Şimdi Ara

Windows 10 RS4 Yükledim (1 Mayıs Güncelleme Harika :))

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
1
Favori
5.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Edit: 1 Mayıs bugün çıkan güncellemeyi temiz bir şekilde yükledim acayip güzel ve hızlı görünüyor. Windows 7'yi tarihe gömebilir bu görsellik :)
    Windows 10 RS4 Yükledim (1 Mayıs Güncelleme Harika :))

Az önce W10'un son güncelleştirmesini yükledim bilgisayar kağnı gibi çalışıyor. Görev yöneticisine bakıyorum arkaplanda çalışan baya bir windows sistem uygulaması var. Yok arkadaş bu Microsoft adam olmaz. Windows 7 yükleyeceğim az sonra.
    Sistem:
    i7 4790
    GTX1070
    8 GB DDR3
    1 TB HDD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow Ryzen -- 1 Mayıs 2018; 19:37:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ssd olsaydı fark ederdi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Flowles kullanıcısına yanıt
    Tabi fark ederdi Microsoft sanıyor ki herkeste SSD var

• 1709 Sürümüne geçtiğimden beri bir çok işlemciye çok yüklenen oyunlarda gereğinden fazla işlemci kullanımı problemi yaşıyordum hatta yer yer dar boğaza bile sebep olduğunu fark ettim. Bu sebeple yeni sürümü uzun zamandır bekliyordum bu açıdan bir performans kıyaslaması yapmanız mümkün müdür ?
  • Windows 7 yükleyin hocam ya da beğeniyorsanız bu sürümde kalın önermem bellek kullanımı artmış yeni hizmetlerle oyunda da haliyle doğrudan etkisi oluyor.

• Gönül ister ki gerçekten Windows 7 ye döneyim ama maalesef yapamam Benim tek derdim var 1709 sürümünden önce ki performansımı tekrar alabilmek.
  • Niye yapamazsınız hocam

• Sistemim de 3 tane aktif olarak SSD kullanıyorum ve bir kaç yerde SSD'lerin Windows 10'da daha verimli çalıştığını okumuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-51C189DEA -- 8 Nisan 2018; 22:49:47 >
  • Hocam NvMe SSDler randımanlı çalışmıyor normal SSD ise sıkıntı yok.

Ayrıca bu makaleyi okumanızı tavsiye ederim.

https://www.dsogaming.com/editorial/the-state-of-dx12-games-in-2017-is-directx-12-losing-its-steam/

• şu win10 da tek sorun yaşamayan benim sanırım. bomboş win7yi nasıl kullanıyorsunuz anlamıyorum.
  • Senin o sistem ssd siz cok sacma ssd almalisin bence.

Ayrica eski sistem dosyalarini da sil ya da temiz kurulum yap buyuk guncellemelerde oluyor boyle.

• HeRo11 kullanıcısına yanıt
    Valla işletim sistemiyle fantazi yapmıyorum benim için önemli olan yüklediğim programlarla hızlı çalışması

• general4242 kullanıcısına yanıt
    Bir yerden para gelirse 120 gblık alacam hakikaten artık çekilmiyor SSDsiz

• HeRo11 kullanıcısına yanıt
    Bende hiç sorun yaşamayanlardanım, yani ufak tefek şeyler dışında. Yağ gibi akıyor sistem.

İ5 4590
    GTX 1070
    16 GB DDR3
    120GB SSD + 2 TB HDD

Sorun yaşayanları anlamıyorum. Özellikle durduk yere kasıyor diyenleri. Çünkü 1 kez bile yaşamadım. AV kullanmıyorum Windows Defender açık. Hiç cra*k kürekli program oyun yok. Programlarım lisanslı oyunlarım orjinal, Windows 10 da orjinal.
  • O zaman katı halli sürücülere yatırım yapmak sizin için daha mantıklı olurdu bir parçayı alt model alıp ssd alsaydınız deneyiminiz daha iyi olurdu
  • Valla bende de i5 4460 vardı i7 4790'a yükselttim 750 lira ona gitti onun yerine yükseltmeseydim darboğaz olacaktı sen darboğaz yaşamıyor musun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-51C189DEA

Sistemim de 3 tane aktif olarak SSD kullanıyorum ve bir kaç yerde SSD'lerin Windows 10'da daha verimli çalıştığını okumuştum.
    Ssd kullanacaksanız Windows 7 kurmayın hocam trim desteği yok sistem ssd için optimize edilmemiş. Ssdnin ömründen yersiniz.

• Arkadaş haklı sonuna kadar. Düne kadar 1709 sürümünü kullanıyordum bugün 1803 kurdum sistem acayip yavaş çalışıyor daha önce sistemimde defalarca gram kasmadan akıcı şekilde bitirdiğim oyunlarda şuan çok fena fps drop var devamlı bir kasma takılma var daha önce yoktu 1709 sürümünde de vardı bu sorunlar 1803 çıkınca deneyeyim dedim belki düzelir falan bir gram düzelme yok.
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Doğrudur ben de bundan bahsetmek istemiştim bir kaç yerde bununla alakalı bir iki şey okumuştum doğru hatırlıyormuşum

Ayrı olarak bir sorum olacaktı bu RS4 sürümünü ben şuan yüklersem devamın da gelecek updateleri windows update hizmetini kullanarak alabilir miyim yoksa tam sürüm yayınlandığında tekrar mı format atmalıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The-Undertaker

Arkadaş haklı sonuna kadar. Düne kadar 1709 sürümünü kullanıyordum bugün 1803 kurdum sistem acayip yavaş çalışıyor daha önce sistemimde defalarca gram kasmadan akıcı şekilde bitirdiğim oyunlarda şuan çok fena fps drop var devamlı bir kasma takılma var daha önce yoktu 1709 sürümünde de vardı bu sorunlar 1803 çıkınca deneyeyim dedim belki düzelir falan bir gram düzelme yok.
    Aynı durumu yaşıyoruz hocam 1709 sürümüne geçtiğimden beri işlemciye yük bindiren oyunlarda dar boğaz yaşamaya başlamıştım. 1803'ten çok umutluydum siz böyle deyince daral geldi açıkçası 1607 sürümüne geri mi dönsek acaba

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.