Şimdi Ara

Witch Doctorların toplanma noktası (Feel'da voodoo) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.112
Cevap
21
Favori
127.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • diablo 3 kesinlikle Witch Doctor ile oynanması gereken bir oyun bence, acayip sabırsızlanıyorum diablo 3 ce alıp Witch Doctor karekteriyle oynamak için :)

ilerleyen günlerde bende stratejilerimi sizlerle paylaşıcam arkadaşlar, oyun tam olarak betadan çıkmadığı için simdiden konuşmak istemiyorum beta halinden kurtulup tam versiyonuna başladoğımız zaman izlediğim stratejileri sizlerle memluniyetle paylaşıp tartışmak isterim...

Diablo 3 çık artık
  • Merhaba Daktırlar

Her ne kadar belirsiz bir Pvp sistemi hakkında yorum yapmak doğru olmasada kafam takıldı bir kere, aklıma 4 WD aynı takımda PvP arenaya girse ortaya nasıl bir durum çıkar diye bir düşünce geldi ve daldım işin teorik kısmına, aklıma şöyle enteresan bir build geldi.

Önce link : http://us.battle.net/d3/en/calculator/witch-doctor#gRYVQP!UhZ!YabZYa

Buildi aslında iki temel skill üzerine kurdum, diğer bütün skiller can yenileme ve hayatta kalma üzerine.

Bu iki temel skillden ilki Sacrifice, şimdi söyle düşünün 4 WD aynı takımda ve toplam 12 tane köpek var bu köpeklerin her biri %275 hasar yaptığına göre toplam 12 köpekten %3300 weapon damage yapar. Sacrife için seçtiğim rune ise Next of Kin, yani yeni köpek çıkarma skilli, bu da %3300 damage üzerine tuz biber olur.

İkinci temel skill ise fetish army + fetish ambush. Bu skill sayesinde her summon ettiğimiz fetsih, summon olduğu yerin yakınındaki elemana %250 hasar veriyor. 5 fetish olduğuna göre bir WD nin meydana getirdiği fetish hasarı %1250 hasar yapar. Birde bu skilli 4 WD'nin aynı anda kullandığı düşünülürse toplamda %5000 hasar gücü yapar.

Şimdi teori şu oyunun başında mobility skillini kullanmış Cool down sürecine sokmuş rakip Hex ile hexlenir, daha sonra 4 WD bu adama sacrifice + fetish ambush yaparsa bu adamdan artık bi cacık olmaz herhalde perte çıkar. Buildin amacını gerçekleştiren tamamen bu 2 skill.

Diğer skiller ise can yenileme üzerine seçilen skiller, nelerdir mesela? mesela Big Bad Voodoo + Ghost Trance ile her saniye %5 can yenileme yine her bir doktor sırası ile kullanırsa bu skilli, ortada her daim %5 can yenilenecek bir alan olmuş olur.

Diğer skill ise Hex + Hedge Medic ile yine periyodik olarak can doldurma. 4 tane olursa bundan baya cillop olur gibi.

Fetish army ve zombie dogsun CD leri dolana kadar ise saldırı amaçlı Spirit Barage + Phlebotomize kullanarak %190 hasar ve yine verdiğimiz hasarın %3 ü oranında can yenileyeceğiz mesela.

Pasif olarak ise Spirit Barage' ı devamlı kullanmak için Vision Quest gerekiyor, bu yüzden onu seçtim.

Hex+ Fetish Army + Big Bad Voodoo' nun CD sini azalttığı için Tribal Rites

Son olarak ise %20 hasar alımını azaltan Jungle Fortitude' u seçtim. Eğer defansif anlamda ve mana anlamında sıkıntı yok ise bu skill yerine Pierce the Veil kullanılarak fetish ambush ve sacrifice skillerinin hasar oranı müthiş bir şekilde arttırılabilir.

Biraz fazla fantazi mi olmuş Daktırlar ?

Pvp de bu skillerin dengeleri değişmesse Mıntıka olarak yardırırız

Witch Doctorların toplanma noktası (Feel'da voodoo)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABomb -- 7 Mayıs 2012; 19:18:27 >

• foto süper
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABomb

Merhaba Daktırlar

Her ne kadar belirsiz bir Pvp sistemi hakkında yorum yapmak doğru olmasada kafam takıldı bir kere, aklıma 4 WD aynı takımda PvP arenaya girse ortaya nasıl bir durum çıkar diye bir düşünce geldi ve daldım işin teorik kısmına, aklıma şöyle enteresan bir build geldi.

Önce link : http://us.battle.net/d3/en/calculator/witch-doctor#gRYVQP!UhZ!YabZYa

Buildi aslında iki temel skill üzerine kurdum, diğer bütün skiller can yenileme ve hayatta kalma üzerine.

