Şimdi Ara

Windows telefonlar 2021 yılına kadar tarih olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
1
Favori
3.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows telefonlar 2021 yılına kadar tarih olacak

Windows Phone (Windows 10 Mobile da dahil olmak üzere) ne yazık ki günümüzde hızla düşüş yaşayan bir platform haline gelmiş durumda. Analiz firması IDC tarafından yayınlanan bir rapora göre bu düşüş 2021'de %0.0'lık pazar payına ulaşana kadar önümüzdeki yıllarda da devam edecek.

Windows Phone pazar payının bu yıl 1.8 milyon telefon satışıyla %0.1'e gerilemesi bekleniyor. Ancak 2021 yılına kadar piyasada sadece 800.000 Windows telefon kalmasıyla birlikte bu oran %0.0'a düşecek. Öte yandan IDC, bu yıl 1.3 milyar telefona güç veren Android'in 2021 yılında 1.5 milyar adede sıçrayarak %85.3 pazar payıyla liderliğini sürdüreceğini tahmin ediyor.

Ayrıca Bkz.Microsoft nihayet Windows 10 Oyun Modu'nun nasıl çalışacağını açıkladı
    Analize göre Apple'ın iOS ekosistemi 2017'de 226 milyon telefondan 2021'de 258 milyona yükselirken, pazar payı %14.7'den %14.6'ya gerileyecek. IDC, Windows Phone'daki düşüşün orijinal ürün üreticilerinin (OEM) büyük bir bölümünün platformdan vazgeçmesi ve Microsoft'un piyasaya yeni cihazlar sunma konusunda iş ortaklarıyla çalışma niyetinin olmaması nedeniyle gerçekleştiğini söylüyor.

Microsoft'un Surface Phone adlı yeni bir cihaz üzerinde çalıştığı düşünülüyor ancak bu henüz doğrulanmış değil. Surface Phone, 2017 sonbaharında veya 2018 yılının başında resmiyet kazanabilir ancak herhangi bir resmi bilgi olmadan Microsoft'un mobil vizyonunun bir parçası olup olmadığını bilemiyoruz.

Windows telefonlar 2021 yılına kadar tarih olacak 

• Günün en sevindirici haberi. Microsoft'un mobil dünyadaki çırpınışlarını görmek harika. Tez zamanda defolup gitmeleri dileğiyle. Sen Nokia'yı satın al MeeGo gibi tarihin gelmiş geçmiş en iyi mobil işletim sistemini Windows Phone çöpü için rafa kaldır. Beter olun!

Steve Elop'a MeeGo'yu neden iptal ettiniz diye soru sorulduğunda MeeGo'da gelecek yok demişti.
  • Microsoft'u anlamak zor

• Samsung u ornek alsaydi ! . Samsung esasli guncelleme ve arayuz yeniligi ile en fazla 1 yil dayaniyor :D ..

• Şimdi 1.8 milyon kişi de Windows phone mu var? Ben de kendimi yalnız hissediyordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • windows o dandirik arayüz ile ölü doğmuştu zaten. alanlara çok söylediydim bunlara para verilmez diye.

• Microsoft'un mobil cihaz pazarından çekilme gibi bir lüksünün olması zor. Windows Phone bitebilir ama Windows adı altında tek bir işletim sistemi olarak devam edebilir ki öyle görünüyor. Windows'ta tablet modu ile sağlanmak istenen de bir uygulamanın farklı 2 arayüze sahip olması. Böylece uygulama geliştiriciler sıfırdan uygulama geliştirmek yerine arayüz ilavesi yaparak uygulama yetersizliği sorununu da ortadan kaldırmış olacaklar.

• Günün en sevindirici haberi. Microsoft'un mobil dünyadaki çırpınışlarını görmek harika. Tez zamanda defolup gitmeleri dileğiyle. Sen Nokia'yı satın al MeeGo gibi tarihin gelmiş geçmiş en iyi mobil işletim sistemini Windows Phone çöpü için rafa kaldır. Beter olun!

