DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
windows 7 format atmadan disk bölme
36
Cevap
0
Favori
134.243
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      26 Mesaj
      20 Ocak 2010 17:00:03 Konu Sahibi
      windows 7 starter de format atmadan hdd yi 2 ye nasıl böleriz ekstra porgram kullanmak mı gerekir yoksa kendi bünyesinde halledebilirmiyiz

Yemen Yolu Çamurdandır Sefer Tası Bakırdandır GEMİCİĞİ Olan Bedel Öder Şehidimiz Fakirdendir
    • Binbaşı
      1493 Mesaj
      21 Ocak 2010 12:29:58
      kendi bünyesinde bölemezsin
      partition magic türü programlarla halledebilirsin

• Onbaşı
      26 Mesaj
      22 Ocak 2010 01:57:27 Konu Sahibi
      teşekkür ederim

Yemen Yolu Çamurdandır Sefer Tası Bakırdandır GEMİCİĞİ Olan Bedel Öder Şehidimiz Fakirdendir
    • Onbaşı
      38 Mesaj
      19 Şubat 2010 09:44:57
      kolay bi şekilde bölebilirsin arkadaşım. resimli anlatım aşşağıda

http://www.bilgipasaji....ormatsiz-disk-bolme.html

• Yarbay
      15236 Mesaj
      26 Ağustos 2010 00:05:04
      quote:

Orijinalden alıntı: erasker

kolay bi şekilde bölebilirsin arkadaşım. resimli anlatım aşşağıda

http://www.bilgipasaji....ormatsiz-disk-bolme.html

ben bu yontemle yapıyorum fakat c yi 220gb den daha kücük yapamiyorum. 100gb yapmak benim amacim. nasil yapabilirim bunu?

• Yarbay
      3035 Mesaj
      26 Ağustos 2010 01:18:19
      quote:

Orijinalden alıntı: mrvolkan

kendi bünyesinde bölemezsin
      partition magic türü programlarla halledebilirsin

nasıl bölemez ? arkadaş linkini vermiş çokta güzel bölünüyor

• Yarbay
      15236 Mesaj
      26 Ağustos 2010 01:26:51
      quote:

Orijinalden alıntı: AlicanNalbat

Alıntıları Göster

nasıl bölemez ? arkadaş linkini vermiş çokta güzel bölünüyor

bölünüyor fakat kücük birimler yapamiyorsun. bunun icin ek program gerekiyor.

• Onbaşı
      26 Mesaj
      27 Ağustos 2010 04:06:58
      peki arkadaşlar ben d diskimi c ile birleştirmek istiyorum; yüklü oyunlarım nedeniyle c diskinde boş yere ihtiyacım var ve d yi kullanmıyorum..

d yi c ye nasıl dahil edebilirim ?

• Yüzbaşı
      458 Mesaj
      01 Ekim 2010 15:29:18
      denedim çok rahat bi şekilde bölümlendirdim hiç sıkıntı çıkarmadı bu kadar basit olacağını tahmin etmemiştim

Bir Bilgisayarın Performansı En Zayıf Halkasıdır
    • Yarbay
      2645 Mesaj
      20 Kasım 2010 15:35:54
      Windows 7 gerçekten ilgiyi hak ediyor. Xp bitmiş durumda. Vista'yı hiç karıştırmıyorum bile... Bravo!

• Er
      4 Mesaj
      03 Şubat 2011 13:39:31
      Soru başlığı WİN7 STARTER, verilen cevaplar WİN7 le ilgilli sanki. Win7 starterda kendi bilgisayarım yönetten bu versiyon kabul etmiyor diye mesaj veriyor. Partition Magic win7 kabul etmiyor. Mini Tool Partition Magic programı da bölüyorsun sonra format seçeneği inaktif çıkıyor. Doğrusu ben yapamadım

• Er
      11 Mesaj
      06 Şubat 2011 13:13:28
      quote:

Soru başlığı WİN7 STARTER, verilen cevaplar WİN7 le ilgilli sanki. Win7 starterda kendi bilgisayarım yönetten bu versiyon kabul etmiyor diye mesaj veriyor. Partition Magic win7 kabul etmiyor. Mini Tool Partition Magic programı da bölüyorsun sonra format seçeneği inaktif çıkıyor. Doğrusu ben yapamadım

Windows 7 starter kullanıcısı olarak ben de aynı problemle karşılaştım. Çıkan hata mesajı tam olarak şu şekilde:

Dinamik diskler bu işletim sistemi tarafından desteklenmiyor. Dinamik diskler kümelerde desteklenmiyor.

