Şimdi Ara

Xbox One Aile Kurulumu (Lisans Transfer) (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
511
Cevap
21
Favori
22.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DeathFor81
    p1 internete bağlı olmak zorunda p2 bağlı olmadanda oynayabilir.

Eğer P1 oyunu satın alan, P2 ise kardeş olarak oyunu indiren ise bu söylediğinizin tam tersi olması gerekmez mi ?

Çünkü oyunu satın alan hesabın konsolu (P1) belki oyunu ilk satın alan ve indiren kişi olarak konsola bir "key" indiriyordur ve oyunu açarken offline olarak lisans olarak o "key"i görüyor olabilir. Ama P2 hariçten gazel okuyan konumunda olduğu için, onun lisans kontrolü için (P1'in hesabı konsolunda kurulu olmasa bile) online olup Microsoft sunucularından onay olması mantıklı olurdu.

Açıkçası benim okuduğum mesajlar (kardeşlik yapmak isteyenlerin konusunda) hep benim tarif ettiğim şekilde P2'nin konsolunda P1 hesabı bir kere açılıp "my home xbox" denildikten sonra P1'in hesabının kaldırılabileceğini ama P2'nin her zaman internete ihtiyacı olacağını söylüyordu. Bana göre en mantıklı olan da bu.

Hatta bir yukarıda yazdığım gibi, bir P3 de olabilmesi ama P2 ve P3'ün aynı anda online oyun oynayamaması da son derece mantıklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

quote:

p1 internete bağlı olmak zorunda p2 bağlı olmadanda oynayabilir.

Eğer P1 oyunu satın alan, P2 ise kardeş olarak oyunu indiren ise bu söylediğinizin tam tersi olması gerekmez mi ?

Çünkü oyunu satın alan hesabın konsolu (P1) belki oyunu ilk satın alan ve indiren kişi olarak konsola bir "key" indiriyordur ve oyunu açarken offline olarak lisans olarak o "key"i görüyor olabilir. Ama P2 hariçten gazel okuyan konumunda olduğu için, onun lisans kontrolü için (P1'in hesabı konsolunda kurulu olmasa bile) online olup Microsoft sunucularından onay olması mantıklı olurdu.

Açıkçası benim okuduğum mesajlar (kardeşlik yapmak isteyenlerin konusunda) hep benim tarif ettiğim şekilde P2'nin konsolunda P1 hesabı bir kere açılıp "my home xbox" denildikten sonra P1'in hesabının kaldırılabileceğini ama P2'nin her zaman internete ihtiyacı olacağını söylüyordu. Bana göre en mantıklı olan da bu.

Hatta bir yukarıda yazdığım gibi, bir P3 de olabilmesi ama P2 ve P3'ün aynı anda online oyun oynayamaması da son derece mantıklı.

abi sana özetleyim oyunu ben aldım. sana hesabımı verdim my xbox yaptın. bu aşamadan sonra ben hesabımla girip nete bağlı olmak zorundayım ama senin online olmana bile gerek yok. çünkü oyun alınan hesap senin makineye tanımlı oluyor yani benim makinem bu diyorsun. aile paylaşımında bu şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeathFor81 -- 13 Mart 2015; 11:01:07 >

• signore kullanıcısına yanıt
    Hocam farklı türde durumlardan bahsediyorsunuz :)

Bahsettiklerinizin biri, A'daki oyunlar B'de; B'deki oyunlar A'da oynansın şeklindedir. Onun hakkında bilgim yok, bizim bahsettiğimiz durum şu:

A kişisi x,y,z oyunlarını almak istiyor. Kendisinde p,q oyunları var.
    B kişisi de x,y,z oyunlarını almak istiyor. Kendisinde r oyunu var.
    Şimdi A ve B; p,q,r oyunlarını paylaşmalarına gerek yok çünkü ikisi o oyunları istemiyor.

Bu durumda ikisi ortak bir hesap açıyor, hesaptan x,y,z oyunlarını alacaklar. P1 olan My Home Xbox yapıp oyunları yükledikten sonra hesabı kaldıracak, P2 olan ise oyuna girerken oturum açacak. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Anladığım kadarıyla oyunu fakrlı bir hesaptan da alsanız yine kendi hesabınızdan oynamak istiyorsunuz. Aynı şekilde hesabın 2. hakkını satan alan kişi de kendi hesabından oynasın diyorsunuz.

