Şimdi Ara

WOW'un en sorunlu tarafı...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
2.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki yıl kadar önce bir süre WOW oynamış ve nefret edip bırakmış biri olarak sizi WOW'ın en sorunlu tarafını yazayım. Belki aranızdan İngilizce'si iyi olan biri GM'lere söyler de düzeltirler.
    Ben dahil, insanlar oyunlarda kolayı sevmiyor. Kolayca, zorlanamdan oynanan oyunlardan pek keyif almıyoruz. Biraz zorlanalım ve o zorlanmanın zevkini yaşayalım istiyoruz. Tabii bunu WOW'u yapanalr da biliyor. Ama bazı şeyleri göz ardı ederek zorluğu çok abartıp birçok kişinin bazı sorunlar yaşamasına ve oyundan nefret etmesine yol açıyorlar.
    WOW'da şu 20 ya da 25 kişi gibi çok sayıda insanla girilen yerlere ne deniliyordu tam hatırlmıyorum ama, işte o tür zindanlarda "zorluk" yapayım diye hakikaten bir şeyini çıkarmışlar.
    İşin ilginç tarafı, insanlar saatlerce uğraşmadan bosları kesip itemlerini alıp çıkmak istiyorlar. Bu yüzden de giren herkesin çok iyi bilmesini ve oynamasını bekliyorlar. İşte tam da saçmalık bu noktada ortaya çıkıyor. Mesela benim gibi pek bilmeyen, yeni yeni giren birini hemen atıyorlar. Para veriyorsunuz ama oynamanız başkasının keyfine kalıyor. Durmadan sizi atıyorlar ve son bosa kadar gidip item filan da alamıyorsunuz.
    Bu gibi oyunlarda, zorluk derecesini çok iyi ve bıktırmayacak şekilde ayarlayacaksınız. Mesela yirmi kişi bir zindana giriyor ise, beş kişinin iyi oynayamayacağı veya bilmediği için pek oynayamayacağını hesaba katıp, zorluğu 15 kişiye göre ayarlayacaksınız. Aksi halde zindanı geçmek ve bosları kesmek çok uzun sürdüğü ve çok uğraştırdığı için, oyunu kuran kişi çok iyi oynayan ve itemleri çok iyi olanları oyuna alıyor. Böyle olunca da, benim gibi pek bilmeyenler sürekli partilerden atılıyor ve item filan alamıyor. Siz de para veriyorsunuz ama oynayamıyorsunuz, çünkü oynamanıza, itemler elde etmenize izin de verilmiyor Böyle saçmalık olur mu, söyleyin hadi!
    Yani, zindanlara giren grupların dörtte biri yokmuş gibi ayarlayacaksınız zorluğu ki, durmadan insanları partilerden atmasınlar. Aksi halde hakikaten nefret edilecek bir durum çıkıyor ortaya.
    İngilizcesi iyi olan biri varsa bunu GM'lere yazıp iletirse çok iyi olur bence. Yoksa daha çok oyunca kaybederler ve oyun gitgide ıssızlaşır ve gün gelir KO'ya benzemeye başlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crealog -- 1 Şubat 2019; 14:29:27 >

• Baştan aşağı her yazılanı okudum. Çok ılımlı ve açıklayıcı bir cevap vermek niyetindeydim... ta ki bu yazdığınızı görene kadar.

Aslında açıklanacak çok uzun şeyler var ama sizi bu açıklamaya layık görmüyorum. Türkiye'de yaygın kültürel davranış olan "bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak" durumunun çok açık ve net örneğisiniz.
    1) Adını bile bilmediğiniz yerden atıldığınız oyunu bilen ve oynayan insanlar fikirlerini beyan etti diye aşağılama hakkınız yok. Aksine siz oyunu bilmiyorsunuz, bunu öncelikle idrak edin.
    2) Bu oyunu hiç kimse "ben oyuna kafa yoramam, vakit ayırıp taktik okuyamam" diyen parazit oyunculara yardım edip item alsınlar diye oynamıyor. Oyunda "Mor Çatı" sistemi yok, üzgünüm.
    3) Multiplayer ve ekipçe oynanan oyunlarda başka insanlara yük olmanız, başka insanların oynama hakkını çalmanız demektir. Bu bilinçte değilseniz multiplayer takımlı oyun oynamayın.
    4) Oyunun hangi kısımlarının ne kadar kolay, hangi kısımlarının ne kadar zor olduğunu bilmeyecek kadar bilgi ve tecrübe eksiğiniz var.
    5) Eğer kafanızı yormadan oyun oynayıp kafa dağıtmak istiyorsanız tetris tercih edebilirsiniz. Herhangi bir taktik çalışmanıza gerek yok, başkalarının oyununa engel olma imkanınız yok. Mis gibi oyundur tetris.

