Şimdi Ara

Xbox One Aile Kurulumu (Lisans Transfer) (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
511
Cevap
21
Favori
22.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aileye eklemene gerek yok. Arkadaşının hesabını açıp my home xbox demen yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesekkurler eyvalah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozi_41 -- 24 Aralık 2014; 15:29:49 >
  • Ben kuzeni ekledim ama fifayı açamıyor. Başlat kısmında garip bir yazı varmış, ikimizde settingsde birbirimizi aile altında görebiliyoruz. Acaba ekstra bir şey mi yapmak gerekiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar ben bir arkadaşımdan baya bir oyun aldım ve başkalarına vermeye çalıştım. Olmayınca hesabımı sildiler falan en sonunda tamam bu kadar yeter diyip kendi konsolumdan bu benim xbox'ım seçeneğine basayım dedim ve olmuyor... Deliricem!! Korkuyorum , endişeliyim ; yardım edebilecek var mı? ACİL... Ek olarak Bunu giriş xbox'ım yap seçenenğine tıklayınca ''bir seferde bir tane giriş Xbox'ınız olabilir ve yılda en fazla üç defa konsollar arasında geçiş yapabilirsiniz'' yazıyor. Bu ne demek oluyor? Yani başka bir yerde bu benim giriş xbox'ım diye mi kayıtlı ? Yoksa sınıra ulaşmışım bir daha bu benim giriş xbox'ım yapamayacak mıyım? Müşteri hizmetlerinden halledebilir miyim gerçekten çok acil arkadaşlar içime bir kurt oturdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enesbosdurmaz -- 4 Ocak 2015; 21:25:07 >
  • arkadaslar şimdi bu kardeşlik olayını ben hiç çözemedim gerçekten kardeşimle gta 5 alıp oynamak istiyoruz kardeşlikle 2 oyun yerine 1 oyun almıs olucaz ama nasıl yapıcaz sıkıntı cıkarırmı bilmiyoruz online oynamak istiyoruz arkadaslarla....bi yardımcı olursanız cok sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yan___

arkadaslar şimdi bu kardeşlik olayını ben hiç çözemedim gerçekten kardeşimle gta 5 alıp oynamak istiyoruz kardeşlikle 2 oyun yerine 1 oyun almıs olucaz ama nasıl yapıcaz sıkıntı cıkarırmı bilmiyoruz online oynamak istiyoruz arkadaslarla....bi yardımcı olursanız cok sevinirim..

Oyunları sen al ve hesabını kardeşinin konsolunda aç. Ayarlara git my home xbox de bu kadar. Sorun çıkaracak bir durum yok. İşlem çok basit.

Satın aldığın tüm oyunlar ve içerikler kardeşinde ücretsiz görünür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lod0ss -- 22 Ocak 2015; 17:52:33 >
  • yan___ Y kullanıcısına yanıt
    Hocam şöyle düşünün, hesabı 1 oyuna alıyorsunuz fakat o hesabın 2 adex Xbox'a oyun paylaşma hakkı vardır. Biri "Home" cihazınızdır, bu cihazda oyunlarınızı oynamanız için sizin hesabınızın açık olması ve online olmanız gerekmez. Diğerinin tam bir ismi yok ama "Guest" cihaz diyebiliriz, bu cihazda oyun oynamak için online olmanız gerekir.

Kardeşlik de teknik olarak böyle işliyor, kendi durumumu örnek vereyim: Abimle oyunları paylaşıyoruz, fakat tüm oyunları ben kendi hesabıma alıyorum. Bu yüzden abimin cihazda 1 kereliğine oturum açıp, onun cihazı "Home" olarak ayarladım. Artık o kendi hesabından benim oyunlara erişebiliyor (Hatta Gold üyeliğim bile onunla paylaşılıyor.)
  • Arkadaslar peki benim fifam var,bi arkadasimin nba i var 3. Arkadasiminsa hicbir oyunu yok. Ben hic oyunu olmayan arkadasima bilgilerimi verip fifami paylasirken, ayni zamanda nba i olan arkadasimin bilgilerini alip onun profilinden girip nbai kendime ekleyebilirmiyim? Nba i olan arkadasim bilgilerini sadece benimle paylasmis olucak, bende bilgilerimi sadece oyunu olmayan arkadasimla paylasmis olucam bi sorun olurmu acaba?

• şimdi arkadaşlar 2 tane xbox'ımız var bende gta 5 var arkadaşımda fifa 15 var eğer paylaşım yaparsam onunla bendeki gta 5 ile oda oynayabilecek fakat aynı zamanda fifa 15 ile de ben oynayabilecekmiyim yani oyunlar sadece tek xbox one'mı alınmalı cevap verirseniz çok mutlu olurum arkadaşlar şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: nopanice

şimdi arkadaşlar 2 tane xbox'ımız var bende gta 5 var arkadaşımda fifa 15 var eğer paylaşım yaparsam onunla bendeki gta 5 ile oda oynayabilecek fakat aynı zamanda fifa 15 ile de ben oynayabilecekmiyim yani oyunlar sadece tek xbox one'mı alınmalı cevap verirseniz çok mutlu olurum arkadaşlar şimdiden teşekkürler

sen ona o sana verir ikinizinde 2 oyunu olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: barlasemre

