Şimdi Ara

Wizard Rehberi ve Wizard Toplanma Noktası (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.461
Cevap
17
Favori
182.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Female Wizard ın seslendirmesini de başarılı buluyorum. Daha doğrusu wizardı herşeyiyle beğendiğimi söyleyebilirim. İlk başta skilleri sevmemiştim özellikle channelling olanları ki o zamanlar Witch Doctor la oynarım diyordum. Betayı oynadıktan sonra fikrim değişti skilleri de beğendim. İlk oynadığım zamanlar Wizard mükemmeldi dmgler i felan çok yüksekti. Sonra 2 kere nerf yedi patchlerle.

Male Wizard ile devam.

edit: sayfa başı babe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mihoku -- 3 Mayıs 2012; 12:21:27 >
  • Şöyle bir build hazırladım, defans ağırlıklı:

http://us.battle.net/d3/en/calculator/wizard#aiYXkO!aXf!abaabc

-Mastery bölümünden skill seçmedim, bunun yerine 2 defensive seçtim. Bu değiştirilmek istenirse 1 defensive yerine Mirror Image+Duplicates olabilir.

-Defensive olarak Frost Nova ve Diamond Skin seçtim, en uygun bunlar geldi, istenirse değişiklik yapılabilir.

-Energy Armor+Prismatic Armor olmazsa olmaz zaten

-Pasiflerden Blur, Astral Presence, Galvanazing Ward seçtim. Glass Cannon almayı düşündüm ama madem defans ağırlıklı build yapıyoruz ve oyunun iyice zorlaştığı yerlerde kullanıcaz, armor'u ve resistance'i düşürmemek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bögüalp

Şöyle bir build hazırladım, defans ağırlıklı:

http://us.battle.net/d3/en/calculator/wizard#aiYXkO!aXf!abaabc

-Mastery bölümünden skill seçmedim, bunun yerine 2 defensive seçtim. Bu değiştirilmek istenirse 1 defensive yerine Mirror Image+Duplicates olabilir.

-Defensive olarak Frost Nova ve Diamond Skin seçtim, en uygun bunlar geldi, istenirse değişiklik yapılabilir.

-Energy Armor+Prismatic Armor olmazsa olmaz zaten

-Pasiflerden Blur, Astral Presence, Galvanazing Ward seçtim. Glass Cannon almayı düşündüm ama madem defans ağırlıklı build yapıyoruz ve oyunun iyice zorlaştığı yerlerde kullanıcaz, armor'u ve resistance'i düşürmemek lazım.

Tek takılıcaksan güzel build, fakat grup halinde takılmayı düşünüyorsan atak ağırlıklı build yapman gerekir. (Biraz konu hareketlensin )

• Çok fazla defans olmuş gibi geldi bana. Dengeyi bulmak lazım her zaman. Fazla dmg vuramadığın için fazla dmg yiyeceksin yani defansın fazla diye rahat olacağım derken tam tersi daha zayıf olabilirsin.
  • Farklı build tiplerini paylaşıp bunlar üzerinde fikir alışverişinde bulunmak amacıyla yaptım bu buildi hocam.

Sizler de buildlerinizi paylaşın da hareketlensin konu
  • quote:

Farklı build tiplerini paylaşıp bunlar üzerinde fikir alışverişinde bulunmak amacıyla yaptım bu buildi hocam.

Sizler de buildlerinizi paylaşın da hareketlensin konu

Runelerin türkçe açıklamalarını yazsınlar bende hazırlayacağım :)
  • Bir build de ben çakayım dedim
    Buil tamamen cold ağırlıklı yaptım. arcane power ihtiyacını pasif skillerle sağlamayı düşünüyorum. Ayrıca cold damage arttırıcı cold blooded pasif skilini de ekledim

http://us.battle.net/d3/en/calculator/wizard#ZlYdRP!ZWX!ccbbYb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darknorrec -- 6 Mayıs 2012; 21:11:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darknorrec

Bir build de ben çakayım dedim
    Buil tamamen cold ağırlıklı yaptım. arcane power ihtiyacını pasif skillerle sağlamayı düşünüyorum. Ayrıca cold damage arttırıcı cold blooded pasif skilini de ekledim

Hocam bu buildle arcane power bittiğinde kaçıp dolmasını beklemeniz gerekiyor ama En azından bir tane signature spell(primary skill) lazım. Signature spellerin hiçbiri cold değil ama idare edin artık

• quote:

Wave of force yerine meteor comet koyabilirsin. Bir ice daha olmuş olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: sayyadkn

quote:

Wave of force yerine meteor comet koyabilirsin. Bir ice daha olmuş olur.

Wave of force u yaratıkları dondurduktan sonra toplu şekilde katliam yapmak için seçtim...

