Şimdi Ara

Windows 10 varken neden hala Windows 7 Kullanıyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
1.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 10 sürekli güncelleniyorken neden hala eski windows 7'ye takılıp kaldığını anlamıyorum bazı insanların. İlk çıktığı günden beri Windows 10 kullanıyorum daha bugüne kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım mavi ekrandır hatasıdır gibi gibi. Aynı sistem ile Windows 7'de karşılaştığım hataları yazsam roman olur. İkisi de orjinal, korsan değillerdi.
    Windows 10'a geçmemenizin sebebi nedir alışkanlıklar mı? Yenilikten korku mu?

• ben win 7'yi 2012 de bıraktım
  • Sebebini yazsam roman olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alışkanlıkları kırmak çok zordur...
  • Windows 10 o kadar güzel güncelleniyor ki daha geçen yayınladığı yanlış bir güncelleme sonucu Windows phonelar kullanılamaz hale geldi Pclerde geri alma seçeneği olduğu için kurtarılabildi ancak telefonu nasıl kurtaracaklar bakalım.. Windows 10 a geçen kişinin ilk sorduğu şey "Güncellemeleri nasıl kapatabilirim?" oluyor. Hiç sorun yaşamamış olsanda bu windows10 un problemsiz olduğu anlamına gelmez PC yi herkez aynı materyalleri kullanarak aynı amaç için kullanmıyor. Ana konuyu okusanız sandığınız kadar Windows 10 problemsiz bir işletim sistemi olmadığını görürsünüz.

Şuan 1703 En son çıkan sürümde Svchost işlemleri yaklaşık 600-800mb ram tüketimi yaparken, 1607 Svchost işlemleri 120-200mb arası ram tüketimi yapıyor. Bunlar sistem işlemleridir kapatılamazlar. Fark bu.

Şu windows 7deki virüs tehlikesi kalksın tekrar windows 7 kullanacağım.

• Dediğiniz olay insiderlar için geçerli. Günlük kullanıcıyı etkileyen bir şey çünkü onlar zaten test edenler onu direk halka yayınlamıyorlar :)
    Ama evet 1703 güncellemesi kötüydü kabul ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

Alışkanlıkları kırmak çok zordur...

Arkadaş en iyi cevabı verniş bence.

• Daha şık, daha estetik, daha sorunsuz, daha uyumlu, daha kullanisli, daha kararlı, daha canlı renkler (Nvidia için), daha az uğraştırıcı...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 29 Ekim 2020; 22:57:48 >
  • Alışkanlık ile alakası yok win10 çöp doğdu hala çöp :))) 2-3 ayda bir pcye format atar en güncel win10 kurarım yok adam olmaz hiç abartısız çöp
  • quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Alışkanlık ile alakası yok win10 çöp doğdu hala çöp :))) 2-3 ayda bir pcye format atar en güncel win10 kurarım yok adam olmaz hiç abartısız çöp

Ne çöpü, bildiğin foseptik

• quote:

Orijinalden alıntı: MaRQuE

Windows 10 kullanıyorum, Windows 7 Aero temasını özledim...

Hocam gel inat etme, seni tekrar o özlediğin temaya kavuşturalım he? Windows 7 nin engin maviliklerini bırakıp, kapkara w10 da ne işin var? Sen gel bu kardeşini kırma, sana bi Windows 7 yapalım

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 29 Ekim 2020; 22:57:51 >
  • quote:

Daha 2-3 hafta önce format attım o kadar program kurdum tek tek, şimdi onları tekrar kurmak :)
    Ayrıca windows 10'da güzel özellikler de var hoşuma giden mesela, entegre bildirim paneli, gece ışığı, eposta, hava durumu uygulaması, güvenlik güncellemeleri vb. Teklifin için teşekkürler belki ilerleyen günlerde windows 7'yi düşünürüm...

Şaire sormuşlar,

Ankara'nın nesini sevdin diye?