Özet olarak bu oyun size göre bir oyun değil.
  • pampa wow da raid (dedigin olay) grup contentidir. gerci randomlarlada yapabiliyorsun. eger normal/heroic versiyonlarına item levelin veya bilgin yetmiyorsa LFR yapıcaksın.(raidin en kolay versiyonu) mythic dısında raidler zaten cok kolay.

gerci gordugum kadarı ile Jaina heroicde de zor.
  • Değerli Onvious kardeşim,
    Cevabınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim önce. Evet, siz yazınca hatırladım, Raid idi o zindan dediğim yerler.
    Bakın ama asıl sorun şu ve iyi düşünürseniz haklı olduğumu anlayacaksınız.
    Diyelim ki, ben biraz aptalım, ya da beceriksizim ya da bilmiyorum ama, oynamak istiyorum ve diğerleri gibi parayı ödeyip oyunu alıyorum ve aylık olarak ödeyip oynuyorum. Yani ben de, diğerleri de oyuna para ödüyor ama, oyunu yapanlar oyuncuları diğerlerinin insafına ve keyfine bırakıyor.
    Beni defalarca raidlerden attılar ve iyi İngilizce bilmediğim için de niye attıklarını anlayamadım.
    Yani ben de para ödüyorum, oyunu kuran adam da ama beni keyfine göre atabiliyor. Bu olmamalı. Benim item elde edebilmem başkalarının keyfine ve insafına kalmamalı.
    Hadi diyelim kötü oynuyorum, pek bilmiyorum, pek de öğrenemiyorum da ama ben de para ödüyorum. Hiçbir şeyim olmasın mı? Mal mal dolaşayım mı?
    Bence oyunu öyle ayarlayacaksın ki, raidlerden daha uzun zaman alsa da her bir kişi tek başına item elde edebilsin. Yani hiç ama hiç başkalarına ihtiyacın olmadan item elde edbilecek şekilde ayarlayacaksın oyunu.
    Şimdi bakın oyundaki bir saçmalıktan daha söz edeceğim ve iyi düşünürseniz haklı olduğumu anlayacaksınız. Raidlerde her yere yaratık koyuyorlar ve çoğu kez bazılarına hiç dokunmadan uzaklarından geçmeye çalışıyor insanlar. Yani her yaratık ile uğraşmak istemiyorlar. Sıkıcı oluyor çünkü? Doğru mu? Doğru. Peki hiç yaratık olmasa da millet "Çok kolay oluyor böyle ya. Bomboş ortamdan ilerleyip geçiyorsun, böyle oyun mu olur?" diyecekler. Peki maden millet zorluk istiyor, hoşlanıyor, o halde bazıları yanlışlıkla bazı yaratıklara yaklaşıp peşlerine düşmesine neden olunca diğerleri niye kızıyorlar? Yani burada hem oyun şirketinin hatası var, hem de oynayanların... Kardeşim zorluk istemiyorsanız söyleyin şirkete o kadar yaratık koymasınlar sağa sola. Yok, bıktırıcı derecede yaratık ve zorluk istiyorsanız da bazı oyuncuların bazı yaratıkları çekmesine kızmayacaksınız. Oyunun eğlenceli tarafı olarak göreceksiniz. Çünkü ikisinden biri saçmalık oluyor. Adamlar raide yazıyor: "Yaratık çekeni atarım" diye. O zaman boş raid isteyin. Yazın şirkete koymasınlar her yere yaratık filan ya da oyunu iyi bilmeyip yaratık çekenlere kızmayın.
    Sözün kısası: Bilmeyenler ve iyi oynayamayanlar illa ki olacaktır ve oyunu onları da düşünerek ayarlamak gerekir. Onlar da para veriyor ama zart zurt raidlerden filan atıyorlar. Söylüyorum bir daha: Sadece kendi başına, gerekirse daha fazla zaman uğraşarak item alabilmenin yolu açılmalı. Ben para ödeyip bazı soytarıların keyfine göre beni raidlerden atmasına katlanamam. Buna ya engel olmaları ya da bir tür çözüm bulmaları gerekiyor.
    Bir başka saçmalık da şu: Ben PVP sevmiyorum. Çocuk ya da genç değilim ve bir çocuk ya da genç gibi kendimi oyuna veremem. PVP türü şeyleri çocukça buluyorum ve sevmiyorum ve bu yüzden de PVP serverında char açmıyorum. Ama oyun sürekli sana PVP görevleri veriyor. Buna çok hayret ediyor ve kızıyordum. Arkadaş, ben PVP sevsem PVP serverında char açardım. Bana niye sürekli PVP görevi verip başkaları ile kapışmaya zorluyorsun? Bu kadar saçma bir şey olabilir mi? Adamlardaki dangalaklığa bak sen! Ben PVP serverına girmiyorum PVP ile uğraşmayayım diye, bana sürekli PVP görevi veriyorlar yine de. Oyunu yapanlarda bir sapıklık ve manyaklık olduğunu bile düşündüm bu yüzden. PVP görevi koyacaksan git PVP serverlarına koy. Beni niye başkaları ile kapıştırıyorsun?
    Nefret ettim ama çok nefret ettim. Bir daha asla ama asla kıyısına bile yaklaşmam bu iğrenç ve şerefsiz oyunun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crealog -- 2 Şubat 2019; 0:41:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Crealog

