Şimdi Ara

Witch Doctorların toplanma noktası (Feel'da voodoo) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.111
Cevap
21
Favori
127.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başta Kagore üstad'a ve benim gibi oyuna yeni başlayacak olan yeni yetmelere burada paylaştığı mükemmel bilgiler ile yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ben sizlerin açmış olduğu bu konuyu görmeden önce Monk oynamaya karar vermiştim. Ta ki bu konuyu görüp bir kaç tane viç daktır videosu izledikten sonra viç daktır oynamaya karar verdim. Kagore üstad'ın renkli ve beni viç daktır konusunda gazlayan yazılarını da ayrı bir hevesle okuduğumu belirtmeliyim.

Lakin benim siz üstadlara bir kaç sorum olacak.

Şimdi ben Diablo 1 - Diablo 2 oynamamış bir adamım. Sadece 8 aylık wow geçmişim var. Burada diablo 3 skill gelişimi ile ilgili yazdığınız hiç bir şeyi anlamadım. :) Terimler çok farklı geliyor bana sanırım oyunun içine dalmadan da anlamayacağım. Sizlerin yazdığı yazılar 15 mayıs ' ta diablo 3 dünyasına giriş yaptığımda bana paha biçilmez bir rehber olacağı kesin.

En çok merak ettiğim şey level atladıktan sonra istediğimiz skill'i seçtik diyelim daha sonra dan onu tekrar iptal edip değiştirme imkanımız yok mu ?

Ve benim gibi yeni başlayan çömezlere build olarak ne önerirsiniz ?

Burada ki arkadaşların aydınlatıcı yazıları için şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Laroux

Başta Kagore üstad'a ve benim gibi oyuna yeni başlayacak olan yeni yetmelere burada paylaştığı mükemmel bilgiler ile yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ben sizlerin açmış olduğu bu konuyu görmeden önce Monk oynamaya karar vermiştim. Ta ki bu konuyu görüp bir kaç tane viç daktır videosu izledikten sonra viç daktır oynamaya karar verdim. Kagore üstad'ın renkli ve beni viç daktır konusunda gazlayan yazılarını da ayrı bir hevesle okuduğumu belirtmeliyim.

Şimdi ben Diablo 1 - Diablo 2 oynamamış bir adamım. Sadece 8 aylık wow geçmişim var. Burada diablo 3 skill gelişimi ile ilgili yazdığınız hiç bir şeyi anlamadım. :) Terimler çok farklı geliyor bana sanırım oyunun içine dalmadan da anlamayacağım. Sizlerin yazdığı yazılar 15 mayıs ' ta diablo 3 dünyasına giriş yaptığımda bana paha biçilmez bir rehber olacağı kesin.

En çok merak ettiğim şey level atladıktan sonra istediğimiz skill'i seçtik diyelim daha sonra dan onu tekrar iptal edip değiştirme imkanımız yok mu ?

hiç önermesemde genelde oyuna yeni başlayanlar hep barbar yapmaları tavsiye edilir. Fakat bence gözüne hangisini kestirdiysen onla başla öl,öldür kaç sonuçta oyunu ben böyle öğrenmiştim :)

• Betadan önce barbarian, barbarian diyordum, Betayı oynadıktan sonra ben wiç daktırmışım aslında dedim.Şurda yerimi alayım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Laroux

Başta Kagore üstad'a ve benim gibi oyuna yeni başlayacak olan yeni yetmelere burada paylaştığı mükemmel bilgiler ile yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Selamlar Laroux öncelikle çok teşekkür ediyorum, her makale okuyuculara adanıyor. Hoşuna gittiği için memnun oldum.

Skill sistemi artık özgür bir yapıda işlemekte; Misal buildini istediğin zaman değiştirebilirsin. Yeni bir skill aldın veya onun rune ünü elde ettin denemek için değiştirebilirsin. Bu açıdan geri dönümelez veyahut getirisi ağır olacak hatalar skill sisteminde yok. Direk skill arayüzünden değiştirip sana uygun olanı alabilirsin.

