Şimdi Ara

Xbox Series S/X Ayrıntılı Retro Emu Kurulum Rehberi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
33
Favori
7.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
71 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ustam dediğiniz kontrolleri denedim çok daha güzel bir oynanışa sahip oldu ayrıntılı bir manuel atamaya gerek bile yok bu rehberleri hazırlayıp buraya ekleyeceğim. Ek olarak seçim yaptığınız yerin üstünde map core file seçeneği mevcut ilk önce istediğim controller seçeceğiz sonra en üstteki seçeneğe gelip save core remap file derseniz bütün oyunlar için aynı kontroller geçerli olur. Orada 2 tane daha seçenek var ama onlar oyuna özel kontroller atamak istiyorsanız kullanmanız gereken saveleme yöntemi dediğimi gibi en üst ve alt seçenekleri tuşları kaydetmenizi sağlıyor. Buraya rehber olarakta koyucam.

• eyvallah üstad elinize sağlık

• Xbox series s de 1920x1080i kaldırmıyor (native x3). Oyunu yavaşlatıyo, sesler bozuluyor vs. (Burnout 3 takedown için denedim)..

Super mario brosu yükledim, keymap faciaydı, düzeltmeye girdim tüm keyler silindi programı kullanamadığımdan şuan tekrar yüklüyorum

Evde nintendo wii var ama o kumandasına o kadar uyuzum ki, mario kartı da deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sylisyum -- 15 Ağustos 2022; 19:42:37 >
  • PS5 kullanıcısıyım ama bu rehbere şapka çıkarılır. Ben PS5 üzerinde PS1/2 oyunlarını oynayamazken bu desteğe açık kapı bırakan Microsoft'a da helal olsun.
  • Series S te zaten xbox oyunlarını yüklemek için taşınabilir hdd kullanıyorum. Bu hdd nin içindeki oyunları silmeden bu işlemleri yapabiliyor muyuz?
  • Öz... kullanıcısına yanıt

Malesef hdd veya ssdnizin media üzerine olması lazım xbox oyunları kaydetmek için ayrı format istiyor xbox

• Sylisyum kullanıcısına yanıt

Üstadım Bugün Burnout 3 ü sıfır kasma sıfır ses bozuklugu ile oynadım. Bazı ayarlar cpuya inanılmaz yükleniyor default ayarlar kesinlikle sıkıntılı bugün tekrardan grafik ayarlarını elden geçirdim konudaki grafik ayarlarını yenilicem. Tekrar denemenizi tavsiye ederim. 40-50 oyun denememde 6 oyun oynanamaz haldeydi. Onların 3 ü ios bozuklugu diğerleri ise genel olarak bozukmuş araştırmamdan onu öğrendim yani core updateinden başka yapacak bir durum yok.Gayet güzel bir oran diye düşünüyorum.

• Arkadaşlar ana konu güncellenmiştir wii oyunlarının nasıl oynanacagini gösterdim en kısa zamanda gamecube ve dreamcast rehberleride eklenecek.
  • Wii oyunlarında. Zelda Botw çalıştırma şansımız var mı ?
  • Ben sadece mame ve eski atari salonları oyunlarını oynamak için istiyorum. Flash bellek taksam iş görür mü acaba?
  • ConCarnage kullanıcısına yanıt

Wİİ U oyunları ile Wİİ oyunları farklı oyunlar dolphin ps3 ve xbox 360 dönemi wiisini çalıştırıyor. ZELDA BOTW çalıştıracak emu retroarch içinde bulunmuyor malesef. PC ye özel olarak indirip kurmanız lazım. Emunun adı CEMU

• quote:

Orijinalden alıntı: Öz...

Ben sadece mame ve eski atari salonları oyunlarını oynamak için istiyorum. Flash bellek taksam iş görür mü acaba?

Flash bellek işinizi görür oyun boyutları çok düşük sanırsam 5000 küsür nes oyunu 3 gb anca ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-43C393024

Üstadım Bugün Burnout 3 ü sıfır kasma sıfır ses bozuklugu ile oynadım. Bazı ayarlar cpuya inanılmaz yükleniyor default ayarlar kesinlikle sıkıntılı bugün tekrardan grafik ayarlarını elden geçirdim konudaki grafik ayarlarını yenilicem. Tekrar denemenizi tavsiye ederim. 40-50 oyun denememde 6 oyun oynanamaz haldeydi. Onların 3 ü ios bozuklugu diğerleri ise genel olarak bozukmuş araştırmamdan onu öğrendim yani core updateinden başka yapacak bir durum yok.Gayet güzel bir oran diye düşünüyorum.

Sizde series x mi vardı? Tekrardan teşekkürler konu için.

Oyun oynanamaz durumda değil, ama gerçekten deneyimi baltalıyor

• Sylisyum kullanıcısına yanıt

Series s kullanıyorum ben series x te çok daha iyi performans almanız lazım iyi ayarlar ile

• Eline sağlık hocam çok detaylı bi rehber olmuş
  • Hocam rehber için teşekkür ederim cidden çok iyi oldu ama bir sorum olacak , bu retroarch uygulaması esnasında sisteme herhangi bir müdahale falan oluyor mu ne bileyim durduk yere sistemi çökertmeyelim. Bir sakıncası varmı cihaz üzerinde.
  • cnbzkrt kullanıcısına yanıt

En ufak bir sakıncası yoktur dostum. Önceden bu sistem için dev mode açmak vb gerekiyordu ama yazılıcımlar bunu aşmayı başarmışlar sadece. Ekstra bir spotify yüklüyor gibi düşünün.

• Güzel anlatim olmus dh asil bu yayinlari ile bilinir elinize saglij
  • ozon3 kullanıcısına yanıt

Çok teşekkürler umarım işe yarayan bir rehber olur

• Elinize sağlık güzel rehber olmuş.
    Konuda Liberto yazmışsınız onu Libretro olarak düzeltirseniz arayanlar sitesini daha rahat bulabilir Güncel sürümler vs için lazım olabiliyor.

https://www.libretro.com/

Bu da github sayfası:
    https://github.com/libretro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonic.Storm -- 16 Ağustos 2022; 13:9:32 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.