Şimdi Ara

Windows 10 Mobile Güncelleme ve Bilgi Paylaşım Ana Konusu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34.786
Cevap
115
Favori
891.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
143 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sen tetbirini almışın bize eyvallah düşer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    Bunun için de microsoftun Google ile ateşkes yapıp Google yazılımlarını wp platformuna getirmesi gerekiyor bence. Chrome oldukça başarılı bir tarayıcı. iosta ben hep chrome kullanıyordum ve inanılmaz memnundum.

• Samsung'un Windows Mobile 10 ile birlikte tekrardan aktif olacağı iddia ediliyor. Bakalım ne kadar doğru çıkacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mr.h nin paylaştığı resimlerin olduğu video. bu video ya bakınca açıkçası wp 10 ve w10 çok ümitlendim. hadi hayırlısı diyelim.

http://www.youtube.com/watch?v=XLSli69EjsA
  • quote:

Orijinalden alıntı: criptex

Bunun için de microsoftun Google ile ateşkes yapıp Google yazılımlarını wp platformuna getirmesi gerekiyor bence. Chrome oldukça başarılı bir tarayıcı. iosta ben hep chrome kullanıyordum ve inanılmaz memnundum.

Youtube uygulaması olayını ne çabuk unuttunuz ? Microsoft harika bir uygulama yapmıştı, Google "Sen onu kaldır, ben 1-2 aya daha iyisini yapıcam." dedi, yıllar geçti hala ses seda yok. Google'dan hayır beklemenin alemi yok. WP'nin önünü kesiyorlarsa onlarda görmüş demektir bu sistemde potansiyel olduğunu.
  • Görseller Windows 10 Pc sürümüne aittir. Karo yapısı benzerlik göstereceği için paylaşmak istedim. Ek olarak sanırım tablet sürümde (8.1 de dikey olarak kullanılamıyordu diye hatırlıyorum, inceledikten sonra tekrar güncelleyeceğim) artık hem yatay hem dikey kullanım gelecek gibi. Bu olay Windows Mobile sürümede uğramadan geçmez tahminimce.

Tabi Mobil sürümde böyle olmayacağını da belirtmekte fayda var.

Windows 10 Mobile Güncelleme ve Bilgi Paylaşım Ana Konusu

Windows 10 Mobile Güncelleme ve Bilgi Paylaşım Ana Konusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay H -- 23 Aralık 2014; 12:14:51 >

• Biyturs_OnSr kullanıcısına yanıt
    Bu iş ticarettir. Kapitalizm o kadar değişiktir ki ezeli rakipler Samsung ve Apple bile anlaşıp ortaklık yapabiliyor. Microsoft ve Google neden olmasın?
  • quote:

Bu iş ticarettir. Kapitalizm o kadar değişiktir ki ezeli rakipler Samsung ve Apple bile anlaşıp ortaklık yapabiliyor. Microsoft ve Google neden olmasın?

Ben bu işin başında inanıyordum zaten MS ile Google'ın anlaşma yapabileceğine ancak Google anlaşma yoluna gitmiyor. Microsoft'un Google'ın kapısında bekleyecek hali yok. Zamanında teklif edilmiş, red almış, iş işten geçmiş diyebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

quote:

Youtube uygulaması olayını ne çabuk unuttunuz ? Microsoft harika bir uygulama yapmıştı, Google "Sen onu kaldır, ben 1-2 aya daha iyisini yapıcam." dedi, yıllar geçti hala ses seda yok. Google'dan hayır beklemenin alemi yok. WP'nin önünü kesiyorlarsa onlarda görmüş demektir bu sistemde potansiyel olduğunu.

yanlış anlamayın ama yeni gördünüz wp nin önünün kesilmek istendiğini.

tırışkadan uygulamalarını 2 senede getiremediler koca koca firmalar. yani instagram ı normale çevirmek istediler de sistem mi buna izin vermedi. Google ve apple ciddi ciddi wp yi engellemek istiyor. düşünsenize popüler olan 10 tane uygulama instagram, retrica, twitter, snapçat gibi uygulamalar normal olsa emin olun çevremde ki en az 15 20 kişiye wp telefonlardan aldırmıştım. millet instagram ı çok önemsiyor ona 6tag filan kullan diyemem çünkü çok anlamıyorlar telefondan. yani Microsoft parayı versinle olmuyor bu işler. Google play ve appstore da bulunmak için bile yada bazı ayrıcalıklar için bile wp store göz ardı edilebilir.
    karşılarında ki firma Microsoft öyle kolay kolay bırakmaz bunların peşini. bakalım ileride ne olacak.

