Şimdi Ara

Windows 11 Hizmetlerde Açıklaması Olmayan 3 Tane Servis Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, sistemi yeni kurdum, hizmetlerde gezinirken tesadüfen açıklaması olmayan 3 tane servis gördüm. Bu bir problem midir? Sizde nasıl gözüküyor?

(Servisler Microsoft Servisleri olarak gözüküyor msconfig de.)

Windows 11 Lisanslı

22H2

22621.755

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhanercan -- 5 Kasım 2022; 19:35:20 >

• Microsoft Community'den cevap geldi. Merak edenler için paylaşıyorum

__

Kullanıcılarımıza yardımcı olmak için çeviri hizmeti kullanmaktayız. Lütfen dil bilgisi hatalarını affedin.

Merhaba erhanercan,

Ben Paul'um ve endişeniz konusunda size yardımcı olmak için buradayım.

- Şimdi Oturum Yöneticisi Oynatılıyor hizmeti (NPSMSvc_xxxxxx), Windows 10'daki ses seviyesi açılır penceresinde ve Windows 11'deki işlem merkezinde medya oynatmayı göstermekten sorumludur.

- Windows Update Medic Service (WaaSMedicSVC), tüm onarımları yönetmekten ve Windows Update Bileşenlerinin güvenliğinden sorumludur.

-Manage, Control, and Plan Management Sevice (McpManagementService), ağ planlaması, cihaz devreye alma, servis yerine getirme, servis güvencesi ve ağ kullanımı izlemeden sorumludur.

Bunlar meşru Windows hizmetleridir, bu nedenle endişelenmenize gerek yoktur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende de WaasMedicSvc olarak listeleniyor servisler ekranında. Normalde olması gereken şekilde "Windows Update Medic Service" bu isimle görünmüyor. Ayrıca servis açıklamasında aynı şekilde Code 2 hatası var. Windows 11 22H2 Home kullanıyorum ve makina temiz, kötü yazılım yüklü değil bildiğim kadarıyla. Siz de bakabilir misiniz services.msc üzerinden? Bende niye böyle sizdeki gibi aynı, anlamadım.

Not: Sanırım sorunun kaynağı MS'in WaaSMedicSvcImpl.dll isimli DLL dosyasını 22H2 sürümü içerine fiilen koymaması ancak öte yandan registry içinde karşılığının olması. Manuel olarak çözüm anlatılıyor şurada, tam mallık yav:

https://www.winhelponline.com/blog/waasmedicsvc-failed-description-error-2/?expand_article=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 16 Nisan 2024; 14:42:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• En son yapıyı kullanıyorum. Vay be ne kadar eski mesajım ve baktığımda hala aynı olduğunı gördüm :) bu onların iplemedikleri hata, bunun önemli olmadığını açıklama kısmına takılmamam gerektiğini taa o zamanlarda bir kaç başlıkta da yazmışlardı Microsoft Topluluk forumlarında.

Ama öğrenene kadar çok kafayı takmıştım, meğersem sorun yokmuş.

Rahat o yani.

• erhanercan kullanıcısına yanıt
    23H2'de de mi var aynı saçmalık hocam? :)

Ben 22H2 ile yaşandığını gördüğüm için sormak istedim.

Bu arada Microsoft Answers internet aleminin en çöp destek topluluğudur hocam. Yabancıların takıldığı kesim için net söylüyorum, belki %1'i gerçekten bilinçli ve bilgili kimselerdir. Eski yıllarda çok takıldığım ama cahil sürüsü olduklarını sonradan farkettiğim Microsoft'un düşük bütçeli Chatbot'dan hallice hesaplar ile destek sorumluluğunu üzerinden attığı bir ortam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 21 Nisan 2024; 3:43:32 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt

Dedim ya, aynen :)) senin mesajını okuduktan sonra direk oraya bakmıştım :)))) ahanda SS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhanercan -- 21 Nisan 2024; 3:46:10 >
    Vicdansızlar.

Mesela aptal bir hatadan daha bahsedeyim, Olay günlüğünde kasım aylarındaki bir güncellemeden sonra oluşan device manager setup hatası var. Acayip geri bildirimleri olmasına rağmen salladıkları yok salatalıkların. Kullanıma engel bir hata değil ama sürekli hatayı logluyor, :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhanercan -- 21 Nisan 2024; 3:53:3 >
    Dediğiniz olay günlüğü kaydı şurada konuşulmuş hocam:
    https://www.elevenforum.com/t/tons-of-devicesetupmanager-warnings-and-errors-after-latest-cumulative-update-kb5032288.20501/

Dikkate almayın veya olay günlüğünü DeviceSetupManager olayı için devre dışı bırakın falan demişler. Bazıları da güncelleme ile ilgili değil, bazıları da güncelleme sonrası başladı demiş.

XP'den beri event log konusuna takıntılı birisi olarak ve bir zamanlar "eventid.net" sitesini hatim etmiş birisi olarak diyebilirim ki Windows'un oto bota event kaydı yazması ve insanları rahatsız etmesi, anksiyeteye yöneltmesi konusunun artık moku çıktı. Çok istisnai bir sorun yaşamadıkça takılmak akıl kârı değil bu günlüklere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 21 Nisan 2024; 16:27:22 >

elevenforumda aktifim. Evet windows'un bir yapısının güncellemesinden sonra görülmeye başladı. Önerilen çözümlerin de hiç biri işe yaramıyor. Aynen çok deli bir problemi körüklemediği sürece takılmak akıl  kârı değil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.