7 tflop yapıyor bu da 2080TI yapıyor.
  • ebavamqko E kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En azindan hikayesi icin oynamalisiniz gecen hafta 1'i 3. Kez bitirdim. Harikaydi... 2 ye baslayacagim simdi... ve onu da 2. Kez oynayacagim.

Zaten Hepsi birbirinin devami witcher serisinin .hatirlsrsaniz 3'te emreis'in sarayinda size sorulan birkac soru witcher 1 ve 2'de yaptiginiz eylemlerin sorusuydu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YananGülYoldaşlığı -- 13 Haziran 2020; 15:52:42 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wNchstR

499$ lik bir kasa ile karsilastirmak lazim Series X i.

Grafik olarak karsilastirdiginiz platformalarin maliyetlerini de goz onunde bulundurmalisiniz. Max 499$ olacak olan bir konsolu, cok daha fazla maliyeti olan pc kasalari ile karsilastirmak komedi olur. Ayrica online oyunlarda esit sartlar, hilesiz oyunlar, amac sadece oyun oldugu icin daha kapsamli ve kolay ulasilabilir ozellikler vs vs.. Hala arkadaslarla ara ara toplanir dev ekranda 4 kisi Fifa ve parti oyunlari oynar egleniriz. Bunlar gibi bircok sebeplerle konsolun avantajlari uzar gider.

Exclusive oyunlar Pc e geliyor, Xbox a gerek yok dusuncesi cok dogru degil..
    Konsolu arkadaşlarınla online oyuncaksan Xbox ps den de PC’den de geride .
    Foruma bile bakman ps nin ne kadar yaygın olduğunun kanıtı .
    Burda in cin top oynarken tüm Xbox konusundaki üyeden fazla ps 4 oyunlara özel konularda kişi var.
    Adam PC gameri ise xboxA gerek yok.O dediğin fifa toplanmalarını ps de de yapabilir .Konsol olarak ps alırsın onu diyorum.
    PC de oyun oynamıyorsa Xbox tercih edilebilir Pc de oyun oynamadığın için oyun seçeceğin yine çok olacak .
    Sadece oyun için başka hiçbir iş yapmamak için dizilecek PC kasası olarak düşün .Çok bir fark olacağını sanmıyorum.
    Şuan Xbox one x ile birlikte alınan bir PC bazı oyunlarda daha yüksek bile grafik sunabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkan19 -- 13 Haziran 2020; 17:40:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• vedkum kullanıcısına yanıt
    O kadar bile sürmeyecek. 2020 son çeyrekte nvidia rtx3xxx ve amd rx6xxx serileri piyasada olacak. Geçen ana konuda paylaşılan tabloya göre rtx3060s ve rx6600xt rtx2080’den daha performanslı kartlar olacak. Bu kartlar serilerin 3. , 4. seviye kartları. Fiyat etiketleri de çok uçuk olmayacaktır.
    500 dolara konsol seviyesinde bir pc imkansız. Ancak konsolların Türkiye satış fiyatının 1000 doların üzerinde olacağı düşünülürse (tüm tahminler bu yönde) burada o parayla iyi pc mümkün.

Sakin ol kankam gerçek değil bu.
  • gurkan19 kullanıcısına yanıt
    Xbox kullanicilarinin forumda ona buna laf yetistirmek gibi kaygisi yok. Forumdaki sayi ile Online da bir konsolun iyi olup olmadigini tezahür etmek bilgi yetersizliğidir, bu da en kibar haliyle... PlayStation tarafinda yazmis olsan bunu lince giderdin.
    Yillarca PlayStation kullandim ozellikle de yaris organizasyonlari icin rezillik cektik sebebi de alt yapisinin cok cok cok cok kotu olusu... Burada forum sayisi ile gelmis ahlam kesme bence. Trolsen zaten kabahat bende ki degerli vaktimi ayirdim yazmak icin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkmdesign -- 13 Haziran 2020; 17:0:11 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkan19

Konsolu arkadaşlarınla online oyuncaksan Xbox ps den de PC’den de geride .
    Foruma bile bakman ps nin ne kadar yaygın olduğunun kanıtı .
    Burda in cin top oynarken tüm Xbox konusundaki üyeden fazla ps 4 oyunlara özel konularda kişi var.
    Adam PC gameri ise xboxA gerek yok.O dediğin fifa toplanmalarını ps de de yapabilir .Konsol olarak ps alırsın onu diyorum.
    PC de oyun oynamıyorsa Xbox tercih edilebilir Pc de oyun oynamadığın için oyun seçeceğin yine çok olacak .
    Sadece oyun için başka hiçbir iş yapmamak için dizilecek PC kasası olarak düşün .Çok bir fark olacağını sanmıyorum.
    Şuan Xbox one x ile birlikte alınan bir PC bazı oyunlarda daha yüksek bile grafik sunabilir.

