Şimdi Ara

Windows 11 Home ve Pro Arasındaki Fark

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar Mali Müşavirlik ofisime iş için laptop alacağım. Laptop alırken Windows 11 ile birlikte almak istiyorum. Ancak Windows 11 home ve pro alma noktasında kararsız kaldım. Aralarındaki farklar nelerdir.? Sadece iş için ofiste kullanılmak üzere benim ihtiyacımı hangisi karşılar ? Windows home biraz daha ucuz, home aldığım taktirde güvenlik noktasında bir sıkıntı oluştururmu. ?

Tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirlerse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bevkon -- 20 Şubat 2023; 13:57:53 >

• Hayır bir şey olmaz. Home versiyonunda sanallaştırma gibi it personellerinin işine yarayacak özellikler mevcut değil. Home işinizi görür. İşyerlerinde home kullanımı yasal mı onu bilmiyorum
  • sadece ofis işleri için kullanılacaksa home almanızı öneririm.hem pro versiyonlara göre hafif oluyor.fazla servisler olmadığı için bellek tüketimi de proya göre düşük oluyor.sizin işinize yarayan veya muhtemel yarayacak özelliklere bakıp karar verebilirsiniz.

windows
    Windows 11 Sürümlerini Karşılaştırın: Home ve Pro ile Windows 10 Karşılaştırması
    https://www.microsoft.com/tr-tr/windows/compare-windows-11-home-vs-pro-versions?r=1
  • victoribarbo kullanıcısına yanıt

Anladım. Sanırım söylediğiniz gibi home versiyonu ihtiyacımı karşılayacak seviyede duruyor. Teşekkür ederim.

• madenipara11 M kullanıcısına yanıt

Hafiflik benim için önemli. Dolayısıyla home versiyonu ihtiyacımı karşılayacak nitelikte gibi duruyor.

Gönderdiğiniz linki incelediğim kadarıyla aralarında 2 fark bulunuyor. Home de olmayıpta proda olan 2 özellik;

-BitLocker cihaz şifrelemesi

-Windows Bilgi Koruması (WIP)

BitLocker özelliğini anladım benim için çokta önemli değil açıkçası. Ancak WIP özelliği hakkında kendimce çok yorum yapamadım hocam. Bu özelliğin home de olmaması bilgisayarımdaki bilgi ve belgeleri güvenlik yönünden sıkıntıya sokarmı. ?

• Bevkon kullanıcısına yanıt

Sanmam kaldı ki şöyle bir durum var home dan veri sızıntısı oluyor da pro dan olmuyor mu?diye soru geliyor aklıma.yani hepsinde bu veri sızıntısı oluyor ister istemez.ben Microsoft'un bunu var gücüyle engellediğini düşünmüyorum

Wıp hakkında

https://www.casper.com.tr/blog/windows-11-pro-yeni-ozellikleri-nelerdir-windows-11-home-ile-arasindaki-fark-nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: madenipara11

Sanmam kaldı ki şöyle bir durum var home dan veri sızıntısı oluyor da pro dan olmuyor mu?diye soru geliyor aklıma.yani hepsinde bu veri sızıntısı oluyor ister istemez.ben Microsoft'un bunu var gücüyle engellediğini düşünmüyorum

Wıp hakkında

https://www.casper.com.tr/blog/windows-11-pro-yeni-ozellikleri-nelerdir-windows-11-home-ile-arasindaki-fark-nedir

Anladım. Teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.