Şimdi Ara

Windows 10 RS4 Yükledim (1 Mayıs Güncelleme Harika :)) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
1
Favori
5.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar bende güncellemeden dolayı sağ alt kçşede sınama modu yazıyor bu normalmi acbaa?
  • @MsSsS

Hocam şimdi yükleme bitti diyelim Update'yi kapatıyorum sonra o dediğin güncelleştirmeyi mi indiriyorum ? Manuel kendim mi kuracağım ? Birde link atarmısın indirelim onuda ? Son olarak hocam performans artışı olur mu acaba ? İmzamdaki sistem ile 1709 ve 1803 kullandım oyunlarda kasma , takılma , fps drop falan var yararı olur mu bu sürümün ve üstüne kuracağımız update'nin ?

@Nacho_EU

Bütün testlerimi yapıp burada paylaşıcam bakalım inşallah güzel olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: The-Undertaker

@MsSsS

Hocam şimdi yükleme bitti diyelim Update'yi kapatıyorum sonra o dediğin güncelleştirmeyi mi indiriyorum ? Manuel kendim mi kuracağım ? Birde link atarmısın indirelim onuda ? Son olarak hocam performans artışı olur mu acaba ? İmzamdaki sistem ile 1709 ve 1803 kullandım oyunlarda kasma , takılma , fps drop falan var yararı olur mu bu sürümün ve üstüne kuracağımız update'nin ?

@Nacho_EU

Bütün testlerimi yapıp burada paylaşıcam bakalım inşallah güzel olur
    Dediğim gibi ben ntlite ile hazırlıyorum sen nasıl yaparsın bilemem tercih meselesi.

Başlıca fps düşüşlerin nedeni 1703 ile gelip sonraki sürümlerde devam eden oyun modundan kaynaklanıyor (bizzat kendim deneyip gördüm)

• quote:

Orijinalden alıntı: MsSsS

Dediğim gibi ben ntlite ile hazırlıyorum sen nasıl yaparsın bilemem tercih meselesi.

Başlıca fps düşüşlerin nedeni 1703 ile gelip sonraki sürümlerde devam eden oyun modundan kaynaklanıyor (bizzat kendim deneyip gördüm)

Alıntıları Göster
    Hocam NLite bilmiyorum ben İDM ile indirip manuel yükleme yapamazmıyım bu updateyi ? Mesela bu sitede olmaz mı ?https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=AMD

Birde kurmasak çok bişey kaybedermiyim ne işe yarıyor bu update ?

Edit : Hocam buldum hangisini indirip kuracağım ? Birde sorduğum gibi yükleyince performans artışı mı olacak tam olarak ne işe yarıyor ?

Windows 10 RS4 Yükledim (1 Mayıs Güncelleme Harika :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The-Undertaker -- 9 Nisan 2018; 13:23:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: The-Undertaker

Hocam NLite bilmiyorum ben İDM ile indirip manuel yükleme yapamazmıyım bu updateyi ? Mesela bu sitede olmaz mı ?https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=AMD

Birde kurmasak çok bişey kaybedermiyim ne işe yarıyor bu update ?

Edit : Hocam buldum hangisini indirip kuracağım ? Birde sorduğum gibi yükleyince performans artışı mı olacak tam olarak ne işe yarıyor ?

Alıntıları Göster
    Bende o siteden indiriyorumda manuel olarak yüklemyi hiç denemedim bilgim yok.

Ntlite rehberi mevcut kendim hazırlamıştım basit bir kullanımı var tavsiye ederim.

https://forum.donanimhaber.com/ntlite-ile-win-10-iso-icinden-gereksiz-tum-uygulamalari-silme-rehber-mevcut--130565733#130565733

Güncelleme önemli içinde bir dünya iyileştirme var zaten boyutundan anlaşılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: MsSsS

Bende o siteden indiriyorumda manuel olarak yüklemyi hiç denemedim bilgim yok.

Ntlite rehberi mevcut kendim hazırlamıştım basit bir kullanımı var tavsiye ederim.

https://forum.donanimhaber.com/ntlite-ile-win-10-iso-icinden-gereksiz-tum-uygulamalari-silme-rehber-mevcut--130565733#130565733

Güncelleme önemli içinde bir dünya iyileştirme var zaten boyutundan anlaşılıyor.

Alıntıları Göster
    Yok tamam ama kurunca bana faydası olacak mı yoksa hiç indirmeden sadece Windows'u kurup Updateyi kapatıp mı kullanayım ? Bilmiyorum çünkü getirdiği artıları eksileri o yüzden soruyorum size. Benim şuan tek amacım oyunların tam performansta çalışması en dandik oyunda bile fps drop var kasma var sıktı artık kafayı sıyırcam denemedim yöntem kalmadı regedit ayarlarından xbox vs kapat dediler yaptım hiçbir faydası olmuyor. Önerin üzerine indiriyorum inşallah olur ama Update konusunda kafamdaki soru işaretlerini alırsan onuda indirir kurarım sisteme