Build açısından ilk sayfalarda birkaç safe build var 1-30 arası safe gibi ve de mıntıkamızın değerli daktırlarının paylaştıkları güzel buildler var. Onlara bir göz attığında kafanda birşeyler oluşabilir. Ama tam olarak spesifik bir build istiyorsan ilk önce oyundaki skill vidyolarına ve skill açıklamarına bakmana öneririm nitekim Diablo 3 herkesin istediği buildle oynama özgürlüğü sunuyor. Seçimler çok geniş beğendiğin birkaç skill üzerine mıntıkamızın daktırlarıda bende sana birkaç build çıkarabiliriz.

@ Hayvansı Terlik İmza hoş olmuş yüzümde gülücükler açtı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kagore -- 2 Mayıs 2012; 12:47:48 >

• Mıntıkamızın daktırları ve viç daktır sevenleri ;

Bir sonraki makaleyi mıntıkanın ve ahalinin isteği üzerine yazmayı düşünüyorum.

Eğer aklınızda Viç Daktır Burjuvai sınıfı ile ilgili açıklanmasını istediğiniz konular varsa lütfen buraya yazın veyahut pm de atabilirsiniz.

Mesajlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kagore
    Eğer aklınızda Viç Daktır Burjuvai sınıfı ile ilgili açıklanmasını istediğiniz konular varsa lütfen buraya yazın veyahut pm de atabilirsiniz.

"Herkesin maskesi düşsün", açıklama yapılsın, korkularıyla yüzleşsin WD'lar, maskelerin arkasına saklanmasınlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: layneth

quote:

"Herkesin maskesi düşsün", açıklama yapılsın, korkularıyla yüzleşsin WD'lar, maskelerin arkasına saklanmasınlar...

Templar: Are you ever afraid in battle?

Player (Witch Doctor): Fear is a part of life. If you live, you fear.

Konu dışı not : Nedense artık arada bir Adnan Şenses - Kara Ali dinliyorum.

Edit Ekleme :

Player (Witch Doctor): I do not know much of your order. Were you born a templar?

Templar: No. Our scripture says, "As a farmer reaps his what, so must the order harvest and purify the weeds."

Player (Witch Doctor): You say you are a weed. I think that even weeds have their purpose under the sun and moon.

Templar: No. They strangle. They corrupt. And the crop fails. I was lucky to be taken when I was.

--------

Templar: Tell me about this afterlife you speak of.

Player (Witch Doctor): Mbwiru Eikura? It is the true realm, where the ancestors await us.

Templar: We are very different, aren't we?

Baya renkliymiş diyaloglar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kagore -- 2 Mayıs 2012; 13:24:33 >

• Henüz Class a karar veremdiysem de bi katkım olsun belki paylaşılmamıştır.

Güzel bir çalışma:

http://mr--jack.deviantart.com/art/Plague-of-Toads-130015795
  • quote:

Selamlar Laroux öncelikle çok teşekkür ediyorum, her makale okuyuculara adanıyor. Hoşuna gittiği için memnun oldum.

Skill sistemi artık özgür bir yapıda işlemekte; Misal buildini istediğin zaman değiştirebilirsin. Yeni bir skill aldın veya onun rune ünü elde ettin denemek için değiştirebilirsin. Bu açıdan geri dönümelez veyahut getirisi ağır olacak hatalar skill sisteminde yok. Direk skill arayüzünden değiştirip sana uygun olanı alabilirsin.

Build açısından ilk sayfalarda birkaç safe build var 1-30 arası safe gibi ve de mıntıkamızın değerli daktırlarının paylaştıkları güzel buildler var. Onlara bir göz attığında kafanda birşeyler oluşabilir. Ama tam olarak spesifik bir build istiyorsan ilk önce oyundaki skill vidyolarına ve skill açıklamarına bakmana öneririm nitekim Diablo 3 herkesin istediği buildle oynama özgürlüğü sunuyor. Seçimler çok geniş beğendiğin birkaç skill üzerine mıntıkamızın daktırlarıda bende sana birkaç build çıkarabiliriz.

