Şimdi Ara

Windows 11 23H2 REHBER | 31 EKİM 22631.2506 | Faydalı Anlatımlar, Yeni Haberler [ANA KONU] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.939
Cevap
196
Favori
266.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yine sen yine bomba gibi bir konu, hayırlı olsun hepimize yeni Windows sürümü. Windows 10 ücretli lisanslı kullanıcıyım, ücretsiz yükseltme gelecek deniyor doğru mudur?
  • konu hayırlı olsun, aklımdaki tek şüphe i7-7700hq işlemcimin destekleyip desteklemeyeceği  

• Bekliyoruz 5600x ve b550 gaming edge wifi ile
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemo94

R3 3100, a320m anakart

Uyumsuz gösteriyor bu biostan tmp olayını mı açmam lazım?

A320'de tpm2.0 olmayabilir. Hatta yok sanırım.

• Forum1th kullanıcısına yanıt
    Bios’tan işlemci üzerindende mi açamıyoruz ?
  • quote:

Bios’tan işlemci üzerindende mi açamıyoruz ?

Valla benim bildiğim TPM denen şey bir modül. Bir iki çip var üstünde. Donanım yani. Ve anakartta yer alıyor. Anakarta sonradan tpm takılabiliyor ama 100$'a çıkmış fiyatı win11 haberinden sonra. Üstündeki pinlere takılıyor herhalde, araştırmadım.

Anakartınızın BIOS'unda Security kısmını araştırın. Trusted Platform Module kısmında AMD tPFM gibi bir ayar bulursanız ona basın, 2.0 var mı bakın. 1.2 olmuyor.

• Forum1th kullanıcısına yanıt
    Microsoft eğer Windows 11 için bu saçmalığı zorunlu tutarsa çok kişi sövecek. Bu modül 100$ ise bu fiyat Amerika’da bile çok fazla ki Türkiye’yi düşünemiyorum. Sadece kur hesabı yaptığımız zaman bile aşağı yukarı B450 fiyatına geliyor. Tabi daha bunun vergisi vs olur 3-5 de bizimkiler kâr payı koyar olan yine bize olur.
  • Rezervasyon. Windows 10 konusunda çok yardımı dokunan MühendisMurat hocama teşekkür ederim.
  • Emeğine sağlık mühendis murat 

• quote:

Microsoft eğer Windows 11 için bu saçmalığı zorunlu tutarsa çok kişi sövecek. Bu modül 100$ ise bu fiyat Amerika’da bile çok fazla ki Türkiye’yi düşünemiyorum. Sadece kur hesabı yaptığımız zaman bile aşağı yukarı B450 fiyatına geliyor. Tabi daha bunun vergisi vs olur 3-5 de bizimkiler kâr payı koyar olan yine bize olur.

Hocam zaten B450 anakartların çoğunda varmış.

Direkt anakart değiştirmek mantıklı. ISO üzerinde oynama yaparak TPM olmasa da kuranlar da var, ve zor değil. Resmi sürümde böyle bir şey mümkün olur mu, engellerler mi bilmiyorum.

Ayrıca bu modül, sonradan eklendiği için pahalı muhtemelen. Herkes almaya kalkınca 25$'dan 100$'a çıktı diye haber yapmıştı DH.

• Windows XP ve Windows 7 gibi keyifli bir sistem gelir inşallah.

• Performanstan önceki versiyonda memnundum tek beklentim görsel biraz cool göze hitap eder umarım artık windows
  • Umarım sorunsuz bir işletim sistemi olur, diğerleri gibi olmaz.

• Takip, dağıtıma ne zaman başlanacak?
  • Windows 10 kurulum usb si içerisinden Source klasöründe appraiserres.dll dosyasını yeni oluşturduğunuz windows 11 developer mediası içerisine yine source klasörüne atın bu sayede windows 11 yükleyebilirsiniz.

Son sürümde bu geçerli olur mu bilmiyorum.

Dev versiyonunu vestel tablete kurdum ve genel itibari ile beğendim. Güzel bir sistem geliyor bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neyseneya

sızdırılan versiyon var ya, onun üzerine başka bir yapı geldi mi? geldiyse kursak olur mu? (multimedia işleri için sıkıntı çıkarmayacağını düşünüyorum) rtm ne zaman çıkar?

O sızdırılan iso güncelleme almaz büyük ihtimalle, sanırım bugünden itibaren Insider kanalından Windows 11'e geçilebilecek, onu yüklerseniz güncelleme alırsınız.

Windows 11 RTM, sonbahar aylarında en geç Kasım gibi çıkacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: neyseneya

oyun konusunda win 10 destekleyen oyunlarda sıkıntı çıkar mı? yoksa win 11 için oyun geliştiricilerinden update mi bekleyeceğiz.

Windows 11 Windows 10 temelli olduğu için driver problemleri dışında bir sorun çıkacağını sanmıyorum.

• Det.Harvey Bullock kullanıcısına yanıt

Microsoft driver problemi yaşanmayacağını belirtmişti, ben bir yerde yazılı olarak görmüştüm ama şu an kaynağı bulamadım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.