Şimdi Ara

MOTOROLA Moto G - ANA KONU -

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.889
Cevap
131
Favori
729.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

DONANIMHABER ViDEO iNCELEME

Kutu Içerigi :

1 adet Motorola Moto G 16 GB telefon ( Siyah )
    1 adet Sarj cihazi ( Adaptör ile kablo bir bütün ) ( Beyaz )
    1 adet Kulaklik ( Beyaz ) (kulak içi degil )
    Kitapçiklar vs ....

Öncelikle belirtmek isterim Motorola Google Nexus programina dahil edildi ve artik Google çatisi altinda olacak.

Cihaz çift sim kartli.Micro SIM tipi sim kart takiliyor.Büyük kartlar takilmiyor.Telefona harici hafiza karti takilmiyor.Dahili hafizasi 16 GB ve bunun 13 GB i bos size kalmis.Malzeme kalitesi açisindan çok iyi diyebilirim.Samsung S3 ler veya LG lerden kat kat üstün bir kalitesi var.Ekrani Gorilla Glass 3 ve 329 ppi . ekran çok iyi hatta söyle diyebilirim internette retina ekranlardan daha iyi diyorlar.Bencede iPhone 4S ekraninda altta kalir yani yok hatta daha iyi.Telefon çok akici takilma vs yok.Kamera konusuna gelince kamerasi normal diyebilirim.

Özellikler :

Chipset Qualcomm Snapdragon 400
    CPU Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7
    GPU Adreno 305
    Camera 5 MP, 2592х1944 pixels, autofocus, LED flash
    Memory 8/16 GB, 1 GB RAM ( Ülkemizde 16 GB lik versiyon agirlikta )
    Display Corning Gorilla Glass 3 IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
    Size 720 x 1280 pixels, 4.5 inches (~329 ppi pixel density)
    Android 4.4 KitKat Isletim Sistemi

Telefonu alanlar Google Drive dan 50 GB ücretsiz depolama da hediye aliyor.15 gün içinde aktif etmesi gerekiyor.Telefonun bataryasi 2070 mAh yani günümüz telefonlarla ayni.Sarjinin Samsung S3-S4 lerden daha uzun gittigini söyleyebilirim.
    Oyunlarda performansi gayet iyi.FiFa 14 , Dead Trigger 2 , Modern Combat , Real Racing 3 gibi oyunlarda yüksek kalitede takilma vs yasamiyorsunuz.Gayet akici bir sekilde oynuyorsunuz.Telefonun bilgisayara baglanti kablosu kutudan çikmiyor.OTG destegi var.Yukarda dedigim gibi harici bellek destegi yok.Sitelerde yazan " Micro SD Artirilabilir Hafiza " yazisina inanmayin.Telefon agir evet.fakat abartilacak kadar degil.Bana sorarsaniz agirligi iyi bence. kus gibi telefonda adamin elinden düsüp gidiyor.(Oyuncak telefon misali ) Arka tarafi kavisli oldugu için telefon pek kalin gözükmüyor.Ayrica arka taraf kavisli oldugu için hoparlörün önü kapanmiyor.Seste bir bogulma olmuyor.

Sebekeden 3g görüntülü görüsme yapamiyorsunuz.Fakat Skype vb programlarla görüsme yapabiliyorsunuz.( 4.4 KitKat güncellemesi geldiginde belki bu özellikte gelir ). Menüsü saf android oldugu için gereksiz uygulama felan yok.Hatta androidin standard browseri bile yok onun yerine direk Chrome var.
    Ekran parlakligini otomatik moda aldiginizda günesin yogunluguna göre ekran parlakligini ayarliyor.( Apple Iphone lerdeki gibi ) çok basarili oldugunu söyleyebilirim.
    2.Sim kart takildiginda pil konusunda ne olur bilemem ama tahminimce pili biraz daha fazla harcayacaktir.(Ben takmadim 2.simi belirtmek isterim )
    Eminim Android 4.4 geldiginde birçok özellik daha eklenmis olacaktir.Ayrica telefonun engadget derecelendirmeside burada 89 Puan almis.http://www.engadget.com/products/motorola/moto/g/

Artilar +
    *Ekran Kalitesi çok iyi
    *Islemci ve grafik performansi çok iyi
    *Pili gayet iyi gidiyor ( Fazla oyun ve internet haricinde 3 gün + )

Eksiler -
    - Artirilabilir hafiza yok ( Micro SD kart vb )

Resmi sayfasi :https://www.motorola.com/us/shop-all-mobile-phones-1/Moto-G/moto-g-pdp.html

Yararli Programlar

Pil Yüzdesini Gösteren Program : Pil-Battery
    Dosya Yöneticisi Programi : ES Dosya Yöneticisi
    Müzik Programi : Poweramp

