Şimdi Ara

Windows 10 Mobile Güncelleme ve Bilgi Paylaşım Ana Konusu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
34.787
Cevap
115
Favori
890.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
143 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 senedir 820 kullanıyorum. Şarjı saymazsak tek sıkıntım uygulamalar. Eğer ki bu W10 ile istenilen seviyeye ( hadi beklentileri azaltalım istenilen seviyeye yakın olsun) gelmezse korkarım ki platform değişikliğine gideceğim. Bekleyip göreceğiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umarım Microsoft hepimizi şaşırtıp bir devrim yapar.Yoksa kendi adıma Android kullandım bir daha almam.O zaman bana mecburen İos yolu gözükecek. Ama bu sefer Mikrosoft başaracak gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpaceGrey -- 23 Aralık 2014; 20:46:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son şansı zaten. Yaptı yaptı yoksa bırakın milletin wp almasını elinde olanlarda kurtulmaya çalışacak banada ios yada android yolu gözükecek
  • Lumia 920 var bende de. Artık değiştirmeyi düşünüyorum. Kararımı tamamen Windows 10' un performasına göre vereceğim. 2 yıl önce telefonu aldığımda 1 yıla kadar toparlar diyorduk ama beceremediler. Bu sefer öyle bir şey olmayacak güven telkin etmezse muhtemelen android' e döneceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cannycvs

2 senedir 820 kullanıyorum. Şarjı saymazsak tek sıkıntım uygulamalar. Eğer ki bu W10 ile istenilen seviyeye ( hadi beklentileri azaltalım istenilen seviyeye yakın olsun) gelmezse korkarım ki platform değişikliğine gideceğim. Bekleyip göreceğiz

Tek sıkıntı uygulamaysa hiç beklemene gerek yok bence o ms'nin değil uygulama üreticilerin yapacağı iş. Ms bu noktada sadece teşvik edici şeyler yapabilir bu da sistemi düzeltmekle olacak bişey değil

• NamelessWonder kullanıcısına yanıt
    Microsoft'un kendi uygulamaları var örneğin Facebook gibi.Bu uygulamaları Android ve İos seviyesine getirmek kendi elinde bizlerde bu hamleyi bekliyoruz.

• Sizlere tavsiyem Windows 10'u bir deneyin PC'de. Telefon ve PC arasında bir senkronizasyon var. Anlatılmaz, denenmesi gerekir desem doğru olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Windows_V40

quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

Beyler geçen sene bu zamanları çok iyi hatırlıyorum 8,1 için çok ümitliydik ve sonuç hüsran oldu kendimizi kaptırmayalım yine önümüze ısıtıp 8,1 gibi bir şeyler verirlerse üzülen biz oluruz

Microsoft'un bence mobil platformdaki son şansı eğer bir Devrim yapmazlarsa çok şey kaybedecekler.Bir çok wp kullanıcısı kararını wp 10 göre verecek.Ben kendimden örnek vereyim yaklaşık bir sene önce lumia 1520 aldım.Tlf.harika ama uygulama kalitesi bakımından maalesef Android ve ios'un gerisinde.Microsoft gibi bir devin mobil platformda bu halde olması kabullenemez bence o yüzden wp 10 ile Devrim yapmalı.Microsoft bu işte bende varım demek istiyorsa gücünü kullanıp Google ve Apple meydan okumalıdır.

Bende g2 kullanıyorum. Windows 10 u merak ediyorum bakalım beklentilerimi karşılayabilecek mi ?

Bu sisteme ne garezleri var uygulama ureticilerinin? Neden adam gibi seviyeye getirmiyorlar şu uygulamaları?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple deli gibi para sayıyor diğer sistemlere geç çıksın uygulamalar diye. Microsoft'un da biraz paraya kıyması lazım bu konuda ama kılını kıpırdatmıyor nedense

Bir haftada 34 milyon telefon satabilen bir firmadan bahsediyoruz. Bir haftada bu kadar üretim yapabilecek fabrikalarını hiç saymıyorum.

Windows ve apple ı yanyana getirdiğimizde oturmuş bir prestijleri var. Windows dediğiniz gibi yatırım yapmıyor bencede. Binevi kaz gelecek yerden tavuk esirgiyor.

• Arkadaşlar şu sohbetlerinizi, Windows 10 dışındaki iletilerinizi artık özel mesaj yolu ile yada başka konularda paylaşın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: j&j

Oo yeni konu, eline saglik MR. H hocam, takipteyiz

(editlenecek)

Edit:
    Gecen sene bu zamanlar 8.1 beklemeye baslamistik, 3 karo-bildirim merkezi-ve sonradan uygulama ile gelen kilit ekrani bana yetmisti ama genel bir hosnutsuzluk, umdugunu bulamamazlik hepimizde olusmustu..

Hepimiz ayni soruyu sorduk; neden microsoft bu kadar eksik bir sistem yapiyor, gelistirmemekte inat ediyordu?
    Yillarin yazilim devi microsoft, istese tum mobil isletim sistemlerini solda sifir birakacak bir sistem yapamaz miydi?

