DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
xbox 360'ım açılmıyor (acil yardım lütfen)
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
24
Cevap
0
Favori
3.233
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Xbox >> xbox 360'ım açılmıyor (acil yardım lütfen)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      150 Mesaj
      06 Şubat 2007 00:49:36 Konu Sahibi
      Ntsc-j xbox 360'ım var. Fişi 3 uçlu. Bunu Türkiye'ye uygun , 2 uçluya dönüştüren dönüştürücüyle prize bağladım makinem açılmadı. Konsolun power düğmesine basıyorum hiç ışık yanmıyor , makine açılmıyor. Prizlere Türkiye'ye uygun , 2 uçlu ne taksam çalışıyor. Ama xbox 360'ımın , 3 ucunu 2 uçluya dönüştüren çeviriciyle prize bağladım mı xbox 360'ım açılmıyor. Xbox'ımı nasıl çalıştırabilirim acil yardım lütfen

• Yarbay
      2399 Mesaj
      06 Şubat 2007 00:55:26
      hmmm adaptörde sorun olma olasılığı yüksek. Eğer alırken çalıştığını gördüysen ve o dönüştürücüyü daha önce denemediysen, adaptörde sorun var diyebiliriz. Eğer imkanın varsa dönüştürücüye başka bir alet takıp çalıştır bakalım çalışıyor mu?

nema problema
    • Teğmen
      150 Mesaj
      06 Şubat 2007 01:14:07 Konu Sahibi
      Sağol dostum cevabın için. Yalnız bende fişi 3 uçlu olan sadece xbox 360 var. Bu işi başka türlü deneyebilir miyim? Bir de sana şunu sormak istiyorum sence sorun 3 ucu 2 uca çeviren çevirici de midir yoksa xbox'ımın güç adaptöründe midir? İnşallah yatmamışsındır da cevabı şu an alabilirim

• Yarbay
      3832 Mesaj
      06 Şubat 2007 01:38:13
      220V luk adaptöre takmaya çalışıyorsun değil mi?

-Aygaz Buzdolabı,grundig 37 ekran televizyon,vok tava,arçelik fırın,kapkacak tabak falan,tuzluk,lcd'yi yükseltmek için tahta kutu,damacana pompası,Jackson ps1 performer,şemsiye,ıvır zıvır .....
      -REFERANSLARIM : Bakkal ,İnternet cafeci,Köpeğim,Börtü,Böcük ve ismi aklıma gelmeyen her türlü virüs,bakteri,mantar, mikrop çeşitleri ....
    • Yüzbaşı
      347 Mesaj
      06 Şubat 2007 01:40:33
      anlamadığım şey makine önceden çalışıyomuydu,şimdimi sorun çıktı yoksa yeni aldın eve gelincemi böyle oldu ? Adaptörün ışığı yanıyomu ona baksaydın önce bir,ve sanırım ışığın rengide önemli(turuncu,yeşil vs.) gücün gelip gelmediğini anlarsın..

• Teğmen
      150 Mesaj
      06 Şubat 2007 01:53:44 Konu Sahibi
      Evet
      quote:

Orjinalden alıntı: Resident

220V luk adaptöre takmaya çalışıyorsun değil mi?

• Binbaşı
      1605 Mesaj
      06 Şubat 2007 01:54:45
      bütün kablolarını kontrol et. Belki taktığın uzatma kablosunu şalteri kapalı filandır. Bir sakincene bak. Daha önce çalışıyoduda şimdi mi çalışmıyo?

• Teğmen
      150 Mesaj
      06 Şubat 2007 01:55:45 Konu Sahibi
      Yeni aldım eve gelince çalıştırmayı denedim açılmadı. Adaptör hiç ışık vermiyor.
      quote:

Orjinalden alıntı: halukjohn

anlamadığım şey makine önceden çalışıyomuydu,şimdimi sorun çıktı yoksa yeni aldın eve gelincemi böyle oldu ? Adaptörün ışığı yanıyomu ona baksaydın önce bir,ve sanırım ışığın rengide önemli(turuncu,yeşil vs.) gücün gelip gelmediğini anlarsın..

• Binbaşı
      1193 Mesaj
      06 Şubat 2007 02:08:26
      Dönüştürücü dediğin 3lü amerikan fişi 2uca çeviren, prize takılan ve sadece fişin prize uymasını sağlayan basit fiş dönüştürücüsü değildir inşallah?