• bence karo boyutlarında 1x2 2x1 lerde olmalı. 4x4 anlamsız olmuş bence. o kadar büyük karo da ne yapacaksın ki. tabi seçenek olarak olması güzel. pc sürümünü bilmemde bence telefon sürümünde karo üzerinde ki denetimler karo boyutuna göre değil de standart bir boyutta olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

bence karo boyutlarında 1x2 2x1 lerde olmalı. 4x4 anlamsız olmuş bence. o kadar büyük karo da ne yapacaksın ki. tabi seçenek olarak olması güzel. pc sürümünü bilmemde bence telefon sürümünde karo üzerinde ki denetimler karo boyutuna göre değil de standart bir boyutta olmalı

Evet bu karo boyutları çok büyük ancak bunun sebebi interaktif canlı karoya geçmeleri olarak görüyorum. Sonuçta karo ile ilgili içeriği çok daha rahat bir biçimde gösterebilecek ve daha kolay işlem yapılabilecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay H -- 23 Aralık 2014; 13:07:38 >
  • bende bunu demek istiyorum. karo küçük olunca işlem yapma zor mu olacak. yada işlem yapılacak karo illaki büyük mü olmak zorunda olacak. denetim ekranı bence her karo boyutu için sabit olmalı.
  • oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    Bence karoları istediğimiz boyutta yapmak güzel olur.En azından seçenek olarak kalır.Dilediğimiz gibi kullanırız.Bence en önemlisi şeffaf ,transparan olarak gelmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpaceGrey -- 23 Aralık 2014; 13:31:28 >
  • en anlamadığım kısım o zaten. 8.1 ile arka plan desteği geldi ama nedense bütün Microsoft uygulamalarına şeffaf tile gelmedi. bence Microsoft uygulama yazarlara şeffaf kutucuğu zorunlu yapmalı ki arkaplan resimleri anlam kazansın
  • Yabancı menşeili bir site tarafından yapılan açıklamaya göre Windows 10 ile birlikte telefon ve bilgisayarın artık kablosuz olarak senkronize edileceği hatta bilgisayar üzerinden arama yapılabileceği belirtiliyor.

Bakalım bu iddialar ne kadar doğru çıkacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay H -- 23 Aralık 2014; 15:28:28 >
  • Böyle bir şey olursa bomba olur. Eğer Mobil ve bilgisayar muhteşem senkronize olursa W10 satışlarının artacağını düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler geçen sene bu zamanları çok iyi hatırlıyorum 8,1 için çok ümitliydik ve sonuç hüsran oldu kendimizi kaptırmayalım yine önümüze ısıtıp 8,1 gibi bir şeyler verirlerse üzülen biz oluruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

Beyler geçen sene bu zamanları çok iyi hatırlıyorum 8,1 için çok ümitliydik ve sonuç hüsran oldu kendimizi kaptırmayalım yine önümüze ısıtıp 8,1 gibi bir şeyler verirlerse üzülen biz oluruz

Microsoft'un bence mobil platformdaki son şansı eğer bir Devrim yapmazlarsa çok şey kaybedecekler.Bir çok wp kullanıcısı kararını wp 10 göre verecek.Ben kendimden örnek vereyim yaklaşık bir sene önce lumia 1520 aldım.Tlf.harika ama uygulama kalitesi bakımından maalesef Android ve ios'un gerisinde.Microsoft gibi bir devin mobil platformda bu halde olması kabullenemez bence o yüzden wp 10 ile Devrim yapmalı.Microsoft bu işte bende varım demek istiyorsa gücünü kullanıp Google ve Apple meydan okumalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpaceGrey -- 23 Aralık 2014; 15:38:05 >

• Altına imzamı atarım.

• Katılıyorum dediğin gibi güzel gelişmeler olmaz sadece yüzeysel değişiklikler yaparlarsa yeni kullanıcıların gelmeyeceği gibi elindekileri de kaybedecek
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.