Şimdi Ara

WRC: FIA World Rally Championship 4 [PC ANA KONU-ÇIKTI] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
2
Favori
19.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -YAGAMİ-

Ralli oyunlarının tarihini öğreniyoruz!

Ralli yarışlarını veya oyunlarını sever misiniz? Güzel. Sizin için hoş bir videomuz var. "nfsking2000" adlı YouTube kullanıcısı tarafından hazırlanmış olan video ile birlikte geçmişten günümüze tüm ralli oyunlarını görüyoruz. Video aşağıda yer alıyor, iyi seyirler.

oyunu tam çıkış tarihi bellimi

• 25 Ekim 2013
  • demoyu deneyebildim sonunda,
    guzel olmus, wrc3 un demosu ile karsilastirdigimda wrc3 gore daha dengeli bir surusu var.
    araclarin agirligi/ataleti daha iyi hissediliyor ama biraz daha ugrasmalari gerek, ozellikle carpismalarda farkina variyorsunuz. az biraz ici bos karton kutumsu bir hal var. kubilay hocamin dedigi gibi suspansiyonlarla ilgili olabilir.
    bir de araclarin agirlik merkezi dirt3 e gore biraz yukarda. hangisi daha gercekci bilemedim ama yine sikinti var gibi.
    genelde surus olarak dirt3'ten biraz daha iyi diyebilirim.
    arac grafikleri basarili ama cevre grafikleri vasatin az ustunde ve dirt3 un gerisinde. aslinda dirt3 teki gibi hafif bir blur etkisi koyabilirlermis.
    3. goz kamera olayina bir de yukseklik ayari koysalarmis cok can olurmus.
    yolun kenarinda ne idugu belirsiz (gercekten bulanik ve belirsiz) ve resmen haritaya sabitlenmis kayaclar ne istir cozemedim.
    sanki biraz daha hizli carpsak harita yerinden oynayacak oyun cokecek.
    acaba yagmur/kar/gece durumlari var mi oyunda? ve de nasil?
    genelinde keyifli bir oyun, ve onceki serilerinin uzerine koymasi sevindirici ve wrc5 acisindan umut verici.
    wrc5 i yeni nesil konsollarda simdiden merak ediyorum.
    sanirim fiyati dustugunde bir sans verecegim.
    iyi oyunlar herkese
    --
    left 50, jump maybe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi k_tugsen -- 24 Ekim 2013; 13:52:48 >

• ben beğenmedim pek oyunu. 30 fps kilidi var. ondanmıdır nedir bilemedim ama bir yavaşlık var oyunda serilik yok. dönmeye basıyorsunuz tam anında dönmüyor dönmeyince basmaya devam ediyorsunuz çok dönüyor arabanın burnu. colin mcrae rally 3 ayarındada bir grafik kalitesi var.
  • 30 fps kilidi kötü oldu, fps kilidini kaldırınca oyun 75-85 kare hızında çalışıyor ama çok fazla ekran yırtılması gerçekleşiyor. Bir de oyun konsollarda oynanıyor ama PC'de biraz fazla sırıtmış. Şahsen pek fazla beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Fizik motoru, sesleri, kontrolleri, yol dizaynları falan artık çok eskide kalmış oyunlardan farklı değil.
  • Csr elite pedalda inanılmaz bir deadzone var ve ayarla falan alakası yok, aynı sorun wrc 3te de varmış. Dolayısıyla deneyemedim ama potansiyel var gibiydi. Bir fix çıkarsa tekrar denerim.
  • yorumları okuyunca vazgeçtim,önceki oyunları da birşeye benzemiyordu
  • steering linearityi düşürerek deadzon yokettim ben, ff yide ortanın altına çekince gayet iyi oldu. Orjinal aldım gayet beğendim oyunuda, baya koymuş 3'ün üstüne.
  • Dediğim gibi ayardan kaynaklı değil benim sorunum pedalla alakalı, wrc3 için bir fix çıkmış zamanında düzeltmişler ama bunda gene var, herşeyi denedim olmadı. Wrc-fanatec uyumsuzluğu :) Bu garip problemle biraz oynamaya çalıştım her nekadar oynayamasamda, fizikler gayet iyi geldi sanki, öyle hemen yabana atılacak bir oyuna benzemiyordu.
  • BurakBilgin kullanıcısına yanıt
    Steam'in forumlarında bu deadzone olayından şikayet eden birçok oyuncu olmuş gerçektende. Hemen bir patchle düzeltirler umarım.Oyun harcanacak bir oyun değil kesinlikle.
  • g27 ile deneyen varmı?
  • Oyun güzel gibi.Bazı sorunlar var umarım patch ile düzeltilir.
  • Bence güzel oyun. Yani adamlar ellerindeki malzemeyle yapabileceklerinin en iyisi yapmaya çalışmış. Tabi Codemasters bu konuda kendini kanıtlamış bir firma. Bütçesi, grafik motoru, reklam vs... gibi konularda çok ilerde. Ama firmanın son oyunlarına bakarsak geniş kitleye ulaşmak için arcade seviyesini biraz arttırdı. Dirt 4'ün gerçek ralli hissini yaşatacağı söyleniyor ama bakalım. Gerçi haber falanda yok hala oyundan. Oyuna tekrar gelirsek 30 fps kilidi kötü olmuş gerçekten. Ayrıca menude frame düşmeleri oluyor. Patch gerekiyor oyuna. Ayrıca oyunu klawyeyle falan oynamayın. Ucuz gamepadlerden alın oynayın. Son olarak oyunu cockpit veya ön kameradan oynamaya çalışın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErhnUnl57