Değerli Onvious kardeşim,
    Cevabınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim önce. Evet, siz yazınca hatırladım, Raid idi o zindan dediğim yerler.
    Bakın ama asıl sorun şu ve iyi düşünürseniz haklı olduğumu anlayacaksınız.
    Diyelim ki, ben biraz aptalım, ya da beceriksizim ya da bilmiyorum ama, oynamak istiyorum ve diğerleri gibi parayı ödeyip oyunu alıyorum ve aylık olarak ödeyip oynuyorum. Yani ben de, diğerleri de oyuna para ödüyor ama, oyunu yapanlar oyuncuları diğerlerinin insafına ve keyfine bırakıyor.
    Beni defalarca raidlerden attılar ve iyi İngilizce bilmediğim için de niye attıklarını anlayamadım.
    Yani ben de para ödüyorum, oyunu kuran adam da ama beni keyfine göre atabiliyor. Bu olmamalı. Benim item elde edebilmem başkalarının keyfine ve insafına kalmamalı.
    Hadi diyelim kötü oynuyorum, pek bilmiyorum, pek de öğrenemiyorum da ama ben de para ödüyorum. Hiçbir şeyim olmasın mı? Mal mal dolaşayım mı?
    Bence oyunu öyle ayarlayacaksın ki, raidlerden daha uzun zaman alsa da her bir kişi tek başına item elde edebilsin. Yani hiç ama hiç başkalarına ihtiyacın olmadan item elde edbilecek şekilde ayarlayacaksın oyunu.
    Şimdi bakın oyundaki bir saçmalıktan daha söz edeceğim ve iyi düşünürseniz haklı olduğumu anlayacaksınız. Raidlerde her yere yaratık koyuyorlar ve çoğu kez bazılarına hiç dokunmadan uzaklarından geçmeye çalışıyor insanlar. Yani her yaratık ile uğraşmak istemiyorlar. Sıkıcı oluyor çünkü? Doğru mu? Doğru. Peki hiç yaratık olmasa da millet "Çok kolay oluyor böyle ya. Bomboş ortamdan ilerleyip geçiyorsun, böyle oyun mu olur?" diyecekler. Peki maden millet zorluk istiyor, hoşlanıyor, o halde bazıları yanlışlıkla bazı yaratıklara yaklaşıp peşlerine düşmesine neden olunca diğerleri niye kızıyorlar? Yani burada hem oyun şirketinin hatası var, hem de oynayanların... Kardeşim zorluk istemiyorsanız söyleyin şirkete o kadar yaratık koymasınlar sağa sola. Yok, bıktırıcı derecede yaratık ve zorluk istiyorsanız da bazı oyuncuların bazı yaratıkları çekmesine kızmayacaksınız. Oyunun eğlenceli tarafı olarak göreceksiniz. Çünkü ikisinden biri saçmalık oluyor. Adamlar raide yazıyor: "Yaratık çekeni atarım" diye. O zaman boş raid isteyin. Yazın şirkete koymasınlar her yere yaratık filan ya da oyunu iyi bilmeyip yaratık çekenlere kızmayın.
