Şimdi Ara

Xbox gamepad için hangi şarj edilebilir pil alınmalı ? (Öneri/rehber tadında) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
26
Favori
31.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hocam merhaba sizin konunuz ve tavsiyeniz üzere amazondan eneloop 8'li pili almıştım bugun elime ulaştı.benim de elimde digatal power markalı 6-7 senelik bi charger var (resimdeki) pillerin arkasında da kaç saat şarj etmem yazmıyor piller gelir gelmez şarja taktım bi 7-8 saat kaldı ama piller ısınmış. biraz meraklandım açıkcası. Benim charger dolunca yeşil yanmıyor kara düzen yapıyordum eski pilleri bunlara dikkat edeyim diyorum ne kadar takmam lazım bilginiz varmı hocam acaba

(yazılar silinmiş yakından bakınca gözüküyor input:220v ac output:2.4v dc yazıyor)

Xbox gamepad için hangi şarj edilebilir pil alınmalı ? (Öneri/rehber tadında)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frolbel43 -- 26 Şubat 2022; 0:23:48 >

• frolbel43 kullanıcısına yanıt
    Eski modellerde, devamlı kırmızı ışık; şarj oluyor
    Yanıp sönen kırmızı ışık;şarj olmuyor
    Hafif sönük veyahut daha koyu ışık; şarj oldu demek
    6 saat genelde hocam, bunun ortalaması. Uzun süre şarjda durması pillere zarar vermez. Şarj olmayan pilleri takarsan, şişer ve akar. Bunlarda öyle bir şey yok. Isınması normal aslında.
    Tüm şarjlı piller şarj olduktan sonra kullanmasan bile pil bitmeye başlar, bu pillerin bitme süresi veya şarj tutma süresi baya uzun.
    Problem yok, kısaca.
    Ayrıca piller dolu geliyor, ben daha şarja takmadım. Direkt kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 26 Şubat 2022; 0:31:39 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • aschil kullanıcısına yanıt

eyv hocam siz ve konunuz sayesinde uzun süre pil sıkıntısı çekmeyecekmişim gibi duruyor teşekkürler Xbox gamepad için hangi şarj edilebilir pil alınmalı ? (Öneri/rehber tadında) 

• Pek bilinmiyor ama ikea nin da sarjli pili mevcut. Ben Kanadadayim, Turkiye ikea da var mi emin degilim. Fiyat performans konusunda kullandigim en iyi pil. Daha once energizer ve eneloop kullandim. 2450 mah ve made in japan piller. Fiyat olarak ta diger markalara gore cok daha uygun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Urthas kullanıcısına yanıt
    Eneloop’un IKEA ambalajlı pilleri olması lazım. Türkiye de satışı var, tercih edilebilir.

• Nimh pil için, 500ma şarj akımı yüksek mi? Cihaz bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Xbox kontrolcü öncelikli olmak üzere evdeki çoğu cihazı şarjlı pile geçeceğim.

Zamanında GP Recyko almıştım (7-8 sene önce) onlar çok çabuk bitiyor şuan pek kullanmadım ama şarj tutma özelliklerini yitirmişler sanırım.

Ikea ladda ürünlerini almayı düşünüyorum 1900 Mah AA ve 750 Mah AAA olanlarından. Doğru tercih yapmış oluruz değil mi? Adet olarak fazlaca alacağım hataya düşmeyelim.

Şarj aleti olarak Ataba AT-508 var yine eski bir cihaz ama çalışıyor, değiştirmek gerekir mi bunu günümüz teknolojisi ile?

• Cicihost C kullanıcısına yanıt
    Ike ladda, Panasonic eneloop pillerin aynısı. Alabilirsiniz fiyatı uygunsa.

Mağazada var gözüküyor, gidip bakacağım en kısa sürede.

Şarj aleti meselesini ne yapmalı peki?

Cihazda sorun yoksa, çokta önemli değil bence.

çok teşekkürler.

Bir de xbox series s kullanıyorum. Yedek bir güç kablosu almak niyetindeyim köydeki eve bırakacağım yedek kabloyu sürekli kablo taşımamak için. Orijinal kablo dışında herhangi bir kablo olur mu bilginiz var mı?

Her kablo olur.

• pilleri akşam şarja koyup sabaha kadar şarjda bıraksak bir sıkıntı oluyor mu yoksa dolduğu zaman çıkarmak mı lazım

• Lucky Luciano kullanıcısına yanıt
    Sorun olmaz. Sorun şöyle ki durumlarda olur;
    Şarj olmayan pili şarj etmek. Pil şişer akar.
    Hem şarj aynı zamanda deşarj yapmak, kullanmak sorun yaratabilir pile. Sarjdayken pil kullanmamak gerekir.
    Düşük kaliteli pillerde, yüksek akım çekmek (e sigara) pili patlama ihtimali var.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Castieello kullanıcısına yanıt
    Onun yerine bunu tavsiye ederim. ikea Ladda

Yine Panasonic üretimi. Eneloop kalitesinde.

• copyhaluk kullanıcısına yanıt

şarj aleti olarak tavsiyeniz nedir o da yok bende

• Castieello kullanıcısına yanıt
    Duracell Cef 14 kullanıyorum ben. Gayet memnunum.

• copyhaluk kullanıcısına yanıt

Öneriler için teşekkür ederim ürünler iyiymiş ama iki ürünü ayrı ayrı almak istemedim vartanın bu modelini gördüm xbox yorumları genelde iyi olduğu için bu seti aldım.

https://www.hepsiburada.com/varta-57647-pil-sarj-cihazi-varta-2100-mah-pil-4-lu-p-HBV00000DK9KT?magaza=Hepsiburada

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.