Şimdi Ara

WİRELESS ADAPTÖR TAVSİYESİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
3
Favori
142.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar wireless adaptör alıp eternet kablosundan kurtulmayı düşünüyorum fakat şöyle bir korkum var.
    Ben sürekli p2p programlarıyla film indiriyorum. Acaba wireless adaptör kullansam indirme hızım düşer mi?

Modemimin wireles özelliği var, kardeşim laptopuyla gelip ana bilgisayaradan wireless ile bir dosyayı transfermek etmek istedi. Hız bir türlü 40 kb yi geçmedi.

Böyle ounca benimde wireless transfer hızı konusunda kafam karıştı. Çünkü ben eternet kablosu kullanırken normal indirme hızım 200kb civarı eğer eternet kablosunu söker wireles takarsam 40kb ile indireceksem hiç masraf etmeye değmez. Bu konudaki bilgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
  • up...
  • wifi ile 1 kademe çeker iken 700kb/sn veri indirdim (üniversite neti) airties wus300 ile. yani adaptör iyiyse telaş etmen yersiz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ayqi

Hocam hiç bir zorlugu yok desem yeridir.
    Gereken malzemeler çok fazla degil zaten:
    1 Tane Adaptor Airties&US.Robotics Tavsiye edilir..
    1 Tane istege baglı 1.5-3-5 metre usb uzatma kablosu. Önemli:5 metre üzeri kablo kullanırsanız verim bariz şekilde düşecektir.O yüzden cama ne kadar yakınsanız o kadar kablo kullanın.Ben 5 metre ile bir düşüş yaşamıyorum şahsen.
    1 Tane Tava, Kevgir , Süzgeç vb. kap kacak.Mutfagı bi karıştırın önce olmadı dogru züccaciyeye
    1 de adaptörü ortaya sabitlemek için esnek bir aparat..
    Gerekli malzemeler bunlar.
    Uygulamaya Geçersek önemli olan tek nokta tavamızın orta noktasını bulup adaptörün merkez noktadan kaç cm uzakta durması gerektigini bulmak.Bunun için gerekli formul forumda mevcut ararsanız kolayca bulabilirsiniz..

""" a) Tam merkez noktasını bulup işaretle
    b) Cetvel, Metre v.s ile kullanılan materyalin çapını cm olarak hesapla bu D değeri
    c) Cetvel, Metre v.s ile kullanılan materyalin derinliğini cm olarak hesapla bu C değeri. ( Merkez noktadan geçecek şekilde kenarlara bir ip gerip hesaplarsan kolay olur )

Şimdi

D : Çanağın Çapı : 30cm
    C : Derinlik : 3cm olsun

Antenin merkez noktaya olan uzaklığı : D²/16C = 30² / 16*3 = 18,75cm

Yani antenin merkez noktaya uzaklığı 18,75 cm olmalı ve merkez nktanın tam karşısında olmalı."""

diye arkadaşımız forumda belirtmiş.. Gerekli işlemler bu kadar, bir de netten NetStumbler* programını indirip kurarsanız ince ayar yapmanızı kolaylaştıracaktır.. Kolay gelsin.

hocam gerçekten gerekli... acaba o adaptörü 7 liraya nereden aldın

• quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

hoca bu işlerle düzgün ilgilenen birinin tavsiyesini istersen... Sana şöyle belirteyim:
    Türkiye'de bulacağın adam gibi alet üreten 2 firma var
    1. si Linksys
    2. si D-Link
    bu 2 firma airties a bin basar...
    Eğer yurtdışı, yurtiçi farketmez dersen amerika ve avrupada Linksys'in en büyük düşmanı olan bir firma var adı:
    Buffalo Tech.
    Bu firmanın sattığı ürünler hemen hemen linksys ile aynı fiyatlarda fakat linksys ten daha performanslı mesela linksys in 50 dolarlık bir aletiyle bunun 50 dolarlık aletini karşılaştırdığında karşına çıkanlar
    Buffalo 250 mW çıkış gücü kullanıyor
    Linksys 64 mW çıkış gücü...
    Buffalo 200 mhz işlemci var
    Linksys 150-175 mhz...
    Buffalo 16 mb rami var
    Linksys 4 mb...
    Buffalonun hafızası 4 mb
    Linksysin 1-2 mb...