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-51C189DEA

Hocam sizin hatırınıza 1607'ye dönmeyip 1803'ün full sürümünün çıkmasını bekleyeceğim ve ardından temiz kurulum yapacağım. Yüreğime su serptiniz bu şekilde iyimser yaklaşarak

Eski donanım konusunda ise o konuyu ben de düşünüyorum neticede ben 4670K işlemci kullanan biriyim 1709 sürümüyle açıkçası işlemcim çakıldı. Güvenlik yamaları bahane planlı eskitme şahane demek sanırım böyle bir şey oluyor. İşlemcimi 4.4 Ghz'e bile overclock ettim ona rağmen eski sürümlerde ki performansımı almayı başaramadım.
    Bende de i5 2500k li kasa var bide i5 4200H'li laptop var ikisine de kuracağım hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben windows 10 ltsb sürümü tavsiye ederim. Gereksiz kullanmayacağınız hiç bir program yok. Windows 7 gibi düşünülebilir. 1.5 senedirde format dahi atmıyorum. Hâlâ ilk günkü gibi tutarlı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam youtubedan videolara da baktım bottleneck olayı gerçekten oluyor i5te siz de bir bakın derim açık dünya oyunlarında oluyor
  • Ben bunu deneyecem hocam yeni sürüm resmi olarak yayınlansın bi indirip deneyeceğim bloatware uygulamaları olmuyormuş klasik windows 7 gibiymiş hakikaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Ssd kullanacaksanız Windows 7 kurmayın hocam trim desteği yok sistem ssd için optimize edilmemiş. Ssdnin ömründen yersiniz.

Alıntıları Göster
    Yanlış olmasın ama burası sallıyor mu yani?

https://lifehacker.com/5640971/check-if-trim-is-enabled-for-your-solid-state-drive-in-windows-7

• quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Ryzen

Ben bunu deneyecem hocam yeni sürüm resmi olarak yayınlansın bi indirip deneyeceğim bloatware uygulamaları olmuyormuş klasik windows 7 gibiymiş hakikaten
    Hocam 1803 sürümünü imzamdaki sistem ile denedim çok kötü gerçekten şuan 1607 sürümünü kurucam test edicem inşallah sorunlar çözülür de kurtulurum bende
  • Hocam bence benim görüşümce yeni versiyon resmi olarak yayınlansın bekleyin temiz bir kurulum yapın malum Spectre ve Meltdown açıklarından en az etkilenen AMD işlemcileri ben bekleyin derim.
  • quote:

Hocam bence benim görüşümce yeni versiyon resmi olarak yayınlansın bekleyin temiz bir kurulum yapın malum Spectre ve Meltdown açıklarından en az etkilenen AMD işlemcileri ben bekleyin derim.
    Valla 1607 indirdim şuan kapatıp kurucam sistemi cevap gelmez ise bilin ki formattayım Bu arada birisi bana sistemin kaldırmıyor 1803 sürümünü dedi
  • Hocam kurmayın yine telemetry ile uğraşırsınız arkaplanda kendi günceller bari ltsb sürümünü kurun aceleniz varsa.
  • Bir kere bazı şeyleri anlamamışsınız. Sürüm nosu işlemciye uyguladığı basıncı ifade eder. Sürüm ne kadar büyükse basınç o kadar artar ve sistem yavaşlar.

Şaka bir yana ilk çıktığı zamanlarda ki performans malesef yok artık. Kesinlikle kendini tekrar ağırlaştırmaya başladı windows 10.
    Yani özellik ekleyelim derken nerde çokluk orda bokluk durumuna dönüyor malesef.

Ama haklısınız windows 10 ssd harddisk ile kullanılmalı. Yoksa uyuz ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 9 Nisan 2018; 15:25:47 >
  • quote:

Hocam kurmayın yine telemetry ile uğraşırsınız arkaplanda kendi günceller bari ltsb sürümünü kurun aceleniz varsa.
    Hocam kurdum valla
  • Windows 10 1607 build 14393.2155 sürümünü bu konudan indirebilirsiniz. Orijinal MSDN sürümü üzerine sadece güncelleştirmeleri eklenmiştir.

Pro sürümünü kurarsaniz 2 ay boyunca 1703 yükseltme güncelleştirmesi gözükmez. 1607 sürümünün Home ve Pro versiyonlarının son destek tarihi 10.04.2018 tarihidir. Education ve Enterprise sürümleri 6 ay daha ek destek alır.

https://forum.donanimhaber.com/windows-10-en-guncel-iso-dosyalari-rs1-14393-2155-gdr-rs2-15063-994-gdr-rs3-16299-334-gdr--129552449

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 9 Nisan 2018; 16:21:11 >

• Destroy windows 10 spying (dwz) indirin kurun.Arkadaki bir çoğu gereksiz kullanmadığınız programı silin telemetry'i kapatın.
  • Baktım evet var ama bende olmuyor GTA V, Witcher 3 baya yüksek ayarlarda hatta W3 ultra da saç efektleri felan dahil full iken sabit 60 fps oynadım bilmiyorum artık hocam sebebini, belki de şanslıyım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.