Şimdi Ara

Windows 10 Mobile Güncelleme ve Bilgi Paylaşım Ana Konusu (1505. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34.787
Cevap
115
Favori
890.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
143 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15031504150515061507
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yükseltme danışmanı ile 10586 yükselttim sonrada güncelleme yaparak 14393,189 geçtim o dediğiniz seçenek karşıma çıkmadı hocam, şu an telefonu resetledim bakayım çıkacak mı? bir video da bu şekilde çıkıyor, ayrıca ayarlarda neden restore diye bir seçenek yok ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaazto28

yükseltme danışmanı ile 10586 yükselttim sonrada güncelleme yaparak 14393,189 geçtim o dediğiniz seçenek karşıma çıkmadı hocam, şu an telefonu resetledim bakayım çıkacak mı? bir video da bu şekilde çıkıyor, ayrıca ayarlarda neden restore diye bir seçenek yok ki?

Cihazı sıfırladıysanız hesap kurulumundan sonra yedekten mi yoksa sıfırdan mı devam etmek istediğinizi soran bir ekran gelecek. Orada yedekten derseniz tüm yedeklerinizi tarih sırasında görecek, istediğinizi seçip yükleyeceksiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgim yok hata veriyordu da forum şuan duzel di
    hala dalgalanma devam ediyor ekran üstünde de kararma yapmadı daha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: açmayın-bağıran-karı

Ölçekleme hala bozuk. Hem sorunlu olduğu halde güncellemeyi daha en başta veriyorsun hemde düzeltmiyorsun. Dev yazılım şirketinin düştüğü hallere bak. Demek ki o kadarda dev değilmiş.

Kardeş sen ne saçmalıyorsun ? Insider sürümü bu ne bekliyorsun tabi ki hatalar olacak.

• Pil performansı

her 2 telefonda akşam 21 - sabah 8 e kadar 3g açık mobil veri kapalı

Rs1 14393.187 li lumia 1520 yüzde 96 dan 94 e

Rs2 14926.1000 lı lumia 735 yüzde 78 den 53 e düştü

Rs2 14926 ya geçmek pil için hiçde iyi değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

quote:

Orijinalden alıntı: açmayın-bağıran-karı

Ölçekleme hala bozuk. Hem sorunlu olduğu halde güncellemeyi daha en başta veriyorsun hemde düzeltmiyorsun. Dev yazılım şirketinin düştüğü hallere bak. Demek ki o kadarda dev değilmiş.

Kardeş sen ne saçmalıyorsun ? Insider sürümü bu ne bekliyorsun tabi ki hatalar olacak.

Insider mı?
    Açın az iki forum gezin kararlı sürüm yüklü 635, 636 ve 638 modellerini kullananlar ne diyor bakın.
    Uygulamaları neredeyse kullanılmaz bir duruma sokan bir sorun var ve Microsoft güncellemeyi kontrol etmeden yayınlıyor.
    Üstelik bu sorun kararlı sürüm gelmeden 2 ay öncede vardı Dona Sarkar denen ilgi meraklısı sözde insider sorumlusu bayan bu sorun hakkındaki tweetlere cevap bile vermemiş.

Dev yazılım şirketi devliğini bir kez daha kanıtlamış oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açmayın-bağıran-karı -- 16 Eylül 2016; 12:20:53 >

• Biyturs_OnSr kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten sıkıntı orda, "insider surumu" bahanesinin arkasına sığınmaya gerek yok, bu tarz sorunlar sadece insider'da değil kararlı diye dağıttıkları sürümde de var (ölçekleme olayını bilmiyorum ama bi ton saçma şey var).

Daha once çok kez söyledim, en basitinden wifi/hotspot/region/keyboard vs ayarlarına bi gidin bakalım. Ayarlar uygulamasından çıkıyor ve 8.0 (hatta ben kullanmadım ama belki de wp7)'den kalma bir menuye yönlendiriyor. Sevgili Microsoft Wifi ayarlarını Rs2 ile düzletmeye karar vermiş sonunda (diğerleri ne alemde bilmiyorum) ama bunun ta ilk yayınlanan Windows 10 surumuyle (th2) halledilmesi gerekiyordu.

Rs1 dağıtıldı ve VPN uygulamaları çalışmamaya başladı. Insider kullanmayan adam Rs2'yi beklemek zorunda mı tekrar kullanabilmek için? Ki Rs2'yi alacak mı o bile belli değil.