Steve Elop'a MeeGo'yu neden iptal ettiniz diye soru sorulduğunda MeeGo'da gelecek yok demişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 5 Mart 2017; 19:31:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu platformu çok savunan olmuştu ancak nihai sonucu yine tüm tüketiciler veriyor. Tüketicilerde ya ios yada android diyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Günün en sevindirici haberi. Microsoft'un mobil dünyadaki çırpınışlarını görmek harika. Tez zamanda defolup gitmeleri dileğiyle. Sen Nokia'yı satın al MeeGo gibi tarihin gelmiş geçmiş en iyi mobil işletim sistemini Windows Phone çöpü için rafa kaldır. Beter olun!

kardeşim haklısın ama stephen elop o ya :( steve değil :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Bu platformu çok savunan olmuştu ancak nihai sonucu yine tüm tüketiciler veriyor. Tüketicilerde ya ios yada android diyorlar.

Türkiye'de savunanlara bakmayın. Bizde teknolojiden anlayan gerçekten çok az var, ama konuşan çok. Bizde en son her zaman en iyidir mantığı var. O yüzden kısa bir süre windowscular patlamıştı etrafta.
  • Ha Steve ha Stephen. Zaten bana da tuhaf geliyordu Steve yazınca sanki ismi bu değil demiştim içimden. Neyse sözün özü gelecek olduğunu vaadettiği sistemin telefonunu kendi sahibi bile kullanmıyor.

• Samsung ile ortaklık kurup Tizen tarafına geçsin. Androide karşı ancak bu şekilde bir şansı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektro_gadget

Samsung ile ortaklık kurup Tizen tarafına geçsin. Androide karşı ancak bu şekilde bir şansı olabilir.

Tizen'in atası zaten MeeGo.

• fıstık gibi platform. Ne aradınızda bulamadınız. Android den daha dolu bir marketi var.

• Windows telefonlar 2021 yılına kadar tarih olacak
  • Her ne kadar yerin dibine sokulsa da Windows10 Mobile çok şahane bir sistem. iOS kadar stabil olan tek sistem hatta. Ayrıca Apple'ın izlediği politika gibi tek platform mantığı da gayet güzel oldu. Telefonu monitöre bağlayarak bildiğimiz desktop arayüzü ile çalışmak da çok keyifli.
    Sorun bence başka yerde; Pazarlama. Apple bir lansman ile dünyayı ayağa kaldırırken Microsoft bunu niye yapamıyor? Çünkü malını satmayı bilmiyor. Yaygınlaşmadığı için marketi güçlenemiyor, marketi güçlenemeyince yaygınlaşamıyor. Kısır döngüye girip kendi kendini bitiriyor. Tabi adamlar alışmış kurumsal firmaların zorunlu lisans almasına, niye kendini yorsun ki?
    Bence Microsoft'un yapacağı tek şey pazarlama departmanında kim var kim yok hepsini kovup sıfırdan sağlam kadro kurması ve uygulama marketini biraz daha geliştirmesi, geliştiricileri özendirmesi. Yoksa çıkardığı donanımlar teoride son derece başarılı.

• quote:

Orijinalden alıntı: elektro_gadget

Samsung ile ortaklık kurup Tizen tarafına geçsin. Androide karşı ancak bu şekilde bir şansı olabilir.

Android'e karşı en mantıklı çözüm Tizen'di zaten. Samsung yanına başka üreticileri çekemedi ne yazık ki. Çoğu üretici hazıra konarak direk Android kullanıyor. Dediğin gibi Android'e karşı en güçlü rakip Tizen (İos'u katmadım çünkü Apple ios'u başka firmalara vermez )
  • TheShadow kullanıcısına yanıt
    Haklısınız. Microsoft birden yerden sonra resmen terk etti kullanıcılarını. WP8 ve WP8.1 ile az çok bir adım atılmıştı hatta Windows 10 ile tam bir sistem oluşmuştu diyebilirim ama eski cihazlara güncelleme vereceğim deyip vermemek az olan kullanıcı sayısını daha da azalttı.

• Arayüzü tamamen değiştirip mobil dostu yapmaları lazımdı. Arayüzü basitleştirelim derken hiç bir şey bırakmamışlar, kullanıcıyı çeken bir arayüzü yok. Üzerinde çalışsalar geleceği var Windows sonuçta.

• Olay market ve uygulama desteğinde. Bu olmadan ne yaparsan yap batarsın. Ve artık atı alan Üsküdar'ı geçti. Apple ve Google tekelini kırmak artık ancak bu iki platformdan birinin çok yanlış adımlar atıp kendi ipini çekmesiyle mümkün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.