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      06 Şubat 2007 02:11:03
      Belli ki adaptör arızalı. Başka bir adaptör bulup dene dostum. PAL yada ntsc/j adaptörü olabilir farketmez.

http://techrepublic.com...openxbox360/IMG_0245.JPG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3fruz -- 6 Şubat 2007; 2:12:12 >

kınaları hazırlayın üyeliğimi kapattırıyorum
    • Teğmen
      150 Mesaj
      06 Şubat 2007 02:19:43 Konu Sahibi
      Evet aynen o dediğinden. 3 ucu 2 uca dönüştüren dönüştürücü. Bir de sence bu ne açıdan kötü?
      Eğer volt olayından bahsediyorsan voltla bir sorunum yok alet 220 volt. Türkiye'ye uygun.
      quote:

Orjinalden alıntı: Neutral

Dönüştürücü dediğin 3lü amerikan fişi 2uca çeviren, prize takılan ve sadece fişin prize uymasını sağlayan basit fiş dönüştürücüsü değildir inşallah?

• Binbaşı
      1193 Mesaj
      06 Şubat 2007 02:32:47
      ha 220v'sa oki doki ozaman.. Sakınca olarak sadece adamların 3.uç olan toprağı iptal etmiş oluyorsun (şu basit dandik çevricelerdense tabi). Binada düzgün bir topraklama varsa hani şöle bi 3 girişli -toprağıda bizim prize uygun hale çeviren- altaki gibi bir çevirici olsa daha şık olurdu

• Teğmen
      150 Mesaj
      06 Şubat 2007 03:05:05 Konu Sahibi
      Bu fiş çevirici kötü mü? Sence xbox 360'ımın açılmaması bu fiş çeviricinin kötülüğünden kaynaklanabilir mi?

http://s128.photobucket...bums/p180/RENORAINESXXX/

Burdaki dört resme bakarsanız sevinirim.

• Yüzbaşı
      347 Mesaj
      06 Şubat 2007 11:59:28
      ben zannetmiyorumki fişin kalitesinden kaynaklansın bu problem.Alırken baktınmı çalışıyomu diye ? Bu durumda adaptörde sorun olabilir.Aldığın yeri/kişi'yi arayıp söyle istersen.

• Kıdemli Yarbay
      7346 Mesaj
      06 Şubat 2007 12:08:05
      Xbox360'ı açmadan önce bi adaptöre bak.
      Adaptörün ışığı yanıyor mu?
      yanıyorsa hangi ışık yanıyor?

GamerTag: ilker007yasin
    • Binbaşı
      1903 Mesaj
      06 Şubat 2007 13:07:50
      quote:

Orjinalden alıntı: halukjohn

ben zannetmiyorumki fişin kalitesinden kaynaklansın bu problem.Alırken baktınmı çalışıyomu diye ? Bu durumda adaptörde sorun olabilir.Aldığın yeri/kişi'yi arayıp söyle istersen.

bencede

xboxLive: Hezeyan
      PSN:HezeyanTR
      Origin: HezeyanTR
    • Teğmen
      150 Mesaj
      06 Şubat 2007 13:30:05 Konu Sahibi
      Hallettim arkadaşlar. Herkese çok teşekkürler. Fişin ucu fiş çeviriciye tam oturmadığı için açılmıyormuş. Babam çeviriciyi açtı , içini halletti. Sonra benim konsolun fişinin ucu da tam olarak çeviriciye oturdu ve sorun halloldu. Herkese tekrar çok teşekkürler.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      06 Şubat 2007 13:59:12
      Hayırlı olsun o zaman.Şimdiden iyi eğlenceler....

• Binbaşı
      1903 Mesaj
      06 Şubat 2007 14:24:53
      quote:

Orjinalden alıntı: RENO RAINES

Hallettim arkadaşlar. Herkese çok teşekkürler. Fişin ucu fiş çeviriciye tam oturmadığı için açılmıyormuş. Babam çeviriciyi açtı , içini halletti. Sonra benim konsolun fişinin ucu da tam olarak çeviriciye oturdu ve sorun halloldu. Herkese tekrar çok teşekkürler.

ne mutlu sana çok sevindim dostum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rebellion -- 6 Şubat 2007; 14:25:28 >

xboxLive: Hezeyan
      PSN:HezeyanTR
      Origin: HezeyanTR
    • Binbaşı
      1392 Mesaj
      16 Haziran 2010 21:36:01
      Bende adaptörün ışığı sarı ve görüntü gelmiyor.. Xbox 360da yeşil ışık yanmıyor.. Bu ne anlama gelir?

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.