Yani anlayacağın tam bir rakip Linksys ismine, Buffalo ise teknolojisine güveniyor. Yani yurtdışı imkanın varsa kesinlikle buffalo al ama yoksa Linksys ya da D-Link al.

Arkadaşa Harfiyen katılıyorum hele 1.linksys süper.elimde daha önce zyxel 202 vardı evim büromun 4 kat yukarısı zyxel orta seviyede sinyal alırken ile maksimum dowland hızı 55kb idi linksys i denedim s.kalitesi iyi de ve maksimum dowland 95 kb. bu arada modemim maksimum dowland hızı 120 kb 1mbit sınırsızdır

• wus 300 ü kesinlikle tavsiye etmiyorum bir süre sonra alet calısmıyor gibi oluyor yani bağlantı kopuyor.usb den cıkarıp takmadıgınız sürece de sorun çözülmüyor.
  • USRobotics mi Linksys mi daha iyidir?
  • LINKSYS WUSB54GSC KABLOSUZ USB ADAPTÖR(Speedbooster) almayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.
    - Pcden bağlanacağım
    - Bağlanacağım modem yaklaşık 15 m. uzağımda ve arada 2 ev var(aynı apartamanda)
    Bunlara bakarak tavsiyelerinizi dinlemek isterim. Teşekkürler...
  • tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyoruz
  • airlive turbo serisi ben çok memnunum kardeş denemeye değer
  • merhaba arkdaşlar ben bi hata yapıp AirTies WUS-201 aldım hiç arastırmadan bunun yaklasık mesafe 20 metre bile olmamsına karsın 1 kat yukseklıtekı modeme zar zor baglandı 200kbs baglantım war 70 cıvarı bi hiz aldım deişiyor baglantıda kopmalar oluyor vs..,nese bunu gozden cıkardım artık bitane emanet wus-300 buldum şuan gayet ii wirelessin 5 çizgi olan simgesi 4 çizgi yanıyor Çok iyi yazıyor ve cok bi performansta dusuklukyok flashgette sınırsız actıgımda 160-200 arası alıyorum bu emanet wus-300 u geri werdikten sonra bi wus-300 alıyımmı yada baska bir tavsiyeniz warmı,burda yazılanlara baktım LINKSYS WUSB54GSC KABLOSUZ USB ADAPTÖR bu biraz hoşuma gitti aynı fiyattalar wus-300le sizinde goruslerınızı alayımda bıkac gune su sıkıntıyı atlatıyım:D yorumlarınızı eksik etmeyın eternet kablo gucunde internet istiyorum:D
  • Beyler Benim kafama takılan bişey var masaüstü pc'mde kablolu modem kullanıyorum geçenler yeni bi dizüstü pc aldım masaüstünden dizüstüne internet çekebilmem için kullanabilirmiyim bu wireless adaptör deden cihazı...yoksa kablosuz modemmi almam gerekiyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mr.Stif

Beyler Benim kafama takılan bişey var masaüstü pc'mde kablolu modem kullanıyorum geçenler yeni bi dizüstü pc aldım masaüstünden dizüstüne internet çekebilmem için kullanabilirmiyim bu wireless adaptör deden cihazı...yoksa kablosuz modemmi almam gerekiyo

kullanamazsın.wireless adaptör genelde masaüstü pc lerden kablosuz modemle nete bağlanmak için kullanılır
  • AIRTIES WBN-140 ile beraber gelcek olan adaptörü almayı düşünüyrum.

İnşallah bağlantı sorunları yaşamam.Yukarıdaki olanlar gibi..Oraya koy ,burada dene daha iyi çekiyor mu ? Uğraşmak istemem
    Bir de şimdi wireless modemi diyelim ki salona koyduk bu adaptörü de masaüstü pc in yanına koydum ,laptop da diğer odalardan birinde ...
    Şimdi modem bağlantı ayarlarını hangi bilgisayarda yaparsam yapayım farketmez değil mi ? Masaüstünden mi yok laptop dan mı yapayım ? Diyelim ki masaüstünden yaptım aynı işlemleri laptop da tekrarlamak gerekir mi ?
  • Her zaman söyledim bu konular önemli üst konu olmalı , detaylanmalı ,
  • Uzak mesafe veya bırcok engel varsa EDIMAX EW7128G ANTEN UZATMALI 54M PCI ETHERNET KARTI
     WİRELESS ADAPTÖR TAVSİYESİ

Daire ici aynı apartman vs ASUS WL-167G
     WİRELESS ADAPTÖR TAVSİYESİ

İkisinide kullandım hicbir sorun yasamadım...