    Sözün kısası: Bilmeyenler ve iyi oynayamayanlar illa ki olacaktır ve oyunu onları da düşünerek ayarlamak gerekir. Onlar da para veriyor ama zart zurt raidlerden filan atıyorlar. Söylüyorum bir daha: Sadece kendi başına, gerekirse daha fazla zaman uğraşarak item alabilmenin yolu açılmalı. Ben para ödeyip bazı soytarıların keyfine göre beni raidlerden atmasına katlanamam. Buna ya engel olmaları ya da bir tür çözüm bulmaları gerekiyor.
    Bir başka saçmalık da şu: Ben PVP sevmiyorum. Çocuk ya da genç değilim ve bir çocuk ya da genç gibi kendimi oyuna veremem. PVP türü şeyleri çocukça buluyorum ve sevmiyorum ve bu yüzden de PVP serverında char açmıyorum. Ama oyun sürekli sana PVP görevleri veriyor. Buna çok hayret ediyor ve kızıyordum. Arkadaş, ben PVP sevsem PVP serverında char açardım. Bana niye sürekli PVP görevi verip başkaları ile kapışmaya zorluyorsun? Bu kadar saçma bir şey olabilir mi? Adamlardaki dangalaklığa bak sen! Ben PVP serverına girmiyorum PVP ile uğraşmayayım diye, bana sürekli PVP görevi veriyorlar yine de. Oyunu yapanlarda bir sapıklık ve manyaklık olduğunu bile düşündüm bu yüzden. PVP görevi koyacaksan git PVP serverlarına koy. Beni niye başkaları ile kapıştırıyorsun?
    Nefret ettim ama çok nefret ettim. Bir daha asla ama asla kıyısına bile yaklaşmam bu iğrenç ve şerefsiz oyunun.
    Pvp ile düşünceniz yanlış. Wow a aykırı bir durum pvp olmaması. Raid finder sizin için yeterlidir şuan. Daha yukarısı için şikayet ettiğiniz şeyleri yapmaya mecbursunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Anlattığınız şeyler oyunla değil sizinle alakalı durumlar genelde.
  • bu tarz durumlar ile oldukça sık karşılaşmış biri olarak bu tamamen sizin oyun bilginizden kaynaklı olabilir.( nekadar biliyorsunuz raidin neresinde atıyorlar bilemiyorum)
    Raid tamamen bir grup etkinliğidir, gruptaki 20 yada 25 kişi görevini eksiksiz olarak yapmak zorundadır her raid taktiklerinin videoları anlatımları ayrıca mevcuttur.
    Bir çok guild de ilk raide ilk girişlerde anlatımlar boss taktikleri vs.. anlatılır bu durum bir zaman sonra baymaya başlar her boss öncesi taktik anlatmak artık raidi yöneten kişiye bir ızdırap haline gelecektir. Oyunu raidleri ve taktiklerini öğrenmek zorundasınız. Ben bu oyuna para verdim veriyorum her raidin tamamını bilsemde bilmesemde onamalıyım gibi bir düşünce oldukça saçmadır. Siz ve sizin gibi 5 kişi yüzünden diğer 20 oyunu bilen kişinin emeğini zamanını çalmış olacaksınız. 20 oyunu bilen oyuncu ile raid örnek olarak 3 saatte tamamlanıyor 20 bilen + 5 bilmeyen ile raid 6 saat sürüyor ise insanların yaşam hakkını çalmış olursunuz.