Benim anlattığım durum P hesabının 2 hakkı üzerine. P1 = my home xbox, P2 = sadece kullanıcı.

P1; Bu durum "my home xbox" yapan için sıkıntısız bir durum. Oyunu istediği hesaptan oynayabilir.

P2; oyunu oynayailmek için hesaba logon olmalı ve internete bağlı olmalıdır. Ben bu şekilde Fifayı kendi hesabımdan oynayabiliyorum. Ama her oyunda bu şekilde oluyormu onu bilmiyorum açıkcası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vadu

Hocam farklı türde durumlardan bahsediyorsunuz :)

Bahsettiklerinizin biri, A'daki oyunlar B'de; B'deki oyunlar A'da oynansın şeklindedir. Onun hakkında bilgim yok, bizim bahsettiğimiz durum şu:

A kişisi x,y,z oyunlarını almak istiyor. Kendisinde p,q oyunları var.
    B kişisi de x,y,z oyunlarını almak istiyor. Kendisinde r oyunu var.
    Şimdi A ve B; p,q,r oyunlarını paylaşmalarına gerek yok çünkü ikisi o oyunları istemiyor.

Bu durumda ikisi ortak bir hesap açıyor, hesaptan x,y,z oyunlarını alacaklar. P1 olan My Home Xbox yapıp oyunları yükledikten sonra hesabı kaldıracak, P2 olan ise oyuna girerken oturum açacak. :)

Tamam, bu söylediğinizi anladım.

Peki ortak hesap açma kaç kere yapılabiliyor ? Tek kurşun mu var ?

A kişisi, B kişisi ile ortak hesap açıp x,y,z, oyunlarını aldıktan sonra,
    A kişisi bir C kişisi bulup başka bir ortak hesap açıp, bu sefer de a,b,c oyunlarını almak isterse bunu yapabilir mi ?

Yani A kişisinin konsolunda
    1. Kendi kullandığı ve online oyunları oynayabileceği asıl hesabı ve (sizin örneğinize göre ) p,q oyunları
    2. B kişisi ile ortak açtığı hesap ve o hesap sayesinde x,y,z oyunları
    3. C kişisi ile ortak açtığı hesap ve bu hesap sayesinde a,b,c, oyunları indirilebilir ve B, C kişilerinden bağımsız olarak istediği zaman online oynayabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 13 Mart 2015; 11:08:40 >

Hocam bu konuda bilgim yok benim, ama bence sınırsız olması lazım. Farklı hesaplar ekleyeiliyorsunuz sonuçta.

• quote:

abi sana özetleyim oyunu ben aldım. sana hesabımı verdim my xbox yaptın. bu aşamadan sonra ben hesabımla girip nete bağlı olmak zorundayım ama senin online olmana bile gerek yok. çünkü oyun alınan hesap senin makineye tanımlı oluyor yani benim makinem bu diyorsun. aile paylaşımında bu şekilde

Hmm.. O zaman şöyle bir mantık var...

P1, yani oyunları alan ana hesap sahibi "benim hesabım P2'de kurulu kalmasın" diye onun login olmasına ve "my xbox home" yapmasına izin veriyor. Böylece P2, ana hesap P1'in hesabını bir kere açıyor, "my home xbox" yapıyor ve hesabı konsolundan kaldırıp, kendi P2 hesabı ile istediği gibi online veya offline oynamaya devam ediyor.

P1 ise, "my home xbox" olarak başka bir konsolu tanımlamış olmasına rağmen, her seferinde internete bağlı olacağı ve kendi asıl hesabına giriş yapacağı için oyunları oynayabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: vadu

Hocam bu konuda bilgim yok benim, ama bence sınırsız olması lazım. Farklı hesaplar ekleyeiliyorsunuz sonuçta.
    Eğer farklı hesaplar için aynı konsol "my home xbox" yapılabiliyorsa aman ne ala.

Ben o zaman 4-5 tane Rus hesabı açayım, her biri ile farklı farklı grup oyunlar alayım.
    Bu hesapların her birini kendi konsolumda "my xbox home" olarak seçeyim ve sonra Rus hesaplarını konsolumdan kaldırayım.
    En sonunda konsolda sadece kendi hesabım kurulu olsun; ister online ister offline oynayabileyim.

Sonra her bir hesap için farklı farklı P2'ler bulayım
    1@rus.com hesabındaki oyunları Ahmet'e satayım,
    2@rus.com hesabındaki oyunları Mehmet'e satayım,
    ...
    5@rus.com hesabındaki oyunları Veli'ye satayım.