Bu iki temel skillden ilki Sacrifice, şimdi söyle düşünün 4 WD aynı takımda ve toplam 12 tane köpek var bu köpeklerin her biri %275 hasar yaptığına göre toplam 12 köpekten %3300 weapon damage yapar. Sacrife için seçtiğim rune ise Next of Kin, yani yeni köpek çıkarma skilli, bu da %3300 damage üzerine tuz biber olur.

İkinci temel skill ise fetish army + fetish ambush. Bu skill sayesinde her summon ettiğimiz fetsih, summon olduğu yerin yakınındaki elemana %250 hasar veriyor. 5 fetish olduğuna göre bir WD nin meydana getirdiği fetish hasarı %1250 hasar yapar. Birde bu skilli 4 WD'nin aynı anda kullandığı düşünülürse toplamda %5000 hasar gücü yapar.

Şimdi teori şu oyunun başında mobility skillini kullanmış Cool down sürecine sokmuş rakip Hex ile hexlenir, daha sonra 4 WD bu adama sacrifice + fetish ambush yaparsa bu adamdan artık bi cacık olmaz herhalde perte çıkar. Buildin amacını gerçekleştiren tamamen bu 2 skill.

Diğer skiller ise can yenileme üzerine seçilen skiller, nelerdir mesela? mesela Big Bad Voodoo + Ghost Trance ile her saniye %5 can yenileme yine her bir doktor sırası ile kullanırsa bu skilli, ortada her daim %5 can yenilenecek bir alan olmuş olur.

Diğer skill ise Hex + Hedge Medic ile yine periyodik olarak can doldurma. 4 tane olursa bundan baya cillop olur gibi.

Fetish army ve zombie dogsun CD leri dolana kadar ise saldırı amaçlı Spirit Barage + Phlebotomize kullanarak %190 hasar ve yine verdiğimiz hasarın %3 ü oranında can yenileyeceğiz mesela.

Pasif olarak ise Spirit Barage' ı devamlı kullanmak için Vision Quest gerekiyor, bu yüzden onu seçtim.

Hex+ Fetish Army + Big Bad Voodoo' nun CD sini azalttığı için Tribal Rites

Son olarak ise %20 hasar alımını azaltan Jungle Fortitude' u seçtim. Eğer defansif anlamda ve mana anlamında sıkıntı yok ise bu skill yerine Pierce the Veil kullanılarak fetish ambush ve sacrifice skillerinin hasar oranı müthiş bir şekilde arttırılabilir.

Biraz fazla fantazi mi olmuş Daktırlar ?

Pvp de bu skillerin dengeleri değişmesse Mıntıka olarak yardırırız

Foto makaleye can katmış 10 üzerinden 10 olmuş build yorumuna girmeyeceğim çünki daha önce de belirtildiği gibi pvp açısından herşeyin karman çormanlaşacağını düşünüyorum.

• Mükemmelsiniz, bütün başlığı bir solukta okudum.
    En çok eğlenen grubun biz olacağımızdan hiç şüphem yok.

Foruma uzun zamandır üye olmama rağmen aktif değildim, paylaşım yapmıyordum.
    Meslektaşlarıma rastlayınca dayanamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ABomb

Merhaba Daktırlar

makas

Postun en can alıcı noktasını bıraktım sadece :)

Dediğin build iş yapar gibi aslında, PvP ye çoğu kişi tek hedefe yoğunlaşmış olarak girebilir, bu sayede 4 daktırın ortaya salacağı fetish ordusu kıyamet koparabilir. En azından görüntü olarak kaos olur ve makinası kötü olanlarda lag yaparız.

Bu tip çoklu taktikler WoW arenada işe yarıyordu.(tabi düşük seviyelerde, yüksek ratingler sopa delisi eder adamı) 3 Moonkin druid girip 9 adet ağaç ile ilginç bir başlangıç yapardık. Ya da 3 tane mage in aynı hedefe PoM+Pyro atması şok ederdi karşı takımı.

Fetishler çok kuvvetli olmayacak gibi geliyor bana. Sağlam bir aoe ci gelirse sadece Spirit Barrage ile biraz dayak yeriz gibi :)

Köpekler+sacrifice için de aynı mantık yürütülebilir. Ama genel olarak güzel buildi tabi denemeden ne desek boş.

Benim aklımda daha ilginç bir takım var, ilk sayfada paylaştığım "Kahveden adam toplama" buildini kullanan 4 tane daktır.
    Sonuçta yaratıkların içinden geçme yok. 4 tane summon+ sacrifice yerine de Zombie wall alırız, karşı tarafı hapsederiz. Söve söve dayağı yerler :)

Eklenti:

Bu arada R.Rondo9 'un imzalarını ilk mesaja ekledim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 8 Mayıs 2012; 16:56:18 >

• Şu aralar ne zaman mıntıkayı okusam gülümsüyorum.