Mobil bolumunde calisan muhendisler acaba bunca zaman sabahtan aksama kadar oturup ne isler yapiyordu?

Sonra gunler gecti, wp9 muhabbetleri donmeye basladi, bu sefer umutlarimizi buna baglamistik..
    Ama microsoft bir suprizle cikageldi,
    Windows 10
    Tek sistem, tek magaza

Meger plan buymus, supriz sona saklaniyormus..
    Arkadaslar, kabul edelim 8.1 ile sadece agzimiza bir kasik bal caldi microsoft..
    Gecici bir sure bizleri susturmak icin bikac kucuk yenilik sundu, o kadar..
    Asil bomba w10 olacakti

Simdi sozum "w10 da tirt cikcak yeaa bosuna beklemeyin" diyen arkadaslara,
    Tek sistem tek magaza, oyle oturup bir anda aklina esince yapilacak bisey degil
    Karar verip de aksamdan sabaha halledilecek bisey de degil..
    Microsoft bunu cok uzun zamandir planliyordu ve tum kozlarini da w10a sakladi..

Benim umudum cok yuksek w10a dair
    Bu sefer gercekten en guclu kozunu sona saklayarak oynuyor microsoft
    Ben tamamen yeni ve mukemmel bir sistem ile tanisacagimizi dusunuyorum, ve oyle de olacak, merak etmeyin
    Hadi bakalim, gelsin w10

Ayrica,eger bu dediklerimin de tam tersi olursa, w10 da fiyasko cikarsa yani, artik bunun tek bi aciklamasi var demektir,
    Microsoft hepimizi salak yerine koyuyor, mobil dunyada basarili olmak gibi de bir istegi yok, sadece "ben de varim" demek icin, bi iddiasi olmadan kendi capinda takiliyor

Yok kardeşim benim microsofta inancım kalmadı bunlar adam olmaz. Senelerdir bekliyoruz

WP 7

WP 7.5

WP 8

WP 8.1

WP 10

Daha kaç versiyon beklenecek bu versiyonlar arasındaki farklar nelerdir hiç düşündünüz mü? Koskoca microsofta binlerce yazılım uzmanı, bilgisayar vs türlü mühendisler sözde dünyanın en iyi seçilmiş ve zeki insanları armut topluyorlar armut!!! Yıllardır uyukluyorlar ayakta uyuyorlar! Bir nane yaptıkları yok kardeşim tepkinizi gösterin artık. benim eski mesajlarıma bakın nasıl microsoftu savunuyorum ve seviyorum görün. Ama artık bende bıktım bunaldım. Kardeşim ben olsam şunu yaparım. Saçma sapan işlere milyar dolar harcıyor bu firma skype için 6-7 milyar dolar civarı para harcadı ne kazandı? Saçma sapan bir PC ve mobil uygulama çıktı karşımıza. Hele WP'de skype içler acısı! Kim kullanıyorki artık? Herkeste whatsapp var kimsenin salladığı yok.

Bir ekip oluşturacak microsoft bunlar ülkeleri gezecekler ve belli başlı firmalara diyeceklerki bize içeriklerinizi verin size ücretsiz istediğiniz uygulamayı yapalım olay bu! Belli Avrupa ülkeleri birkaç asya ülkesi 3-5 afrika, arapça ve ingilizce uygulamaları yetecek. global uygulamalar hazırlayacaksın tanesini 100.000 dolara siparişle yaptırsan en kralını bu paraya yaptırırsın 1000 uygulama 100.000 dolar * 1000 = 100 milyon dolar eder para mı microsoft için. İstese milyar dolar verebilir. Adam gibi birkaç yüz uygulama yeterli bunu sizde biliyorsunuz yoksa milyon tane çöp uygulamaya gerek yok. Ama o kadar beceriksizlerki bunu düşünemiyorlar uygulama yetenekleride yok. Bu firma pazarlama konusunda anormal beceriksiz.

Hiç bir cacık yapamıyorsan birkaç yazılım firmasına git sipariş ver şu şu konularda wp uygulaması geliştirin de tanesine 10.000 dolar versen 100 bin uygulama 1 milyar dolara yapılır. Buna gerek yok sadece birkaç yüz işe yarar uygulama yeterli ama nerede o firmada bunu düşünecek kafa yapısı? Onlar ülke ülke gezip konferanslar düzenliyor gençleri WP uygulaması yapmaya teşvik (!) ediyorlar sözde! Adam senin için kıçını paralayıp ne kazanacak ne caziben var sıfıra yakın! O zaman parayı konuşturacaksın ve para kuvvetiyle rahatça öne geçebilirsin. hala WP uygulaması çıkarmayan firmalar var diyelim ki adam uygulama yapmıyor dışarıdan geliştirici bulacaksın dolaylı yoldan uygulama yaptıracaksın gayrıresmi mesela facebook uygulama çıkarmıyor mu sen git başkasına dolaylı yoldan para yedirip yaptır en kıralını facebook-a2 gibi bir isimle markete sok kardeşim ama nerde.

