Şimdi Ara

X570 Anakartlardaki 8+4 Cpu Pin Girişlerine Uyumlu Güç Kaynağı Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
6.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başklıkta yazdığım gibi x570 anakarta sahibim ve 8+4 pin cpu girişi var. Sadece 8 pinle çalıştığını biliyorum ama oc yapacağım için 8+4 pinide kullanmam istiyorum ancak buna uygun psu bir tane bulabildim, oda Sharkoon VPM Gold Zero 650w. Bu güç kaynağının fiyatıda gayet uygun ama nedir nasıldır hiçbir fikrim yok sadece 3 tane koruma sertifikası varmış sanırsam tereddütte kaldım. Başka güç kaynağı önerilerinizi bekliyorum 8+4 pin destekleyen.
    Teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• https://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/high-power-direct12-1000w-80-plus-bronz-hpl-1000br-f14c-moduler-guc-kaynagi.html
    https://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/high-power-astro-gd-serisi-1200w-80-gold-tam-moduler-guc-kaynagi.html

Merhaba, ben uzun bir süre Asus Crosshair VI Hero için 4 pin molex dönüştürücü ile diğer 4'lük girişi besledim herhangi bir sıkıntı yaşamadım, en son parçaları yenilerken Asus Croshair VIII Hero için High Power'ın 1000w olan modelini aldım 2 adet 4+4 pin mevcut, arada çok fazla fiyat farkı yok 1200w olan modeli veya benzer modelleri alabilirsiniz.

• Çok teşekkürler.

• 8 pin CPU soketi yeterli. Asiri overclock yapip ustune nitrojen dokmeyecekseniz gerek yok o ekstra soketi takmaya.
    1000 watt psu falan cok sacma. Zaten o soket sart degil opsiyonel, ister kullan ister kullanma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.J -- 24 Aralık 2019; 15:55:45 >
  • L.J kullanıcısına yanıt
    İşlemci daha stabil çalışıyor diye biliyorum.Kişisel fikrim olarak da fazladan 4 Pin bağlantısını takınca daha güzel duruyor.

• Evet bir miktar oc yapınca sadece 8 pin kaldırmıyor. Ekstra 4 pini takmak gerek yinede. Ayrıca 700w lık cooler masterın güç kaynağını buldum fiyatıda iyi gibiydi hallettim. Yorumlarınız için teşekkürler.

• cilqinturks C kullanıcısına yanıt
    8 pin ile nerden baksan 235 watt çekebilirsin. 235 watt çeken işlemci mi var piyasada:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • L.J kullanıcısına yanıt
    Biraz oc yapınca bilgisayar resetleniyor diyenler gördüm yinede garantiye almak adına 8+4 olması daha iyi.

• Ekstra 4 pini doldurman hiçbir işine yaramyacak boşuna uğraşma.

8 pin eps girişi 384W'a kadar güç eöekebilir LN2 ile OC yapılmış 3950X'in bile buna ulaşması mümkün değil.
  • Onur Alaca O kullanıcısına yanıt
    Oc yapılabilen ryzen yokki 4.4 ghz boostu 4.5 ghz tek çekirdeğe çek 2 ayda degrade olur işlemci. Sıfır headroom işlemciler ryzenler.

O soketin orda olma nedeni 3950x ve nitrojen döküp tek seferlik rekor denemeleri. Sonrasında işlemciyi çöpe atıyorsun :)

• Mademki en güçlü işlemci bile buna ulaşamaz neden +4 pin koyuyorlar anakarta

• Forumlarda az da olsa oc yapınca sorun olduğunu yazanları gördüm bu yüzden alma ihtiyacı duydum garantiye almak için.

Deli gibi overclock yapan ve rekorlar kıran insanlar için.Üreticiler sadece onlar için pek fazla anakart üretmez.Böylelikle hem normal kullanıcı hem de extreme kullanıcılar o anakartı kullanabilir.

• Anladım şimdi teşekkürler

• Peki fazladan 4 pini takarsam zararı olurmu

• Ben nzxt e 850 kullanıyorum. 730 tl ye almıştım. O dönem bende araştırdım alabileceğin en uygun fiyatlı ürünler 700 civarı başlıyor. Şuan e850 tr stoklarda yok rm850 serisinde var diye hatırlıyorum, yine evga supernova 850 ve 750 de 2x8 eps bağlantıları mevcut Fsp Hydro Ptm 750 de de yine mevcut.

• Be Quiet! BN283 STRAIGHT POWER 11 80+ Gold 750W

3900x ryzen kullanıyorum, ilk başta seasonic focus almıştım, çok iyi ama 8+4 değilmiş, bu pin olayını bilmiyordum, 🤦‍♂️ neyse sonra geri gönderdim, baya araştırdım bu markayı aldım. Açıkcası ilk defa duydum, şüpheliydim, ama gerçekten kaliteliymiş helal olsun dedim. Arkana bakma... Al 😉 ben render işleri yapıyorum. Nzxt x62 soğutucusunun fanlarını be Quiet silent wind 3 fanları ile bile değiştirdim, daha iyi performans ve SESSİZ 😊...

Bunu nereden duydunuz bilmiyorum ama böyle bir şey yok.
  • Stu. S kullanıcısına yanıt
    Başka forumlarda yorumlarda denk gelmiştim. Birkaç kişi sadece 8 pin ile bilgisayarın bazen kendini resetlediğini söylüyordu 8 pin kaldırmadığı için.

• Allahınızı seviyorsanız boş boş konuşup konuyu kirletmeyin anakart üzerindeki 8 pin 384w destekler. Yani r9 3950x bile oc olur. O ekstra 4 ya da 8 pin çoğunlukla reklam amaçlı nadiren sıvı nitrojen ile soğutma destekleyen anakartlarda ihtiyaç duyulacağı için konulmaktadır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.