DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Windows 7 counter strike ekran sorunu (Sorun Çözülmüştür)
43
Cevap
0
Favori
185.018
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Windows İşletim Sistemleri >> Windows 7 >> Windows 7 counter strike ekran sorunu (Sorun Çözülmüştür)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      17 Eylül 2009 22:12:09 Konu Sahibi
      arkadaşlar mrb, win 7 ultimate türkçe kullanıyorum. Ekran kartım ati readon hd 2400. Counter strike oyununa girdigimde ekran basık, kenarlardan küçülmüş durumda. Yani oyunu tam ekran oynayamıyorum. Bunun nedeni nedir ve ne yapabilirim?
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

|
      |

Yeditepe Universitesi
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      18 Eylül 2009 13:35:36
      işletim sistemin X64 X32 kaç bit ? ati nin sitesinden readon mobil 2000 sürümünü indirip kur sorunsuz oynaması gerek
      |
      |

Fakir has Karadeniz uşağı
      18 Eylül 2009 14:14:09 Konu Sahibi
      x32 bit hocam. Ancak ati readon hd 2400 benim ekran kartım. Güncellemiştim ekran kartımı dün
      |
      |

Yeditepe Universitesi
    • 18 Eylül 2009 18:05:15
      aynı sorun bende de var kardeş cs 1.6 yı tam ekran oynayamıyorum seçeneklerden video ayarlarını ekran çözünürlüğüme uygun olarak ayarladım tam ekran oldu ama oyondan atıyodu bu seferde sorun ney anlayamadım...

İşlemci: Intel i7 4790K | Anakart: Gigabyte Z97X Gaming 5 | İşlemci Soğutucu: Corsair H100i v2 Extreme Performance | Ekran Kartı: Asus Rog Strix Gtx1070 O8G Gaming 8 Gb GDDR5 256 Bit Dx 12 | SSD: Samsung 850 Evo 250 Gb | Ram: Corsair 2x8 Gb Vengeance Pro 1866 Mhz C9 1.5V | Monitör: Asus VG248QE 24" 144 Hz 1 ms Full HD | Kasa: Corsair Carbide 400C + Evga Supernova 850W G2 Full Modular PSU | Klavye: Logitech Gaming G710 | Mouse: Logitech G502 | Ses Sistemi: Logitech S220 2.1 | Kulaklık: Corsair H1500 7.1/Platronics Gamecom 780 7.1 | İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64 Bit |
    • Yarbay
      4670 Mesaj
      18 Eylül 2009 21:52:58
      monitörün çözürlüğüne göre ayarlaman lazım. örneğin 19" geniş ekran lcd için en iyi çözünürlük 1440x900 dür. ama oyun eskiyse bu çözünürlükler olmayabilir.
      |
      |

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil.

Fuzuli
      19 Eylül 2009 03:47:36 Konu Sahibi
      Sorun çözüldü arkadaşlar hemen anlatıyorum bu anlattıklarım ati ekran kartı olanlar içindir. Nvdia karta sahipseniz bi program ile yapabilirsiniz

Aşağıdaki sayfadan kurulu değilse Windows 7 için Catalyst 9.7 Beta'yı indirin. Kurduktan sonra ekran çözünürlüğünü geçici olarak değiştirin. (1280*800 ise 1280*768 gibi) Ardından Catalyst Control Center'ı açıp "Next" deyip ardından Quick Settings sekmesinden "Notebook Panel Properties"i seçip yandaki "Resize the desktop the fit the display panel" seçeneğine tıklayıp Go dedikten sonra karşınıza ölçeklendirme seçenekleri gelecek. Ordan "Resize to fit the display panel"i seçip ilerleyin. Sonra çözünürlüğü yine eski haline getirin. Sorun böylelikle düzelecek. Gerçi arkadaşların da dediği gibi tam olarak sorun değil. Windows 7 ve XP standart olarak olarak görüntünün en boy oranını koruyor. Vista'daysa standart olarak görüntü tam olarak ölçekleniyor.

http://www.amd.com/tr/Pages/AMDHomePage.aspx

Yeditepe Universitesi
    • Yarbay
      7402 Mesaj

iOS Beta Tester
      19 Eylül 2009 10:08:09
      Benzer sorun bende de var

Windows 7'de 1024*768 görüntü ayarında neden görüntü tam ekran olmuyor?

Call of duty 2 oynuyorum ve bu ekran çözünürlüğünü seçtiğimde ekrana tam olarak sığdırmıyor görüntüyü. Bunu nasıl düzeltebiliriz?

Nvidia Control Center'den halletmeye çalışayım ben de artık....
      |
      |

Şampiyon olmak mümkün, FENERBAHÇE olmak imkansız ...

PSN: RuNYa53
    • 19 Eylül 2009 19:50:10
      quote:

Orijinalden alıntı: sp@wn

Call of duty 2 oynuyorum ve bu ekran çözünürlüğünü seçtiğimde ekrana tam olarak sığdırmıyor görüntüyü. Bunu nasıl düzeltebiliriz?

onu nasıl yapacaz nvidia dan???
      |
      |

İşlemci: Intel i7 4790K | Anakart: Gigabyte Z97X Gaming 5 | İşlemci Soğutucu: Corsair H100i v2 Extreme Performance | Ekran Kartı: Asus Rog Strix Gtx1070 O8G Gaming 8 Gb GDDR5 256 Bit Dx 12 | SSD: Samsung 850 Evo 250 Gb | Ram: Corsair 2x8 Gb Vengeance Pro 1866 Mhz C9 1.5V | Monitör: Asus VG248QE 24" 144 Hz 1 ms Full HD | Kasa: Corsair Carbide 400C + Evga Supernova 850W G2 Full Modular PSU | Klavye: Logitech Gaming G710 | Mouse: Logitech G502 | Ses Sistemi: Logitech S220 2.1 | Kulaklık: Corsair H1500 7.1/Platronics Gamecom 780 7.1 | İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64 Bit |
    • Yarbay
      7402 Mesaj

iOS Beta Tester
      21 Eylül 2009 12:49:24
      quote:

Orijinalden alıntı: emre9110

Alıntıları Göster

onu nasıl yapacaz nvidia dan???

