Şimdi Ara

Windows XP iso

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
3.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

benim bilgisayarda windows 98 var. 2000 yılında almıştım bilgisayarımı. ve internet 56 k modemdi o zaman.

ethernet kart bilgisayara takarak internet olarak kullanmak istedim. ve ethernet kartı takınca tanımadı sanki. yada tanısada modemden ethernet kabloyla internet bağlantısı olmadı.

bende windows xp yüklemeyi düşünüyorum. eğer windows xp yüklersem ethernet kartı tanır ve internet olur diye düşünüyorum. sizce internet bağlantısı olur mu windows xp yaparsam?

ayrıca daha da önemlisi windows xp sadece orjinal halde, eklenmemiş bir windows xp iso dosyası nerden indirebilirim? mümkünse microsoft sitesinden olsa daha iyi olur aslında.

ben bu iso dosyasını cd ye yükleyip format atmak istiyorum. böylece internet bağlantısı olur diye düşünüyorum.

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

edit: bilgisayarım 2000 yılında alınmış. windows 98 yüklü bilgisayarımda. ben windows 98 yüklü bilgisayarda ethernet kartını çalştırıp ethernet kablosuyla çalıştırmayı düşünüyordum. sadece internet çalışsa yeterlidir benim için.

o nedenle windows 98 de çıkmıyorsa belki windows xp de çıkar diyerekten windows xp yükleyeyim dedim. ama sanırım windows xp yüklememe gerek de yok.

ama şöyle bir durumumda var. usb bile çalışmıyor bilgisayarımda. yani sürücü başka yerden yüklesem bile bilgisayara yüklenmeyecek sanırım.

bu bütün dediklerime bakınca ne yapmamı önerirsiniz hocam? saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strongergo -- 19 Ocak 2017; 12:57:59 >

• O makine artık emekli olmuş o yüzden yeni bir makine alman gerekli..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

O makine artık emekli olmuş o yüzden yeni bir makine alman gerekli..

yok hocam bilgisayar ayrı olarak var. bu bilgisayarda sadece internet de çalıştırsa yeterlidir benim için. onun için başlıktaki konudaki olanları yazdım.
  • xp çevirsen tanır diye bir durum yok.Uygun driverler olması lazım.Alternatif olarak hafif linux sürümlerini bir araştır bence.
  • strongergo S kullanıcısına yanıt
    Anladım fazladan internet olsun yeter diyorsun ; o zaman xp kurup deneyeceksin eğer ethernet kartı tanırsa mesele yok tanımazsa arkadaşın dediği gibi hafif linux sürümlerini deneyebilirsin...
  • quote:

Anladım fazladan internet olsun yeter diyorsun ; o zaman xp kurup deneyeceksin eğer ethernet kartı tanırsa mesele yok tanımazsa arkadaşın dediği gibi hafif linux sürümlerini deneyebilirsin...

xp nerden yükleyebilirim? onu öğrenmek istemiştim ayrıca hocam.
    https://saglamindir.net/orjinal-windows-xp-professional-sp3-msdn-full-turkce-indir buradan indirebilirsin...
  • quote:

https://saglamindir.net/orjinal-windows-xp-professional-sp3-msdn-full-turkce-indir buradan indirebilirsin...

hocam bu sitelerdeki windowslar orjinal değil diye biliyorum. yani eklemeli windowslar öyle değil mi?

eğer öyleyse virüs v.s gibi durumlar yokmudur bu windowslar da?
    O yolladığım orijinal microsoft msdn sürümüdür...Ekleme çıkarma yoktur...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.