@ Hayvansı Terlik İmza hoş olmuş yüzümde gülücükler açtı.

Teşekkürler Kagore.
    Konunun takipçisi olucam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laroux -- 2 Mayıs 2012; 22:40:39 >

• Merhaba beyler aşağıdaki video' da 2 vs 2 PvP Arena maçı var. Bu videoda yer alan WD, Firebomb skillini Roll the Bones rune ile kullanmış, bu sayede attığı ateş topları bir kere daha sekiyor ve benim gözüme epey kullanışlı geldi ( Pve için ) , göz atmanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABomb -- 2 Mayıs 2012; 22:23:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABomb

Merhaba beyler aşağıdaki video' da 2 vs 2 PvP Arena maçı var. Bu videoda yer alan WD, Firebomb skillini Roll the Bones rune ile kullanmış, bu sayede attığı ateş topları bir kere daha sekiyor ve benim gözüme epey kullanışlı geldi ( Pve için ) , göz atmanızı tavsiye ederim.

Eğer ilk düştüğü yerde ve zıpladığı noktada hasar veriyorsa çok hoş. Kullanımı daha çok artacak bir yetenek gibi.

• Bir cok video izledim sanırım normal in üstü her zorluk seviyesi icin sololaya bilecek ilk class WD olarak görüyorum pet vb. olduğu icin onun dışında monk wizard cok zorlanır gibime geliyor yanılıyor olabilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanbalci07

Bir cok video izledim sanırım normal in üstü her zorluk seviyesi icin sololaya bilecek ilk class WD olarak görüyorum pet vb. olduğu icin onun dışında monk wizard cok zorlanır gibime geliyor yanılıyor olabilirmiyim?

Hacım petlerin yapay zekası güzel olursa birde canları yeterli olursa muhtemelen WD rahat gezecek. Monk gene kurtarır paçayı %30 hasar azaltımı alıyor nihayetinde ama wizard uğraşır gibi.
  • @kaanbalci07

Blizzard'ın karakter sınıfları arası dengeyi sağladığına/sağlayacağına güvenim tam. Bir de karaktere tam anlamıyla hakim olabilmek, tanımak, en önemlisi de oynarken zevk almak önemli. Atıyorum senelerdir caster karakterlerle oynayan bir oyuncuya al sana barbar bununla oyna desek bir anda afallayabilir. Aynı şey melee karakterlere hakim bir oyuncunun caster ile oynaması için de geçerli.

Kısacası oyuncu oynadığı sınıfı rezil de eder vezir de. Ayrıca wizard'ı küçümsemeyin, blizzard yapımlarında bu sınıfın her daim bir ağırlığı olmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaiKaze -- 3 Mayıs 2012; 23:47:06 >
  • Aslında burda yapılan renkli muhabbette diğer sınıfları alt sınıf olarak görmek tabi ki ciddiyette değil , geyik açısından. Öte yandan böyle bir sınıf topiği altında laf çevirmek hoş çünki sonuçta burda viç daktırların borusu ötmekte ( Sembolik açıdan ) O yüzden tabi ki her sınıf eşit.

Yalan söyledim değil. Şımarık zengin veledi hogvartlı vizardlar veya böyücüler antipatik karakterler. Konanlar steroidçi , keltoşlar 1000 tane tanrıya kendimi gösterecem diye takla atan aerobikçiler ve Deheler ise tamamen popüler kültürün keyfine göre yaratılmış bir sınıf. Ve evet jangılın ghettosundan kopma bizler burjuvai bir sınıfız

En babası biziz.

