Şimdi Ara

Windows 8 ile bilgisayarlar sadece bir kaç saniyede açılabilecek [video] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
471
Cevap
4
Favori
57.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metinardicli

kesinlikle SSD var... Mekanik HDD ile bu iş olmaz zaten...

Hani tamam ssd var diyelim, bendede ocz vertex 240 gb ssd var ama, şu windows açılışına kadar gelen bios zavazingoları nereye gitti ...?

Windows 7-8 sn açılıyor ama biosun işini bitirmesi yarım dakka sürüyor.
  • Video mobilden izlenmiyor. Sorunu duzeltirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok artık lebron james diyorum harika olmuş...
  • Benim laptopımı aldığımda Vista Home Premium yüklüydü. Açılış süresi 40 saniye falandı. Çileden çıkartıyordu. Windows 7 Ultimate yükledim, 15-20 saniyelere düştü. Gayet de yeterli hani. Tabi 5-6 saniye de açılması da ayrı güzel olur.
  • Niye böyle bişi yaptılarki şimdi ne güzel vindowsu beklerken kolamızı doldururduk. Onu beklerken yapılırdı bişiler.
  • videoyu izlerken ağzım açık kaldı olamaz bu kadar hızlı olamaz. vay anasını? bir de bu kız nerden buldu windows 8'i? aklim gitti harbiden. yaa muhteşem cihazlar çıkıyor ne yapayım ek iş mi bulayım. aklımı alan bir kaç cihaz var çok istiyorum offf offff

Windows 8'li tablet
    wp7 mango'lu telefon
    ps vita
  • O bilgisayardaki sistemi merak ediyorum ayrıca hard-diski SDD'dir kesinlikle..
  • Parçalarda kalan en zayıf halka hdd zaten ssd etkisi vardır mutlaka .
  • normalde arka planda çalışması gereken servislerin büyük bölümü yüklenmemiştir. ihtiyaç oldukça yükleyecektir ve normal bir işletim sistemi haline gelmesi yine win7 deki gibi bir zaman gerektirecektir. mesela üç saniyede açılan bu sistemde firefox çalışacak mı veya film izleyebilecekmiyiz? hiç sanmam.
  • mavi ekranlar windows 7deki sacma kitlenmeler olmasin isterse 5dkda acilsin. yeterki sorunu olmasin.
  • uyku moddan çıkarıyo sanki bios bilgileri vs çıkmadı.

uyku modda çıkınca zaten 3 snde windows açılıyor var olan bişeydi bu
  • ona hiç sanmam buna hiç sanmam microsoft yaptımı hemen ya kötüleme yada olmamış hikayeleri. adamlar resmen bomba gibi geliyor hala bıdı bıdı. çıksın artık şu da kullanalım. beyenmeyenler için lion, 7 ve ubuntu 11.10 var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

Yok artık lebron james diyorum harika olmuş...

Tam "yok artık lebron james" diyecektim, ağzımdan aldın
  • microsoft, windows 7'deki başarısını devam ettirsin yeter.
  • Ready Boost un geliştirilmiş bir versiyonu olmuş.
    Class 10 üzeri bir bellek ile boot ta bu hız yakalanabilir.
  • arkadaşlar bios bilgileri çıkmaz tabi. silent boot denen olay var. benim bilgisayarda da çıkmıyor mesela bios yazıları/bilgileri. bios tan açıp kapatabiliyorsunuz o özelliği. mesela bende de sadece packard bell simgesi görünüyor. bios bilgileri arka planda kalıyor. hp notebook sahibi olanlarda bilir bunu yani videodaki görüntüyü. sadece hp logosu görünür. bios bilgileri çıkmaz. silent boot diye geçiyor bende.

adamlar yapmış işte. ssd de olsa çok hızlı açılıyor. bir ssd 20-25 sn. de açılırken adamlar daha da düşürmüş. daha ne olsun...
  • ssd mi, hdd mi onu bir söyleyiverseymiş keşke...
  • Ssd var tabikide yil 2012 oldu. Gidip kilifa 29 dolar, teneke kasalara 400 lira verip makina yavas ssd pahali diyen adamlarin yorumlari galiba usttekiler? Bios olayina takilanlar ya hic laptop kullanmadi yada gercekten uzun bioslu makinalari var. Asus f3e dogru bios ayari ile ayni videodaki kadar hizli geciyor. P35 li anakartimsa en az 15-20 saniye biosu var. Bu saatten sonra ssd olmadan pc alip hic bosa aglamayin. Gidip xp kurun 10 yil geriden gelin kaliteyi ucuza yasayin.ssd fiyatini diskle deilde flash belleklerle kiyaslayin
  • yanında ssd vercekler galiba..
  • İçindekesin SSD Raid var2 tane 550mb/s lik
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.