"Hadi registry hack yapsanıza" diye adamın değinmek istediği noktanın farklı yone çekilmesine de gerek yok. Ben zamanında telefonumu 1100 lira verip aldım neredeyse 3 yıldır çatır çatır kullanıyorum gittiği yere kadar da kullanırım. Lumia serisinin geleceğini parlak görmüyorsam yeni ozellikler için 950 almak zorunda değilim, sevmediğim için andriod/iphone almak zorunda da değilim, surface serini bekleyebilirim ama. Çünkü registry hack ile 950'nin aldığı tum güncellemeleri (firmware alamıyorsun diye atlamasın lütfen bazı kişiler) alabiliyorum, zaten garantisi geçmiş telefonun. Ama herkes registry hack yapmak zorunda değil, Microsoft'un düzeltmeye üşendiği buglarla uğraşmak zorunda hiç değil.

• Yok hocam ne bu toplum ne bu forum mikserlerden kurtulamadı ve kurtulamayacak...

Alışıp yaşayıp gideceğiz ışte...
  • @kaazto28 Gelen gideni aratırmış kele sövdük ama en azından bizimle ilgilenirdi.

@Yandex Bunu da görmüştüm birden haber olunca kaldırmış galiba fotoğrafı bulamadım
  • NamelessWonder kullanıcısına yanıt
    Olay Microsoft'ta değil ki dostum neden bana veya Microsoft'a kızıyorsunuz anlamıyorum. Adamlar 3 yıllık telefona güncelleme veriyorlar suçlu oluyorlar, e vermiyorlar yine suçlu oluyorlar. Ne yapsalar yaranamıyorlar.

Özellik meselesine gelince, 21. yüzyıldayız, kapitalist düzen, alışsanız iyi olur yoksa daha çok yakınırsınız bu şekilde. Bkz. piyasayı domine eden Samsung bile Note 4'e 5'den önce güncelleme veriyor, Note 5 kullanıcıları mağdur ama ne ağlayan var ne sorgulayan. Bugün Windows tarafında bir güncelleme geliyorsa model sorgulamaksızın hepsine aynı anda geliyor.

Şu piyasada telefonlarına adam akıllı güncelleme veren ilk 3 firmadan birinden bahsediyoruz. Apple, Sony, Microsoft. Samsung yıllardır 1 senelik amiral gemilerine güncelleme vermemesine rağmen milyonlarca fanı var, yere göğe sığdırılamıyor, Microsoft burada 2-3 yıllık telefonlarına güncelleme veriyor halen daha ekaka muamelesi.

Ben daha önce de yazdım, şimdi de yazıyorum. L950 kullanıcısıyım, ne ölçeklendirme sorunu, ne kilit ekranına geçince hotspot durma sorunu ne de başka bir şey var. Kapitalist düzen böyle, adam para kazanmak için ister güncelleme vermez hatta canı isterse öyle bir güncelleme verir ki telefon kullanılamaz hale gelir mecbur yenisini alırsın bknz. iPhone 4/4S, S3/S4. Yeni düzen böyle yani yapacak bir şey yok. O yerli dediğiniz Vestel yabancılardan daha fazla soymaya çalışıyor kendi milletini. Konuşulacak çok şey var da yeri burası değil.

• Son surum de berbat,hiçbir halt değişmemiş. Kronik sorunlar devam ediyor. Bunlar neyi güncelliyor insan merak ediyor doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c-myc -- 16 Eylül 2016; 14:43:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: c-myc

Son surum de berbat,hiçbir halt değişmemiş. Kronik sorunlar devam ediyor. Bunlar neyi güncelliyor insan merak ediyor doğrusu.

Neyi güncellerse güncellesinler firmware yazılımınız güncel driverlar eksiksiz windows 10 yazılımı ile firmware uyumu olmadığı sürece asla verim alamayacaksınız. Bende sıfır hata sıfır sorun. Gerek sistem gerek sosyal ağlar gerekse oyunlar yağ gibi ve çok suratli. Aşırı memnunum ben. 14393.189 tek kelimeyle muhteşem. Windows 8.1'de kalın bence siz. Telefonunuzun desteklediği yazılım o. Windows 10 desteklemiyor telefonunuz. Israr etmeyin. Olmuyor işte. Bir yerden güncel firmware bulabilirseniz onu yükleyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

Olay Microsoft'ta değil ki dostum neden bana veya Microsoft'a kızıyorsunuz anlamıyorum. Adamlar 3 yıllık telefona güncelleme veriyorlar suçlu oluyorlar, e vermiyorlar yine suçlu oluyorlar. Ne yapsalar yaranamıyorlar.