Oyun ayarlarından ekran yenileme hızını 75 Hz yap çözülüyor olay
      |
      |

Şampiyon olmak mümkün, FENERBAHÇE olmak imkansız ...

PSN: RuNYa53
      21 Eylül 2009 23:15:08 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: sp@wn

Masaüstüne sağ tıkla, Nvidia denetim masasını aç.Gelişmiş ayarları seç. Açılan ayar penceresinde "Düz Panel Ölçeklemesini Değiştir" sekmesini aç. Orda 4 tane seçenek var. En üstteolanını yani "Nvidia Ölçeklendirmesi Kullan" seçeneğini seç ve kaydet.Artık oyunlarda bi sorun yok
      |
      |

Yeditepe Universitesi
    • Yüzbaşı
      264 Mesaj
      07 Ekim 2009 21:44:30
      s.a benim sorunum biraz farklı win 7 32 bit kurdum counter strike oynarken çok kasılmaya başladı ekran kartım
      Mobile Intel(R) 945 Express Chipset Family 128 mb ama windows 7 kurduktan sonra 256 mb olarak görünüyo ekran kartım cs oynarken çok kasılıyo bomba patlarken ve çok kişi ateş ettiği zaman kare kare hareket ediyo sorun ne olabilir acaba
      |
      |

hayat 3 buçuk ile 4 arasındadır ya 3 buçuk atarsın yada 4 4 lük yaşarsın
    • Yüzbaşı
      811 Mesaj
      07 Ekim 2009 23:49:06
      Dikkatimi çektide arkadaşlar ATİ ekran kartı olanlar oyunlarda baya sorun yaşıyorlar. En son olarak geçen ay piyasaya çıkan Batman Arkham Asylum oyunu nVidia dışında ekran kartı tespit ederse oyunun bazı özelliklerini kapatıyor. Bence nVidia bu gidişle ATİ'yi silecek ^^
      |
      |

Boşuna ölü evi arama! Arvardın çirkinse ölü senin öz evindedi; gir ağlaa çık ağla...
      Boşuna toy evi arama! Arvadın güzelse toy senin öz evindedi; gir oynaa çık oyna...
    • Er
      2 Mesaj
      15 Ekim 2009 17:32:58
      helal olsun kardeşim nihilistt.ben bu sorunu çözmek için atmadığım takla gezmediğim site kalmamıştı.bi tek senin dediğin yöntenle olay çözüldü.teşekkürler ve de tebrikler....
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |
    • Onbaşı
      15 Mesaj
      29 Aralık 2009 12:35:34
      quote:

Orijinalden alıntı: NiHilistt

Sorun çözüldü arkadaşlar hemen anlatıyorum bu anlattıklarım ati ekran kartı olanlar içindir. Nvdia karta sahipseniz bi program ile yapabilirsiniz

Aşağıdaki sayfadan kurulu değilse Windows 7 için Catalyst 9.7 Beta'yı indirin. Kurduktan sonra ekran çözünürlüğünü geçici olarak değiştirin. (1280*800 ise 1280*768 gibi) Ardından Catalyst Control Center'ı açıp "Next" deyip ardından Quick Settings sekmesinden "Notebook Panel Properties"i seçip yandaki "Resize the desktop the fit the display panel" seçeneğine tıklayıp Go dedikten sonra karşınıza ölçeklendirme seçenekleri gelecek. Ordan "Resize to fit the display panel"i seçip ilerleyin. Sonra çözünürlüğü yine eski haline getirin. Sorun böylelikle düzelecek. Gerçi arkadaşların da dediği gibi tam olarak sorun değil. Windows 7 ve XP standart olarak olarak görüntünün en boy oranını koruyor. Vista'daysa standart olarak görüntü tam olarak ölçekleniyor.

http://www.amd.com/tr/Pages/AMDHomePage.aspx

Teşekkür ederim arkadaşım dediğini yaptım oldu.
      |
      |

^^^^SeLoRe_28^^^^
    • Er
      9 Mesaj
      27 Ocak 2010 23:06:01
      Arkadaşlar Windows 7 de counter nasıl oynuyorsunuz? Sxe ile çalışıyor mu?

• Yüzbaşı
      983 Mesaj
      01 Temmuz 2010 03:40:24
      yahu nihilist şunun türkçe olanı var bende anlatırmısın :/
      |
      |

• Er
      6 Mesaj
      17 Temmuz 2010 17:13:51
      bende quick settings de Notebook Panel Properties yok 3D kalitesi video oynatma bir de görüntü ayarı var
      |
      |

• Er
      4 Mesaj
      21 Ağustos 2010 13:48:09
      hey bnm ekran kartı Mobile Intel(R) 45 Express Chipset Family (Microsoft Corporation - WDDM 1.1) de birgün counter strıkeyi 1.5 i alt pencereye indirdim bi daha masaustunundeki çüzülürlülüğüm 1024.768 oldu csyede girdiğimde ole olmustu diğer oyunlarda ole oldu yardım ederseniz sewinirim PLS (KAFAMI YİCEM)
      |
      |

• Er
      4 Mesaj
      21 Ağustos 2010 13:51:22
      bozulmadan onceki çözünürlüğüm 1366.768 idi arkiler
      |
      |

• Er
      4 Mesaj
      21 Ağustos 2010 13:54:25
      lufen CevaP
      |
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.