Şimdi Ara

Windows telefonlar 2021 yılına kadar tarih olacak (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
1
Favori
3.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ddnet

acaba son koyduğum fotoyu gördün mü ?

birde elindeki yeni telefonun kronik sorunlarını çözebildin mi ?

hadi yeni telefonunda sorun yok diyelim peki kronik sorun yaşayan diğer telefondaşlarının sahip olduğu kaç soruna eski wm telefonunda denk geldin mi ?

ha bir de zaten beta olan sürümü (insider) kullandın mı? kullandıysan hangi telefonda kullandın?

sana göre ölmüş bana göre dünyada insiderlerin kullandığı platformlar, etkinlikler falan var hiç onlara baktın mı ?

son olarak:http://msfthaber.com/windows-phone/220-windows-10-mobilea-olan-umudunuzu-korumaniz-icin-5-iyi-neden.html

başka sualim yok hakim bey.

ekleme: dünya kadınlar gününü kutlarım... :)

Msnin yol haritası bir şeyi değiştirmiyor, benim de zamanında çok sevdiğim bu platform her geçen gün eriyip bitiyor. Topluluk falan da kalmadı artık xda'da bile yeni birşey yok aylardır. 8.1 zamanlarında ve 10 ilk geldiği zamanlar her gün yeni bişey bulunurdu.

Valla benim telefon çok iyi iyi ki almışım sorun yaşamıyorum ve aynı cihazı kullanıp memnun olan bir çok insan var Sony Xperia kullanıcıları facebook grubumuzu takip edersen görürsün.

Arkadaşım Lumia 735inde kararlı (sözde) sürüm kullanıyor halini görüyorum içler acısı. Yazık üzülüyorum zamanında bu ölü platformu ona gösterdim, cihaz tavsiye ettim.

Ms kadınlar gününe özel birşeyler yapalım derken sistemi daha çok bozar aman dikkat edin malum her buildde 1 şey düzeltiyorlarsa 10 şeyi bozuyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: açmayın-bağıran-karı

quote:

acaba son koyduğum fotoyu gördün mü ?

birde elindeki yeni telefonun kronik sorunlarını çözebildin mi ?

hadi yeni telefonunda sorun yok diyelim peki kronik sorun yaşayan diğer telefondaşlarının sahip olduğu kaç soruna eski wm telefonunda denk geldin mi ?

ha bir de zaten beta olan sürümü (insider) kullandın mı? kullandıysan hangi telefonda kullandın?

sana göre ölmüş bana göre dünyada insiderlerin kullandığı platformlar, etkinlikler falan var hiç onlara baktın mı ?

son olarak:http://msfthaber.com/windows-phone/220-windows-10-mobilea-olan-umudunuzu-korumaniz-icin-5-iyi-neden.html

başka sualim yok hakim bey.

ekleme: dünya kadınlar gününü kutlarım... :)

Msnin yol haritası bir şeyi değiştirmiyor, benim de zamanında çok sevdiğim bu platform her geçen gün eriyip bitiyor. Topluluk falan da kalmadı artık xda'da bile yeni birşey yok aylardır. 8.1 zamanlarında ve 10 ilk geldiği zamanlar her gün yeni bişey bulunurdu.

Valla benim telefon çok iyi iyi ki almışım sorun yaşamıyorum ve aynı cihazı kullanıp memnun olan bir çok insan var Sony Xperia kullanıcıları facebook grubumuzu takip edersen görürsün.

Arkadaşım Lumia 735inde kararlı (sözde) sürüm kullanıyor halini görüyorum içler acısı. Yazık üzülüyorum zamanında bu ölü platformu ona gösterdim, cihaz tavsiye ettim.

Ms kadınlar gününe özel birşeyler yapalım derken sistemi daha çok bozar aman dikkat edin malum her buildde 1 şey düzeltiyorlarsa 10 şeyi bozuyorlar.

bak bunu her platformu bırakana sordum sana da soruyorum:

madem öldü neden ölüsüyle uğraşıyorsun güzel kardeşim ?

