Şimdi Ara

WİRELESS ADAPTÖR TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
3
Favori
142.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Airties AP300 modelini tavsi etmiyorlar hiç güzel bağlanmıyor elinizi bile önünden geçirsebiz bağlantı kopuyor diyorlar .... hepsiburada da yorumlar var bu konuda..
    http://www.hepsiburada.com//productdetails.aspx?categoryid=82048&productid=bd93465
    sizin kullandığınız bağlantisi hızlı ve gönderilen verileri ve alınan verileri hızlı bir USB WİRELESS ADAPTÖR varmı...

birde bu modeli var ama nedir nasıldır bilmiyorum ...
    http://urun.gittigidiyor.com/KRYPTON-140-mbps-USB-WIRELESS-ADAPTOR-GARANTI_W0QQidZZ6245961

aslında sizin kullandıklarınız bizzat ecrübe edindikleriniz önemli...

• ilk bahsettiğin model WUS300

Ben 2-2,5 yıldır WUS200 kullanıyorum ve bugüne kadar tek bir problem yaşamadım...Üstelik kurulumu ve ayarları da çok çok kolay...Bugüne kadar arkadaşlarıma da WUS200, robotics ve markasını hatırlamadığım birkaç farklı kablosuz adaptör kurulumu yaptım; içlerinde en kolay kurulanı hatta hiç uğraştırmayanı WUS200 idi...Ayrıca, çekiş gücü de gayet iyi (robotics marka olanın da iyi)...Hepsiburada'da yorum yapan iki kişi olumsuz yorumda bulunmuş ve açıkçası nedenini anlayamadım (3-4 günlük kullanıcı olduklarını ve bazı şeyleri doğru yapmamış olma ihtimallerini de hesaba katmak gerek)

Dediğim gibi WUS200 gayet iyi ve daha sonra çıkan WUS300'ün daha kötü olacağını sanmıyorum...
  • Wallaha kardeş şu adaptörü al derim nden anen değişikliği kolayca yapıp çekimi arttırabiliyosun bence fiyatıda çok güzel

http://www.sanalmarketim.com/urun/5975fd67cf7328c98f34e4c03bac3f1a/?liste&ref=%2Csxmi%3A185&sxsiti=&liste_tipi_yaz=&sxpg=
  • Airties wus 300 iyi adaptör
  • teşekkürler
  • wus 300 +1

edimaxı alıp kullananlar kendi üzeirndeki anteninden hiç memnun değiller. mecburen yuksek kazançlı bir anten de lasım. başka antenle nasıl olur bilemem.

wus 300 güzel alet
  • quote:

Hepsiburada:Arkadaşlar ben bu ürünü hepsiburada.com dan almadım ama görüşümü belirtmek isterim. Ürün gerçekten sınıfında TEK...windows un yazılımını kullanmak yerine alternatif yazılımlar kullanıp kablosuz bağlantıların kapsama alanını daha da genişletebilirsiniz. Ama şu bir gerçekki 10 cm ile bile baglantı kalitesi ÇOK farkediyor.

anladığım kadarıyla masaüstüne wireles balantı sağlıyor.Mevcut RT 211 modemim üzerinde kullanıcam daha kaliteli ürünler varsa lütfen paylaşın.Arkadaşın yorumunu hiç beğenmedim bunun olma olasılığı var mı? modem ile bilgisayar arasında 50m gibi bir mesafeden kullanmayı düşünüyordum.
  • wus - 300 aldım çok memnunum hiç bir problem ve kurulum aşamasında aksaklık yaşamadım tavsiye ederim..
  • arkadaşlar selam . onerdiğiniz adaptor un 100 metredeki cafeden alımı ne olur arada 3-4 bina var ama cok yuksek değil ayrıca evin balkonu catısı da war oraya yukseltsek nası olur bi de laptop la denediğimde alınan sinyalle adaptorun desktop pc de aldıgı baglantı aynı olur mu? yardımcı olursanız sevinirim
  • araya uzatma kablosu koyarsanız kayıp yaşarsanız. hatta dandik kablolar ile adaptör görülmeyebilir. başıma geldi 3 metre kablo ile flash diski göremedim. o yüzden kendi kablusunun dışında uzatma yapmaya taraftar değilim.

uzak mesafeden bağlantı için ben antenle beraber çelik bir elek kullanıyorum. birebir görüş olmadan ve arada bir kaç bina olmasına rağmen bağlanabiliyorum.

belki saçma gelecek ama iki aygıtında airties olmasının bir alakasının olmasıyla da alakalı diyorum. rt 211 kullanana arkadas bunu da göz önüne alsın derim.

rt205 e bağlanırken çok düşük sinyalde hatta windows sinyal yok uyarısı verirken bile nette sörf yapabiliyorum.

olumsuz yorum yapan kişi de driverin kurulumunu yanlış yapmış olabilir kurulumda aygıtı çıkarmamış olabilir diye düşündüm.

belki de bozuk ürün nedeniyle öyle bir ürün yapılmıştır.

