Şimdi Ara

**WINDOWS 7-8 USB'DEN (FLASH DISK) KURULUMU RESİMLİ ANLATIM** (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
899
Cevap
117
Favori
1.130.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben bu yöntemle xp ya da vistalı pc'ye win7 kurabilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666

Arkadaşlar olay çok basit.Sırayla anlatıcam herkes yapacak inşallah.Öncelikle aşşağıdaki linkten (MS nin sitesi) Windows 7 USB DVD Download Tool isimli minik programı indirin.Program çok küçük 1 mb civarı ve ücretsizdir.

Windows 7 USB DVD Download Tool

Daha sonra (elinizde bulunduğunu varsayıyorum) ISO uzantılı Win7 (32bit-64bit) dosyamız için UltraISO veya herhangi bir imaj alma programını yüklüyoruz.Ben kolaylık olsun diye UltraISO koyuyorum buraya.İndirdikten sonra yükleyin.Küreğini felan siz halledersiniz.

UltraISO

Kısaca bunu yapabilmek için elimizde 2 program ve 1 win7 iso dosyası olması yeterlidir.

Şimdi sırasıyla dediklerimi yapınız.

1-En az 4gb boyutunda (ben 8gb kullandım) bir flash diski formatlayıp pc ye takalım.

2-Daha sonra Win7 USB programımızı açalım ve Browse diyelim.

**WINDOWS 7-8 USB'DEN (FLASH DISK) KURULUMU RESİMLİ ANLATIM**

3-Win7 iso dosyamızı programa gösterelim ve seçelim.

4-Burda "USB Device" diyen kısma tıklayalım.Zaten kendisi otomatik olarak bulacaktır USB'yi.

5-Burda "Begin Copying" diyen kısma tıklayıp beklemeye başlayalım.

6- Ve sonunda böyle olması lazım.

7- Burasıda flash diskin görünümü.

Son olarak biostan boot menüsünden "USBHDD" yazan kısmı seçip kaydedip çıkıyoruz ve kurulum başlıyorİLK RESTARTDAN SONRA TEKRAR BOOT OLARAK HDD SEÇİNİZ.

abi ne istiyosanız hangi yöntem,program komut vs. gerekisoya yaparım zaten bu işlerden pek anlamaz değilim ama bios usb hdd desteklemiyo burada anlattığınız tüm işlemleri yapsam boot yapmadan kurabilirmiyim zaten şu anki işletim sistemimde win 7 ama 32 bit ama ben yeni ram aldığım için 64 bit kuracam ama şu boot işini bios desteklemiyor biosun desteklemesi için bir yöntem veya program falan varsa lütfen yardım edin

• Tamam anakart desteklemeyebilir fazla zorlamayın.
  • hocam zorlamayın derken anakarta zarar mı verir demek istedeniz bu program zaten eski anakartlar için değilmi yeni bios dan usb hdd destekleyen anakartlar zaten windowsu kopyala/yapıştır yaptınmı kuruyo arkadaşımda denedim ama benim anakart usb hdd desteklemiyo ben bu önerdiğiniz işlemleri yapsam kuramazmıyım usb den windowsu
  • quote:

Tamam anakart desteklemeyebilir fazla zorlamayın.

hocam zorlamayın derken anakarta zarar mı verir demek istedeniz bu program zaten eski anakartlar için değilmi yeni bios dan usb hdd destekleyen anakartlar zaten windowsu kopyala/yapıştır yaptınmı kuruyo arkadaşımda denedim ama benim anakart usb hdd desteklemiyo ben bu önerdiğiniz işlemleri yapsam kuramazmıyım usb den windowsu

cevap yokmu hocam
  • quote:

anlattığınız tüm işlemleri yaptım böyle bir hata alıyorum:
    http://imageshack.us/photo/my-images/215/ekranalntsfkb.jpg/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neo_123 -- 27 Nisan 2012; 21:37:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk_123

quote:

Bilgisayarda 32 yüklü ve sen 64 bit yüklemeye çalışıyorsun sanırım.
  • quote:

quote:

quote:

abicim lütfen yardım et deliricem windows 7 profosyonel 64 bit kurdum fakat yine görmüyorrrrr!! alın işte kanıtı da bu lütfen yardım edin lütfen artık görsün şu 4 gb ramı... bios ayarların da remamp memoery falan öyle içinde memory yazısı geçen hiçbirşey yazmıyo ama artık şurama kadar geldi yardım yardım......

/>

• quote:

quote:

quote:

quote:

abicim lütfen yardım et deliricem windows 7 profosyonel 64 bit kurdum fakat yine görmüyorrrrr!! alın işte kanıtı da bu lütfen yardım edin lütfen artık görsün şu 4 gb ramı... bios ayarların da remamp memoery falan öyle içinde memory yazısı geçen hiçbirşey yazmıyo ama artık şurama kadar geldi yardım yardım......