Sıkça Sorulan Sorular

• Soru : Telefona hangi SİM Kart takılıyor ?
      Cevap : Micro SİM
    • Soru : Moto G nin oyun ve uygulama performansı nasıl ?
      Cevap : Snapdragon 400 işlemci ve Adreno 305 GPU ile bütün oyunları sorunsuz ve performanslı bir şekilde oynatıyor.
    • Soru : Telefonda kaç GB RAM var ? Android ne kadar kullanıyor ? Kullanıcıya ne kadar kalıyor ?
      Cevap : 1gb Ram var.Android 350-400 mb kullanıyor.600 mb kullanıcıya kalıyor.
    • Soru : Telefon hızlı mı ? Performansı nasıl ?
      Cevap : Saf android olduğu için gayet hızlı ve performanslı.Donma , takılma vs yok.Uygulama geçişleri çok hızlı. (Bkz. DH inceleme Videosu )
    • Soru : Telefonda su geçirmemezlilik özelliği var mı ?
      Cevap : Kısmen Evet var , fakat sıçramalar ve hafif yağmur haricinde telefonu kesinlikle suyla temas ettirmeniz önerilmez.
    • Soru : Telefonla operatör üzerinden 3g Görüntülü görüşme yapılabiliyor mu ?
      Cevap : Kısmen şu anlık hayır yok, fakat Skype üzerinden 3g Görüntülü görüşme yapabilirsiniz.
    • Soru : Telefonun ekranı nasıl korunuyor ?
      Cevap : Gorilla Grass 3 IPS LCD ile telefonun ekranı sağlam bir şekilde korunuyor.
    • Soru : Telefona Micro SD kart takılabiliyor mu?
      Cevap : Hayır takılamıyor.16 GB dahili telefon hafızası var.13GB boş olarak geliyor.Google Drive dan 50GB Hediyesi de var.
    • Soru : Telefon çift hatlı mı ? 3g interneti hangi hattı kullanacağını seçebiliyormuyuz ?
      Cevap : Evet.İnternete hangi hattın 3g sinden girmek istiyorsanız seçebilirsiniz.
    • Soru : OTG desteği var mı ?
      Cevap : Evet OTG desteği var.
    • Soru : Bildirim LED'i varmı ?
      Cevap : Evet var.Tek renk Beyaz.Ayar yapılamıyor
    • Soru : Telefonun bataryası çıkıyor mu ?
      Cevap : Hayır .Batarya değişimini sadece Yetkili servis yapıyor.
    • Soru : Pil yüzdesini görebilirmiyim ?
      Cevap : Uygulama ile görebilirsiniz.
    • Soru : Telefonun kamerasında flash,HDR,Slowmotion özelliği var mı ?
      Cevap : Evet var.Slowmotion kayıt sırasında ses kaydedilmiyor.
    • Soru : Ekrandaki " Google Arama " Widgetini nasıl kaldırabilirim ?
      Cevap : Ayarlar > Uygulamalar kısmından "Google Arama" uygulamasını devre dışı bırakın
    • Soru : Telefonda Flash Player desteği var mı ?
      Cevap : Evet var.Chrome önyüklü geliyor.Flashları açıyor.
    • Soru : Moto G Android L güncellemesini alacak mı ?
      Cevap : Evet alacak Link :https://www.gsmarena.com/motorola_customer_support_claims_moto_x_and_g_will_get_android_l-news-8960.php

Moto G ile Çekilen Fotograflar

( Standart kamera ayarlari )

MOTOROLA Moto G - ANA KONU - MOTOROLA Moto G - ANA KONU - MOTOROLA Moto G - ANA KONU - MOTOROLA Moto G - ANA KONU -

MOTOROLA Moto G - ANA KONU - MOTOROLA Moto G - ANA KONU - MOTOROLA Moto G - ANA KONU -

Moto G Video Kalitesi :

Kullanmak Isteyenler için Imza

DH Motorola Moto G Kullanicilari

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_87699907/tm.htm][image]http://i.imgur.com/M72vsI1.png[/image][/link] 
    [b][size=1][color=gray]DH Motorola [color=firebrick]Moto G[/color] Kullanicilari[/color][/size][/b][/center]

Benchmark Skorlari : ( GM Discovery ile çok karsilastiriliyor ancak Moto G nin rakibi S3 ve benzeri telefonlardir.GM Discovery den kat kat performansli bir telefondur. )

Motorola Moto G Kullanicilari

T.A.T.U
    ztalan
    PlayMakers
    Sabrina_
    skywalker06
    cagrimir
    Twinkie35
    gyrdnr
    Robinson Crusoe
    burak144
    motomurat
    swordmaster33
    Zagor6
    ralp88
    lejyon80
    newcherry
    mert_20
    asdfg112
    BiLaL !
    Arrow22
    chrizs07
    snakepit
    remox.
    tanchuc
    Kampec
    gyrdnr
    Popular Demand
    oxgan
    yumuklu sucurta
    hukuksever
    MajestiC211211
    rtsbora
    tectec
    bemanetoglu
    emregzz
    greyhound
    firtilli
    xXSquaLLXx
    Kukumela
    kaderin25
    volcano1988
    jazzz90
    concortt
    MissMacHoOo
    King_Crazy12
    BekemAydin
    123ata123kan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T.A.T.U -- 5 Ağustos 2014; 18:47:06 >

• Çok bilgilendirici olmuş benim gibi almak isteyen kişilerin işine yarayacaktır
  • Hafıza kartı desteğide olsaymış daha güzel olurmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzel bir inceleme olmuş. ben de yaza almayı düşünüyorum.

