Şimdi Ara

Windows 8 Yayın Önizleme sürümü resmi olarak indirmeye sunuldu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
12.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: WarriorAngel

Windows 95 - Kötü
    Windows 98 - İyi
    Windows 2000 - Kötü
    Windows XP - İyi
    Windows Vista - Kötü
    Windows 7 - İyi
    Windows 8 - ? :)

Windows 95 gibi sağlamlığı ve güvenilirliği ile ünlü olan ve devrim niteliğinde yeniliklere sahip olan bir işletim sistemine , NT çekirdeğini ilk defa masaüstü sürümle kullanıcıya sunarak XP'nin altyapısını oluşturan ve hala Server versiyonları kullanılan Windows 2000'i nasıl kötü ilan ettiniz hayret ettim. Windows ME yok ayrıca listede , şişirilmiş 9X çekirdeğine sahip vasat bir sistemdi.

• Önizleme sürüm derken ? Betadan ne farkı var acaba
  • Valla Hiiiiiiiiççç DVD harcıyamam usb ye yüklücem oradan yüklerim
  • quote:

Windows 95 - Kötü
    Windows 98 - İyi
    Windows 2000 - Kötü
    Windows XP - İyi
    Windows Vista - Kötü
    Windows 7 - İyi

vista kötümü en iyisi xp ile vistadır. allah aşkına oyunlarda sorun yaratan w7 hayvan gıbı sımgelerı olan ve eski pc tatı vermeyen masa üstü simgeleri. ap açık çingene açıgı gibi masmavı ekranı. başlat çubugu baştan sona xp efsanesini bitiriyor. alttan geçme olayı kalkmış belkı çogunuz daha iyi oldugun sölyor ama bu bir zencinin kendisini ingiliz hissetmesidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeune Ottoman

quote:

Windows 95 - Kötü
    Windows 98 - İyi
    Windows 2000 - Kötü
    Windows XP - İyi
    Windows Vista - Kötü
    Windows 7 - İyi

Windows 95 gibi sağlamlığı ve güvenilirliği ile ünlü olan ve devrim niteliğinde yeniliklere sahip olan bir işletim sistemine , NT çekirdeğini ilk defa masaüstü sürümle kullanıcıya sunarak XP'nin altyapısını oluşturan ve hala Server versiyonları kullanılan Windows 2000'i nasıl kötü ilan ettiniz hayret ettim. Windows ME yok ayrıca listede , şişirilmiş 9X çekirdeğine sahip vasat bir sistemdi.

Ben 95'ten itibaren hepsini kullandım. Bunlar benim fikirlerim, saygı duymanız gerekir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mert_Jeksin

quote:

Windows 95 - Kötü
    Windows 98 - İyi
    Windows 2000 - Kötü
    Windows XP - İyi
    Windows Vista - Kötü
    Windows 7 - İyi

vista kötümü en iyisi xp ile vistadır. allah aşkına oyunlarda sorun yaratan w7 hayvan gıbı sımgelerı olan ve eski pc tatı vermeyen masa üstü simgeleri. ap açık çingene açıgı gibi masmavı ekranı. başlat çubugu baştan sona xp efsanesini bitiriyor. alttan geçme olayı kalkmış belkı çogunuz daha iyi oldugun sölyor ama bu bir zencinin kendisini ingiliz hissetmesidir.

CTRL 'ye basılı tutarken, mouse scroll 'unu hareket ettirdiğinde simgeler büyür veya küçülür, güzel kardeşim. Windows 7 kadar stabil, hızlı, sorunsuz bir işletim sistemi kullanmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frobe -- 1 Haziran 2012; 3:26:38 >

• quote:

quote:

quote:

Windows 95 - Kötü
    Windows 98 - İyi
    Windows 2000 - Kötü
    Windows XP - İyi
    Windows Vista - Kötü
    Windows 7 - İyi

CTRL 'ye basılı tutarken, mouse scroll 'unu hareket ettirdiğinde simgeler büyür veya küçülür, güzel kardeşim. Windows 7 kadar stabil, hızlı, sorunsuz bir işletim sistemi kullanmadım.