şuanda son kullanıcı olarak kullanan az kişi kaldık ama kullananlar snap atamayan ergenler haricinde gayet memnun. birde 1gb ram sorununa çözüm bulsalar donanım olarak tamam oh mis.

ms hatalarını ben sizden daha iyi sayarım ama belediye dağıtmış gibi herkesle aynı işletim sistemli telefon kullanmak istemiyorum. yıkıcı eleştiri yerine yapıcı eleştirilerinizi bekleriz. zira bilgi paylaşımı işşiz gibi pazar payının ne zaman 0a düşeceğini hesaplamakla değil görüp, kullanıp pratik hatalara pratik çözümler üretmeye çalışmakla, geri bildirim yapmakla vs olur. android ve ios'ta böyle olmuyor mu, olmadı mı ? yani şu forumda ms telefonlardan hakkaten anlayıp yardımcı olmaya çalışanlara hakaret etmeyi bıraksaydı bir grup şuan telefon değiştirmek için inan o kadar masrafa girmezdin...

bende kararlı kullanıyorum 640. xl bile değil artık. gayette memnunum :)

ha bide yol haritasını iyice anlarsan ms'nin mobilde kalacağını ve çekilmeyeceğini de görürsün.

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-675C938D1 -- 7 Mart 2017; 22:58:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mkyb

quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

geçen bir MS çalışanında iphone gördüm. daha önce tüm ms çalışanları o kişi de dahil wm kullanırdı. yani demem o ki ms de bitirmiş artık bu işi kafasında.

Hocam Windows Mobile projesinin başındaki Dona Sarkar isimli kadın bile iPhone kullanıyor.

o derece oldu yani. zamanında bil gates'in karısı "iphone kullanmak istiyorum ama kocam izin vermiyor" demişti. o derece katıydı ms.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pUnduli

quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

2013 de Windows Phone dan bir cacık olmaz demişim.
    4 kişi de eksilemiş.

Arkadaşlar. Ben Microsoft düşmanı değilim. Ama 1999 dan beri bilgisayar sektörünün ta kalbinde yer almış birisiyimdir.

Microsoft'u şirket olarak çok iyi tanıyorum.
    Bazı arkadaşlar "Şöyle büyük şirket, böyle büyük şirket, Windows 10 u bilmem kaç milyon kişi yükledi" gibi laflar ettiler.

Microsoft büyük, çünkü insanların kullanmaya mecbur oldukları Windows var. Ben bile Linux kullanmak isterim ama alışmışız ve tüm Dünyada bu kullanılıyor diye vazgeçemiyorum. Bu yüzden nakit akışı olduğu için büyük şirket.

Windows 10 konusunda da. Bence W10 u Amerikan hükümeti terör olaylarını kontrol altına alabilmek için Microsoft'a çok büyük para desteğinde bulundu.
    Dedi ki: Korsan kullananlar bile bedava kullanabilsin ama öyle bir işletim sistemi yap ki, kullanan herkesin ciğerini bilelim. Attığı adımı bilelim dedi.

Şirketlerin amacı kar yapmaktır. Sizce mesela Türkiye'de 500 liraya satılan bir programı, Türkiye dahil tüm dünyada korsan kullananlar da dahil neden BEDAVA versinler ki?

Biraz kafanızı çalıştırın, normalde amacı kar yapmak olması gereken bir şirketin bunu niye bedava verdiğini zaten hemen anlarsınız..

Konu Microsoft olunca her zaman safi geyik yapıyorsun.

Dünyanın en büyük "metrik firması" diğer bir deyişle "ürün bedava ise esas ürünün sen olduğu" firma açık ara Google iken, "bence Amarigan hükümeti zorla yaptırıyyo" un ne alemi var? Başta Android, kullandığın her Google hizmetinde Google canavarını beslerken sorun yok.

Normalde amacı kar etmek olan firma , pazar dominasyonu için yıllardır zaten göz yumar, korsan işi öyle "niye almıyorlarki herkes 500 lira verse zengin olurduk" şeklinde hesaplanmaz; en basitinden korsan kullanan adamın zaten müşteri kitlesi olup olmaması vardır. Nasıl yıllarca Adobe, Corel vs vs hepsi göz yumduysa, Microsoft'un da hedefi kurumsal pazar. Hiç BSA evin birini bastı üç ergenin bilgisayarına el koydu diye birşey duyan oldu mu?

Windows Mobile'e gelince, analizi yapan şirketin projeksiyonuna ne desem boş. Yorumlarda da gene "Windows phone ne abi ya, öldü o, pişmanlıktır" vs diyen cinler geziyor.