"İstanbul'a dönüşünü "demiş

Windows 10 un bir tek Windows 7'ye dönüşüne vuruldum

• Cikali iki yil oldu neredeyse hala sorun sorun. Ilk ciktiginda kurmustum tam bir hayal kırıklığı oldu. Win 7 ye döndüm, 1 yil sonra su 1611 miydi o sürüm ciktiginda kurdum hemde iki defa yukleme yaptım yine problem donma ve kasilmadan kafayi siyirtcskti bana. Yeni bir surum cikacak dediler onu bekledim hatta cikti vbir 6 ay daha bekledim sonra yukledim. Bu seferde oyunlarda kasma donma sorunu yasadim. Allah belasini versin bugun hir daha win 7 donecem. Genel ozellikleri iyi performans artışını da super ssd perfromasim ust duzeye cikti win 10 ile ama napiyim stabilite olmayinca. Yok ben almim kalsin.

Forever win7

• Vista ilk çıktığında geçtim. ( Hâlâ en iyi Windows sp1 ile Vista diyorum o dönem için, devrim etkisini hiçbiri bu kadar net yaşatmadı. Tabi 2006 yılında 4 GB ram kullanan kişi azdı. ) Win 7 çıktı aynı gün geçtim. Win 8 önzileme çıktı geçtim. Win 10 önizleme çıktı o günden beri kullanıyorum.

Ama maalesef sevgili MS ne yapıyorsa ben gibi hâlâ Red Alert 2 Yuri's, BFME I-II oynayan adamları zorla Vista ya da Win 7 kullanmaya zorluyor. Vista sürücüleri bulunamadığı için de Win 7'ye mecburuz. Zira Win 8 ve 10 ile çalışmıyorlar. Çalışsa da kararlı olmuyorlar. O kadar çok yol denedim ki anlatamam. Değiştirdiğim sistemin haddi hesabı kalmadı. Bazı arkadaşlarda çalışıyor ama ben çalıştıramadım. Gtx 1xxx serisinden Gt9xxx serisine, Hd 2xxx serisinden Rx serisine, Msi, Asus, Gigabyte Am2, Am3, Am3+, 775, 1150, 1155, DDR2, DDR3, DDR4, SSD, SSHD, HDD, WD, Seagete, Samsung, Kingston, Toshiba. 3 yıldır ben bununla uğraşıyorum. Yok olmuyor. Birinde BFME serisi çalışıyorsa Red Alert 2 çalışmıyor. Ya da tam tersi oluyor. Aynı anda kararlı çalıştıramadık.

Şimdi kardeş ben de Win 10'un stabil olmasını seviyorum. Akıcı, seri, hızlı, güncel ve estetik olmasını seviyorum. Hiç sorun da yaşamadım doğrusu. Zaten bu akıcılıktan vazgeçemem. Win 7 kağnı gibi kalıyor ssd ile bile. Ama işte Win 7 çalıştırıyor. Win 10 çalıştırmıyor. Hatta sürücü desteği olsa Vista her şeyi çalıştırıyor.

Windows bir araçtır. Dünyanın en konforlu aracı da olsa sizi varacağınız yere götürmüyorsa at arabası tercih edersiniz mecbur.

• quote:

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

quote:

Windows 10 kullanıyorum, Windows 7 Aero temasını özledim...

Hocam gel inat etme, seni tekrar o özlediğin temaya kavuşturalım he? Windows 7 nin engin maviliklerini bırakıp, kapkara w10 da ne işin var? Sen gel bu kardeşini kırma, sana bi Windows 7 yapalım

Adamlar, "Nasıl reklam yapabiliriz?" diye düşünmüşler, "En iyisi biz arka planı Windows simgesi yapalım, reklam olsun, kullanıcıların Windows 10 kullandığı anlaşılsın." demişler.

Windows 10'un işe yarayan yönleri var. Bazı uygulamalar önyüklü olarak geliyor. Microsoft Edge'yi de uygun bir zamanda deneyeceğim. Windows 10'luyum, geçen Google Chrome yüklemek için kullandım Microsoft Edge'yi.

• Ada bak edge, başka isimi yok muydu hiç değilse 3g falan olsaydı.

• Yok edge tam doğru isim cuk diye oturmuş o kadar hantal bir tarayıcı ki chrome opera firefox hatta explorer bile tokatlıyor.. o edge bunlar 4.5g

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-71C700AC1 -- 10 Haziran 2017; 21:23:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoltreX

Yok edge tam doğru isim cuk diye oturmuş o kadar hantal bir tarayıcı ki chrome opera firefox hatta explorer bile tokatlıyor.. o edge bunlar 4.5g

Aslında doğru. İsmiyle müsemma

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.