Şimdi Ara

Windows 10 varken neden hala Windows 7 Kullanıyorsunuz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
2
Favori
1.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: KALEMLİK100

quote:

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

Lisans işi sakat evet, ancak netten ucuza w7 keyi bulabilirsin. Windows 10un en iyi yönü sürücüleri otomatik güncellemesi. Ancak kalsın ben almıyım.

https://www.tamindir.com/microsoft-edgeden-bir-garip-yazicisi-hatasi_h-21312/
    http://www.hurriyet.com.tr/microsoft-edge-hayal-kirikligi-yaratti-40404086
    http://www.cnnturk.com/teknoloji/microsoft-edgein-en-buyuk-sorunu-google-chrome
    Sonra da insanlar neden Microsoft Edge kullanmıyor?

Yani..

Urfa'da oxford vardı da biz mi okumadık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• windows 10'u kısa bir süre denedim. kullandığım programlardan birisini desteklemediğini görür görmez, window 7'ye geri döndüm.(bir gün bile sürmedi.) şu anda windows 7'yi bırakmak için, bir nedende görmüyorum.
  • Klasik Tema yok W10'da.
    Denedim Masası vb. şeyleri W10'da saklamışlar resmen. Erişimini zorlaştırmışlar, Denedim masasına girmek için neden takla atmak zorundayım ?
    Herkesi W10'a geçirmeye çalıştıkları için zaten kıl oldum. Birkaç ay kullandım sonunda kaçtım. Gidebildiği kadar W7 ile yola devam.
  • https://forum.donanimhaber.com/windows-10-ile-gelen-laptopa-windows-7-kuramama-sorunu--127497096

arkadaşlar win7 kullanmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz?
  • Sırf Windows 7 için laptop edindim, usb driver sıkıntısız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekran kartımın win10 sürücüsü yok o yüzden win7 döndüm.
  • Windows 10 gayet de sağlam bir sistem. Microsoft'un yapmış olduğu en güzel işlerden birisidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullandığım bütün programlar W7 dede çalışıyor. Macerada aramıyorum. İşimi görsün yeter diyorum.
  • 1.Neden 7 sene önce aldığım bilgisayara tutup Windows 10 kurunca haliyle donma yapıyor.
    2.Neden Bir antivirüs programı kurduğum zaman kendi defender koruma programını çevrim dışı bırakmıyor haliyle kasma oluyor
    3.Neden özellikle WİFİ üzerinden internet kullanımlarında kopmalara neden oluyor.
    4.Neden kaynak izleyiciden internet kullanımı önceki sürümlere göre daha fazla kafasına göre bir download upload yapıyor.
    5.Neden Oyunlarda FPS sıkıntıları hala mevcut.
    6.Neden 4 Sene aldığım TOSHIBA bilgisayar var Windows 10 Sürücüleri mevcut değil. Haliyle stabil çalışmıyor bilgisayar.
    7.Neden Windows 7 ye göre Windows 10 daha fazla batarya tüketiyor.
    8.Neden Windows 10 Arka plan beyaz ışık parlaklığı Windows 7 ye göre daha fazla ve çok göz yoruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1881-1938 -- 26 Ağustos 2017; 20:44:37 >
  • Çok Daha İyi,Performanslı, Sorunsuz, Akıcı
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoltreX

Microsoft takmış herkesi w10 kullandırmaya zorluyor bu yüzden her zaman tehlikeli olacak win7 kullanmak tahminimce. Windows 7 sadece özellik güncelleştirmelerini almıyor. Güvenlik güncelleştirmelerini 2020 yılına kadar sunacak microsoft. Her ay 2 kez toplu güncelleştirme paketi yayınlanıyor w7 için. Güncellemeler her ay yayınlanıyor ancak sistemin update yerinde gözükmüyor. Sürekli denetleme yaparak önceki yapmış olduğunuz güncellemeler bile karşınıza tekrar çıkabiliyor w7 de.

Bütün güncelleştirmeleri toplayıp entegreli windows 7 kalıbı oluşturması gerekli win7 kullanmak isteyen kişiler Windows update ile uğraşmak gerekmeyecek böylece.. Bir antivirus programı yükledikten sonra gerekli portlarıda kapayınca tehlike geçiyor.

hangi portları nasıl kapatmamız gerekiyor acaba windows 7 için ? Güncellemeli bir windıws 7 kurup indirsek ve dediğiniz porları kapatırsak , güncelleştirmelere devam edebilir miyiz ???

• besiktasjk87 kullanıcısına yanıt
    Evet güncelleştirme almaya devam ediyorsunuz. Port kapatarak wannacry gibi viruslerin kullandığını açıkları kapatıyorsunuz.

1-Windows Güvenlik Duvarı > Gelişmiş Ayarlar tıklayın.
    2-Giden ve gelen kurallara 135-udp, 135-tcp, 445-udp, 445-tcp portlarını ayrı ayrı ekleyip bağlantıyı engelle yapacaksınız.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.