sorun o değil. simgeler eski degıl. yeni simgelerde guzel degıl. biliyorum ekranı ama yinede çok büyük. ve efsane ortadan kalkmış. yani ne bileyim eskiden atıyorum 2001 - 2005 lerde bi oyun yuklerdık hemen açar oynardık. işte o efsaneyi bize yaşatan xp den zerre eser kalmamış. öle bi görünüme sokmuşki sanki bilgisayarı konser alanında milyonlarca kişinin önünde kullanıyorsun. gizlilige sana hitap eden efsane ve gizemli duruşu gitmiş. cırtlak birşey gelmiş.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Windows 95 - Kötü
    Windows 98 - İyi
    Windows 2000 - Kötü
    Windows XP - İyi
    Windows Vista - Kötü
    Windows 7 - İyi

sorun o değil. simgeler eski degıl. yeni simgelerde guzel degıl. biliyorum ekranı ama yinede çok büyük. ve efsane ortadan kalkmış. yani ne bileyim eskiden atıyorum 2001 - 2005 lerde bi oyun yuklerdık hemen açar oynardık. işte o efsaneyi bize yaşatan xp den zerre eser kalmamış. öle bi görünüme sokmuşki sanki bilgisayarı konser alanında milyonlarca kişinin önünde kullanıyorsun. gizlilige sana hitap eden efsane ve gizemli duruşu gitmiş. cırtlak birşey gelmiş.

Anladım :)

• 8 i sırf meraktan dolayı yükleyeceğim. Bakalım ortaya nasıl bir şey çıkmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya arkadaş windows 95 kötüydü de win3.1 mi iyiydi? Yapmayın...

• alttan geçme olayı kalkmış belkı çogunuz daha iyi oldugun sölyor ama bu bir zencinin kendisini ingiliz hissetmesidir.

• win8 arayüzünü hiç beğenmedim, metro idi sanırım adı, sanki sırf değişik birşey yapmak uğruna yapmışlar, aero'dan da zaten pek hoşlanmamıştım, ben win7'yi xp görünümlü kullanıyorum, bence en kullanışlısı böyle...

• quote:

Windows 95 - Kötü
    Windows 98 - İyi
    Windows 2000 - Kötü
    Windows XP - İyi
    Windows Vista - Kötü
    Windows 7 - İyi

Windows 2000 server serisindendir ve gayet başarılıdır. Kişisel kullanımlar için uygun değildir.
    Onun yerine windows me eklenebilir.
  • quote:

Windows 95 - Kötü
    Windows 98 - İyi
    Windows 2000 - Kötü
    Windows XP - İyi
    Windows Vista - Kötü
    Windows 7 - İyi

Win 2000 mi kötü ???
  • şu ie yide bi düzeltseler tamamdır arkadaş

• windos 8 programlarin çaliştirilmasinda sorun yaratir mi?

• Forumda Windows işletim sistemleri diye bir bölüm var, onun altında da Windows 8 alt başlığını gördüm. Şu Windows 8'i deneyenler hız, stabilite, arayüz ve kullanışlılık bakımından Windows 7 ile kıyaslarsak nasıldır? Ve ne kadar süre denediniz bu Windows 8'i?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 1 Haziran 2012; 11:43:04 >
  • Windows dediğin klasörlü olur, Bilgisayarım'lı olur, Çöp kutulu olur. Bu ne yahu ? Hiç alışacağımı sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dik Otur -- 1 Haziran 2012; 11:26:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

şu an bu mesajı win 8 cons. pre versiyonundan yazıyorum ve aynı anda yayın önizlemesini de indiriyorum iner inmez kuracağım..

öncelikle arayüzde farklılıklar var. klasik başlat menüsü yerine metro geliyor. pencerelerde de office 2010'dan aşina olduğumuz ribbon görünümü var. arayüz olarak ilk kullandığınızda alışmanız zaman alabilir. forumda da görebileceğiniz gibi kaç yıllık win7'ye alışamamış ve xp ve win7'yi xp stilinde kullananlar da var. bu tamamen sizin kullanıcı tercihlerinize, beğeninize kalmış birşeydir.

win8'e gelirsek açılış ve kapanış kesinlikle farklı. 5400rpm diskte bile 15sn gibi bir sürede masaüstü hazır durumda oluyor. (önce metro ui geliyor ordan masaüstüne geçiş var) bu azımsanmayacak bir hız ki win7'li bir sistemde bu hız ssd'ler ile yakalanabiliyor. bunların dışında ufak tefek kullanışlı özellikleri yanında teknik yenilikler de var. usb'den sistemi taşıma, tüm ayarları yedekleyip farklı bir bilgisayarda bu ayarlarınızı kullanabilme, format atmadan (cep telefonlarındakine fab. ayarlarına dön özelliğine benzer) temiz tekrar kurulum vs..

tüm bunların yanında unutmayalım ki bu henüz "beta" bir yazılım. programlarda, drivarlarda sorun çıkarabilir. ani program çökmeleri, kitlenmeler yaşanabilir. örn; wireless driver tanıdı ancak kurmak istememe rağmen hata verdi. denemek isteyen bunları da düşünerek sistemine yüklesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciddiyetsiz -- 1 Haziran 2012; 11:28:45 >

• Bence windows 7, xp gibi gider bi 5 sene daha.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.