Arkadaslar peki benim fifam var,bi arkadasimin nba i var 3. Arkadasiminsa hicbir oyunu yok. Ben hic oyunu olmayan arkadasima bilgilerimi verip fifami paylasirken, ayni zamanda nba i olan arkadasimin bilgilerini alip onun profilinden girip nbai kendime ekleyebilirmiyim? Nba i olan arkadasim bilgilerini sadece benimle paylasmis olucak, bende bilgilerimi sadece oyunu olmayan arkadasimla paylasmis olucam bi sorun olurmu acaba?

sistem bu şekilde zaten sorun olmaz
  • Merhaba arkadaşlar benim Xbox One cihazım var aileden eklediğim arkadaşıma paylaşım yapıyoruz birbirimizle.Benim profilimi ve arkadaşımın profilini benim cihaza ekeleyip my home xbox dedim. Arkadaşım da kendi cihazın yaptı aynı işlemi.
    Ben cihazımı satıp kinectli bir model alıcam fakat bu cihazı satmadan önce iki profilin de lisanlarını ve oyunlarını silip kaldırmak istiyorum lisanları kaldırınca cihazı alan kişi bizim profiller yokken bizim yeni aldığımız oyunları ve daha önce yüklenmiş oyunları inderemesin kullanmasın.
    Burdaki sorum şu yeni kinectli xbox one cihazıma geçince ben kendi profilimi ve arkadaşımın profilini tekrar my home xbox demek zorundayım oyunları indirmek için 3 hakkımın son hakkını mı kullanmış olucam? Cevap verirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killknight

Merhaba arkadaşlar benim Xbox One cihazım var aileden eklediğim arkadaşıma paylaşım yapıyoruz birbirimizle.Benim profilimi ve arkadaşımın profilini benim cihaza ekeleyip my home xbox dedim. Arkadaşım da kendi cihazın yaptı aynı işlemi.
    Ben cihazımı satıp kinectli bir model alıcam fakat bu cihazı satmadan önce iki profilin de lisanlarını ve oyunlarını silip kaldırmak istiyorum lisanları kaldırınca cihazı alan kişi bizim profiller yokken bizim yeni aldığımız oyunları ve daha önce yüklenmiş oyunları inderemesin kullanmasın.
    Burdaki sorum şu yeni kinectli xbox one cihazıma geçince ben kendi profilimi ve arkadaşımın profilini tekrar my home xbox demek zorundayım oyunları indirmek için 3 hakkımın son hakkını mı kullanmış olucam? Cevap verirseniz sevinirim.

arkadaşının lisansı senin makinede. seninkide onda. satarsan alan kişi arkadaşının oyunlarını görür. ama arkadaşın kendi hesabını makinesinde myxbox yaparsa senin cihazdan kalkar oyunlarda. arkadaşının 2 senin 1 hakkın gitmiş olur

• quote:

Orijinalden alıntı: DeathFor81

quote:

Orijinalden alıntı: Killknight

Merhaba arkadaşlar benim Xbox One cihazım var aileden eklediğim arkadaşıma paylaşım yapıyoruz birbirimizle.Benim profilimi ve arkadaşımın profilini benim cihaza ekeleyip my home xbox dedim. Arkadaşım da kendi cihazın yaptı aynı işlemi.

arkadaşının lisansı senin makinede. seninkide onda. satarsan alan kişi arkadaşının oyunlarını görür. ama arkadaşın kendi hesabını makinesinde myxbox yaparsa senin cihazdan kalkar oyunlarda. arkadaşının 2 senin 1 hakkın gitmiş olur

Sonuç olarak bendeki satılacak cihazda hem kendi accountum my home xbox yapıldı hem paylaşım yaptığım arkadaşın accountu my home xbox yapıldı. Lisan kaldırma için benim ev xbox ım değil deyince lisans kalkmıyor mu? Satmadan önce iki account ayarlarından benim ev xbox ım değil seçicem lisans kalkıcak diye düşünüyorum. Yeni cihazımda hem benim accountum için hem arkadaşımın accountu için 1 hakkım kalıcak onu da kullanınca başka hakkım kalmayacak diye düşünüyorum. Yanlışsam düzeltin lütfen. Ona göre satıcam cihazı yeni cihaza aktaramazsam lisanları satmam kinect alırım.
    Bir de şunu merak ediyorum bu benim ev xbox um değil deyince lisansların kalkıyor olması gerekiyor diye biliyorum. Yanlışsam düzeltin lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killknight -- 19 Şubat 2015; 15:37:44 >

• Beyler sıkıntımız su

Kardeş olarak ekliyiz arkadaşla.. Su ana kadar herhangi bir sorun yasamadik.
    Ancak ona hediye edilen 2 oyun ve en son almış olduğu oyunlar paralı gözüküyor.
    İndiremiyorum.. Varmı sorun yasayan bu sekilde .. Varsa ne yapmam gerekiyor ?

• mstfyldz.bjk kullanıcısına yanıt
    Ücretsiz oyunlardaki sıkıntı gold üyelik yüzünden oluyor ama diğer içerikler hakkında bilgim yok maalesef.

Eski oyunları açmayı deneyin. Eğer açmıyorsa lisans iptal olmuş olabilir. Açarsa da lisansı iptal edip tekrar lisanslayin.

• Gold üyelik derken ??

Ve lisanslama olayı silip tekrar ekleme ise yaptim.
    .. Oyunlari oynuyordum sıkıntı yok

Support ile konuştunuz mu? Bu hesap ile ilgili bir sorun gibi.
  • Konuşmadım. PC başına geçince onu deneyelim.. Sanırım bu tarz sorun yasayan yok başka..
    Teşekkürler cevaplar için.

Ben ilk sizde gördüm hocam. Umarım çözersiniz.

Çözülünce yazarsanız sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.