Alıntıları Göster
    bilmeden konuşma.

ben Almanya'dayım . burada almanlar ve bazı Türkler XBOX kullanıyor. adam hem oyun, hem multimedya canavarı olarak kullanıyor. arayüzünü gördüm hasta kaldım mesela.

499 dolara nasıl pc topluyorsun? XBOX ANACONDA sadece 12.3 tflop gücünde. bu da onu RTX2080SUPER den %5-%10 daha hızlı yapıyor. hatta yük bindiğinde işin %10luk kısmını MS sunucularından hesaplatıp böylece var olan gücü 13.7 tfloplara çekerek RTX2080Tİ dan daha hızlı makinaya dönüştürecek!

yani 2080Tİ ekran kartı şu anda 1000 euro iken, sen hangi mantıkla XBOX ı 400 dolarlık toplama pc ile karşılaştırıyorsun?

ben ps4 ü pes için aldım. ama bitti o iş ... sonunda takılan menülerden, kitlenen arayüzlerden kurtuluyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: filojistoN

Sakin ol kankam gerçek değil bu.
    gerçek olacak ama.

geçen gün bir arkadaş yazmıştı.

açtım baktım 1tb yeni nesil nvme ler 5.5 gb/s olanlar 250 eurodan başlıyor. ayrı soğutma da koyuyorlarmış bu ssdler üzerine. rakip firma hangisini soğutaak görücez ... önceden sadece işlemci ve gpu soğutmaya çalışırken şimdi CPU GPU yanında SSD VE CHIPleri de soğutması gerekecek.

2.2gb ssd olan MS versiyonları ise 70 eurodan başlıyor. yani arasında sadece ssd bakımından 180 euro fark var. kasa işçiliği farkı da var. eee aşağı yukarı arada fark en kötü 100 euro olcak (100 euroyu da XBOX daha yüksek GPU ve CPU ile kendine ayırmış olsun).

yani procurementı yapan kimse rakip firmada tebrik etmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebavamqko -- 13 Haziran 2020; 16:0:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ebavamqko

bunları forum görüş kısmına da aktarmamız gerekli. adminler hala modları haklı sanıyorlar. belki böyle ikna olurlar.

Alıntıları Göster
    tabikide
    Ne yazdığını anlamadım ama yeni nesil konsollar PS5 Disc $550, Digital $500 olur. XSX'de aynı fiyattan çıkar. Çok değişik rüyalarda yaşamamanı tavsiye ederim.
  • Ps5 oyun performans konusunda patladı.xboxseriesx de valhala ile patlama sinyalini verdi.Daha kendi oyunları üzerine sunumu görmedik.Umarım buda patlamaz.
    Sen çok biliyon kanka. Fiyatlar açıklandığında alıntıla bu mesajı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: filojistoN

Sen çok biliyon kanka. Fiyatlar açıklandığında alıntıla bu mesajı.
    valla dediğim gibi işi bilmiyorsan bence fazla zorlama. sonuçta proje altına son imzayı atacak olan sony yönetimi. adam gidip 100 dolar zararına satıcam derse 599 dolara alırsın. dediğim gibi bu işi bilmiyorsan bence uğraşma.
    Şöyle bir durum var. Şu an PCIE 4.0 SSDler yeni olduğu için perakende satış fiyatları yüksek. Ancak Sony bunları PCIE 3.0 olanlardan çok da pahalıya tedarik etmiyordur. Atıyorum 3.0 olan Sony’e 30 dolara geliyorda 4.0 35-40 dolara geliyordur. Bunu da zaten 1TB yerine 825GB koyarak dengelemişler. Yani Sony bu iş için çok az ekstra maliyete katlanıyordur.
    Ama tüm konsolun reklamını bunun üzerinden yaptılar. İşi oyun oynatmak olan bir cihazı “çok hızlı ssd” ile tanıttılar. Grafik gücü falan pek bahsedilmedi.
    Çok hızlı dedikleri de 3.0 ile 4.0 arası bir ssd. Evet çok hızlı ama gerçekten o kadarına ihtiyaç var mı? Şu an sata ssd ile pcie 3.0 ssd standart pc kullanıcısı için oyun oynarken bir fark yaratmıyor. Belki yükleme süreleri 2-3 saniye değişiyordur. 5 sene sonra bi ihtimal fark yaratabilir oyunlardaki texture kalitesi çok artarsa ki ona da PS5’in grafik gücü yetmez.
    Bence bu ssd işi tamamen reklama yönelik bi hareket.

• 
Sayfa: önceki 438439440441442
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.