Şimdi Ara

Windows 8 Yayın Önizleme sürümü resmi olarak indirmeye sunuldu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
12.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir dakka lan bu rc mi eğer rc olsaydı ortalık zaten sallanırdı daha bir hafta yok mu çımasına?
  • quote:

Orijinalden alıntı: evo_tr

yükseltmeye çalıştığımda işlemciniz uygun değildir hatası veriyor:D core2duo

işlemci modelin ne bende e2180 var çalışır mı benim pcde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xp den win7 e geçmem bi 6-7 senemi almıştı heralde win8 de vista gibi olur benim için kısmet bundan sonrakine :)
  • bu sefer tutacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En iyi tablette iş yapar gibi görünüyor. Öteki türlü tam verim için de sistemlere takviye şart.

• Gerçekten çok farklı bir arayüz deneyimi kurcaladıkça yeni özellikler görüyorum. Gmail, Facebook, twitter hesaplarımı bağladım ve bildirimler postalar notification olarak beliriyor, facebook chati kendi metro ile gelen application üzerinden desktopun sağına atarak kullanıyorum vs.

Windows 8 olayı başka bir boyuta taşımış adeta. Çoğu özelliği dokunmatik ekranlar için yapmışlar aslında. Resmen fareyi tarihin tozlu raflarına gömmeyi amaçlamışlar. Dokunmatik ekran alasım geldi ne yalan söyleyeyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • açıkçası windows 7 den memnun olduğum için hiç ilgimi çekmiyor.ayrıca tabletler için yapmışlar sanki.bir değişik duruyor.windows 7 zaten sorunsuz çalışıyor üstelik o kadar da eskimedi ki neden yenisinin çıkarıyorlar anlamıyorum.sadece ticaret amacı var.
  • ubuntu'ya özenip 6 ayda bir yenisini çıkartıp satsalardı alacak mıydınız? 8 3. millenium faciası olacak dediler bence oldu... chip.com.tr konu açmış eleman 8 işlemcimi tanımadı kurulmuyor... hemde 32B versiyonu ne komik değil mi? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: artcraft35

eski tüm ayarlarım falan hiçbişey değişmeden aynı şekilde devam ediyorum. 45 tane program yüklüymüş win 7de bunlardan sadece 8 tanesi uyumsuz çıktı. birçoğu da popüler olmayan uygulamalar okadar önemi yok.
    (...)
    denemeyi düşünenlere sanal pcye kurmaya gerek olmadığını gönül rahatlığıyla normal şekilde kurabilceklerini söylemek isterim

Bunu nasıl yaptınız? Windows 7'ye geçerken ayarlarımı aktaramadığımı hatırlıyorum ama Vista kullanmadım, ondandı herhalde. 7'den 8'e geçerken ayarlarımızı her koşulda aktarabiliyor muyuz? Bazen bu sürümü yükseltemezsiniz yeni kurulum yapın gibi uyarılar çıkıyor çünkü. Sorun çıkmaması için aktarmayı denemeden önce yedekleme yapabiliyor muyuz? Ayar derken birde neleri kastediyorsunuz? Profilimizin tamamı yedekleniyor mu? Dökümanlar/Müzikler gibi hazır klasörler için sistem dışı bölüme yönlendirmelerimiz, Kütüphaneler/Libraries, simge atadığımız klasörler, dosya ilişkilendirmeleri, vs? Win 7 gadgetları çalışıyor mu? Yüklü oyunlar ve programlar gene sorunsuz kalabiliyor mu? Başlat'ta/Metro'da Program Ekle/kaldır'da görünmeye devam edip kayıt girdilerini kaybetmeyip hiçbir şey yapmadan oynanabilir olmaya devam ediyorlar mı? Yani aktaramadığımız en ufak bir kişiselleştirme bile var mı? Bilgisayarımda çok fazla kişiselleştirme var o yüzden bekliyorum ama eğer hepsini sorunsuz aktarabileceksem geçmeyi düşünebilirim. Birde Preview veya RC'ye geçtik diyelim, tam sürüme geçişte de aynı eksiksiz aktarımı yapabilecek miyiz?

quote:

Orijinalden alıntı: seven_7343

baksanıza adamlar gereksiz efeklerden bile kısmışlar.

Ne gibi efektler kısılmış?

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

quote:

Orijinalden alıntı: WarriorAngel

Windows 95 - Kötü
    Windows 98 - İyi
    Windows 2000 - Kötü
    Windows XP - İyi
    Windows Vista - Kötü
    Windows 7 - İyi
    Windows 8 - ? :)

arada bide Windows Millennium yokmuydu?

Olmaz mı! İlk göz ağrım.

• All in One PC lerde çok güzel olur metro arayüz dokunamadıktan sonra pek bir işlevi olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carnador

Adamlar döktürmüş neyini tartışıyorsunuz.. Beğenmeyen kullanmaz olur biter.

istemesen ne yazar... MS tüm pclere zorla kurdurtup sattırıyor 8 fiyaskosundan kaçmak imkansız gibi ancak freeDos olursa o zaman mümkün birde LinuXMint 9 v.s. ile satılan sistemlerde ona bulaşmaktan kurtuluyorsunuz...
  • benim sistemi desteklemiyormuş eski teknoloji diye sanırım

2gb ram sata 1.5 hdd çift çekirdek 2.5 ghz opteron x1900xt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aristona_

Buda vista gibi fail olacak.

Haklısın Öyle Görünüyor
  • Faciaymış falan filan, yok daha neler. Taş gibi sistem işte.
  • anakart yakan LinuXMint v.s. uyumsuz olan dahası kolay göçüyor...niye tutsun ki?
  • core işlemcilerde işlemci hatası alanlar bios settingstten cpu secturiden nx settingisi aççak...
    p4 lerde nanay kurulmuyo zaten....
  • notebooklarda nasıl olacak? T6600 v.s.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

core işlemcilerde işlemci hatası alanlar bios settingstten cpu secturiden nx settingisi aççak...

Yanlış bilgi vermeyelim. Pentium 4 ile sorunsuz bir şekilde kurdum ve şu anda kullanıyorum. (Format atarak kurdum.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

core işlemcilerde işlemci hatası alanlar bios settingstten cpu secturiden nx settingisi aççak...

Yanlış bilgi vermeyelim. Pentium 4 ile sorunsuz bir şekilde kurdum ve şu anda kullanıyorum. (Format atarak kurdum.)

478 pin lerde presscotlarda yanlış bilgi değil ortalık kaynıyo zaten
    http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_8-windows_install/booting-from-windows-8-release-preview-dvd-error/3ba83d46-d127-454d-96d8-c92d237b0edb
    http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_8-windows_install/error-when-installing-windows-8-release-preview/a2c11f2c-d43b-44fc-9bc0-61805a2d95ef?page=14&tm=1338660199417

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.