Şimdi Ara

XBOX 360 SLIM :: { ANA KONU } :: E3te DUYURULDU (Düşünceleriniz Neler?) (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
628
Cevap
1
Favori
26.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pc ile kıyaslarsak çok daha düşük sistem gibi gözükebilir amma lakinki öyle değildir.Benim yorumlamam bu kadar.Hadi hayırlı işler.
  • çünkü bu atide ki kartta işlem gücü olarak tereflops lar konuşuluyor artı 256 gb memory bandswict vb eğerler var. kaldıki nvidia 480gtx falan gelicek xbox funı olduk ama ne bilim kafam karışık. ayrıca yine xbox da olan 16 fill rate bu kartta 46.4.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ign -- 21 Haziran 2010; 1:26:39 >
  • E bu gün xbox 360'ın ya da ps3'ün sistemine denk gelecek bir sistem dizecek olsak milyarlar dökmemiz gerekir zaten.

Fanlıktan değil fakat henüz oyun yapımcılarının bile çözemediği Cell işlemcisinin gücüne şu an herhangi bir bilgisayarda yetişemez. En azından tek başına işlemci ile yetişemez.

Bir de oyun konsollarına uçuk sistem yapmalarına gerek yok, oyun konsollarına iyi bir sistem + optimizesi kolay bir sistem yapmaları yeterli. Tek amacı oyun olduğu için güzel bir optimize ile pc'lerin kaldıramayacağı oyunları dahi konsollar kaldırır. Oyun konsolunun amacı da bu zaten.
  • mantıklı fakat işlem teknik kdetayların abaktığımızda kartta 4200 transistör vb çılgın rakamlar var fakat bnm anlamadığım 5 sene önce olan muhabbet aynen devam ediyor. yani çok ilginçtir kiböyle delice verileri spekleri olan x2 işlemciil bir kartta bile hala crysis high da 56 kare oynuyosa yuh diyorum budurumda bu kartı bile alsak crysis 2 gelince onunda verileri bişekilde düşücek, çok ilginç olan şu, verilere bakıyosun kartın ve xboun 4 katı falan, oyunlar hala 60 karede çoğu. buda ilginç CELL işlemci konusunda, çok biş bilmiyorum fakat, CELL bildiğim kadarıyla CPU oyunda önemli olan GPU, buda 2 adet 6800 ultra falan diyorlardı bir ara, o çekirdeklerde çeşitli ışıklandırma antialising vb yarıyor sanırım ama bu denli büyütmemek gerek nedeni şu, bugün 8 çekirdek bi apple alıyosun 11 milyar 8 ramli falan, 2 adet CPU var ve önbellekleri cpu başına 12 mb ayrıca sanal HT 16 çekirdek olarak çalışıyor ve de, snowleopard yüklü ve biliyosunuz içinde grand central var yani işlemleri parçalar halinde cpu ya yollayan bir mekanizma gibi çalışan bir yazılım mac os un en sonu 10.6 yani. fakat diğer tarafda 2 milyara bi pc ye ki ne önbelleği ne ram yanına dahi gelemicek appl ın bir pc var ve,onada çakma mac os yani tabirle hackintos kurdular teste soktular, inanırmısınızki veriler aynı hatta bazı yerlerde pc önde:) işletim sistemi aynı herşey aynı. kağıt üstünde güzel okadar çok şey varki görünen buna fazla dayanmamak gerek.

nitekim oyun üreticileri ps 3 ilk çıktığında böyl ekonuşmalar oluyordu henüz çözemediler cell vb. son rabi ara oblivion oyununun yapımcılarından biri çıktı en iyi optimizasyonu yaptık ps3 e dedi oblivion için ki ozaman bende ps3 vardı bir frame düşmeleri ki sorma gitsin bumuydu dedim, sonrasında bilmem kaçsene geçti sen hala 2010 da bunu söylüyorsan, bu vahim. çünkü demekki bunu yapamadılar veya yapamıcaklar çıkıyo buradan, veya nezaman yapıcaklarınbelirsiz oluşuda çıkabilir !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ign -- 21 Haziran 2010; 2:41:56 >

• bende bir zamanlar vga manyağıydım sırf bu yüzden pc ye ne paralar döktüm ...
    sonradan 3 konsolu da aldım şimdi rahatım
    burada konuşulduğu ve tartışıldığı üzere boşuna bu paraları dökmeye gerek yok
    adamlar yok dx 8,9,10.... diye giden ve sırf para harcatmaya yönelik 1-2 ufak değişiklik ve allanıp pullanmış sentetik testlerle
    bizleri yoldu... yoluyor ...
    ama ben buna bir dur dedim ve işin aslının optimizasyon olduğunu idrak ettim (önceden bilsem de inkar edip gaza geldim test vs şeylerle)
    yani kısaca iş optimizasyonda bitiyor kartta 10000 shader 100 milyar poligon vs hikaye adam istedikten sonra şimdiki teknoloji ile isterse takla attırıyor
    ama istemez çünkü bu durumda yeni nesil !!! kartları nasıl satarlar !!!
  • Beklediğim haber haber ama nasıl edecez bilmiyorum... çok güzellermiş kaç zamandır yoktum
  • http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-konsol-oyun-konsol-xbox-360-xbox-360-250-gb-ready-for-kinect/detay/

Siz slim diye beklemeye devam edin ..bende ki xbox ın fiyatının iki katı =aynı oyunları oynatıyor ve hiçbir grafik farkı yok ....aynen böyle döşerler fiyatı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodygod -- 21 Haziran 2010; 17:47:26 >
  • adamın ilan içeriği ve yorumlayışı mükemmel ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nosferatu*

quote:

Orijinalden alıntı: Awesome

quote:

Orijinalden alıntı: jericho_!4

quote:

Orijinalden alıntı: Awesome

quote:

Orijinalden alıntı: jericho_!4

Hocam bu olay sadece X360'larda var. PS3'lerde istersen yere at, gine bişi olmuyor. İnanmıyorsanız youtube'da videolar var.