Şu reklamdaki replik geliyor aklıma;

Çok mu çok oluyoruz?
  • benimde her bu başlıgı actıgımda aklıma bu şarkı geliyor

http://youtu.be/x-bnBHoqkp8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SilentJhao -- 8 Mayıs 2012; 17:42:35 >
  • Şarkılarla konuya ayrı bir hava kattıklarından dolayı Blackpink ve Kaanbalci daktırlara teşekkür eder , şükranlarımı sunarım.

Smiley = İki Elle yapılmış saf ve temiz kalp.

bknz komşu kızı Jessie

Edit : Gerçekten şu anki mıntıkanın halini seviyorum insanların konuya katılıp birşeyler paylaşmaları sınıf topiğini çok daha zengin kılıyor. Aranızda olmak hoş bir duygu daktırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kagore -- 8 Mayıs 2012; 18:00:29 >
  • Bizi utandırıyorsun @Kagore

• Bizim kabile ile uğraşının sonu

Görüldüğü üzere büyüye, voodooya bile ihtiyaç yok, çıplak elle bile tehlikeli bizim mıntıka :)

• quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

Bizim kabile ile uğraşının sonu

Görüldüğü üzere büyüye, voodooya bile ihtiyaç yok, çıplak elle bile tehlikeli bizim mıntıka :)

Genç bir monkun Viç Daktırla kapışması, ibret alınması gereken bir vidyo

Öte yandan Jim Carrey ve Ace Ventura serisine bayılırım

• blizzard denge açısından pvp partilerinde aynı class'tan en fazla 2 tane bulunmasına müsade edeceğine inanıyorum aynı wow'da olduğu gibi.

sacrifice üzerine kurulu bir wd tahminimce solo run'lar yapabilecek ilk karakter olacaktır. circle of life ve next of kin ile muazzam bir sirkülasyon sağlayacağından eminim. ayrıca aoe olarak da çok başarılı. 2-3 haftaya önce soul harvest 'a daha sonra da sacrifice 'a güzel bir nerf gelebilir ki bence de gelmesi gerekiyor, şu anki haliyle wd çok korkutucu duruyor.
  • 15 Mayıs'ı bilgisayarlar elimizde bekliyoruz.
    Yalnız alttaki borulu sistemi çözemedim.
    Borudan yılan fırlatma skilli sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: imbainsan3

blizzard denge açısından pvp partilerinde aynı class'tan en fazla 2 tane bulunmasına müsade edeceğine inanıyorum aynı wow'da olduğu gibi.

sacrifice üzerine kurulu bir wd tahminimce solo run'lar yapabilecek ilk karakter olacaktır. circle of life ve next of kin ile muazzam bir sirkülasyon sağlayacağından eminim. ayrıca aoe olarak da çok başarılı. 2-3 haftaya önce soul harvest 'a daha sonra da sacrifice 'a güzel bir nerf gelebilir ki bence de gelmesi gerekiyor, şu anki haliyle wd çok korkutucu duruyor.

Pvp açısından dediğn gibi yapabilirler bekleyip göreceğiz.

Soul Harvest ve Sacrifice kısmına gelirsek benim düşüncem her ne kadar Soul Harvest çok OP gözüksede, level atladıkça ve karakterin üzerine giydiğin eşyalardan gelen intelligent miktarı arttıkça Soul harvest ten gelen hasar arttırımı azalacak ve tahminime göre oyun sonuna doğru %20 civarına oturacak. Ayrıca bu tip hasar arttırımı skilleri Monk ve Barbar da da var ( Battle Cry , Mantra...) Bence Soul Harvest'in OP gözükmesine sebep olan neden skill in çok erken açılması. Tabii yinede nerf yiyebilir orası ayrı. Ayrıca SH' yi kullanmak için risk almak gerekiyor, zor seviyelerde kalabalığın içine dalıp çıkamamakta var.