/>

Anakartın desteklemiyor olabilir.Olmuyorsa çok kasma boşver.Kafana çok takma.Ben de 64 kurdum ve sorunsuz olmuştu.Senin ya anakart desteklemiyor ya da başka bir sorun var.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

/>

Anakartın desteklemiyor olabilir.Olmuyorsa çok kasma boşver.Kafana çok takma.Ben de 64 kurdum ve sorunsuz olmuştu.Senin ya anakart desteklemiyor ya da başka bir sorun var.

abicim anakart 8 gb bile destekliyor lütfen yardım edin

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

/>

• Konuyu acan arkadasa ve @alprkrkmz arkadasa tsekkur ederim
  • Flashdisk'i ntfs'mi fat32 şeklinde mi biçimlendirmemiz lazım? Farkeder mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NefretZm

Flashdisk'i ntfs'mi fat32 şeklinde mi biçimlendirmemiz lazım? Farkeder mi?

ntfs olması daha iyi gerçi zaten sen o programla iso dosyasını atarken o biçimlendiriyor.
  • Arkadaşlar,ben de bu akşam formatladım pc yi. 64 bit win7 kurayım dedim indirdim tam dvdye yazacaktım baktım dvd bitmiş konuyu araştırırken burayı gördüm ancak şu programı kur,şu hatayı aldım vs görünce arşivdeki Power İso da gördüğüm bir menü çağrışım yaptı,hemen açtım programı evet oradaydıYazdırdım usbye ve formatladım.
    Bootable Usb seçin,iso dosyasını gösterip usb belleğe yaz deyin herşeyi program hallediyor.Sonrada bellekten formatın keyfini çıkarın.
    Power İso kazma kürek için google kullanın,ha olmadı daha da bulamadınız,biz ne güne duruyoruz yav,bir pm ye bakar iş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diabrek -- 23 Mayıs 2012; 1:23:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: diabrek

Arkadaşlar,ben de bu akşam formatladım pc yi. 64 bit win7 kurayım dedim indirdim tam dvdye yazacaktım baktım dvd bitmiş konuyu araştırırken burayı gördüm ancak şu programı kur,şu hatayı aldım vs görünce arşivdeki Power İso da gördüğüm bir menü çağrışım yaptı,hemen açtım programı evet oradaydıYazdırdım usbye ve formatladım.
    Bootable Usb seçin,iso dosyasını gösterip usb belleğe yaz deyin herşeyi program hallediyor.Sonrada bellekten formatın keyfini çıkarın.
    Power İso kazma kürek için google kullanın,ha olmadı daha da bulamadınız,biz ne güne duruyoruz yav,bir pm ye bakar iş

abi zaten sorun şurda: eğer bir anakart usb'den boot desteklemiyorsa ne yaparsan yap yine desteklemeyecektir fakat eğer anakart usbden boot destekliyorsa hiçbir program/komut dizini vs.ye gerek yok yapacağınız tek işlem var o da: ''Windows dosyalarını usbye kopyalamak'' ondan sonra bıos'tan usb-hdd'yi seçersen format başlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hellteam

Bende bi deniyim dediydim ilk adımda invalid iso file hatası veriyo, şimdi başka 1-2 yol var onları deniyecem

Evet,her iso dosyasını kabul etmiyor sanırım MD5 numarasını kontrol ediyor.

program her iso yu kabul etmiyo. sebebi udf kontrolü yapması...

çözüm için ufak bir araştırma yaptım ve denediğimde oldu işe yarıyor...

poweriso gerekli bunun için. küreğini falan halletmek gerekiyor ancak...

programı açıp içine iso yu atın.

sonra aynen resimde yaptığım gibi

dosya-kalıp özellikleri-general kısmında udf kısmı işaretli değil normalinde. ama işaretleyip yani tik koyup iso yu farklı kaydet deyip kaydediyoruz. kaydettiğimiz yeni iso ile usb download tool kullanıyoruz..usb ye atacağımız zaman hata vermiyor..

bu kadar. ben yabancı bir forumda görüp yapmıştım. çalışıyor ve invalid iso file hatası vermedi.

umarım işinize yarar...

Sağolasın dostum sayende oldu...

Dip not tabi ki de en büyük teşekkür konuyu başlatan arkadaşa...

• Bootdan usb yi görüyor kurulum dosyaları yüklendikden sonra "şimdi yükle" yazısından sonra bu pencere çıkıyor. Cmd den de programdan da yaptım usb yi aynı şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hector-07 -- 6 Haziran 2012; 23:37:12 >
  • tam aradıgım program xp de deneyecegim bakalım olacak mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: hector-07

Bootdan usb yi görüyor kurulum dosyaları yüklendikden sonra "şimdi yükle" yazısından sonra bu pencere çıkıyor. Cmd den de programdan da yaptım usb yi aynı şey

yok mu bilen. Pc usb den görüyor.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.