Ya arkadaş, Microsoft son 2 yılı (özellikle Türkiye'de) boş geçirdi, parasıyla sıfır telefon yok, 650 ile 950 arasındaki uçurumu kapatmadı, 520 tarzı bir telefon olmadı; Nadella ile birlikte strateji değişikliğine gidildi, RT çöpe atıldı, tek platforma dönüldü vs vs.

Microsoft benim babamın oğlu mu? Değil ama benim açımdan en iyi mobil işletim sistemi onda. Biri benzer bir arayüzle stabil birşey yapsın geçeyim bana hava hoş ama o zamana kadar evdeki bilgisayarından daha yüksek donanımlı Android telefonla dolananlar ile niye kullandığını kendisininde bilmediği iPhonecular bir zahmet ezbere konuşmasın.

Not : Beğenmeyip "Windows 8 güzel ama Vista gibi görünsün şov yapardı" diyen adamla zaten fazla tartışmam ben.

windows mobile versiyon 8'den beri güzel ama çok geç kaldı. store zayıf olduğu için kimse telefonu almıyor. kimse almadığı için de store zayıf kalıyor. bu kısır döngüyü artık kıramaz.
    üstüne daha önceki windows mobile versiyonlarında insanların yaşadığı kötü tecrübeler de eklenince. windows mobile 7'ye kadar arayüz berbattı. kalemle kullanmak üzere yapılmış desktop benzeri bir arayüz vardı. alan pişman oldu. 7 ile arayüz düzeldi ancak 8'e geçişte herkesin elindeki telefon çöp oldu. tüm bunları üst üste koyunca çok kötü eksiler bunlar. daha da iflah olmaz windows mobile. bir de artık 8 inç tabletlerde bile standart desktop windows çalıştırabiliyorsun. iş dünyasında şu an o tabletler iyi gidiyor. tahminimce artık desktop windows tablet + notebook + pclerde devam eder. mobile da ölür.

• quote:

Microsoft'un mobiledan çıkmak gibi bir lüksü yok, en fazla (bu ARM da Windows 10 çalıştırmalar falan) bildiğimiz Windows 10'un özelleşmiş bir versiyonu (phone mode?) telefonda normal kullanımda, kendi ARM tabanlı hali Continuum da çalışır.

Windows'un store konusunda geride olduğu bariz belli ama zayıflığı kişiden kişiye değişir, ortalama kullanıcının oyun hariç kaç tane kullandığı uygulama var ki? Windows platformunda niye olmadığı meçhul Snapchat ile niye olmadıkları malum Google uygulamaları hariç ciddi bir eksik uygulama görmüyorum kendi adıma.

Şu anda biraz dolaylı da olsa neredeyse tüm platformlara (Windows Universal App, iOS, Linux ...) uygulama geliştirilebilecek tek yer Visual Studio. Microsoft'un yapması gereken özellikle giriş seviyesi telefonlarla (zamanında 520 ler Amerikada 30-40 $ a satıldı, millet bu paraya Here Maps ile navigasyon var radyosu var falan diye aldı) pazara tekrar nüfuz edip pazar payını arttırmak; bu arada da geliştiricilere oynamak.

ms quallcom ile yaptığı çalışmayla cep telefonlarında bile windows 10 desktop çalışma ihtimali var, evet ama kimin umrunda? iphone'da ihtiyacım olan herşey zaten var. desktop'da kullandığım şeyleri burada aramıyorum. eskiden beleş ofis uygulaması yoktu, çok büyük bir eksik sanıyorduk. şimdi ms office dahil tonla ofis uygulaması var ama kullandığım yok. kırk yılın başında bir word belgesi açarsam, o da okumak için. cep telefonundaki ihtiyaçlar farklı. bu arm olayı sadece tabletler için güzel ama zaten 7" intel tabletler de hali hazırda var ve kullanılıyor. delphi, visual studio bile çalıştırdık biz onlarda.

store'un zayıflığını herkes kabul ediyor. kişiden kişiye değişecek birşey yok. ios ve android'de google uygulamaları wm de olmamasının sebebi tabii ki malum, wm yeterince popüler değil. snapchat de aynı sebeple yok.

ms geliştiricilere oynamayı denedi ama çok geç kalmıştı. benim eski çalıştığım şirket dahil yazılım şirketlerini topladı, sizi destekleyeceğiz, bütçe ayıracağız, teknik destek vereceğiz dedi. bireysel geliştiricilere app başına nakit para verdi. artık atı alan üsküdarı geçti. kimse wm için geliştirme yapmaz. eski şirketim ios ve android için geliştirme yapıyor ama wm'ye bakan yok.