• Kagore hocam witch doctor ormanların bağrından kopup gelmiş ve pek çok oyuncunun gönlünü fethetmiş, saygı duyulası güzide bir sınıf. Candırlar, wizard gibi bir antipatikliği, barbar gibi bir soğukluğu yoktur (sizin deyiminizle) göbekli zencilerin.

Yalnız burjuvadan ziyade emekçilerin ya da küçük esnafın sesidir viçin doktorları, nitekim skillerinde hep bir birlik beraberlik (summon skilleriyle yarattığı ortamdan bahsediyorum) durumu, geleneksel giysileriyle geleneklerine göreneklerine bir bağlılık, dolayısıyla da geldiği yeri unutmayan unutturmayan samimi bir arkadaş siyahi doktor.

Grup olarak oynarken yanımda daima görmek istediğim bir sınıf kendisi

• quote:

Orijinalden alıntı: RaiKaze

Kagore hocam witch doctor ormanların bağrından kopup gelmiş ve pek çok oyuncunun gönlünü fethetmiş, saygı duyulası güzide bir sınıf. Candırlar, wizard gibi bir antipatikliği, barbar gibi bir soğukluğu yoktur (sizin deyiminizle) göbekli zencilerin.

Yalnız burjuvadan ziyade emekçilerin ya da küçük esnafın sesidir viçin doktorları, nitekim skillerinde hep bir birlik beraberlik (summon skilleriyle yarattığı ortamdan bahsediyorum) durumu, geleneksel giysileriyle geleneklerine göreneklerine bir bağlılık, dolayısıyla da geldiği yeri unutmayan unutturmayan samimi bir arkadaş siyahi doktor.

Grup olarak oynarken yanımda daima görmek istediğim bir sınıf kendisi

Küçük esnaf olur mu hiç burjuvai ghetto mafya durumu nitelendirdiğimiz. Kabilede altın dişi olmayan zenci yok. Zengin ve doygun bir topluluk.

bknz örnek kabileden jokuma :

Witch Doctorların toplanma noktası (Feel'da voodoo)

Öte yandan ne öyle kendimi yorcam baltayı savurcam , ya da niye yok efendim buzlar ateşler fırlatcam.

Kurbaalarla , örümcek , çekirgeylen iş bitirirken niye kendimi yorupta böyle yorucu işlere bulaşayım. Ruhani ortama 2 selam çakarım tüm güruh darmadağan olur.

• quote:

Küçük esnaf olur mu hiç burjuvai ghetto mafya durumu nitelendirdiğimiz. Kabilede altın dişi olmayan zenci yok. Zengin ve doygun bir topluluk.

Hocam içtiğim kola burnumdan geldi. Bu saatte sesli güldüm. Foruma üye olmadan evvel de uzun süredir takip ediyordum buralarda yazılanları ve sizin yazdıklarınız gerçekten insanın yüzünü güldürüyor.

İlk gördüğüm andan itibaren ön yargılı yaklaştığım, tipine, tarzına uyuz olduğum şu sınıf artık gözüme daha bir sempatik görünüyor. Ha viç daktır ile oynar mıyım? Hayır ama daha önce de dediğim gibi grupta bir tane olsun, ortam şenlensin diye düşünüyorum artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: RaiKaze

quote:

Hocam içtiğim kola burnumdan geldi. Bu saatte sesli güldüm. Foruma üye olmadan evvel de uzun süredir takip ediyordum buralarda yazılanları ve sizin yazdıklarınız gerçekten insanın yüzünü güldürüyor.

İlk gördüğüm andan itibaren ön yargılı yaklaştığım, tipine, tarzına uyuz olduğum şu sınıf artık gözüme daha bir sempatik görünüyor. Ha viç daktır ile oynar mıyım? Hayır ama daha önce de dediğim gibi grupta bir tane olsun, ortam şenlensin diye düşünüyorum artık.

Ciddi olmak gerekirse ilk olarak kolaya sana birşey olmadığını ümit ediyorum.

