Şimdi Ara

Windows 7 - İlk İzlenimler (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
984
Cevap
1
Favori
72.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beta 1 i torrentlere düşmüş hayırlı olsun.
  • Fake olduğuna dair söylentiler var. Ayrıca, Beta versiyon halka açık olmayacak mıydı?
  • Beta için Ocak ayı diye geçiyordu ama tam olarak bilmiyorum.
  • evet. gerçekten düşmüş nete
  • İnidiriyorum bakalım. 486 mb kullanıp, Xp den daha hızlı olduğunu söylüyor kullananlar.
  • Kim 486 MB kullanıyor demiş 10 GB Windows un kendisi beyler boyle bir dusunceye kapılmayın.
  • arkadaş ramden bahsetmiş sanırım. hdd de kapladığı alandan değil
  • deneyen varsa paylaşsın bakalım
  • akşam 8.30 gibi resim yollarım belki.
  • quote:

Orjinalden alıntı: paramparca

Fake olduğuna dair söylentiler var. Ayrıca, Beta versiyon halka açık olmayacak mıydı?

Halka açık olarak dağıtsa bile ocak 13-17 en önce olmayacak. Bunu biri ele geçirmiş paylaşmış torrentlerde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Aramachus

Kim 486 MB kullanıyor demiş 10 GB Windows un kendisi beyler boyle bir dusunceye kapılmayın.

Abi, HDD'de kapladığı alan olur mu, ram kullanımından bahsettim.

Torrent olarak indi, yarın kurup deneyecem bakalım.

Windows 7 - İlk İzlenimler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paramparca -- 28 Aralık 2008; 1:00:14 >

•  Windows 7 - İlk İzlenimler

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Aramachus

Kim 486 MB kullanıyor demiş 10 GB Windows un kendisi beyler boyle bir dusunceye kapılmayın.

Abi, HDD'de kapladığı alan olur mu, ram kullanımından bahsettim.

Torrent olarak indi, yarın kurup deneyecem bakalım.

Bende 700 MB kaplıyor

Ayrıca windows 10 değil 12 GB o anlık bakmadan yazmıstım sonra harbı bakayım dedim

Gerçekten cok hızlı windows içi işlemlerde ama nedense oyunlarda bir yavaşlık seziyor gibiyim cs 1.6 sıngle player oynarken 32 kişilik kuruyorum takılmalar olabılıyor

işlemcim : tek çekirdek 3.0 GHZ
    ram : 2 adet 512
    ekran : 128 mb

halen anlamış deilim neden kasar eskıden kasmıyor diye hatırlıyordum

• Dün akşam kurdum Windows 7'yi. Şu anda kullanıyorum. Kurulumu yaklaşık 25-30 dakika sürüyor. HDD'de 9 GB yer kaplıyor. Kurulum ekranı Vista gibi, değişiklik yok. 8600Gt ekran kartım var, hemen tanıdı ve bir driver yükledi. Aynı şekilde Ethernet kartını da tanıyıp yüklemiş. Yani, kurulumdan sonra masaüstüne geldiğiniz zaman direkt internete girebiliyorsunuz. Ben şimdilik Nvidia driverı kurmadım ama isteğe göre kurulabilir tabii. En çok sevindiğim nokta ise Creative X-Fi Gamer kartımı tanıtabilmek oldu. Başta driver "bu işletim sistemi için değil" diye uyarı çıkarsa da uyumluluktan Vista yı seçtiğinizde sorun çıkarmadan yükleniyor ve çalışıyor. Yalnız, 5.1 çalışmıyor, umarım final sürümünde, Creative den de gelecek driverlarla sorunu çözerler. Dediğim gibi, yükleyecek arkadaşlar, driver sıkıntı çekerse uyumluluk modunu Vista seçtikleri zaman sorun kalmıyor. Ayrıca, şu ana kadar kurulmayan program olmadı. Opera 9.51, MSN 9, Aimp2 2.51, Flash 10, 7zip gibi programları sorunsuzca kurdum.

Aslında ben biraz daha ilginç bir şey bekliyordum, bana sanki Vista'nın üzerine sadece tema yapılmış gibi geldi. Hız konusunda şu anda emin değilim ama ram kullanımı yine Vista gibi (ki aslında bunu Vista'da hiçbir zaman eleştirmedim, ramin ne için kullanıldığı defalarca yazıldı, çizildi) görünüyor. 750 mb tan aşağısını görmedim. Bu da bende "Vista devamı" gibi bir imaj oluşturdu açıkçası.

Son olarak; eğer bir diskinizde Xp varsa ve diğer bölüme 7 kuracaksanız dikkat edin, başlangıçta işletim sistemi seçme işlemi gelmeden direkt olarak 7 açılıyor. Yani 7 nin olduğu bölümü formatlamadan diğer diskteki işletim sistemini kullanamazsınız. Buna dikkat edin derim.

• vista sp2 ile,

win7 beta yı incelerseniz, arada tema ve 3-5 şeyin haricinde pek bir fark olmadığını görürsünüz...

win7 final, vista sp2.5 ayarında bir sistem olucaktır,

vista sp2 ile, win7 aynı yılın çeyreğinde çıkması muhtemel...
  • DirectX 11 ile gelmiş beta, yeni farkettim.

• quote:

Creative ses kartı yükleyip, çalıştıran oldu mu hiç? Sorunsuz çalışıyor mu acaba?

Çalışmıyor 5+1, daha doğrusu windowstan update cekip kuruyor driveri ama ne 5+1 ses alabiliyorsun ne de kaliteli bir ses. Hatta speakerlar cızırtı yapıyor. Bu söylediklerim Beta 1 7000 için. bir sonraki sürümüde deneyecem. ya da creative adam akıllı bir driver çıkartana kadar bekleyecez. Onun haricinde vistadan nefret eden biri olarak çok hoşuma gittiğini itiraf edebilirim.
  • Selam arkadaşlar bugün Windows 7 beta 1'i MSİ WİND U100 netbooka yükledim! merak edenler için sistemimde 2gb ram var performansı gerçektende şuan bile çok iyi! neredeyse tüm donanımı kendisi tanıdı!
    ben sadece ralink in Wi-fi driverlarını yükledim o kadar..Bu konuda win7 yi çok başarılı buldum.Yanlız anlayamadığım durum şu c: kısmında netbook ile gelen xp home vardı ben win7 yi d:kısmına yükledim ama win7 nedense xp nin bulunduğu kısmı gömüyor, bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet dediğimde tüm kısımları görüyor ama açamıyor sadece kendi bulunduğu kısmı açabiliyor belki şuan için beta olmasından kaynaklanıyordur eminim ki full sürümünde böyle olmayacaktır,merak edenler için resimde ekledim..

• arkadaşlar beta 1 i indirdim yüklerken %16 dan sonra söyle bir hata alıyorum nedir bu iki tane dvd ye yazdırdım test ettim dvdyi ama sanırım icindeki dosyalarda sorun var

• dostum direk dvd den başlat bilgisayarı ve UPGRADE i seçme ADVANCE CUSTOM diye bir seçenek var onu seçerek yükleme işlemine başla sen UPGRADE i zannedersem seçmişsin...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.