Şimdi Ara

Windows 7 - İlk İzlenimler (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
985
Cevap
1
Favori
72.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnceleme yapıp SS'leri koyabilirsen gerçekten çok iyi olur.
    Çünkü internetteki CHIP'in videolarında genellikle başlat menüsüne yoğunlaşmışlar başka bir şey göremedik desem yeridir :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alx

Selamlar!
    Bugün 64-bit PRE-Beta yüklemiş bulunuyorum.
    Şimdilik çok başarılı olduğunu söyleyemem, doğru düzgün bir şey kuramadığım için.
    Bir az alışmak gerekir, 5 dakika mouse ayarlarını bulamadım, en sonunda search boşluğuna "mouse" girmek zorunda kaldım.
    X38 BUS sürücüleri yok, Vista ile uyumlu olanlar kurulamıyor.
    Vista başka hard dikte kurulu, yalnız o har diski "SEVEN" görmüyor nedense. Herhalde Disk Managementten açmak gerekir, denerim.
    Açılış ekranı daha hoş oldu .
    SEVEN Internet Explorer 8 ile geliyor, ve 64-bitte artık 32-64 bit seçeneği yok Vistadaki gibi.
    Menü daha saydam yapmışlar, gözüme hoş gelmedi, ama onun ayarı vardır, bu akşam bakarım.
    En çok sinir eden şey de SOLUTION CENTER, hep sağda aşağıda bi şeylerin yüklenmediğini yazıyor, yok internette antivirüs bak v.s. Kapatmaya çalıştım antivirüz, otomatik güncelleme, firewall için uyarıları tek tek kapatmak zorunda kaldım, toplam 8 tane filandır, her kapattığımda da emin misiniz diye bir uyarı çıkıyor, öyle eskiden gibi tek tıkla olmadı.
    Hesap denetimi pek fazla bir şey sormuyor artık, eskisi gibi bunaltıcı değil.
    Görev çubuğunda en sağ tarafta küçük bir tuş eklendi, "masaüstü göster" görevini alıyor.
    Kısacası bu kadar, bu akşam iyice karıştırıp SS'leri de koymayı planlıyorum.

İyi akşamlar...

Grafik ve sistem driveri yükledin mi? Yada driverlar var mı
  • ne zaman çıkacak?
  • Herkese günaydın!
    Dün şu yeni çıkan SEVENi bir az karıştırdım. İşte ilk izlenimler:
    1. Bilgisayar özelliklerinde Vistadan fazla bir farklılık yok. Zaten SEVEN Vistanın geliştirilmiş halidir.
     Windows 7 - İlk İzlenimler

2. 5.9 artık tarih olmuş, daha yüksek puanlar da olacak.

3. Buyurun yeni Desktopumuz! Gadgetler artık masaüstünün bir parçasıdır. İstediğiniz yere koyabilirsiniz. Ayrıca masaüstüne sağ tıklayıp gadgetleri ekleyebilirsiniz. Sağda görev çubuğunda yeni tuş mevcut, o da masaüstünü göster görevini taşıyor. En gıcık olduğum şey de yeni Solution Center, sürekli olarak bir şeyler hakkında uyarmaya çalışıyor.

Daha önce de dediğim gibi artık uyarıları tek tek kapatabiliyoruz. Kullanılışlı olduğu gibi bazı kullanıcılar için tamamen gereksizdir diye düşünüyorum. Windows kurarken ilk yaptığım şey de bu tür uyarıları kapatmaktır.

4. Buyurun yeni disk birleştiricisi. Artık hard diskleri tek tek birleştirebiliriz.

5. Windows explorer bir az değişti. Libraries diye bir şey eklendi. O klasörlere daha rahat ulaşabilirsiniz. Gerçi ben pek kullanmadığım için bana gereksiz gibime geldi, ama çok kullanılışlı olabilir.

6. Buyurun yeni paint, microsoft her şeyi sekmelere bağladı artık. O&O Defrag da aynı şekilde , Autocad 2009 da geride kalmıyor...

Şimdilik bu kadar, zaman bulursam çeşitli programları da denemeyi düşünüyorum.
    Performans olarak Vistadan bir fark göremedim. Animasyonlar bir az değişmiş gibime geldi. O da çok fazla bir şey farketmiyor zaten, bazı arkadaşlarımız görselliği kapatıyordur. N-vidia sürücüsünü yüklemeyi başardım, çoğu programlar sorunsuz çalışıyor. INTEL sürücü paketi beni uzaklara gönderdi , kardeşim biz böle sistem bilmiyoruz dedi. BUS sürücüsü hala yok, ve 1 tane bilinmeyen aydıt var, ne olduğunu anlayamadım. Sistemim şöyledir: GA EX38-DS4, E7200, 4GB ram, Sparkle 8800GT. PCI'larda bir şey yok.
    Internet explorer 8 32 ve 64-bit olarak geliyor. Daha önce yanlış yazdım, dikkat edmedim.

