Şimdi Ara

Windows 10 RS4 Yükledim (1 Mayıs Güncelleme Harika :)) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
1
Favori
5.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Evet 1 Mayısta sunulan resmi güncelleme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • codered1983 kullanıcısına yanıt
    Temiz kur temiz

• performans olarak 1607 sürümüyle ne kadar fark var aralarında

• Temiz Kuruluma gerek kalmadı her şey yolunda ilk günkü gibi, Herkeze mavi ekransız günler diliyorum...
  • Bu ssd olayıda beni bitiriyor.

SSD kullanırsan Bug'a düşmez
    SSD kullanırsan bilgisayar donmaz
    SSD kullanırsan sorun kalmaz.
    SSD kullanırsan mavi ekran olmaz.

Ssd kullanan birisi olarak kulaktan dolma iş yapmayın. SSD senin bilgisayarının daha seri olmasını sağlar, bunuda dosyalara olan erişim hızı fersah fersah artacağı için yapar.
    Windows 10 başından beri donanım seçiyor.
    Bir örnek vereyim kendimden.

2015 yılında ilk RTM düştüğünde bilgisayarda GTS450 gibi oyun harici iş görecek ekran kartı vardı.Low'da GTA V oynatırdı ve oldukça güzel ve uyumluydu ilk zamanlar
    Sonra kasım update geldi.Sıfırdan kurulum yaptım. Çok ilginç explorer hataları almaya başladım.

Klasör açıyorsun donuyor, dosya adlandırıyorsun mavi ekrana düşüyor vs. yeni iso indiriyorum, eski sürücüleri kuruyorum ,temiz kurulum yapıyorum yok ağa mavi ekran,donma çökme sonu yok. Agustos ilk RTM yağ gibi akıyor, kasım update patlıyor sistemde.
    1 ay çözüm aradım sorunu bulmak için. Sonunda ekran kartını değiştirdim ve bingo sorun çözülmüştü.

Peki size soru
    Windows XP, Windows 7, Windows 8.1 ,hatta Windows 10 AGUSTOS 2015 RTM 'de bile sıkıntısız olan bir kart ile kasım 2015 sonrası çıkan sürümler neden uyumsuz olur?

Windows 10 ve Eos kullanıyorum.Bu mesajı Windows10 üzerinden yazıyorum
    Senin kurdugun 10 makinanın 9'unda takır takır çalışabilir, ancak o ortaya çıkan 1 hata varya donanım değiştirmeden halledemiyorsun.
    İntel Core Duo'lu ssd'siz milattan kalma HDD ile yağ gibi akan sistem, İ5'li SSD'li sistemde saç baş yoldurabiliyor.

kaç yıllık bilgisayar geçmişim var ,kullanıcılar tarafından kıçı bu kadar pışpışlanan başka bir işletim sistemi görmedim.
    Algı böyle birşey demekki.

• Richard Parker kullanıcısına yanıt
    1803 gerçekten iyi aga. Yeni çıkacak oyunlar DX12 zorunluluğu gütmese Windows 7de kalırım o ayrı bir olay.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Ryzen

1803 gerçekten iyi aga. Yeni çıkacak oyunlar DX12 zorunluluğu gütmese Windows 7de kalırım o ayrı bir olay.
    Hangi oyun dx12 kullaniyorki zaten hocam ?

• jeffogu kullanıcısına yanıt
    Misalen BF1. İşte yeni çıkacak oyunlar mecburi olarak DX12'yi zorunlu kılacak gibime geliyor.
  • quote:

İnce ayarları yapılmış 1803 kullanıyorum hakikaten güzel.Sıfırdan temiz kurulum yaptım. İlk işim güncelleştirmeleri kapatmak oldu , bunların işi belli olmaz patlatırlar sistemi falan.
    Açılış-kapanış hızında değişiklik yok ama daha derli toplu olmuş, özellikle bildirim alanı ve uyarıları. Ayarlar kısmının görselliklerini sevdim. bana böyle şeylerle gelin işte. yayvan karton tasarımı ile 6 yıldır kan ağlıyor gözlerim .Şu aero efektini geri getirselerde 3.party programalrla uğraştırmasalar beni. İlerleyen günlerde kıçı başı dağıtmaz ise RS5'e kadar kalır.

Son olarak resim ekleyelim

Windows 10 RS4 Yükledim (1 Mayıs Güncelleme Harika :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 8 Mayıs 2018; 11:26:44 >

• BF1 DX12 kapaliyken daha iyi performans veriyor ben de hocam actigim surekli stutter yasiyorum

• jeffogu kullanıcısına yanıt
    Ekran kartın desteklemiyodur belki

• quote:

Ekran kartın desteklemiyodur belki
    Desteklemese DX12 ile açamaz bile.

Olay basit ; BF1'in D3D12 rendererı 11'e göre kötü olmuş.
    DX12 ve Vulkan low level api'lar ve gelitiricilerdeki sorumluluk çok daha fazla , haliyle ustalık gerektiriyor diyebiliriz.

Bir id Software Vulkan'da ( Doom 2016 ve Wolfenstein ) baya iyi işler yaptı ama onun dışında DX12'de çok çok iyi çalışıyor denilen bir oyun göremedim henüz.
  • Windows 7ye geri mi döneyim onu mu istiyorsunuz :D

• - İNTEL CORE i5 7600K 3.8GHz
    - B150M MORTAR ARCTIC
    - MSI GeForce GTX1060 GAMING X 6GB
    - CORSAIR 16GB (2x8GB)DDR4 2400MHz CL14 ve 120gb ssd'ye sahibim kimse kusura bakmasın, 3 kere windows 10 denedim rs2-3-4 hiçbiri windows7 performansını TUTMUYOOOOOOOOOOOOR , ileri gitmek yerine sadece görselde ileri gidiyor sakat firma performans namına hiç bişey yok..
  • Richard Parker kullanıcısına yanıt
    ince ayardan kastınız nedir hocam? Paylaşır mısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurkose

ince ayardan kastınız nedir hocam? Paylaşır mısınız
    Şunu kullanıyorum.Oldukça memnunum 1 haftadır.
    https://www.tnctr.com/topic/444605-windows-10-pro-x64-1803-171345-gaming-edition/
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.