Sonra Ahmet'in konsolunda 1@rus.com hesabı kurulu olsun ve o hesapla login olduktan sonra ayrıca kendi hesabı ile de logon olup kendi hesabı ile oynayabilsin,
    Mehmet'in konsolunda 2@rus.com hesabı kurulu olsun ve o hesapla login olduktan sonra kendi hesabı ile online oynayabilsin
    ...

Eğer tam olarak böyle ise gayet iyiymiş. Demek bu nedenle P2 olarak oyun arayanalar %40 bedel ödemek istiyorlar.
    Benim için %60 ödemek sorun değil, yeter ki farklı Rus hesaplarını kendi konsolumda bir kere "my home xbox" yapıp kaldırayım ve sonrasında farklı birşey yapmam gerekmesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

quote:

Hmm.. O zaman şöyle bir mantık var...

P1, yani oyunları alan ana hesap sahibi "benim hesabım P2'de kurulu kalmasın" diye onun login olmasına ve "my xbox home" yapmasına izin veriyor. Böylece P2, ana hesap P1'in hesabını bir kere açıyor, "my home xbox" yapıyor ve hesabı konsolundan kaldırıp, kendi P2 hesabı ile istediği gibi online veya offline oynamaya devam ediyor.

P1 ise, "my home xbox" olarak başka bir konsolu tanımlamış olmasına rağmen, her seferinde internete bağlı olacağı ve kendi asıl hesabına giriş yapacağı için oyunları oynayabiliyor.

aynen öyle

Tam olarak budur hocam. Bilmediğim kısım bunun sınırı olup olmadığı. Onun dışında aynen böyle olacak.

Evet yazdığınız gibi. Ama tüm oyunlar buna izin veriyormu araştırmak lazım. Daha önce de yazdığım gibi Fifa'yı P2 hakkı ile açıp kendi hesabıma geçerek sorunsuz oynayabiliyorum.
  • Gta 5 i bedava veya ucuz olarak nasıl alabilirim.

• Merhaba benim arkadaşım ile kardeşlik yapacağız. Ortak gta 5 alacağız mesela şimdi o aldı gta 5 bende indirebilir olarakmı gözükecek? Mesela kardeşlikten çıktık veya onun hesabını xbox one'ımdan kaldırdım halen sahip olarakmı gözükeceğim? Benimmi olacak oyun? Anlatamadım galiba

• Merhaba;

Bir arkadaşa Xbox one aldık. İkimizde de farklı oyunlar var, bu kardeşlik olayını nasıl yapacağız? Ben onun oyunlarını, o benimkileri oynayabilecek değil mi?
  • Ayarlardan family kısmından arkadaşınızın live hesabını konsolunuza ekliyorsunuz, arkadaşınızda sizin live hesabınızı kendi konsoluna ekliyor. Sonra kendi hesaplarınızdan çıkış yapıyorsunuz. Siz eklediğiniz arkadaşın hesabı ile giriş yapıyosunuz, arkadaşınızda sizin hesapla giriş yapıyor. İkinizde settingse girip my home xbox diyorsunuz. Sonra arkadaşınızın hesabından çıkıp kendi hesabınızla giriş yapıp eskisi gibi devam ediyorsunuz. Artık sizdeki oyunlar arkadaşınızın my games&apps kısmında yüklemeye hazır olarak gözükeck tıklayıp indirebilir. Arkadaşınızda aynı şekilde sizdeki oyunları tıklayıp indirir. Bundan sonra kim oyun alırsa alsın otomatik olarak kardeşinizin konsolunda da inmeye başlar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler hocam, çok detaylı anlatmışsınız güzel bir rehber olmuş.

• Çok teşekkürler hocam faydalı bir konu olmuş işimede yaradi sağolun

• BF4 Premium olupta paylaşan var mı?
    Ben arkadaşımla paylaştım lakin DLC paketlerini indiremedi. Metro vs bir çok harita açılmıyor arkadaşta.
    Ben de 62 GB görünüyor arkadaşta 37 GB.
    Acaba DLC paylaşıma kapalımı ?
    Deyilse yanlışlık nerede bilen varmı.

• MAD MAX kullanıcısına yanıt
    Arkadaşınız her bir dlc paketini store dan bulup indirmesi gerekiyor. Diğer türlü giremez.
  • Satın almasını söylüyor ve kredi kartı bilgilerini istiyor?

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.