Şimdi Ara

Windows 10 Mobile Güncelleme ve Bilgi Paylaşım Ana Konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
34.782
Cevap
127
Favori
823.165
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Windows Phone ve Tabletler >> Cihazlar Genel >> Windows 10 Mobile Güncelleme ve Bilgi Paylaşım Ana Konusu
Giriş
    526 Mesaj

teşekkürler ;)
    |
    |
    e-Militarist kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Estağfurullah ben genel bir söylemde bulundum, muhabbet ediyoruz kızma durumu falan yok.

Adamlar tek başına anca bu kadar yapabiliyor. Apple bir macOS yapıyor ama yılda 3-4 cihaz çıkarıyor ne driver derdi var ne güncelleme. Aynı şekilde iOS çıkarıyor yine yıllık 3-4 cihaz. Yani demek istediğim işgücü hepsine yetiyor. Microsoft tarafında bu böyle değil, adamlar milyonlarca farklı kombinasyona sahip bilgisayara bırakın uygulamayı, işletim sistemi yazıyor. Bununla bitmiyor tabletlere de uyumlu yapıyor bu sistemi, gerek dokunmatik olsun, gerek kalemli, klavyeli, klavyesiz bir sürü cihaza uyumlu sistem yazıyor. Bitti mi, bitmedi, koskoca oyun konsolu piyasasında ki toplam 3 şirketten biri, ona sistemin yanında oyun da yapıyor. Office programlarını saymayalım hadi. E bide bunların yanına mobil eklenince adamlar haliyle yetişemiyor. Android tarafında Samsung telefon yapınca sistemi Google, servisi Google, rehberi Samsung yapıyor, galeriyi Samsung yapıyor, onu bunu Samsung yapıyor yani bir görev dağılımı var. Microsoft yıllardır tek başına masaüstü, mobil, tablet vs. uğraşıyor. Diğer üreticiler işin bir ucundan tutsalar bu sistem şimdiye kadar çoook daha ilerdeydi. Ortada bir suç varsa eğer Microsoft'un değil, lisans ücretini bile bedava yapmasına rağmen telefon çıkarmayan üreticilerdedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    NamelessWonder kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Microsoft Lumia

• Yüzbaşı
    526 Mesaj

Valla çok güzel konuşmuşsun ama şunu da belirtmek isterim. Microsoft neden elemen alıp büyüyeceğine elindeki elemanları kovuyor ?
    |
    |
    Biyturs_OnSr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: E.YzR

Valla çok güzel konuşmuşsun ama şunu da belirtmek isterim. Microsoft neden elemen alıp büyüyeceğine elindeki elemanları kovuyor ?

Kovmuyor, işten çıkarıyor. Tazminatlarını tıkır tıkır veriyor. Daha fazla büyümeye ihtiyacı yok. Yazılım, patent ve telif haklarından yılda milyarlarca dolar kazanıyor Allah'a şükür. Windows mobile sistemini oturttu, sistem şu haliyle rakiplerinden marketteki üç beş uygulamacık dışında fersah fersah ileride, stabil ve kararlı bir yazılım haline getirdiler wp8.1 gibi çağının gerisinde kalmış eski, modernlikten uzak, hantal bir sistemi windows 10 mobile gibi çağdaş, layık ve ilericibir şekle getirdiler, pc desen ha keza öyle.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Microsoft 950 XL

❤ [Deleted from big topics] ❤
  • Yüzbaşı
    526 Mesaj

Hocam kabul etmek gerek ki çok yavaş çalışıyor(mobilde). Gelişimini görüyorum çünkü 3 senedir bu platformdayım. Elimden 925,820,620,630 geçti ve şuanda 830 modeli var. Kazanıyor kazanmasına ama biz kullanıcıların isteklerini görmezden geldiğide acı bir gerçek
    |
    |

Yalnız düşünsenize Windows10'u şu haliyle diğer sistemlerden fersah fersah ileride sanan hayalci eleman gerçekten bir Android veya İOS kullansa o sistemi nasıl ovecek düşünemiyorum. Övmek için telefonu elinden bırakamazdı herhalde.

|
    |
    E.YzR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam kabul etmek gerek ki çok yavaş çalışıyor(mobilde). Gelişimini görüyorum çünkü 3 senedir bu platformdayım. Elimden 925,820,620,630 geçti ve şuanda 830 modeli var. Kazanıyor kazanmasına ama biz kullanıcıların isteklerini görmezden geldiğide acı bir gerçek

