Şimdi Ara

Wireless hızı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

benim internet hattımın hızı 120 Mps. Eternet kablosuyla bağlandığım zaman neredeyse tamamını ölçüyorum, hız testinde 115 Mps çıkıyor. Fakat benim laptopumda wireless modemim 802.11n + BT (yani 300 Mps'ye kadar destekliyor) olmasına rağmen yaptığım tüm hız testlerinde hep 45 Mps'de kalktı. Telefon açıyorum, diyorum ki böyle böyle, ama dedikleri tek şey wireless'da zaten o hızlara çıkamazsın, normal. Acaba kablosuz ve kablolu diye 2 çeşit hız ayarı mı veriyorlar, bu kadar büyük bir fark olması olanaksız geliyor yoksa bana. Hani 80-90 bari olsa anlıycam, telsiz telefondan etkileniyor, televizyondan etkileniyor vs.. diycem ama işin içinden çıkamadım.

Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlar acaba beni aydınlatabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: seal_

Selam arkadaşlar

benim internet hattımın hızı 120 Mps. Eternet kablosuyla bağlandığım zaman neredeyse tamamını ölçüyorum, hız testinde 115 Mps çıkıyor. Fakat benim laptopumda wireless modemim 802.11n + BT (yani 300 Mps'ye kadar destekliyor) olmasına rağmen yaptığım tüm hız testlerinde hep 45 Mps'de kalktı. Telefon açıyorum, diyorum ki böyle böyle, ama dedikleri tek şey wireless'da zaten o hızlara çıkamazsın, normal. Acaba kablosuz ve kablolu diye 2 çeşit hız ayarı mı veriyorlar, bu kadar büyük bir fark olması olanaksız geliyor yoksa bana. Hani 80-90 bari olsa anlıycam, telsiz telefondan etkileniyor, televizyondan etkileniyor vs.. diycem ama işin içinden çıkamadım.

Kardeşim modem arayüzünden ayarlayabiliyorsun onu, ama benim kablolu 100 mbps, kablosuzda ayarlara girdiğimde en fazla 40 mbps'ye çıkarabiliyorum.

Ama sana tavsiyem, alüminyum folyo al, ikiye katla.Sonra modemin etrafına kale duvarı gibi yerleştir.Baya bi artış oluyor

Bu videodan izleyebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azfasamin -- 20 Temmuz 2013; 8:39:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: azfasamin

quote:

Orijinalden alıntı: seal_

Selam arkadaşlar

Kardeşim modem arayüzünden ayarlayabiliyorsun onu, ama benim kablolu 100 mbps, kablosuzda ayarlara girdiğimde en fazla 40 mbps'ye çıkarabiliyorum.

Ama sana tavsiyem, alüminyum folyo al, ikiye katla.Sonra modemin etrafına kale duvarı gibi yerleştir.Baya bi artış oluyor

Bu videodan izleyebilirsin.

Modemden ayarlanıyorsa ayarlayım o zaman. CBN diye bir modem, nasıl nerden giriliyor bilemiyorum ama bi araştırmam lazım.

Yalnız öğrenmek istediğim şu tam olarak, kablolu olarak 120 mps alabiliyorsam tam olmasa bile en azından bi teorik olarak da aynı hızı wireless'tan alabiliyor muyum kesin olarak? Tabi pratikte 120 olmasa bile 100 mps civarı da wireless'tan alabiliyorum demek oluyor doğru mu?

teşekkürler cevap için

• seal_ S kullanıcısına yanıt
    Valla ben modemden maximuma ayarladım, videodaki işlemi de yaptım.Kablolu 100 iken kablosuz 80 oldu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.