• arkadaşın elek çözümü bu işe katkı sağlamıştır tebrik ederim arkadaşı onu kullanmasaydı bir fark olmayacaktı.arkadaşlar anlayın artık o üzerindek 24.125.300 olan baglantı hızı değil yerel ag hızı....
    quote:

Orjinalden alıntı: nightmare115

araya uzatma kablosu koyarsanız kayıp yaşarsanız. hatta dandik kablolar ile adaptör görülmeyebilir. başıma geldi 3 metre kablo ile flash diski göremedim. o yüzden kendi kablusunun dışında uzatma yapmaya taraftar değilim.

uzak mesafeden bağlantı için ben antenle beraber çelik bir elek kullanıyorum. birebir görüş olmadan ve arada bir kaç bina olmasına rağmen bağlanabiliyorum.

belki saçma gelecek ama iki aygıtında airties olmasının bir alakasının olmasıyla da alakalı diyorum. rt 211 kullanana arkadas bunu da göz önüne alsın derim.

rt205 e bağlanırken çok düşük sinyalde hatta windows sinyal yok uyarısı verirken bile nette sörf yapabiliyorum.

olumsuz yorum yapan kişi de driverin kurulumunu yanlış yapmış olabilir kurulumda aygıtı çıkarmamış olabilir diye düşündüm.

belki de bozuk ürün nedeniyle öyle bir ürün yapılmıştır.

şuan kar yağıyor ve benim wus 300 camın dışında 100m üzerinde bir mesafe ile bağlanıp(+elek) bu mesajı yazıyorum

saygılar

• bu çaanak malzemesi krom olsa iyi verim alırmı???
  • ya arkadaşlar,benim sorum farklı mazur görün lütfen ama bir cevap verirseniz arada çok mutlu olurum.
    ben bilgisayarıma wireless adaptör alsam,bilgisayarımda kullandığım interneti wireless modem olmadan telefonumda,wireless adaptör aracılığıyla kullanabilirmiyim,cevap verirseniz teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ayqi

Hocam hiç bir zorlugu yok desem yeridir.
    Gereken malzemeler çok fazla degil zaten:
    1 Tane Adaptor Airties&US.Robotics Tavsiye edilir..
    1 Tane istege baglı 1.5-3-5 metre usb uzatma kablosu. Önemli:5 metre üzeri kablo kullanırsanız verim bariz şekilde düşecektir.O yüzden cama ne kadar yakınsanız o kadar kablo kullanın.Ben 5 metre ile bir düşüş yaşamıyorum şahsen.
    1 Tane Tava, Kevgir , Süzgeç vb. kap kacak.Mutfagı bi karıştırın önce olmadı dogru züccaciyeye
    1 de adaptörü ortaya sabitlemek için esnek bir aparat..
    Gerekli malzemeler bunlar.
    Uygulamaya Geçersek önemli olan tek nokta tavamızın orta noktasını bulup adaptörün merkez noktadan kaç cm uzakta durması gerektigini bulmak.Bunun için gerekli formul forumda mevcut ararsanız kolayca bulabilirsiniz..

""" a) Tam merkez noktasını bulup işaretle
    b) Cetvel, Metre v.s ile kullanılan materyalin çapını cm olarak hesapla bu D değeri
    c) Cetvel, Metre v.s ile kullanılan materyalin derinliğini cm olarak hesapla bu C değeri. ( Merkez noktadan geçecek şekilde kenarlara bir ip gerip hesaplarsan kolay olur )

Şimdi

D : Çanağın Çapı : 30cm
    C : Derinlik : 3cm olsun

Antenin merkez noktaya olan uzaklığı : D²/16C = 30² / 16*3 = 18,75cm

Yani antenin merkez noktaya uzaklığı 18,75 cm olmalı ve merkez nktanın tam karşısında olmalı."""

diye arkadaşımız forumda belirtmiş.. Gerekli işlemler bu kadar, bir de netten NetStumbler* programını indirip kurarsanız ince ayar yapmanızı kolaylaştıracaktır.. Kolay gelsin.

kuLLanmadığım ßi Çanak Antenim var Tam ucuna usß wireLess adaptör ßağLasam verim aLırmıyım?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.