• Arama yonlendirme, arama bekletme secenegini bile 8.1 de koyan bir platform cokda sey etmemek lazim..

• quote:

Beni ilgilendiren kısım Continuum değil, ana fikir Windows 10 un bir versiyonunu çalıştıran bir telefonun her zaman ortada olacağı.

Store'un zayıflığına gelince; Google uygulamalarının hepsi iOS ta var hatta Google neredeyse Apple'ın kapısında yatmakta. Windows a ise özel engelleme var, yoksa en basitinden zamanında Microsoft'un yaptığı Youtube uygulamasını engellemezdi. Microsoft "iOS Bridge" çıkardı teoride iOS uygulamasını direkt Windows Phone'a geçirmek için (hatta demosu Candy Crush ile yapılmıştı), hadi herhangi bir geliştirici geçmiyor, Snapchate ne oluyor ki? Whatsapp gayet güncel şekilde sunuyor mesela Windows 8.1 e bile.

Microsoft'un pazar payını bırak yükseltmeyi korumak için bir hareketi olsa, cihaz anlamında devinim olsa buraya da uygulama geliştiren olur; pazar büyüklüğün makul daha da ötesi stabil olursa geliştirici açısından Apple Store veya PlayStore de kendin gibi 12437323 uygulama ile yarışacağına Windows Phone'da olursun daha iyi. (Android en büyük pazar payına sahipken niye her uygulama ilk iOS ta? Uygulamaya para harcama anlamında Apple müşterisi daha iyi durumda.)

ben de continum'dan bahsetmedim. ana fikrin önemsizliğinden bahsettim. windows 10 çalıştıran bir telefon kimse üretmezse olmaz. teoride mümkün olacak ama muhtemelen kimse üretmeyecek. zaten şu an microsoft dışında wm üreten kalmadı.

snapchat neden üç-beş kullanıcı için uğraşsın? whatsapp da bildiğim kadarıyla hep geriden gidiyor wm'da.

ios'a uygulama geliştirmek daha kolay. ve daha güvenilir, sağlam bir store'a sahip apple. android kullanıcıları içinde crack kuran beleşçi oranı çok yüksek. apple'da jb'ye başvuranlar daha az. apple'ın bazı geliştiricilere önce ios versiyonunu geliştirsin diye para verdiği, özel anlaşmalar yaptığı çıktı ortaya. bir sürü sebep var bunun için.

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    heh işte aradığım eleştiri.

ama bir kaç yerde yalnış var.

3.parti snapin windows store'deki halini mutlaka duymuşsundur. Yapımcısı dalga bile geçti twiterde. Ama nafile. Kapısına avukat gönderdiler adamın öyle kaldırdı uygulamayı. Snap kendisi yapmasın 3.partiyle neden uğraşıyor? Tumblr uğraşmıyor hatta youtube bile uğraşmıyor ki orjinal app'den daha iyi youtube uygulamaları var windows storede. Tumblr ha keza öyle.

birde whatsap geriden falan gelmiyor. Mesela video arama özelliği ilk ms paltformundaydı...

bir diğer yalnış windows dışında kimsenin w10m'ye bulaşmadığı. Valla alcatel idol 4s daha yüksek donanımlı android modeline göre. Kamerası falan... Hp elite'nin yeni versiyonları ve ilk versiyonu da dahil yardımcı aparatları çıkıyor piyasaya. Ama iş dünyasına yönelik. Yani son cıkacak olan şey bir barkod okuyucu firmalar için.... Yani w10m geliştiren OEM telefon üreticileri var.

Bak appleyi kendinde söylemişsin ama googlenin korkusu elma değil pencere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-675C938D1 -- 8 Mart 2017; 14:48:25 >

• Şimdi Microsoft wp a destek vermeye devam edecek mi yoksa daha önce yaptığı gibi bizi ortada mı bırakacak?