En doğrusunu yapıyor Microsoft. Kullanıcıların geri dönmeleriyle bu işin olmayacağını geç de olsa anladı. Windows 8 den 10'a geçiş sürecinde hep 520, 620, 920 gibi telefonlardan gelen yanlış geri bildirimler sonucu yanlış kararlar aldılar. Çalışan özelliğe çalışmıyor diye geri bildirimde bulundular. Uygulamalara, geri bildirimlere hep 1'er yıldız verdiler. Microsoftta madem öyle işte böyle dedi. Anladı o kullanıcı kitlesinin samimi ve yardımcı olmadığını. Beni yarı yolda bırakanı ben de yolumun üzerinden çekerim dedi. Racona racon yaptı Microsoft. Kimseye eyvallah etmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-Militarist -- 16 Eylül 2016; 19:38:15 >

Microsoft 950 XL

• Yüzbaşı
    526 Mesaj

Android kullanmadım ama ıosu kullandım ve açıkçası sarmadı beni. ilk güzel geliyor sonra insan sıkılıyor. hücresel veriye kısayoldan erişim yok,wifi için ayarlara girmek lazım,müzik dinleyemedim,bluetoth kullanamadım,telimi pcye bağlayıp foto müzik atamadım,zil sesimi değiştiremedim.... yani uzaktan davulun sesi hoş geliyor ;)
    |
    |
    Expireme kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Android de kullanın, o zaman davulun güzelliğini göreceksiniz

|
    |

Bu da farklı bir bakış açısı saygı duyarım :)
    |
    |

Kullanayım da samsunga karşı bir antipatikliğim var. Diğer markalarda da hangisi hangisinden üstün belli değil
    |
    |

Android kullanmadım ama ıosu kullandım ve açıkçası sarmadı beni. ilk güzel geliyor sonra insan sıkılıyor. hücresel veriye kısayoldan erişim yok,wifi için ayarlara girmek lazım,müzik dinleyemedim,bluetoth kullanamadım,telimi pcye bağlayıp foto müzik atamadım,zil sesimi değiştiremedim.... yani uzaktan davulun sesi hoş geliyor ;)

İos zaten androidden bile daha geride güvenlik, kullanım kolaylığı ve stabilite bakımından. İos 10 iphone 7 için üretilmiş bir yazılımdır. İphone 6 ve 5'te doğru düzgün çalışmaz. İos 11 için de iphone 7s şart. Appleın politikası bu. Uygulama var ama parasını peşin veriyorsun telefonu satın alırken. 256 gb iphone 7 5000 civarı. Ee snapchatte olsun artık. Telefonun ederi 400 lira olsa 4600 lira da snapchat için fena değil hani. Ben de olsam snapchatin yerinde ben de windowsa uygulama yapmam. Apple snapchate para aktarıyor zaten kullanıcılarından alıp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-Militarist -- 16 Eylül 2016; 19:45:34 >

Microsoft 950 XL

• Yarbay
    2232 Mesaj

HTC stabilliği güzeldir. F/P Xiaomi Tercih edilebilir. Samsung'u bende sevmem ama gerçek konuşmak gerekirse yeni teknolojileri en adaptif şekilde kullanabilen yine Samsung oluyor.

|
    |

İOS stabilite ve güvenlik bakımından Android'den daha iyi değildir. İnsanları yanlış bilgilendirmeyelim kendi yanlışlarımızla. Uzun sureli kullanımda da bu ortaya çıkmaktadır. Ayrıca 5000 değil 4800₺ dir iphone 256. Aradaki 200₺ ile 4 öğün et yenebilir küçümsemeyin sallarken.

|
    |

Bence olaya sadece snap üzerinden bakmamak lazım. IOS zaten çook pahalı aklı olan o kadar parayı verirken şöyle bir düşünmesi lazım. Ki teli aldığında yükleyeceği uygulamalar aynı olacak. Sırf kamera ekran vs özellikler için telefon değiştirmeyi bile şahsen gereksiz görüyorum.
    |
    |

Hocam hala 1520 mi kullanıyorsunuz ?
    |
    |

Bu arada en stabil android yazılımını yapan firma Sony seçildi.

SONYi tasarım olarak beğeniyorum ama arkadaşımın z3ünde kamera performansı hiç hoşuma gitmedi. Ekranı hiç canlı ve parlak değil. AHH ülkemizdeki vergiler olmasa bu adını bahsettiğimiz cihazlar çok daha ucuza cebimizde olacak dı .
    |
    |
    açmayın-bağıran-karı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

A5, Note2, 1520 arasında geçip gidiyorum, hat A5 te takılı ama

|
    |

teşekkürler ;)

Rica ederim. Muserden kapak mı alacaksın?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Microsoft 950 XL

HızlıCevap
Reklamlar
Canlı Tv izle
SEO
üniversite
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.