Öte yandan D2 de necro ve barbar sever idim. Paladin hoşuma giderdi, Amazon ve Druid yerinde. Sorc ve assassin o kadar çekmezdi şayet onlarıda oynadım ve oynuyorum.

Ama Diablo 3 de beni Viç Daktırın bu kadar çekmesinin sebebi nekronun biraz tarzına yaklaşmasından öte orjinalliği. Castlerde diğer sınıflar gibi "Hhgaaaaa" veyahut "Hayt huyt" yok bildiğin sanki afrikadaymışsın gibi "velehüve" "Voyiye" gibisinden (cast sesi betimleri çok abzürt oldu) sanki seni böyle bir yeni bir ortama sokuyor. Wizarda bakınca yeni bir sınıf değil bilindik yok meteor şuraya yok efendim büyülü şeyler yapıcam archon olup güm güm edecem. Barbar'a olan tutkum ve cidden adamı çıldırmış bir biçerdöver haline sokmasından sempatim yok değil. Monklar daha çok paladin gibi gruplarda ortamı toparlayıp grubu güçlendirmek şayet orjinal olsa da aşina olduğum daha önce bir yerlerde oynadığım bir sınıf. Dehe ise tamamen gençler görüp dual pistol ' a benzetsin nefretlen iş çeviriyom ben rapid fire kullanınca taramalı tüfek gibi hacı üstüne kurulu popüler kültür sınıfı. Ha ama hepsini oynayacak mıyım ? Evet ama sırası geldiğinde beni en çekene birinci sırayı vereceğim.

Oda Viç Daktır. Daha önce bir oyunda siz zehirli kurbağalarla adam öldürdünüz mü ? Veyahut yarasaları yakıp adamlara gönderdiniz mi ? Öte yandan ruhani ortamı bu kadar barındırıp içli dışlı oldunuz mu ? Ben hiçbir zaman Diablo 3 ün sunduğu bu sınıftan gördüğüm kadar olmadım. Ve kabul etmek lazım hitap açısından çoğu kitleyi çekmiyor. Bazısı komik ve saçma buluyor, bazısı ise itici. Şayet sıradışı şeyler hep çekmez mi insanı ? Kendi adıma beni çekiyor. Her bir zerresi buram buram yeni orjinal bir hava katıyor. Medyada örneklerini çokça görebildiğiniz bir sınıf değil. Bu açıdan zengin ve çekici bir oynanış stiline ayrıca hikayeye sahip. Doğanın getirdiği herşeyi kabullenmiş, korkuyu yaşamın bir parçası olarak gören ve çok farklı bir karakteristiğe sahip. 350 senedir oynuyoruz wizard veyahüt sorc sınıfını basit mantık elementlere hükmediyor. Nokta. Diğer sınıflar hakkında da böyle örnekler verebilirim. Ama Viç Daktır benim bile yerinde tanımlayamadığım bir karakter.

Buda benim hikayem. Niye bu kadar bu sınıfa yumuldum niye benimsedim bu nedenden ötürü. Rengarenk bir hikayeye sahip herşeyiyle enteresan bir karakter.

Diğerleri mi ?

Hepsini gördük.

• """Orijinalden alıntı: OzZ.

Ben şahsen kendi çapımda bilgi ve tecrubemle bu sınıf için Primary de fire bomb+rune(?) kombisi olmadan pek iş yapacak build kuramadım.

Primary sık kullanılacak mouse eskitecek gibi gözüküyor zira bu sınıfta ;alan daraltmaların ardından boş manada en sık kullanılacak veya hareket halinde iken bu yüzden seri olması lazım,izlediğim kadarı ile ve betada test ettiğim kısımda Plague of Toads + Toad of Hugeness(none) pek seri değil.

Fire bomb ana çevçeveli bir build ten yanayım ben."""""

Yazmışım daha önce bu başlık altında ,yine konusu geçince tekrar bir şeyler karalamak geldi içimden

Öncelikle açıkca belirtmek isterimki,yazacaklarımın tamamı sadace "fikir" dir.Yoksa Blizz in developer ekibinde çalışmıyorum...