Benim için en önemli sorun budur. Uygulama noktasında ise android de olan bazı uygulamaların bu platformda olmaması tabiki de can sıkıyor. Özellikle bankacılık uygulamadı olmadığı için tarayıcıdan giriyorum, işlem yapması zor oluyor.

Eskiler de diyor wp eski tadı, heyecanı yok.

Ne diyelim hayırlısı, 3-5 sene kullanır sonra androide geçeriz.

• quote:

heh işte aradığım eleştiri.

ama bir kaç yerde yalnış var.

3.parti snapin windows store'deki halini mutlaka duymuşsundur. Yapımcısı dalga bile geçti twiterde. Ama nafile. Kapısına avukat gönderdiler adamın öyle kaldırdı uygulamayı. Snap kendisi yapmasın 3.partiyle neden uğraşıyor? Tumblr uğraşmıyor hatta youtube bile uğraşmıyor ki orjinal app'den daha iyi youtube uygulamaları var windows storede. Tumblr ha keza öyle.

birde whatsap geriden falan gelmiyor. Mesela video arama özelliği ilk ms paltformundaydı...

bir diğer yalnış windows dışında kimsenin w10m'ye bulaşmadığı. Valla alcatel idol 4s daha yüksek donanımlı android modeline göre. Kamerası falan... Hp elite'nin yeni versiyonları ve ilk versiyonu da dahil yardımcı aparatları çıkıyor piyasaya. Ama iş dünyasına yönelik. Yani son cıkacak olan şey bir barkod okuyucu firmalar için.... Yani w10m geliştiren OEM telefon üreticileri var.

Bak appleyi kendinde söylemişsin ama googlenin korkusu elma değil pencere.

snapchat'in tam olarak ne olduğunu bile bilmiyorum. windows store'daki halini nasıl bileyim. :)

snap'in gelirlerini nasıl sağladığını bilmiyorum ancak youtube gösterimlerin içine reklam enjekte ediyor, uygulama içine reklam koymuyor. 3. parti bir uygulamanın ona bir zararı olmaz o sebeple.

iş uygulamalarında w10 tabii ki olacak. ama halen o konuda da android'in gerisinde. windows ce ve windows mobile el terminalleri için türkiye'de çok yaygındı. şimdi yeni terminaller hep android geliyor. ms o pazarı kaybediyor. sonuçta ücretsiz dağıtıyor ama store'dan kazanabileceği parayı kaybediyor. bahsettiğin hp modellerini türkiye'de ne gördüm ne duydum. piyasadaki tüm modeller geliyor bize. dediğim gibi artık android ve tek tük windows ce/mobile var.

• quote:

Orijinalden alıntı: mmucit

Şimdi Microsoft wp a destek vermeye devam edecek mi yoksa daha önce yaptığı gibi bizi ortada mı bırakacak?

Benim için en önemli sorun budur. Uygulama noktasında ise android de olan bazı uygulamaların bu platformda olmaması tabiki de can sıkıyor. Özellikle bankacılık uygulamadı olmadığı için tarayıcıdan giriyorum, işlem yapması zor oluyor.

Muhtemelen bırakır. Rs2 x30 serisine gelmezse kimse şaşırmasın diyorum ben. Bu arada google neden pencereden korksun? Aksine, eminim oturma organıyla gülüyordur ne umutlarla bu işe girişip kendilerini rezil ettiler diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açmayın-bağıran-karı -- 8 Mart 2017; 17:56:34 >
  • tonya61 T kullanıcısına yanıt
    Microsoft, Apple şirketinin yaptığı gibi kendi eko-sistemini yaratmaya çalışıyor.

Bu arada Lumia serisi telefonları windows 8 benzeri şekilde yaptı.

Bugün geldiğimiz noktada Microsoft Lumia serisi telefonları bitirdi. Onların yerine Surface Phone çıkartacak.

Bugüne geldiğimiz noktada Microsoft'un SurFace serisi şöyle;
    Surface Book
    Surface Book Pro
    Surface Studio
    Surface Phone.

Şekilden de görüldüğü gibi Microsoft Apple'ın yaptığı gibi kendi eko-sistemini kuruyor. Kendi eko-sistemini yaratırken bir yandan da Toshiba, Dell, Acer, Asus ve benzeri şirketlere windows satmaya devam edecek.