Bence güzel oyun. Yani adamlar ellerindeki malzemeyle yapabileceklerinin en iyisi yapmaya çalışmış. Tabi Codemasters bu konuda kendini kanıtlamış bir firma. Bütçesi, grafik motoru, reklam vs... gibi konularda çok ilerde. Ama firmanın son oyunlarına bakarsak geniş kitleye ulaşmak için arcade seviyesini biraz arttırdı. Dirt 4'ün gerçek ralli hissini yaşatacağı söyleniyor ama bakalım. Gerçi haber falanda yok hala oyundan. Oyuna tekrar gelirsek 30 fps kilidi kötü olmuş gerçekten. Ayrıca menude frame düşmeleri oluyor. Patch gerekiyor oyuna. Ayrıca oyunu klawyeyle falan oynamayın. Ucuz gamepadlerden alın oynayın. Son olarak oyunu cockpit veya ön kameradan oynamaya çalışın

WRC 3'de de arcade hareketler denemişlerdi Dirt serisi gibi, sünger patlatmaca, zaman yarışları falan gibi :)

WRC 4 gayet başarılı bence de..zaten her sene müdavimiyimdir WRC serisinin

30 FPS kilidini de çok kolay şekilde aşabilirsiniz. Oyunun exe'sini tıkladığınızda çıkan ilk menüden "video settings" sekmesinden wait for v-sync tikini kaldırın..eğer v-sync açmak isterseniz de bunu nvidia kontrol panelden yapın, oyunun exe'sini seçerek v-sync'i kontrol panelden açarsanız 60FPS'de oynayabilirsiniz oyunu..

• WRC hep kendi çapında takılan iyi bir seri olmuştur indirime girince almak lazım.
  • Bence şuan da ortalıkta düzgün oyun yokken gayet kullanışlı grafiklerde fena değil araba çizimleri öyle gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astraldoors

quote:

Bence güzel oyun. Yani adamlar ellerindeki malzemeyle yapabileceklerinin en iyisi yapmaya çalışmış. Tabi Codemasters bu konuda kendini kanıtlamış bir firma. Bütçesi, grafik motoru, reklam vs... gibi konularda çok ilerde. Ama firmanın son oyunlarına bakarsak geniş kitleye ulaşmak için arcade seviyesini biraz arttırdı. Dirt 4'ün gerçek ralli hissini yaşatacağı söyleniyor ama bakalım. Gerçi haber falanda yok hala oyundan. Oyuna tekrar gelirsek 30 fps kilidi kötü olmuş gerçekten. Ayrıca menude frame düşmeleri oluyor. Patch gerekiyor oyuna. Ayrıca oyunu klawyeyle falan oynamayın. Ucuz gamepadlerden alın oynayın. Son olarak oyunu cockpit veya ön kameradan oynamaya çalışın