• Şu telefona bayılıyorum.Bir alt segment olmasına rağmen kendi telefonumdan soğutuyor beni

• Atrix gibi Şebekeden görüntülü görüşme yapılamıyor, 145gr biraz ağır bir relefon. Kamera hakikaten vasat. Çok önemli olmasa da Android standart tarayıcı yok, Chrome var. 50gb hediye alan 2 yıl için geçerli sonrası 15gb. Arkasının kavisli olması hoparlörün kapanmasını önlüyor böylece ses azalmıyor. Ekran cidden güzel ama ilk başta küçük geliyor disco ve s3 ten sonra. Güncelleme ülkemizde henüz yayınlanmadı ama netten yükledim sorunsuz. Bu arada dosya Yöneticisi de yüklü gelmiyor.

• Kamerasi ne kadar vasat :)) niye 8 mp guzel lensli bi kamera yapmamislarki su guzelim cihaza.

• Bircok yerde artırılabilir hafıza var diyor sizde neden yok acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

Bircok yerde artırılabilir hafıza var diyor sizde neden yok acaba

çünkü telefonda artırılabilir hafıza yok. yanlış yazıyor.

• O yazanlara aldanma, hafıza arttırılamıyor.

• Bu devirde kamera olmali bence. Bu cihazi cocuklara ozel tasarlamis motorola

• bu cıhaz kalın sevenlere gore almayı dusunuyordum ama ben kalın sevmıyorum
  • hitap ettiği bi kesim yok bence kamera stabilse 5 mp de idare eder.Batarya süresi ve stabilizasyonu çok cezbedici

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2538691&page=37

burada insanlar batarya süreleri ve screen timelarını paylaşıyor
  • bu cihazın kamerasına ve kalınlığına laf atmanız çok saçma bence. çünkü bu cihaz 200$'a satılmak için planlanmış. ama buraya getirenler hem bayağı kâr koymuşlar hem de vergi çok.

• Hocam telefonun harici bellek desteği yok.İphone 4s deki gibi 16 gb lık versiyonu ve 8gb lık versiyonu var.Siz sitelerde yazan Micro SD kart Artırılabilir hafıza yazısına inanmayın.
  • Cok sevdigim lg optimus g pro adli cihazimi cift hatli cihaz ihtiyacim sebebiyle satip motorola g aldim. 5.5 inclik cihazdan 4.5 e gecince haliyle biraz kucuk geldi bunun haricinde cok memnun kaldim cihaz cok hizli gercekten, kalite olarak discovery ile karsilastiranlara guluyorum, cihaz kendini belli ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

Cok sevdigim lg optimus g pro adli cihazimi cift hatli cihaz ihtiyacim sebebiyle satip motorola g aldim. 5.5 inclik cihazdan 4.5 e gecince haliyle biraz kucuk geldi bunun haricinde cok memnun kaldim cihaz cok hizli gercekten, kalite olarak discovery ile karsilastiranlara guluyorum, cihaz kendini belli ediyor

Merhaba; ben s4 mini ile moto g arasında kaldım tavsiye eder misiniz moto g'yi, şarj durumu nasıl ? Bir de telefonun arkasındaki renkli kılıflar Türkiye'de satılıyor mu ? Teşekkürler şimdiden.
  • unlem kullanıcısına yanıt
    İki cihaz arasinda kesinlikle moto g. 2gb ramli amiral modeli kasilan bir markanin mini versiyonu alinmaz. Moto g saf android bir nevi nexus.Pisman olmazsiniz asla.

Sarj suresi hakkinda yanit veremicem 3 saattir kullaniyorum:)

• Size referans olması açısından söylüyorum.
    2.şarj taktıktan sonra 3gün 6saat 28dakika 57saniye pilde Kalan %24

günde 15-20 telefon görüşmesi biraz oyun ( 3-5 defa 3-5 dk ) , WhatsApp fotoğraf vs Youtube ve Tvyo dan bir kaç klip. yandex navigasyondan 2-3 yer bulma vs

Pili hakikaten iyi gidiyor.Ancak 2.hattı taktığımızda neler olur merek ediyorum ..
  • Bu telefonu bugün bimekse sordum kutusu açıktı baktımda malzeme kalitesi ve şekli çok güzel duruyor ama keşke siyah rengi dışında başka renklerinide getirselermiş bu telefonu google programına girmesinden dolayı almayı düşünüyorum yalnız kafama takılan şey hafıza kartı takılamıyor ama otg kablosuyla usb bellek bağlayabiliyormuyuz ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.