• Para veriyorum tüm içeriği rahatça almalıyım mantığını bırakırsanız keyif alabilirsiniz.

10 katlı binayı alırsınız, hangi evde oturacağınızı siz seçersiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thrashbringer

Anlattığınız şeyler oyunla değil sizinle alakalı durumlar genelde.
    +1
  • Sanırım yazdığım şeyler yeterince doğru okunamadı ve anlaşılamadı. Eh, anlamak için de biraz çaba sarf etmek gerekiyor ama Türkiye'de yaygın kültürel davranış, iki göz atıp her şeyi anladığını ve bildiğini sanmak şeklinde gerçekleşiyor maalesef.
    Bir yandan da şu var ki, oyunun fanatiği olunca her şeye doğru ve sağlıklı bakabilmek de mümkün olmuyor. Sadece savunma refleksi içinde yapılan itirazlar söz konusu oluyor. Tıpkı bir takımın fanatik taraftarı olup da o takıma toz kondurmamak isteyenler ve sağlıklı bir şekilde bakamayanların durumunda olduğu gibi. Siz güzel bulabilirsiniz. Bir şey diyemem. Ama bence şu hali ile iğrenç ve berbat bir oyun.
    Bir de "taktik öğrenmem gerektiği"nden söz eden olmuş.
    Tabii canım!.. Çok önemli bir şey WOW oynamak ya, kafamı bir sürü yoracağım ve nerede ne yapacağımı adım adım öğreneceğim, kendimi bunun için telef edeceğim ki iki item elde edeyim ve tatmin olabileyim.
    Kusura bakmayın ama bir oyunda bir şeyler elde edeceğim diye aklımı hiç yorup hayatımdan bir sürü zaman feda edemem. Aklımdan ne zorum var?
    Ve işte tam da benim gibi insanlar tiksindiği ve uzak durduğu için oyuncu sayısı düşük oluyor ve düşük kalmaya da devam edecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crealog -- 3 Şubat 2019; 13:10:10 >

• Crealog C kullanıcısına yanıt
    Taktik öğrenemem diyorsan WoW oynamak zorunda değilsin, ya da boss kesmek zorunda değilsin doğru değil mi? Git normal açık dünyada mob kes taktiksiz çat çut. Sen niye sadece kendinin rahatsız olduğu yönü 10 milyon oyuncu rahatsız oluyor gibi düşünüyorsun ki? Çoğu insanın WoW oynama sebebi, PvE, yani o beğenmediğin bosslar ve onları kesebilmek için taktik oluşturma, bireysel ve takım olarak o taktiği doğru uygulama yönü.
    quote:

Tabii canım!.. Çok önemli bir şey WOW oynamak ya, kafamı bir sürü yoracağım ve nerede ne yapacağımı adım adım öğreneceğim, kendimi bunun için telef edeceğim ki iki item elde edeyim ve tatmin olabileyim.

Gerçekten hayatımda duyduğum en saçma cümlelerden biri bu.

Tabii canım!.. Çok önemli bir şey felsefe okumak ya, kafamı bir sürü yoracağım, biraz daha basit yazsaydı.
    Bak bu cümle ne kadar mantıksız oldu değil mi? Senin yazdığın da işte o kadar mantıksız. İstersen okursun/oynarsın, istemezsen yapmazsın. Gidersin piyasada olan kafayı yormayan yüzlerce oyundan birini oynarsın. WoW'un özelliği bu zaten, WoW hiçbir zaman çat çut boss kesmeyi vaadeden bir oyun olmadı.

Bunu da 2 yıldır WoW oynamamış biri olarak yazıyorum haberin olsun, oyunun fanatiği değilim yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Rabbit Slims -- 3 Şubat 2019; 14:31:22 >

• quote:

Sanırım yazdığım şeyler yeterince doğru okunamadı ve anlaşılamadı. Eh, anlamak için de biraz çaba sarf etmek gerekiyor ama Türkiye'de yaygın kültürel davranış, iki göz atıp her şeyi anladığını ve bildiğini sanmak şeklinde gerçekleşiyor maalesef.
    Bir yandan da şu var ki, oyunun fanatiği olunca her şeye doğru ve sağlıklı bakabilmek de mümkün olmuyor. Sadece savunma refleksi içinde yapılan itirazlar söz konusu oluyor. Tıpkı bir takımın fanatik taraftarı olup da o takıma toz kondurmamak isteyenler ve sağlıklı bir şekilde bakamayanların durumunda olduğu gibi. Siz güzel bulabilirsiniz. Bir şey diyemem. Ama bence şu hali ile iğrenç ve berbat bir oyun.
    Kusura bakmayın ama bir oyunda bir şeyler elde edeceğim diye aklımı hiç yorup hayatımdan bir sürü zaman feda edemem. Aklımdan ne zorum var?
    Ve işte tam da benim gibi insanlar tiksindiği ve uzak durduğu için oyuncu sayısı düşük oluyor ve düşük kalmaya da devam edecek.
    Baştan aşağı her yazılanı okudum. Çok ılımlı ve açıklayıcı bir cevap vermek niyetindeydim... ta ki bu yazdığınızı görene kadar.