• quote:

quote:

Hocam bu buildle arcane power bittiğinde kaçıp dolmasını beklemeniz gerekiyor ama En azından bir tane signature spell(primary skill) lazım. Signature spellerin hiçbiri cold değil ama idare edin artık

hocam pasif skillere bakın. mesala power hungry koydum:sağlık küresi ve iyileştirme yaptığın zaman 30 ArCane P. kazandırıyor. normal oyunu bilmiyorum ama beta da baya sağlık küresi düşüyordu değil mi

2. olarak da Astral Presence pasif skillini koydum: maximum Arcane P. 20 arttırır ve Arcane P. yenilemeyi 2 saniyeye yükseltir.

• quote:

Wave of force u yaratıkları dondurduktan sonra toplu şekilde katliam yapmak için seçtim...

Ama meteor comet daha fazla vurur. Ekstraları da cabası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sayyadkn

quote:

Ama meteor comet daha fazla vurur. Ekstraları da cabası.

evet dediğin doğru onu değiştirdim ve mouse 1 e magic missile yada electrocute koyucam..

http://us.battle.net/d3/en/calculator/wizard#alYkRP!ZWX!YcbYYb

• kararımı verdim hatun wizard ile oynayacam ilk oyunumu.şu saatten itibaren skill çalışmaya başlıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: altairEzio

kararımı verdim hatun wizard ile oynayacam ilk oyunumu.şu saatten itibaren skill çalışmaya başlıyorum

ilk karakter bencede wizard olmalı, barbarla nasıl oynıycan elde yok avuçta yok, haydarlamı saldırıcaz yaratıkların üstüne
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magnat_HiFi

ilk karakter bencede wizard olmalı, barbarla nasıl oynıycan elde yok avuçta yok, haydarlamı saldırıcaz yaratıkların üstüne

wizard'ın da dps'i silaha bağlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crawlin'

quote:

Orijinalden alıntı: Magnat_HiFi

wizard'ın da dps'i silaha bağlı.

kafa hala diablo 2'de kalmış :) ,ama yinede ilk wizardla başlıycam
  • quote:

quote:

quote:

hocam pasif skillere bakın. mesala power hungry koydum:sağlık küresi ve iyileştirme yaptığın zaman 30 ArCane P. kazandırıyor. normal oyunu bilmiyorum ama beta da baya sağlık küresi düşüyordu değil mi

2. olarak da Astral Presence pasif skillini koydum: maximum Arcane P. 20 arttırır ve Arcane P. yenilemeyi 2 saniyeye yükseltir.

Hocam Power Hungry'nin çok iş yapacağını sanmıyorum, normal zorluk seviyesinde belki iş yapabilir ama daha sonra oyun zorlaşacağı için canavarların arasına girip sağlık küresini almak sıkıntı olacaktır.

Astral Presence olsa da, Signature Spell olmadan Arcane Power yetmez bence.

• @darknorrec

Dostum buildine baktım, bence çok saçma olmadıkça normal seviyede her build iş yapar ama önemli olan diğer zorluk seviyelerinde hayatta kalabilmek.

Bana göre buildinin dezavantajları :

1- Arcane power yenileme olayını şansa bırakmışsın yani herzaman sağlık küresi bulamazsan paşa paşa beklemek zorunda kalacaksın. Bence bir tane mazot yakmayan skill kullanmak gerekl,.

2- Defansif skillerden sadece frost nova kullanılmış, yani yüksek zorluk seviyelerinde güvenebileceğin sadece bir skill var bence yetersiz.

3- Mobility skilli yok, zor durumda kaçamadan köşeye sıkışabilirsin.

4- pasif skillerinde hasar alımını azaltan veya defansını güçlendiren veya düşmana debuff yapan ( temporal flux gibi) hiçbir skill seçmemişsin.

Kişisel görüşüm bu build ile hell ve infernoda pastırma olma ihtimalin yüksek gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ABomb

@darknorrec

Dostum buildine baktım, bence çok saçma olmadıkça normal seviyede her build iş yapar ama önemli olan diğer zorluk seviyelerinde hayatta kalabilmek.

Bana göre buildinin dezavantajları :

1- Arcane power yenileme olayını şansa bırakmışsın yani herzaman sağlık küresi bulamazsan paşa paşa beklemek zorunda kalacaksın. Bence bir tane mazot yakmayan skill kullanmak gerekl,.

2- Defansif skillerden sadece frost nova kullanılmış, yani yüksek zorluk seviyelerinde güvenebileceğin sadece bir skill var bence yetersiz.

3- Mobility skilli yok, zor durumda kaçamadan köşeye sıkışabilirsin.

4- pasif skillerinde hasar alımını azaltan veya defansını güçlendiren veya düşmana debuff yapan ( temporal flux gibi) hiçbir skill seçmemişsin.

Kişisel görüşüm bu build ile hell ve infernoda pastırma olma ihtimalin yüksek gibi.

Aslına bakarsan hiç hell, inferno felan düşünmedim saddece normal seviyeyi göz önüne alarak yaptım bu buildi. 1. ve 4. maddeye bende artık katılıyorum onları değiştireceğim...yorumun için teşekkürler..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.