Şimdi Ara

wireless mesafe arttırımı (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
351
Cevap
1
Favori
155.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • karşı binada ki wireless modem(airties) i kullanip internet kullanmak istiyorum
    elimde usb adapter var evimde camin kenarina gelince karsi binadaki hatti rahatlikla gorup nete cikiyorum sorunum yok
    ama evimdeki pc yi kendi odama götürünce karşı binadaki hattı göremiyorum.

ne yapmam lazım

odam ile evin karşıya bakan cephesi (salonu)15 m. kadar.(evin salonu karşı binaya bakiyor

yardimci olursaniz sevinirim.
    iyi calismalar.
  • yu
    quote:

Orjinalden alıntı: deyvid

karşı binada ki wireless modem(airties) i kullanip internet kullanmak istiyorum
    elimde usb adapter var evimde camin kenarina gelince karsi binadaki hatti rahatlikla gorup nete cikiyorum sorunum yok
    ama evimdeki pc yi kendi odama götürünce karşı binadaki hattı göremiyorum.

ne yapmam lazım

odam ile evin karşıya bakan cephesi (salonu)15 m. kadar.(evin salonu karşı binaya bakiyor

yardimci olursaniz sevinirim.
    iyi calismalar.

yukarıdaki tariflere göre yansıtıcı yap sinyalleri alırsın
  • ya bende acer 2423 var bu folyo antenden yapıp ekranın arkasına koysam olurmu anten ekranın orda diye tahmin ediyorum
  • Ekranın arkasına yansıtıcı koymanın hiçbir faydası yok.Emin ol.Laptopa kaç takla attırdım:)
    Ben evden 7-8 kadar ağ görüyorum bunlardan biri zyxel ve sanırım okuldan...Çünkü bazı sitelere" meb in isteği ile bu siteye ulaşım engellenmniştir" şeklinde explorerde yaı görüyoırum..:)

Pringles ten tutta çanak antene kadar çok yazı okudum ancak henüz uygulama fırsatım olmadı.Laptoptaki dahili anteni güçlendirmein pek mümkün olamayacağını düşünüyorum.En kısa yoldan bir usb adapter aldım.Ve uzatma kablosu ile cam dışına çıkardım.yansıtıcıyı burada rahatlıkla kullanabilirsin.
    Yansıtıcının sinyalleri artırdığını gördüm.Hatta tabiri caizse FUL çekiyo:) Ancak çoğu ağın şifreli olması nedeni ile Iv toplama işine henüz girmedim.Çünkü MEB sağolsun...24 saat açık..

Yalnız ben usb adapter ile hiç bağlamadım.Laptop dahili anten ile bağlanabiliyorum.Sinyaller çok güçlü olmasına rağmen usb adapter ile bağlanamadım.Şimdi sebebini araştırıyorum...Usb adapteri kullanarak arkasına da bi takım yansıtıcılar koyarak çekimgücünü artırablirsin.Bu konu ile ilgili siteler var...

Örnek bir site.... http://www.usbwifi.orcon.net.nz/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyaztebeşir -- 23 Ağustos 2006; 17:19:26 >

• yazılanları daa yen gördüm ufaktan bişe yaptım karton ve folyo ile...%30 çekerken 50 ye kadar çıktı..demekki güzel bişe yapsam tencere kapağı filan
    daha iyi şeyler olcak..yararlı şeyler bunlar ya yeni görmem kötü
  • http://www.freeantennas.com/projects/Ez-10/
    Arkadaşlar burdaki örnekte ortada bulunan antenlerin içerisinden geçtiği üçgen parçanın da iki tarafı da folyolu mu?
  • Hayır üçgen folyolu olmayacak. O sadece reflektörü düzgün tutmak ve antenin nereye konacağını belirlemek için.
  • Ben süt kutusunun iç kısmını kullanmayı düşünüyorum. İki süt kutusunu birbirine yağıştırarak iki yüzünü de folyolu hale getireceğim. 2 veya 3 süt kutusuna ihtiyac olacak sanırım. İçindeki sütler bitsin yapmaya başlayacağım.
  • ARKADASLAR BENİM BIR SORUM VAR BAKARMISINIZ.TIKLAYIN