YouTube'da Surface Studio videolarını seyret..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmucit

Şimdi Microsoft wp a destek vermeye devam edecek mi yoksa daha önce yaptığı gibi bizi ortada mı bırakacak?

Windows Mobile 7.5'dan 8'e geçtiklerinde işletim sisteminin çekirdekleri değişti o yüzden eksi 7.5 Windows telefonlara güncelleme veremiyoruz deyip kısa bir süre sonrada marketi kapatmışlardı.

8'den 10'a geçtiklerinde de aynısı oldu. Aylarca tüm cihazlara Windows 10 vereceğiz dediler sonrasında vermediler.

• Bu HP nin yeni telefonu, hedefi şirketler. Yani 50 bin kişi çalıştıran şirketiniz var. Yazılımlar belli, o eko sisteme dahil olacak bir cihaz bu.

Windows telefon son kullanıcı için yavaştan ortadan kalkacak gibi görünsede bu analistlerin hesaba katmadığı şey, windows surface ile para kazanıyor ve bu surface tabletler bu windows mobile ile çalışıyor.

Yani ? işletim sisteminin yaşaması için ortada ticari bir sıkıntı yok. Sıkıntı insanların cep telefonu kullanmaya diğer platformlarda başlamış olması. Bu kullanıcıları çevirmek çok zor. Yani Android telefonu bozulan yeni android telefon alıyor, iPhone u bozulan gene iPhone alıyor.

Özetle, Windows mobile çok geç kalmış bir hareket. Başka bir sıkıntısı yok. Çok ucuza çok sağlam donanım veriyor Micro$oft.

Ben akıllı cep telefonuna çok sonradan geçtim, ucuz olduğu için nokia aldım, sonra hanıma aldım bir tane. 2 kişi 2 sene boyunca 1000 tl lik akıllı cep telefonu bütçesi ile gayet güzel idare ettik. Ki benim telefon 1320 gibi bir fil yavrusu. Hanımın telefon oğlanın 2. kattan devamlı olarak atmasına (günde 2 3 sefer) dayanamayıp su koyverdi (gerçi tamir olur o merette hanım istemiyo gayri). Bizde yeni telefon aldık 440 tl ye. Oldu toplam bütçe 1500 tl. Benim makinanın pilleri artık 1 gün falan gidiyor. yakın zamanda bir toplatayım ben onu 1 sene daha rahat götürür beni.

Aynı süreçte, bir tanıdık 2 tane Kallavi android aldı (biri elinde kaldı bilmem nesi bozulmuş düşmüş galiba). 4000 tl harcadı, patron da sanırım 2ci ayfonda gerci onun derdi tamamen şekilsel telefonun pili bilmem ne olmuş.

Şahsen bir sonraki telefonumun da da M$ olmasını isterim. Ucuza güzel donanım sahibi oluyoruz. Gerçi hanım şikayetçi Instagramı göçüyormuş...

• quote:

Orijinalden alıntı: Delifisek.Tux

Bu HP nin yeni telefonu, hedefi şirketler. Yani 50 bin kişi çalıştıran şirketiniz var. Yazılımlar belli, o eko sisteme dahil olacak bir cihaz bu.

Windows telefon son kullanıcı için yavaştan ortadan kalkacak gibi görünsede bu analistlerin hesaba katmadığı şey, windows surface ile para kazanıyor ve bu surface tabletler bu windows mobile ile çalışıyor.

Yani ? işletim sisteminin yaşaması için ortada ticari bir sıkıntı yok. Sıkıntı insanların cep telefonu kullanmaya diğer platformlarda başlamış olması. Bu kullanıcıları çevirmek çok zor. Yani Android telefonu bozulan yeni android telefon alıyor, iPhone u bozulan gene iPhone alıyor.

Özetle, Windows mobile çok geç kalmış bir hareket. Başka bir sıkıntısı yok. Çok ucuza çok sağlam donanım veriyor Micro$oft.