WRC 3'de de arcade hareketler denemişlerdi Dirt serisi gibi, sünger patlatmaca, zaman yarışları falan gibi :)

30 FPS kilidini de çok kolay şekilde aşabilirsiniz. Oyunun exe'sini tıkladığınızda çıkan ilk menüden "video settings" sekmesinden wait for v-sync tikini kaldırın..eğer v-sync açmak isterseniz de bunu nvidia kontrol panelden yapın, oyunun exe'sini seçerek v-sync'i kontrol panelden açarsanız 60FPS'de oynayabilirsiniz oyunu..

arkadaşım dediklerini harfiyen yaptım ama ekranda oyun oynarken hala yırtılmalar oluyor..v-synici açsam 30 fps engeline takılıyorum kapasam yırtılma var patch gelmeden bu oyunu oynamak haram sanırım.

• 60 FPS sınırı ile oynamak için eğer AMD kullanıcısıysanız şunları uygulayın:

* Radeonpro'yu yükleyin.
    http://www.radeonpro.info/download/

* Radeonpro'dan WRC için profil ekleyin. + tıklayarak (Add New Profile) WRC'nin Exe'sini seçin.

* Profile tıkladıktan sonra Tweaks kısmından "Lock frame rate up to monitor's refresh rate" seçin.

Şu şekilde bir ayar uygun:

WRC: FIA World Rally Championship 4 [PC ANA KONU-ÇIKTI]

* Ayrıca oyunda fazla ayar olmadığı için Radeonpro'dan Anisotropic Filtering'i x16 yaparak, FSAA ve SMAA değerleriyle oynayarak daha iyi görüntü elde edilebilir.

* Ayarları yaptıktan sonra profile sağ tıklayarak "Apply Now"a tıklayın.

* Oyunun ayarlarından V-synch'i devre dışı bırakın.

* Böylece oyun 30 FPS kilidinden kurtulacak 60 FPS'yi geçmeyecektir. Nvidia için de benzer bir program iş görebilir.

Need for Speed The Run'da da benzer 30 fps kilidi vardı ama sonra bir yama ile 60'a çıkmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venomtrk -- 27 Ekim 2013; 11:45:47 >

• Oyunu 10 saat kadar oynadım.Eski oyuna göre sürüş daha keyifli geldi.
    Süspansiyon sistemi geliştirilmeli.Atlamalar ,zıplamalar ,kazalar daha hissedilir olmalı.
    Hava koşulları çoğaltılmalı.Mesela ben sağanak yağmurda veya karda sileceklerin deli gibi çalıştığını görmek istiyorum.
    Araçların yola göre kir seviyesi arttırılmalı.Ön cama biraz toz, toprak , çamur gelsin yahu.
    Tabiki çevre detayı arttırılmalı.Bütün bitkiler 10cm mübarek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ewarrr

quote:

Orijinalden alıntı: astraldoors

quote:

arkadaşım dediklerini harfiyen yaptım ama ekranda oyun oynarken hala yırtılmalar oluyor..v-synici açsam 30 fps engeline takılıyorum kapasam yırtılma var patch gelmeden bu oyunu oynamak haram sanırım.

Dostum Nvidia Control Panel'den 3d ayarların yönetilmesinde oyunun exe'sini eklerken, oyunun olduğu klasöre kendin manuel giderek seç (c:/program files/vs...) sonra da V-sync'i aç (uyarlamalı olanı açma yani adaptive olanı açma), hatta FXAA'yı da aç bu oyun için güzel oluyor, sonra "apply"a basıver..sonra oyunun settings menüsünden video settingsden refresh rate'i 60Hz yapıp, v-sync'i kaldır..bende işe yaradı..60FPS v-sync'li oynuyorum

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.