http://forum.donanimhaber.com/m_9047374/mpage_1/key_//tm.htm#9081039
  • Evet arkadaşlar ben de reflektör ü yaptım ve denedim. Bende Linksys WUSB54G ürünü var ve bunun 2db lik anteni var. Reflektör ile birlikte.sinyal seviyesi 25-27 arasında olan bazı networklerin sinyal seviyesi 52-53 e çıktı. Ayrıca daha önce laptop ile ve Linksys ile evden hiç 2 den fazla network bulmuyordu. Ancak reflektörü kullanınca 7 tane network buldum. Hatta bi tanesi IETT_Wireless idi. Artık ne için kullanıyorlar bilmiyorum. Zaten WEP koruması koymuşlar. Altta resimleri görebilirsiniz. Kullandığım ürün ise mukavva ve folyo. Daha önce süt kutusu kullanmayı düşünüyordum ancak vazgeçtim. Neyse resimler altta.
    Bu arada resimler gerçekten yanıltıcı oluyor. Folyo çok prüssüz ve dalgasız ancak resimlerde baya dalgalı gözüküyor yansımalardan olsa gerek.
     wireless mesafe arttırımı

• bunlar adaptörün önünde duvar oluncada işe yarar mı
    sinyal gücünü arttıtır mı
  • http://forum.donanimhaber.com/m_9047374/tm.htm aRkadaslar su foruma bir bakın en son bir soru sordum cevaplarsanız sevinrim
  • quote:

Orjinalden alıntı: forgiver

bunlar adaptörün önünde duvar oluncada işe yarar mı

kesinlikle reflektor dogrultusunda sinyal yogunlascaktır ancak engeller sinyal gucune karsı bi direnctir(duvar-bina- 9cm kursun duvar :) ) ama genede bir artıs saglayacagı kanısındayım
  • bu işi bi hobi ye cevirdim artık...2 adet 90 cm lik canak aldım istanbuldan 2 tne de usb wireless adapt. alcam. arkadasımın ewi benim ki gibi 5. katta ve aramızda hiç ama hiç engel yok ama abartı derecede uzagız birbirimize 1.5 km kadar =) birbirimzi gormesek te binayı seçe biliyorum :D canakların odak larına baglıyacam adpt ları . gercekten calısıp calısmadıgını gormek istiyorum yakında resimleri upload ederim herkese kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. ZeN -- 16 Eylül 2006; 10:47:58 >
  • Çanakla 10 km mesafe biçmişlerdi bir sitede,
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mr. ZeN

quote:

Orjinalden alıntı: forgiver

bunlar adaptörün önünde duvar oluncada işe yarar mı

kesinlikle reflektor dogrultusunda sinyal yogunlascaktır ancak engeller sinyal gucune karsı bi direnctir(duvar-bina- 9cm kursun duvar :) ) ama genede bir artıs saglayacagı kanısındayım

faydası oldu dün denedim, sinyasl gücü düşükten çok iyi ye çıktı
    duvarı delmesine yardımcı oldu
    birde bu folyolu kartonun üst tarafına 45 derece açıyla yine bir folyo ekledim, ne kadar fayda sağladı bilmiyorum ama yeni bi model sayılır
  • arkadaslar bu sitedeki ekipmani laptop icin kullanirsak verim alabilirmiyiz ayrica dediginiz mukavvayi da koysak ne dersiniz

http://www.wifi-link.com/product.php?action=product&class1_id=13&class2_id=409&class3_id=410&product_id=1003
  • MKBATUR eğer senin gösterdiğin ilk cihaz gerçekten o kadar güçlüyse ben ömür boyu nete para vermem....balkonumdan cihazı bağladım mı 20km mesafede bi ton alışveriş merkezi, banka, otel vs....en az bin tane kablosuz ağ yakalarım.ben keçiörendeyim ve 9km ötem çankara...yani ankaradaki kablosuz ağlar ellerimin altında. ama fiyatı bayağı tuzlu geldi.....
  • Tamam ama oradaki internetinde sana doğru bakması lazım. Orada da directional bir anten olmalı senin antenine bakan.

Eğer oradaki anten 360derecelik bir antense o mesafeye ulaşamazsın ki zaten uygun şartlar sağlandığında 20km diye not var.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.