Aslında açıklanacak çok uzun şeyler var ama sizi bu açıklamaya layık görmüyorum. Türkiye'de yaygın kültürel davranış olan "bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak" durumunun çok açık ve net örneğisiniz.
    1) Adını bile bilmediğiniz yerden atıldığınız oyunu bilen ve oynayan insanlar fikirlerini beyan etti diye aşağılama hakkınız yok. Aksine siz oyunu bilmiyorsunuz, bunu öncelikle idrak edin.
    2) Bu oyunu hiç kimse "ben oyuna kafa yoramam, vakit ayırıp taktik okuyamam" diyen parazit oyunculara yardım edip item alsınlar diye oynamıyor. Oyunda "Mor Çatı" sistemi yok, üzgünüm.
    3) Multiplayer ve ekipçe oynanan oyunlarda başka insanlara yük olmanız, başka insanların oynama hakkını çalmanız demektir. Bu bilinçte değilseniz multiplayer takımlı oyun oynamayın.
    4) Oyunun hangi kısımlarının ne kadar kolay, hangi kısımlarının ne kadar zor olduğunu bilmeyecek kadar bilgi ve tecrübe eksiğiniz var.
    5) Eğer kafanızı yormadan oyun oynayıp kafa dağıtmak istiyorsanız tetris tercih edebilirsiniz. Herhangi bir taktik çalışmanıza gerek yok, başkalarının oyununa engel olma imkanınız yok. Mis gibi oyundur tetris.

Özet olarak bu oyun size göre bir oyun değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChaosBreed -- 3 Şubat 2019; 14:37:43 >

• quote:

Sanırım yazdığım şeyler yeterince doğru okunamadı ve anlaşılamadı. Eh, anlamak için de biraz çaba sarf etmek gerekiyor ama Türkiye'de yaygın kültürel davranış, iki göz atıp her şeyi anladığını ve bildiğini sanmak şeklinde gerçekleşiyor maalesef.
    Rofl

• Noob'un feryadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Doğru tüm söylediklerin
    ama
    diğer kişilerin söyledikleri daha doğru.

Zaten WoW'un çekirdeği ve kuruluş amacı bu söylediğin şikayet ettiğin şeyi yaptırabilmek.Dolayısıyla senin şikayet etmen oyunun doğasına aykırı.
    fakat
    Senin şikayetlerini yıllar içinde en aza indirgemiş bugünlere kadar gelebilmiş bir oyunda var kendi çekirdek kuruluş amacına aykırı hareket ederek.

Sen ilk önce oyunu komple öğren hikayesiydi şusuydu busuydu.

• quote:

Orijinalden alıntı: we[AGRA]

Noob'un feryadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: we[AGRA]

Noob'un feryadı
    Haha
  • Yok mu forumda kardeşimi boostlayacak biri? Raidte hiç bir taktiği bilmeden kenarda dursun, siz de çıkan itemleri ona verin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeter beyler param parça ettiniz adamı
  • random dungeon olayı olmadığı zamanlarda oynasa ne olacaktı acaba ? wotlk öncesi böyle bir durum yoktu oyun oldukça kaliteliydi.

bu arada arkadaşın yapması gereken işlem düzgün kendi isteklerini karşılayabilecek bir guild bulması olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arfcmr

random dungeon olayı olmadığı zamanlarda oynasa ne olacaktı acaba ? wotlk öncesi böyle bir durum yoktu oyun oldukça kaliteliydi.

bu arada arkadaşın yapması gereken işlem düzgün kendi isteklerini karşılayabilecek bir guild bulması olur.
    LFG rdf hc 6.4 spri
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.