Küçültmeden sonra ayırdığı bölüm biçimlendiremeden öyle kaldı. Şu an kullanılamıyor. En azından c ile tekrar birleştirip nasıl kullanılabilir hale getirebilirim?

• Yarbay
      15236 Mesaj
      06 Şubat 2011 13:52:46
      bunlarla hiç ugrasmayın imkanınız varsa starter dan kurtulun

• Er
      11 Mesaj
      06 Şubat 2011 14:00:11
      quote:

bunlarla hiç ugrasmayın imkanınız varsa starter dan kurtulun

Aslında doğru söylüyorsun da iş güç vs. yüzünden format atıp tekrar eski programlarımı kuracak vakit bulamıyorum maalesef. Şimdilik şu harddiski tekrar birleştirsem yeter bana. Starter' da olmuyosa ikiye bölmesem de olur. Tek partitiona alışacaz artık napalım :)

• Yarbay
      2331 Mesaj
      06 Şubat 2011 16:02:30
      Microsoftun çıkardığı Starter türü işletim sistemlerinde dosya paylaşımı dahi yapılamamaktadır. Yani en basit uygulamaları dahi kısıtlıdır. Çünkü bu tür işletim sistemlerinin fiyatı çok ucuzdur. Lisanslı Starter işletim sistemi yüklü bir laptopu firmalar bu nedenle oldukça ucuza satarlar.

• Yüzbaşı
      708 Mesaj
      16 Şubat 2011 12:16:19
      tşkler

iphone 6 s plus 16gb uzay grisi
    • Yüzbaşı
      662 Mesaj
      27 Şubat 2011 17:30:20
      arkadaslar benım hdd 500 gb ama bolmede sorun yasadım hdd 250 gb gozukuyor w7 64 bıt nasıl halledıcem bu sorunu format atmadan?

• Android Beta Kullanıcısı
      160 Mesaj
      15 Şubat 2012 03:17:09
      Bilgisayarımı bugün aldım (Lenovo Y570) vatanbilgisayar'dan alındı. Hard diskte C: 650 GB, D: 30 GB olarak paylaştırılmıştı ben bir hata yaptım C'yi böldüm tamam ama bu böldüğümü D'ye nasıl eklerim. Çok acil yardım canım yanıyor.

• Binbaşı
      1203 Mesaj
      15 Şubat 2012 13:34:09
      Partition Magic tavsiye ederim.

• Uzaklaştırılmış 13 gün cezanın, 12 gün 4 saat 44 dakika kadarı kaldı.
      13 Mayıs 2012 22:20:15
      win 7 de partıtatıon magıc calısmıyor o yuzden onu kullanamıyoruz zaten.

Benım soracagım soru cok daha farklı.
      *
      Wındows 7 de HDD ıkıye bolunmus haldeyken D surucusunden bır bolumu alıp C ye nasıl ekleyebılırım ?

Dısk yonetımınde bunu yapmaya calıstıgım zaman once mantıksal surucu olan D surucusunu kucultup kullanımamıs dısk alanı yaratıyorum ama bunu C surucusune ekleyemıyorum C yı genıslet dedıgım zaman o yarattıgım kullanılmamamıs alanı gormuyor. Tekrar mantıksal surucuyu ( D ) genıletmek ıstedıgım zaman o kullanılmamıs alanı kullanabılıyorum.

Bırde ne zaman dısk yonetımını kullansam BOOTMGR dosyasını sılıyor ve bılgısayarı baslatamıyorum :) illa kurulumu yaptıgım wındows 7 DVD sı yanımda olması lazım yoksa makıne oylece kalıyor bunların cozumunu bılen varmı aranızda ?

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.