Şimdi Ara

Windows 10X internete sızdırıldı: İşte yeni işletim sisteminin arayüzü (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
180
Cevap
3
Favori
21.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Canım çekti ya şöyle modifiyeli güzel bir Windows 7 iso su var mı? Tavsiye edebileceğiniz bir site falan? Windows 10 kullanıyorum ama anakartım DX11 i desteklediği için pek bir olayı yok benim için.

@aliosman2323 @hamza5806 @scorn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mari Lwyd -- 17 Ocak 2021; 17:35:41 >
  • Bu Windows10x masa üstü pcler için gelecek mi acaba zırt pırt sistem değiştirmekten midem bulandı.

• Arkadaşlar genellikle yazılım dünyasında en iyisi en yenisidir. Nadiren vista gibi durumlar olsa da işi bilgisayar olan insanların da tasdikleyecekleri gibi güncel olan daima en iyisidir. Gerisi sizin alışkanlık belki de yanlışlıklarınızdan kaynaklanır. Ama windowsun genel olarak özellikle arayüz ve optimasyon konularında berbat olduğu konusuna katılıyorum. Ama bir yanda da adamlara hal veriyorum herif 20 yıllık cihaza da destek vermek zorunda, dün çıkan çift ekranlı acayip laptoplara da. Hiç bir şey beğenmeyen ergenlerin gözüne girmek zorunda benim gibi işinde gücünde adamlara da çok zor vallahi. Allah kuvvet versin diyorum.

• şu başlat menüsünü alta üste sağa sola kaydırma sevdası nedir be kardeşim? Bırakın yerinde dursun. Soldan sağa okuyoruz gözümüz alışmış sola gidince hızlıca sağa kayıyor göz rahat oluyor. Ortada olmasının anlamı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oğuzhan/ -- 17 Ocak 2021; 19:32:47 >
  • Suppordle kullanıcısına yanıt
    Hatırlıyorum XP çıktığında da 98’i övüyorlardı hala. Windows 98 denen çöpü övüyorlardı resmen. MS-DOS çekirdeği kullanan bir çöptü Windows 98. Saçma sapan mavi ekran hataları verip dururdu. 2-3 ayda bir formatlamak gerekirdi. Tarih tekerrürden ibaretmiş gerçekten. 10-15 yıl sonra “Windows 10 efsanedir gerisi yalan olm.” yazacaklar eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MikeFinger -- 17 Ocak 2021; 19:50:25 >
  • gowlet kullanıcısına yanıt
    Windows 7 artık eskidi, çürüdü, bitti, toprak oldu, moleküllerine ayrıldı, parçalandı, yok oldu kabul edin bunu artık! 2009’da çıkan sürümün övülecek bir yanı yok artık. Sistemi en kötü adam bile en az Windows 8.1 kullanır. Windows 7 artık ölü. 15 Ocak 2020’de öldü. Kabullenemediniz gitti. 3-4 yılı iyiydi ilk. Ama kendisinden sonra tam 3 büyük Windows sürümü geldi kısa sürede. Bu sürümler UEFI, DirectX 12 gibi önemli yenilikler getirince Windows 7 çağının gerisinde kaldı. Bugün milletin en kötü 8 GB RAM’i vardır. SSD takar Windows 10’u HDD’de yüklü Windows 7’den kat kat daha hızlı kullanır.
  • tuşların ortaya gelmesi iyi olmuş. fakat bu metro tasarım dilini sevmiyorum. apple'da da eski ios tasarımını, windows'da da win7'nin tasarımını seviyordum.

• Xegra kullanıcısına yanıt
    Kenara da hizalanabiliyor.

• Peace Sells.. kullanıcısına yanıt
    Xp ve win7 gibi sistem gelmez birdaha
  • kasar bu benim emektar 1050ti ile 4790k da

• ahmetaksoy1985 A kullanıcısına yanıt

o zaman tadından yenmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: sensaura

Windows 7'de baglandigin bir wifi agini hot spot olarak yayma yoktu! Bir internet kafenin agina baglanip, baglandigin interneti baska bir isimle hot spot yapip telefon ve diger araclarla oraya baglanmak windows 7'de yoktu.

Kablosuz ekranlara baglanmak yoktu, simdi onumdeki 65" ekrana kablosuz 4K baglanabiliyorum.

Ekranlarda gece modu yoktu, simdi cok daha rahat gece olunca 5000K'ya iniyor, daha rahat calisiyoruz.

