Şimdi Ara

Wireless ile Bağlananlarda Anlık Ping Artışları [Çözüm]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
10
Favori
6.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar bugün bi arkadaş bu konuda başlık açmış daha önceden yaşayıp çözdüğüm bi problemdi birçok kişininde aynı sorunu yaşadığını düşünüyorum bende aynı sorunu yaşayanlara bir yardımım dokunsun deyip bu başlığı açtım.

sorun şu şekilde; wireless ile bağlandığınız modeminize ne kadar yakın olursanız olun yada başka bir deyişle çekim gücünüz ne kadar yüksek olursa olsun oyuna girdiğinizde pinginiz 50 - 90 arası gayet iyi pingler de seyir ederken 5 - 8 dakkada bir bir anda pingin 400 - 500 belki dahada fazla seviyelere düşüp 5- 10 saniye sonra geri düzelmesi. wirelessla bağlanan çoğu arkadaş bu sorunu bütün online oyunlarda yaşıyordur .

bunun nedenine gelirsek ; biz wireless ağımıza bağlanmış olup çekim gücümüz yüksek olsa da windows 5-8 dakikada bir arka planda çalışan bir ağ hizmeti yüzünden çevremizde bulunan diğer sinyalleri dinlemekte . Yani çevremizde başka hangi ağlar bulunmakta deyip arka planda arama yapmakta buda bizim wireless bağlantı kalitemizi baya bi düşürmekte. tam bu arka plan araması sırasında pingimiz 400 - 500 civarında oluyor ve 5 - 10 saniye gibi bi sürede yüksek ping yaşıyoruz. Ne yazık ki windowsun servisler kısmından bu servisi devre dışı bırakamıyoruz . bıraksak bile wireless işleyişimizde sorun oluyor kimi zaman ya tamamen bağlanamıyoruz yada ara ara kopmalar yaşıyoruz. Şimdi size bu durumu nasıl düzeltiriz bunu anlatacağım.

Wlan Optimizer isimli küçük programcık bu durumda yardımımıza koşuyor. Arka planda çalışıp az önce anlattığım otomatik arama hizmetini devre dışı bırakıyor şimdi bu programın kullanımını resimli olarak anlatacağım size

1) Öncelikle programımızı şu linkten **** : İndir

2) programı zip'den bir klasöre çıkartalım

3) Çıkarttığımız klasörden Wlan optimizer İsimli Dosyayı 'YÖNETİCİ OLARAK' çalıştıralım.

4) Karşımıza şu şekilde bir pencere çıkacak

5) Devices kısmından kendi wireless adaptörümüzü seçelim

6) yukarıdan settings kısmına tıklayalım. Resimdeki gibi bir kısım çıkacak .

7) Ayarları resimdeki gibi yapalım.

8) bilgisayarımızı yeniden başlatalım . Artık sorunumuz ortadan kalkmıştır

NOT : bu sorun için kesinlikle Ethernet kablosu kullanmanızı öneririm. Wirelessin doğası gereği her zaman sinyal kayıpları olacaktır. İyi bir bağlantı kalitesiyle tam verimli olarak oyun oynamak istiyorsanız kesinlikle ethernetten bağlanın .

İYİ OYUNLAR DİLERİM HERKESE . umarım yardımcı olabilmişimdir.

• Yararlı konu takipteyim sadece lol de değil başka online oyunlarda da oluyor bu
  • Böbrekler güvendemi
  • Programı indirdim sağ böbreğim yok napmam lazım