Umarım bir az fikir vermişim, denememi istediğiniz bir şey varsa buyurun yazın, yapalım.
  • inceleme için teşekkurler ben genelde iki hard dısk kullanıyorum kopyalama hızları ne durumda buyuk boyutlu dosya copy paste yapmak halen zaman alıyor vıstada çok buyutulecek bırsey degıl beklı ama bırde dx 10 olarakmı gözüküyor teşekkuler
    not:vistanın makyajlı halı gıbı
  • quote:

Orjinalden alıntı: teeKin

inceleme için teşekkurler ben genelde iki hard dısk kullanıyorum kopyalama hızları ne durumda buyuk boyutlu dosya copy paste yapmak halen zaman alıyor vıstada çok buyutulecek bırsey degıl beklı ama bırde dx 10 olarakmı gözüküyor teşekkuler
    not:vistanın makyajlı halı gıbı

Tek Hard disk kullanıyorum, elime bir tane hard dik daha geçerse test ederim. Ayrıca HD TUNE ya da HD TACH değerlerini yazabilirim.
    Bu akşam DXDIAG reğerlerini SS yapıp yarın yüklerim.
  • Bende şu an internetten PreBeta 6801 sürümünü indiriyorum.
    Acronis ile şu an ki sistemimin kalıbını aldıktan sonra yükleyip kurcalayacağım bakalım nasılmış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: diamondmonster

Bende şu an internetten PreBeta 6801 sürümünü indiriyorum.
    Acronis ile şu an ki sistemimin kalıbını aldıktan sonra yükleyip kurcalayacağım bakalım nasılmış.

Benim kurduğum da pre-beta 6801.
    Ben acronisle filan hiç uğraşmadım, bir tane hard disk yaptım (partition), 30GB, oraya kurdum, şimdi 2 sistem kurulu .
  • @Alx

Deneyebileceğin yeni birşey;

6801 sürümünde, 6933 sürümünde olan superbar gizli haldeymiş, etkinleştirmek için bir yöntem bulmuşlar.

Anlatımı

Program (32Bit için)
    Program (64Bit için)

Ekran görüntülleri/Kullanıcı deneyimleri

Not:
    Yalnız bazı bugları varmış.

Yeni başlat menüsünün özelliklerini anlatan video;
    Download Video (198MB)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi menesc -- 3 Kasım 2008; 15:20:43 >
  • Hmm, akşam denerim onu. Güzel bir şeye benziyor...
  • Walla Ben Windows XP ye alıştım artık değiştirmem, ancak Windows XP2 çıkarsa ona geçerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Starforces -- 3 Kasım 2008; 17:08:40 >
  • Vista 64 bit devam
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

Bence bu vistanın en olgun sürümü olacak ama vistanın isim değeri düştüğü için farklı bir isim ile pazarlama gereksinimi duydular.. yani vista beklenen sükseyi yaratamadı. O yüzden sanki yepyeni bir işletim sistemi çıkarıyorlarmış gibi farklı bir isim kullanmak ve satışları bu yönde gerçekleştirme hedefleri var. Çünkü microsoftta yaptığı açıklamada windows 7'nin vista çekirdeği üzerine kurulu olacağını söyledi.. Bu işletim sistemlerinin temellerini değiştirmek en zor iş.. O yüzden Xp ile vista arasında 6-7 sene varken vista ile Win7 arasında ki süreç çok daha kısa olacak. Bu arada microsoft donanım üreticileri ile ortak çalışıyor.. microsoft vista ile DX10 destekli ekran kartı sattırırken win7 ilede DX11 ekran kartı sattırmaya çalışacak.. donanım üreticileri ise üreticileri ürettikleri kutuların üzerlerine Win7 uyumlu ibaresi ekleyecekler.. Tüm bunların pazarlama oyunu olduğu belli fakat önemli olan bizim için bunlar değil.. Önemli olan bizim için vista ile win7 arasındaki gerçek farklar ve win7 nin getireceği ekstra yenilikler.. Biz kullanıcılar makyajlanmış bir işletim sistemi istemiyoruz daha hızlı sorunsuz stabil bir işletim sistemi istiyoruz.. Ama görünen o ki temelinde vistanın yattığı bir işletim sistemi çok da farklı olmayacağı için win7'nin de geleceği bugünden belli...

çoğuna katılıyorum....
  • Seven malesef hayal kırıklığı olacak gibi, açıkcası bete'da pek bir fark göremedim.Bu arada Vista Sp2 Beta işportaya düştü.
  • quote:

Orjinalden alıntı: WinteR

Seven malesef hayal kırıklığı olacak gibi, açıkcası bete'da pek bir fark göremedim.Bu arada Vista Sp2 Beta işportaya düştü.

Zaten Windows 7'den temel olarak pek bir farklılık beklenmiyor.
    Tek beklenen ki çoğumuzunda istediği bu, Vista'nın fazla kaynak tüketimine bir çözüm bulunması.

Pre Beta'da yapılan incelemelerle bu olacak gibi görünüyor.
    Nihai sürüme kadar daha fazla iyileştirme yapılacaktır eminim.
  • windows vista ultimate x64 kullanıyorum.Sistem güzel olduktan sonra vista çok güzel çalışıyo xp den.SP1 li olanı indirdim onu yükleyecem.Ram konusunda 2gb olması şart.Ben 4gb yapmayı düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dallas41

windows vista ultimate x64 kullanıyorum.Sistem güzel olduktan sonra vista çok güzel çalışıyo xp den.SP1 li olanı indirdim onu yükleyecem.Ram konusunda 2gb olması şart.Ben 4gb yapmayı düşünüyorum.

Evet haklısın.
    Sistem güzel olduktan sonra Vista konusunda sıkıntılar azalıyor.

Bende başlarda 64bit kurdum fakat hala gerekli desteğin olmayışından dolayı 32 bit Vista'ya döndüm.

Aynen senin gibi 2 GB olan ram miktarımı 4 GB'a yükseltmeyi planlıyorum.Dolar biraz daha düşerse iyi olacak
  • vista sp2 çıktı deniyo doğrumu acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dallas41

vista sp2 çıktı deniyo doğrumu acaba?

Betası nete düşmüş diyorlar ama nihai sürüm çıkana kadar beklemek en iyisi.
    Yükleyip test edenlerin yorumlarını okumadan bir şey yapmamak gerek.
  • doğru söylüyorsun
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.