Her bastan kurarken artik seri anahtarini girmek zorunda degiliz, bios'tan otomatik cekiyor urun anahtarini.

Full Format atip bitirmek sadece 3 dakika suruyor artik, hatta SSD hizliysa 2 dakikada bitiyor.

Suruculer cok daha oturmus artik, 4K display port ya da 4K hdmi dan goruntu aktarinca bir TV'ye sagdan soldan oturmayan yerleri cok rahat olcekleyebiliyorsunuz manuel. Windows 7'de bu yoktu.

Yani windows 7 gibisi yoktu demek PC'de sadece oyun oynayan insanlarin edebilecegi bir laftir.

Son yıllarda çıkan çoğu oyun w7de desteklenmiyor yalnız.  Öte yandan dediğiniz çoğu şeyi yapmak mümkündü. Bazıları 3. parti yazılımla oluyordu sadece. Yine da kolaylıklarını inkar edemem. Ürün lisansının biosta olması çok kullanışlı mesela.

Bana göre özellik olarak daha iyi(sonra çıktığı için bir zahmet) fakat arayüz ve görsellik olarak berbat. W7de her şey elimin altındayken w10 daha karışık geliyor. W7 teması göze daha çok hitap ediyordu, bunu zerre beğenmiyorum. Ayrıca w7 bu kadar sorunlu değildi. Microsoft güncelleme test ekibinde işten çıkarmalar vs yüzünden w10da güncellemelerde çok problem oldu.

• Beni bağlamaz, pcdeki ssdde windows 7, harddiskte de xp yüklü. Canım hangisini isterse ondan boot ediyorum.

Windows 7 ye de geçmezdimde xpde chrome bile çalışmıyor artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: LMNTRIX

kasar bu benim emektar 1050ti ile 4790k da

Ben hala core2 duo e8200 kullanıyorum hocam sen 4. nesil i7 ye emektar diyorsun 

Gram kasma olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: MikeFinger

Hatırlıyorum XP çıktığında da 98’i övüyorlardı hala. Windows 98 denen çöpü övüyorlardı resmen. MS-DOS çekirdeği kullanan bir çöptü Windows 98. Saçma sapan mavi ekran hataları verip dururdu. 2-3 ayda bir formatlamak gerekirdi. Tarih tekerrürden ibaretmiş gerçekten. 10-15 yıl sonra “Windows 10 efsanedir gerisi yalan olm.” yazacaklar eminim.
    Biz daha 7’deyiz hocam.

Edit 1: 7'nin 10'dan hızlı olduğu yerler var.

Edit 2: Hatta P4 işlemci + hdd donanımlı bir XP makinanın bile 8. nesil i7 işlemci + M2 SSD'li Win10 makinadan hızlı olduğu yerler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 18 Ocak 2021; 1:32:32 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Angelica kullanıcısına yanıt
    Önemli olan hızlı olmak değil o hızı korumak. XP 1 yıl sonra şişip kasmaya başlıyordu. Sebebi NT 5.0 adlı 1997’de geliştirilmiş olan çekirdeği kullanmasıydı. Server 2003 vardı mesela. Çoğu kişi bilmez kendisini ama XP’yi her konuda ezer geçerdi.

Ayrıca video atabilir misin? Merak ettim acaba gerçek mi diye. Zannetmiyorum ama. :)
  • Sisme konusunda haklisiniz. 7’de de yok degil ayrica.

NT 5.0 bilirim hocam yanlis anlasilmasin ms-dos dan basladik :)

Bahsettigim fiz farki ise taskbardaki herhangi bir ögeye sag click yapinca acilan pencerenin gecikmesi.
  • Angelica kullanıcısına yanıt
    Hocam XP’de animasyon yok normal. Windows Vista’dan sonra pencere animasyonları geldi. O animasyonlar uygulama açılışlarını, sağ menü açılışlarını etkiliyor normal olarak. XP’de animasyon namına bir şey olmadığı için tak diye geliyor.
  • Animasyonlari kapatip deneyin hocam. Ben hep kapali kullandigim icin o bekleme gozume batmis olabilir.

Bu arada uslubunuz icin tesekkur ederim hocam. İlk attigim mesaja cogu kisi saldirarak cevap verirdi ama siz gayet ilimli ve cozumcul yaklasiyorsunuz
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.