(Denemedi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ketchum -- 29 Temmuz 2014; 20:56:51 >
  • Vez IX kullanıcısına yanıt
    kardeşim çok forum takılan biri değilim o yüzden yeni nesil terimleri pek bilmem. eğer dosyada zararlı bişey varmı diye soruyorsan programı yazan adamın kendi sitesinden direk link verdim . tabi sen kendin google dan aratıp istediğin yerdende indirebilirsin.
  • vay arkadaş bende ttnete ne kadar küfrediyodum ya ping var ya 17 bin oldu yemin ederim sonra düşüyor 10 dk da bir yükseliyodu çok can sıkıcı laptopdan wifi ile oynuyodum sonra ethernet bağladım gerçi ama şimdi indirdim programı dediklerini yaptım bakalım işe yarıyacak mı.
  • Faydali konu. Bana da 10-15 dk da bir oluyordu. Eline saglik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende anlık ping artışları yaşıyordum sonrasında sorunun nedenini anladım. Sorun TTnetin adsl hizmeti yanında verdiği , harici anteni bulunmayan modemleri. Bir bakıyorum full çekiyor. ama ping sorunu yaşadığımda bakıyorum 2-3 e düşmüş (max 5) . bende 5 yıldır kullandığım modemime dönüş yaptım , artık anlık ping artışı yok.
  • Benzer problemi bende yasiyorum normade 50 lerde gezen ping aniden 200 lere firliyor ama bu sadece oyun icin degil mesela spotifyda calan muziktede anlik bi cizirti tarzi bir sey oluyor.En yakin zamanda deniycem insallah çözüme ulasirim

• bu programı daha önce denedim bir işe yaramıyor. anlık ping yükselmesine çözüm olarak antenli adaptör aldım sorunum ortadan kalktı.
  • güzel konu takip.umarım işe yarar.
  • Dostum pekiyi KYK'da kalanlar için kesin bir çözüm varmı. VPN programı kullanıyoruz o zamanda 600+pinh oluyor var mı bir çözüm?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Auspexa

bu programı daha önce denedim bir işe yaramıyor. anlık ping yükselmesine çözüm olarak antenli adaptör aldım sorunum ortadan kalktı.

Antenli adaptor derken wirelessi mi kastettin eger oyleyse benim wireless antenli olmasina ragmen sorun devam ediyor

• Auspexa kullanıcısına yanıt
    Bende bunu deneyecektim itimat etmiyorum bu programalara.
  • Wireless anlık ping artışının herhangi bir çözümü yok, bulamazsınız da. Ya çok über bir modem alacaksınız, sinyali dağılmayacak ya da ethernet ile bağlanacaksınız. Ethernet'in aksine wireless stabil bir bağlantı sunmaz. Aynı şekilde, download / upload değerleriniz de wireless ile daha düşük olur. Yani eğer diyorsanız ki ben oyun oynuyorum, internet bağlantımın stabil olması benim için önemli, ethernet kablosu ile bağlanacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Captain_Donanım

quote:

bu programı daha önce denedim bir işe yaramıyor. anlık ping yükselmesine çözüm olarak antenli adaptör aldım sorunum ortadan kalktı.

Antenli adaptor derken wirelessi mi kastettin eger oyleyse benim wireless antenli olmasina ragmen sorun devam ediyor

hayir adaptor bilgisayarini modemdeki aga katilmasini saglayan arayuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vez IX

Böbrekler güvendemi

Merhaba kemal hanim çok guzelsiniz tanışalim mi

• quote:

Orijinalden alıntı: CastellonA

quote:

Orijinalden alıntı: Vez IX

Böbrekler güvendemi

Merhaba kemal hanim çok guzelsiniz tanışalim mi

Tanımadıklarımla tanışmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Captain_Donanım

quote:

bende bundan var eskiden 2 çizgi çekiyodu şimdi full çekiyo

Wireless ile Bağlananlarda Anlık Ping Artışları [Çözüm]

buna bi de kendi aldığım anteni taktım 30 cmlik bi anten apartmandaki bütün wirelessları görüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: tenekamran

Dostum pekiyi KYK'da kalanlar için kesin bir çözüm varmı. VPN programı kullanıyoruz o zamanda 600+pinh oluyor var mı bir çözüm?

Dostum kyk da kalıyordum ben de geçen sene sistem bildiğim kadarıyla merkezi. Yani heryerde aynı. Tc Kimlik no ve şifre ile giriyorsun. biz hicbirsey kullanmadan girebiliyorduk lakin ping yüksek olabiliyor genel kullanıma bağlı olarak yani vpn kullanman yada wtfast gibi programlar kullanman bişey değiştirmiyor. Bu arada yeni bir sistem geldide portlar kapandı ise ve vpn kullanmak port kapalı olsada oyuna girmeni sağlıyorsa (ki bu benim varsayımım denemedim ) sana önerim paralı bir vpn üyeliği alman. Yakın lokasyon olsun. Ama dediğim gibi kyk larda yüksek bi ortak kullanım var her türlü ping olur

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.