şuan kar yağıyor ve benim wus 300 camın dışında 100m üzerinde bir mesafe ile bağlanıp(+elek) bu mesajı yazıyorum

saygılar

• Selamlar..
    Ben US.Robotics'in 125 mbps Maxg adaptörünü aldım ve 7 liraya aldıgım balık tavası ile kullanıyorum..
    Alet çıplakken denedigim zaman bulamadıgı baglantıyı tava ile 18-24 mb de yakalıyorum ve kopma falan yaşamıyorum..
    Baglandıgım yer okulun kütüphanesi ve arada 384 metre var (googleearth) arada ağaçlar ve 2 tane fakülte bulunmakta.. Bir de dikkat ettigim bie şey var sizlerin de görüşünü öğrenmek istiyorum(?). Evimin önünden yogun bir trafik geçmekte ve gündüz aldıgım baglantı gece aldıgım baglantıya göre biraz düşüyor. Acaba bunda geçen araçları yarattıgı ses dalgaları AP den aldıgım baglanıyla çakışıyor olabilir mi? Neyse aşağıya 2 tane resim ekliyim de nasıl bir şeye benzedigini görünüz. Bu arada masaüstü pc de kullanıyorum ve 5 metre uzatma usb kablosuyla bilgisayarıa baglı.

• baba helal olsun yaw ne guzel bi sistem bu peki usb adaptor bunnlara baglamak ve bole bi tesisat oluşturmak ne kadar zaman artı alet edevat istiyo?
  • Hocam hiç bir zorlugu yok desem yeridir.
    Gereken malzemeler çok fazla degil zaten:
    1 Tane Adaptor Airties&US.Robotics Tavsiye edilir..
    1 Tane istege baglı 1.5-3-5 metre usb uzatma kablosu. Önemli:5 metre üzeri kablo kullanırsanız verim bariz şekilde düşecektir.O yüzden cama ne kadar yakınsanız o kadar kablo kullanın.Ben 5 metre ile bir düşüş yaşamıyorum şahsen.
    1 Tane Tava, Kevgir , Süzgeç vb. kap kacak.Mutfagı bi karıştırın önce olmadı dogru züccaciyeye
    1 de adaptörü ortaya sabitlemek için esnek bir aparat..
    Gerekli malzemeler bunlar.
    Uygulamaya Geçersek önemli olan tek nokta tavamızın orta noktasını bulup adaptörün merkez noktadan kaç cm uzakta durması gerektigini bulmak.Bunun için gerekli formul forumda mevcut ararsanız kolayca bulabilirsiniz..

""" a) Tam merkez noktasını bulup işaretle
    b) Cetvel, Metre v.s ile kullanılan materyalin çapını cm olarak hesapla bu D değeri
    c) Cetvel, Metre v.s ile kullanılan materyalin derinliğini cm olarak hesapla bu C değeri. ( Merkez noktadan geçecek şekilde kenarlara bir ip gerip hesaplarsan kolay olur )

Şimdi

D : Çanağın Çapı : 30cm
    C : Derinlik : 3cm olsun

Antenin merkez noktaya olan uzaklığı : D²/16C = 30² / 16*3 = 18,75cm

Yani antenin merkez noktaya uzaklığı 18,75 cm olmalı ve merkez nktanın tam karşısında olmalı."""

diye arkadaşımız forumda belirtmiş.. Gerekli işlemler bu kadar, bir de netten NetStumbler* programını indirip kurarsanız ince ayar yapmanızı kolaylaştıracaktır.. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayqi -- 29 Kasım 2007; 16:52:36 >

• hoca bu işlerle düzgün ilgilenen birinin tavsiyesini istersen... Sana şöyle belirteyim:
    Türkiye'de bulacağın adam gibi alet üreten 2 firma var
    1. si Linksys
    2. si D-Link
    bu 2 firma airties a bin basar...
    Eğer yurtdışı, yurtiçi farketmez dersen amerika ve avrupada Linksys'in en büyük düşmanı olan bir firma var adı:
    Buffalo Tech.
    Bu firmanın sattığı ürünler hemen hemen linksys ile aynı fiyatlarda fakat linksys ten daha performanslı mesela linksys in 50 dolarlık bir aletiyle bunun 50 dolarlık aletini karşılaştırdığında karşına çıkanlar
    Buffalo 250 mW çıkış gücü kullanıyor
    Linksys 64 mW çıkış gücü...
    Buffalo 200 mhz işlemci var
    Linksys 150-175 mhz...
    Buffalo 16 mb rami var
    Linksys 4 mb...
    Buffalonun hafızası 4 mb
    Linksysin 1-2 mb...

Yani anlayacağın tam bir rakip Linksys ismine, Buffalo ise teknolojisine güveniyor. Yani yurtdışı imkanın varsa kesinlikle buffalo al ama yoksa Linksys ya da D-Link al.

• quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

hoca bu işlerle düzgün ilgilenen birinin tavsiyesini istersen... Sana şöyle belirteyim:
    1. si Linksys
    2. si D-Link
    Eğer yurtdışı, yurtiçi farketmez dersen amerika ve avrupada Linksys'in en büyük düşmanı olan bir firma var adı:
    Buffalo Tech.
    Bu firmanın sattığı ürünler hemen hemen linksys ile aynı fiyatlarda fakat linksys ten daha performanslı mesela linksys in 50 dolarlık bir aletiyle bunun 50 dolarlık aletini karşılaştırdığında karşına çıkanlar
    Linksys 150-175 mhz...
    Buffalo 16 mb rami var
    Linksys 4 mb...
    Buffalonun hafızası 4 mb
    Linksysin 1-2 mb...

Yani anlayacağın tam bir rakip Linksys ismine, Buffalo ise teknolojisine güveniyor. Yani yurtdışı imkanın varsa kesinlikle buffalo al ama yoksa Linksys ya da D-Link al.

Türkiyede 100mw üstü yasak.

• Arkadaşlar, benim wireless modem philips sna6500, wpa şifreli kullanıyorum. Philips in wireless adaptörleri hakkında bilginiz mi var mı nasıl?
  • Airties wus300 de kullandım USRobotics USR815421 de...Şu an Usrobotics kullanıyorum. Aynı mesefaden usrobotics daha iyi çekiyor.Airtiesin çekmesi için cam kenarına ve hep aynı yere koymam gerekiyor. Usroboticsi bırakın cam kenarına koymayı duvarın arkasında masamın çekmecesine koyuyorum yine de çekiyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ayqi

Selamlar..
    Ben US.Robotics'in 125 mbps Maxg adaptörünü aldım ve 7 liraya aldıgım balık tavası ile kullanıyorum..
    Alet çıplakken denedigim zaman bulamadıgı baglantıyı tava ile 18-24 mb de yakalıyorum ve kopma falan yaşamıyorum..

....

Harika bir olay evde olsam kesin denerdim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ayqi

Hocam hiç bir zorlugu yok desem yeridir.
    Gereken malzemeler çok fazla degil zaten:
    1 Tane Adaptor Airties&US.Robotics Tavsiye edilir..
    1 Tane istege baglı 1.5-3-5 metre usb uzatma kablosu. Önemli:5 metre üzeri kablo kullanırsanız verim bariz şekilde düşecektir.O yüzden cama ne kadar yakınsanız o kadar kablo kullanın.Ben 5 metre ile bir düşüş yaşamıyorum şahsen.
    1 Tane Tava, Kevgir , Süzgeç vb. kap kacak.Mutfagı bi karıştırın önce olmadı dogru züccaciyeye
    1 de adaptörü ortaya sabitlemek için esnek bir aparat..
    Gerekli malzemeler bunlar.
    Uygulamaya Geçersek önemli olan tek nokta tavamızın orta noktasını bulup adaptörün merkez noktadan kaç cm uzakta durması gerektigini bulmak.Bunun için gerekli formul forumda mevcut ararsanız kolayca bulabilirsiniz..

""" a) Tam merkez noktasını bulup işaretle
    b) Cetvel, Metre v.s ile kullanılan materyalin çapını cm olarak hesapla bu D değeri
    c) Cetvel, Metre v.s ile kullanılan materyalin derinliğini cm olarak hesapla bu C değeri. ( Merkez noktadan geçecek şekilde kenarlara bir ip gerip hesaplarsan kolay olur )

Şimdi

D : Çanağın Çapı : 30cm
    C : Derinlik : 3cm olsun

Antenin merkez noktaya olan uzaklığı : D²/16C = 30² / 16*3 = 18,75cm

Yani antenin merkez noktaya uzaklığı 18,75 cm olmalı ve merkez nktanın tam karşısında olmalı."""

diye arkadaşımız forumda belirtmiş.. Gerekli işlemler bu kadar, bir de netten NetStumbler* programını indirip kurarsanız ince ayar yapmanızı kolaylaştıracaktır.. Kolay gelsin.

ayqi süpersin.Bu tekniği hiç kullanmamıştım ve açıkçası pek sıcakta bakmıyordum ama dediklerinden sonra kesinlikle deneyeceğim.

ilk mesajındaki soruna cevap olarak aklıma şu geliyor; gündüz bağlandığında insanlar mesai saatleri içerisinde oldukları için yayın kaynağının önünde bulununlar o esnada önünden geçenler uçan kuşlar bile etkileyebiliyor.Hava yağışlı veya sisli ise bu bile etkiler.

• quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

hoca bu işlerle düzgün ilgilenen birinin tavsiyesini istersen... Sana şöyle belirteyim:
    1. si Linksys
    2. si D-Link
    Buffalo Tech.
    Linksys 150-175 mhz...
    Buffalo 16 mb rami var
    Linksys 4 mb...
    Buffalonun hafızası 4 mb
    Linksysin 1-2 mb...

bu nasıl?
    HyperAmp 250 mW - 2 Watt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeNTiLMeN -- 26 Aralık 2007; 15:12:49 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.