Eee napalım, naapsınlar? Nasıl bir piskopatlık seninki? Benim Xbox Pro'mun içinde dvd varken gerek yer değiştirmek gerekte üsten vurmak olsun hepsini yaptım. DVD okuyucum bozuktu 1 ay önceye kadar. Allahtan şimdiye düzeldi. Yani bu olay yenilerde var. Yenilerde bu olay olsun olmasın sana ne zararı var? Niye burda fanlık yapıyorsun? Gerçekten kedi uzanamadığı ciğere mundar diyor.

Yav ne fanlık yapıcam. . Söylüyoz sadece.

BAL gibide Fanlık yapıyorsun. Playstation sever olduğun imzandan belli. Tamam bunda bir şey yok ama yazdığın mesajıda okuyunca fan olduğunu belli ediyorsun.

İsterse dünyanın en sağlam elektronik aleti ps3 olsun yinede almam. O iğrenç grafikleri görünce.

sen Playstation 3 yerine çakma polystation'larda falanmı oynadın oyunları? Tamam polystation'larda grafikler kötü haklısın ama Ps3'te uncharted2, heavy rain, killzone 2, GT5, MGS4, Gow3, gibi oyunları görüpte hala igrencmi diyorsun

• Amerikadan xbox u yanımda kolayca getirebilir miyim ?herhangi bir bölge koruması söz konusu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

Amerikadan xbox u yanımda kolayca getirebilir miyim ?herhangi bir bölge koruması söz konusu mu ?

Getirirsin tabiki ancak daha öncede söylediğim gibi adaptör sıkıntısı yaşarsın birde eğer orjinal oyun oynayacaksan burada ntsc oyun bulamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tony_corleone

quote:

Amerikadan xbox u yanımda kolayca getirebilir miyim ?herhangi bir bölge koruması söz konusu mu ?

Getirirsin tabiki ancak daha öncede söylediğim gibi adaptör sıkıntısı yaşarsın birde eğer orjinal oyun oynayacaksan burada ntsc oyun bulamazsın.

orj oyun düşünmüyorum da,şu adaptör sorununu çevirici ile çözemez miyiz ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tony_corleone

quote:

orj oyun düşünmüyorum da,şu adaptör sorununu çevirici ile çözemez miyiz ?

Birtane voltaj düşürücü alırsın olur biter sonuçta taşıyacak değilsin. Kopya kullandığın takdirde ise NTSC-U oyun konusunda hiçbir sorun yaşamazsın. Kop gitsin

• quote:

Orijinalden alıntı: bloodygod

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-konsol-oyun-konsol-xbox-360-xbox-360-250-gb-ready-for-kinect/detay/

Siz slim diye beklemeye devam edin ..bende ki xbox ın fiyatının iki katı =aynı oyunları oynatıyor ve hiçbir grafik farkı yok ....aynen böyle döşerler fiyatı :)

Sahibinden'e bakarsan 3K lı aleti 250 TL ye satıyolar.

• quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-konsol-oyun-konsol-xbox-360-xbox-360-250-gb-ready-for-kinect/detay/

Ben slim diye bekliycem ama 500tlye yeni kasa,yeni anakart ve soğutma sistemli,wi-fi'li,250gb hddli 0 pal bir cihaza sahip olucam

• Xbox360 slim almak istiyorum.Türkiye'ye nekadara gelir belli tahmininiz varsa veya bilgisi olan varsa cevabını bekliyorum.Şuanki xbox360 elit jasperla aynı fiyat olur diyorlar.şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeCRiS

quote:

Sahibinden'e bakarsan 3K lı aleti 250 TL ye satıyolar.

Yok artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: RIDANES

İnşallah hepsi böyle olmaz.

Alet daha çıkmadan nasıl ilan açıyor anlamış değilim , erken sipariş 999 TL ise vay halimize...
    Eminim 700 TL gibi bir fiyatı olacaktır , bu getiren adam neredeyse %30 kar yapıyor. Ayıptır arkadaş!

• quote:

Orijinalden alıntı: TheMEA

quote:

Orijinalden alıntı: RIDANES

İnşallah hepsi böyle olmaz.

Alet daha çıkmadan nasıl ilan açıyor anlamış değilim , erken sipariş 999 TL ise vay halimize...
    Eminim 700 TL gibi bir fiyatı olacaktır , bu getiren adam neredeyse %30 kar yapıyor. Ayıptır arkadaş!

Elite ile aynı fiyatsa tr dede 600 tl den fazla vermem valla

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.