FireB olmadan rank sorunu olacağı aşikar (bana göre),CasterC. olarak range sorunu yaşayan bir sınıfın Hell yada infernedo ayakta kalabileceğini sanmam keza PvP de takımın zayıf halkası olur gibi.

Sac. skili ile Dog patlatmanın espriside sıkıntılı gözüküyor ,yukarıda verilen ve daha onlarca video da izlediğim de ,öyle atla deve bir hasarı yok (matematik olarak öyle gözüksede) Sanırım oradaki püf noktası range olayı.

Geçen gece NBC de gece yarısından sonra bir sohbete tanık oldum tam ismini çıkaramadım şimdi izleyenler olmuştur mutlaka.

D3 developer ekibinden biri konuk,3-4 tanede oyun dergilerinden editör vardı.Itemlar ve lvl ler üzeriden basit bir mantık yürüttüler.

İnt ağırlıklı ıtem kuşanan bir WD nin ; infernoda sonu hazin gibi geldi bana hesaplardan,yada sırf kendi class ının öne çıkan özelliklerini pekiştirecek olan buildlerin.

D3 konusu ilk gündeme geldiği aylardan beri ,benim fikrim işlerin bahsi geçen anektodlara dayalı olarak gitmeyeceği yönünde.(aksi de çıkarsa yapacak bir şey yok)

Devamlı str kasan barbar,int basan WD,yada dex kasan Monk ve buna uygun buildlerin D3 için çok basit kalacağı gibi obsesif bir fikrim var açıkcası.

Şu ana kadar yapılan sergilenen buildlerin hemen hepsi bu düz mantık ile kurgulanmış ,"build hazır,ıtemları da ona göre kasarım işim bitti " bana biraz kuru geliyor açıkcası .

Tabiki her class ı kendi özel yeteneği ile beslemek gerekiyor ama bununda bir ayarı var sonuçta ,

WD için şöyle bir incelediğinizde kafa ya oynayabilecek 2-3 tane build zaten hemen göze çarpıyor bende ,yada barbarı ama

O buıldte kullandığınız bütün skiller için belli bir şeylerdende feragat etmek gerekiyor ,Alan hakimiyeti çok yüksek bir class olan WD için buna uygun attack modda bir buıld (hasar temelli) zaten düşük olan hp değerimizin ileriki aşamalarda çok ciddi sıkıntılar açacağını müjdeler.Itemla ,taşla dengelenmesi zor zira bütün ıtem ve run lari hp ağırlıklı tutarsakta bu sefer int. ten çuvallarız.

Oyunun elimize geçmesi ile zaman içerisinde olguların oturması paralel seyir ederken,bu tip oluşumlar çok daha mantıklı platformlara kavuşacaktır.

Doğmamış çocuğa don biçme durumu ,zaman geçirme ve muhabbet maksatlı iken hoş (Kişiye göre değişir) ama yol gösterme ,bilgi verme ve yapıcı olma temelli ise de bir kadar boş olmaktadır bana göre.

Kişisel yaklaşımlar ve google C/P si yada D2 odaklı sistem mantığının kimseye yardımı olacağını düşünmüyorum bu tip açılımlarda.

Saygıyla kalın...

DipNOT: Her fikir beyan edildiğinde karşı saldırı tarzı ile yaklaşılan,agresifliğin yükseldiği başlıklardan bıktığım için DH da sadece bu başlığı takip ediyorum artık.Sizinkisi bir fikirdir ,benimkisi de bir fikirdir,bir başkasınınki de ...Katılırız katılmayız...Önemli olan uygun bir dille, katılıyorsak neden yada katılmıyorsak hangi sebeblerden kısmını uygun ve kırıcı olmayan bir dille ifade etmektir.

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzZ. -- 4 Mayıs 2012; 2:02:21 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.