Sacrifice kısmına ise kesinlikle katılmıyorum. Sacrifice OP bir skill değil bence çünkü ilk olarak dog sınırlaması zaten var ( 3 veya pasif ile 4). İkincisi ise 60 saniye cool down var. Circle of life pasifi ise betada test etme fırsatı buldunuz mu bilmiyorum ama bana etkisiz gözüktü. ( Şayet sadece sacrifice üzerine kurulu buildlerde iş yapabilir gibi). Üçüncüsü ise sacrifice skillinin hasarının betanın son patchi ile artması (16 mı 17 mi tam bilemiyorum) %200 hasar gücünden %275 hasar gücüne çıkarılması. Skill OP olarak tespit edilseydi hasarı arttırılmazdı diye düşünüyorum. Dördüncü nedenim ise Sacrifice OP olsa bile etkin bir şekilde kullanılması için en az 2 aktif skill slotu ve 1 pasif skill slotunun harcanması gerekiyor yani götürüsü de çok. Tabii bunlar benim görüşlerim, full versiyonu oynadıktan sonra daha iyi analiz yaparız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABomb -- 8 Mayıs 2012; 21:34:05 >

• @ Kagore Üstad

Blackpink' in paylaştığı resimdeki Daktırmızın mıntıkadaki görevi nedir ne yapmaya çalışır? o boru ne işe yarar, rakibe korkumu salmaya çalışıyor bir açıklık getirebilir misin?
  • Bana havuçmuş gibi geldi
  • @Abomb

ben SH nin riskli olduğuna pek katılmıyorum, soul to waste ile stackleyebiliyoruz 5'e kadar. ayrıca iyi oynayan birisi gotd ile rahatlıkla tek seferde 5' leyebilir.

ben betada köpekleri summon etmeden 3'lüyordum circle of life sayesinde, summon cd'u hep açık kalıyordu. buna bir de next of kin eklendiğinde çok dikkat çekmeye başlayacak. büyük ihtimal sacrifice skiline cd getirirler.

build olarak bunu düşünüyorum
    http://us.battle.net/d3/en/calculator/witch-doctor#ZiYVdS!aYW!aaZZaa

templar eğer sorun çıkarmazsa bu build ile rahat solo run'lar yapabilceğime inanıyorum, mana sıkıntı olabilir gibi duruyor ama lvl60 'ta pek sorun olmaz herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: imbainsan3

@Abomb

ben SH nin riskli olduğuna pek katılmıyorum, soul to waste ile stackleyebiliyoruz 5'e kadar. ayrıca iyi oynayan birisi gotd ile rahatlıkla tek seferde 5' leyebilir.

ben betada köpekleri summon etmeden 3'lüyordum circle of life sayesinde, summon cd'u hep açık kalıyordu. buna bir de next of kin eklendiğinde çok dikkat çekmeye başlayacak. büyük ihtimal sacrifice skiline cd getirirler.

build olarak bunu düşünüyorum
    http://us.battle.net/d3/en/calculator/witch-doctor#ZiYVdS!aYW!aaZZaa

templar eğer sorun çıkarmazsa bu build ile rahat solo run'lar yapabilceğime inanıyorum, mana sıkıntı olabilir gibi duruyor ama lvl60 'ta pek sorun olmaz herhalde

SH nin riskli olup olmadığını göreceğiz hep beraber, bence siz risk kısmını sadece betaya göre değerlendiriyorsunuz, zor seviyelerde ısrar ile söylüyorum kalabalığın ortasına dalıp çıkmak hiç kolay olmayacak. Siz bu işi gotd halleder diye düşünüyorsunuz şayet bende bu skille beta oynamadan önce çok güveniyordum fakat betada bile karşıma elit veya champion moblar çıktığı zaman bu skilli kullanmak neredeyse hiçbir işe yaramıyordu, elit moblar bu skillden çok çabuk kurtuluyordu ( zaten elit moblar hızlandırılmış oluyor ve ilerki seviyelerde kim bilir nasıl buff lı moblar ile karşılaşacağız).

Sacrifice ile alakalı olarak daha önce yaptığım açıklamayı bir daha okumanızı öneririm özellikle sacrifice için nelerden taviz verdiğimiz kısmını.
    Circle of life olayına gelince, ben de betada bu skill sayesinde 3 köpeğe birden sahip oluyordum fakat 3 köpeğe sahip olma sürem 10-15 dk yı buluyordu, bana yetersiz geldi açıkçası.

Buildinizde bana göre ciddi eksiklikler var ama şuan pek vaktim yok daha sonra ayrıntılı bir biçimde eleştirisini yaparım.

• quote:

Orijinalden alıntı: blackpink

15 Mayıs'ı bilgisayarlar elimizde bekliyoruz.
    Yalnız alttaki borulu sistemi çözemedim.
    Borudan yılan fırlatma skilli sanırım.

Yorum Yok, Böyle birkaç etkeni birlikte yakalamış bir resim... Hakketten bomba gibi düştü topiğe

Buraların rtüğü mtüğü yok demi Taklaya geliriz.

Borudaki yılan, beldeki tabanca, kınındaki kılıç o be ya.

Tehlikeli bi Viç Daktırmış bu.

Elindeki Vaio yu hiç sormayın boru yılan derken yüzde kısmi felç pis pis sırıtır durumda kaldım.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.