Ben WP macerasında yorgun düştüm yıllarca microsoftu destekledim hala office 360 ürününü kullanıyorum orjinal W8.1 kullanıyorum ama telefonda kusura bakmasınlar androide geçtim kafam rahata erdi. o yok bu yok bıktım kardeşim microsoft babamın malı değil artık ne hali varsa görsün. Buradan eleştirimizi yazıyoruz fikrimizi veriyoruz sen oradan bunları tespit edemiyor ve farkedemiyorsan yani müşterinin talebini yazdığımız halde okuyup haber alamıyorsan bu senin beceriksizliğindir! milyar dolarlarla oynayıp buralarda bizlerin yazdıklarını Türkiye ofisi okumuyor mu okuyor ama onlarda uykuda! Bir düzen kurmuşlar herkes maaşını tıkır tıkır alıyor adamların bir nane yediği yok. WP 10 değil WP 111 bile çıksa bu adamlara inancım kalmadı.

Çıkar yol nedir? Bence microsoft mobil piyasada öne geçmek istiyorsa:

1. parayla uygulama yazdıracak
    2. uygulama yapmayan firmalara kuruluşlara kurumlara vs dolaylı yoldan farklı isimlerle uygulama yaptıracak onlar istemese bile!
    3. WP'deki kısıtlamaların çoğunu kaldıracak isteyene sistemi kırma şansını dolaylı yoldan verecek yani isteyen gençler sistemle oynayıp oyalanacaklar
    4. Parayı tanıtımda da konuşturacak donanımhaber gibi siteleri davet edecek otellerde yedirip içirecek onlara yeni sistemini uygulamalarını ballandıra ballandıra tanıtacak
    5. Sıkça güncelleme verecek gereksizbile olsa. Millet androidde güncelleme manyağı oldu illa güncellleme diyorlar 4-5 ayda bir güncelleme versiyonu çıkaracaksın koy 3-5 kıytırık özellik güncelle gitsin

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. çoğunuzun bana hak vereceğine eminim bu koskoca dev firma bu kadar parası eğitimli personeli ile yapa yapa bu sistemi yapabildi yıllardır üzerine neredeyse hiçbir şey ekleyemiyor android aldı başını gidiyor arada dağlar kadar fark var ve microsoft satış rakamlarında da görüldüğü gibi tel tel dökülüyor...

Umarım kendini en kısa sürede toparlar bende gider WP yüklü bir telefon satın alırım. Ama umudum sıfıra yakın...

• Vay arkadaş ne windows 10muş. Hiç mi doğru düzgün bi sızıntı olmaz? Ortada ne bi ekran görüntüsü ne de yeni özelliklere dair doğru düzgün birşey var
  • Marka çeşitliliği her zaman tüketicilerin lehinedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

dag fare doguracak diye korkuyorum. gerci bu halinide hicbir sisteme degismem. arayuzu millet sevmiyor ama ben bayiliyorum

benimde arayüzde sorunum yok aslında. Ram sıkıntısı ,tarayıcı sıkıntısı düzeltilse biraz da mağaza gelişse yeter.
  • olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    senin kadar hizli alinti yapani gormedim.

512 lik mi senin cihaz. ben pek sikinti cekmedim ram dan

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

dag fare doguracak diye korkuyorum. gerci bu halinide hicbir sisteme degismem. arayuzu millet sevmiyor ama ben bayiliyorum

Karo aslında kullanıcı dostu bir ara yüz. Ancak ilk sürümdeki 30 dakikada bir güncellenmesi ve anlık bildirimlerin düzgün çalışmaması sorun yaşattı.

Şuanda karolara oturtulan arka plandan memnunum Windows Mobile 10 da bu deneyim bir adım öteye hatta bir değil 2-3 adım öteye taşıyacak. Bu noktada eğer interaktif canlı karolar üst seviyede kullanılabilirlik sunarsa birçok kişinin beğenmediği (özellikle diğer platformlardaki kullanıcılar tarafından yapılan eleştiriler) ara yüz devrimsel bir içerik sunacak.

Benim inancım en azından şuanda bu yönde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay H -- 26 Aralık 2014; 20:30:43 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim bir beklentimde şu var veri bağlantısı gelecek bir şekilde ama mesela Benim eski N8 bile veri bağlantısı aktifken üst kısımdaki simgesine dokununca 3G ye geçiyordu direk hiç uğraştırmadan dokunmak yetiyordu gerçi üst kısımdaki herşeyi bu şekilde açabiliyordum saat olsun kilitleme olsun umarım bunlarda gelir küçük şeyler olsada böyle yeni bir sistemde olmaması kötü bir durum
  • İnteraktif canlı karolar birde transparan gelirse işte o zaman tadından yenmez.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.