Ben akıllı cep telefonuna çok sonradan geçtim, ucuz olduğu için nokia aldım, sonra hanıma aldım bir tane. 2 kişi 2 sene boyunca 1000 tl lik akıllı cep telefonu bütçesi ile gayet güzel idare ettik. Ki benim telefon 1320 gibi bir fil yavrusu. Hanımın telefon oğlanın 2. kattan devamlı olarak atmasına (günde 2 3 sefer) dayanamayıp su koyverdi (gerçi tamir olur o merette hanım istemiyo gayri). Bizde yeni telefon aldık 440 tl ye. Oldu toplam bütçe 1500 tl. Benim makinanın pilleri artık 1 gün falan gidiyor. yakın zamanda bir toplatayım ben onu 1 sene daha rahat götürür beni.

Aynı süreçte, bir tanıdık 2 tane Kallavi android aldı (biri elinde kaldı bilmem nesi bozulmuş düşmüş galiba). 4000 tl harcadı, patron da sanırım 2ci ayfonda gerci onun derdi tamamen şekilsel telefonun pili bilmem ne olmuş.

Şahsen bir sonraki telefonumun da da M$ olmasını isterim. Ucuza güzel donanım sahibi oluyoruz. Gerçi hanım şikayetçi Instagramı göçüyormuş...

İşletim sistemi ile kasa kalitesinin ne alakası var?

Kaldı ki o sağlamlığını öve öve bitiremediğiniz model Nokia üretimi.

• 2021'e kadar tarih değil çöp olacak çööp

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: açmayın-bağıran-karı

quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Onu bırak, adamlar Windows 10 da açık bırakmışlar bilerek.
    Windows 7 den halen geçmek mümkünmüş. O derece yani..

Saçma sapan şeyler yapan bir firma. Mesela çok güzel bir örnek vereyim.
    Windows 8.1 kullanıyorum. Çok güzel işletim sistemi. Eksileri ise şu marketi.
    Market istemiyorum. Başlat tuşu da programla yapıyorum.
    Bilgisayarım içerisindeki menüler ise Windows 7 görünümünde olsun diye Classic Shell kullanıyorum.

O zaman toparlayacak olursak:
    Windows 8.1 veya 10 yerine, görünümü aynı Windows 7 gibi olsaydı.
    Başlat tuşunu kaldırmasalardı.
    Metro arayüzü diye 2. bir arayüz de olmasaydı.
    Windows 7 görünümünde olsaydı ama 8.1 gibi hızlı açılıp kapansaydı.
    Yeni bir çekirdek olduğu için çok çekirdekli işlemcileri ve daha yüksek RAM'leri daha iyi kullansaydı.
    Şu sağ alttaki 30 yıldır aynı olan ve saniyesi bile olmayan gerizekalı saati elden geçirselerdi.
    Masaüstünde güzel bir hava durumu falan olsa ve realistik simgeler olsaydı. (Zira Windows 10 simgeleri özürlü gibi.)
    Windows 7 görünümünde ama çok daha yüksek güvenlik özellikleri olsaydı.
    SSD lere çok daha iyi destek verse idi.
    Görsellik de biraz daha iyi olsaydı.

İnanın kimse başka şey istemezdi. Yok başlat tuşunu kaldırayım, yok bilmemne. Şimdi de Denetim Masasını kaldırmaya hazırlanıyorlarmış.

Ve bunları yapmak için o kadar uğraşmalarına da gerek de yoktu.

Ben yıllardır böyle kullanıyorum...
    Resmi tam ekran açıp bakın. Minimalist..

Vista ile ne güzel gadgetlar gelmişti, W7 ile büyütme özelliği falanda gelmişti ben severek kullanıyordum 8 ile neden kaldırdılar anlamak mümkün değil.

MS dediğine göre güvenlik açığından dolayı kaldırmış.

• 2021'e kadar dayanıyorsa büyük başarı!
  • Harrow35 kullanıcısına yanıt
    Başkan sen bırakana kadar Windows mobile olmeyecek. Net ve kesin bilgi yayalım... :)

• açmayın-bağıran-karı kullanıcısına yanıt
    Amerikada birbirlerine açtıkları telif davaları pekte öyle demiyor ama.

Google bilgisayarda ele geçiremediği karteli telefonda da pencereye vermemek için sağa-sola para yediriyor ve bunu herkes snapin olayından biliyor. Ayrıca korkmadığından (!) ms'nin kendi yaptığı youtube uygulamasını kaldırttı hatırlarsan. (keşke msde kendi uygulamalarını kaldırsa google playden)

Madem korkmuyor hazır yapılana karışmasın bari..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.