Özellik meselesine gelince, 21. yüzyıldayız, kapitalist düzen, alışsanız iyi olur yoksa daha çok yakınırsınız bu şekilde. Bkz. piyasayı domine eden Samsung bile Note 4'e 5'den önce güncelleme veriyor, Note 5 kullanıcıları mağdur ama ne ağlayan var ne sorgulayan. Bugün Windows tarafında bir güncelleme geliyorsa model sorgulamaksızın hepsine aynı anda geliyor.

Şu piyasada telefonlarına adam akıllı güncelleme veren ilk 3 firmadan birinden bahsediyoruz. Apple, Sony, Microsoft. Samsung yıllardır 1 senelik amiral gemilerine güncelleme vermemesine rağmen milyonlarca fanı var, yere göğe sığdırılamıyor, Microsoft burada 2-3 yıllık telefonlarına güncelleme veriyor halen daha ekaka muamelesi.

Ben daha önce de yazdım, şimdi de yazıyorum. L950 kullanıcısıyım, ne ölçeklendirme sorunu, ne kilit ekranına geçince hotspot durma sorunu ne de başka bir şey var. Kapitalist düzen böyle, adam para kazanmak için ister güncelleme vermez hatta canı isterse öyle bir güncelleme verir ki telefon kullanılamaz hale gelir mecbur yenisini alırsın bknz. iPhone 4/4S, S3/S4. Yeni düzen böyle yani yapacak bir şey yok. O yerli dediğiniz Vestel yabancılardan daha fazla soymaya çalışıyor kendi milletini. Konuşulacak çok şey var da yeri burası değil.

Sikinti surada;Note5 guncellemeyi gec alsa veya hic almasa yapamadigi sey yok.

Yani sana Windows dilinde anlatayim,Wp8.1 Skype kullanamazken Android de 2.3 den son Android surumune kadar kullanabiliyorsun

https://support.skype.com/tr/faq/FA34494/android-2-2-ve-onceki-surumlerinde-android-icin-skype-artik-sunulmuyor-mu

Ha keza digerleri de ayni sekilde.Fonksiyonellik bakimindan Android in Wp yi katlamasini saymiyorum bile

2.3 surumu 2010 da cikti

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Android_version_history

• Biyturs_OnSr kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle size kızmadım usluptan dolayı öyle anlaşıldıysa kusura bakma. Microsoft'un 3 yıllık telefona güncelleme vermesini ben de takdir ediyorum, kızdığım nokta yaptığı işi yarım yamalak yapması.

950-950xl da bu tarz sorunlar yok evet. Ama olaya şu gözle bakalım. Ortada bi ölçeklendirme sorunu var ve Microsoft bunu yeni telefona yönlendirmek için yapmış olsun diyelim. İyi peki sonuçta kapitalist sistem istediğini yapar. Ama bir kaç yapı sonra bu problem ortadan kalkıyor, yani Microsoft'un boyle bir amacı yokmuş. Dediğim şu, neden Microsoft bunu önceden düzeltmiyor da aylar sonra vereceği güncellemeye bırakıyor.

Ayarlardaki sorunlar derken kilit ekranında hotspot'ın kopması değildi demek istediğim. Basit bir arayuz sorunu. Ayarlar uygulaması ilk değiştiğinde çoğu ayar 8.0 dan kalan menülere yönlendiriyordu ama bi kaç yapı sonra büyük bi çoğunluğu düzeltildi. Th2 dağıtılmadan wifi/region vs ayarlarının da düzeltilmesi gerekirdi ama rs2'ye bırakıldı.

2 yıl once tanıtılan W10 mobile'ın action center'ını hatırlayın. Th2'nin onunla alakası bile yok neredeyse, hatta neredeyse değil direk olarak yok hızlı cevaplama olayı dışında.

Rs1 insider'da messaging everywhere beta vardı ve çok güzel çalışıyordu. Bi kaç update sonra iptal edildi ve dediler ki mesajlaşma skype'a entegre olacak. Rs1 dağıtıldı skype hala beta, mesajlaşma özelliği yeni getirildi. Şöyle bi düşününce mesajlaşmaya entegre skype mı daha mantıklı yoksa skype'a entegre mesajlaşma mı?

Ben bana güncelleme verilmediği için kızgın değilim, isterse registry hack'i de engellesin Microsoft. Ama bi iş yapıyorsa düzgün yapsın. Sistemi sevdiğim için gelişmesini istiyorum ama adamlar benim kadar dert etmiyordur mobile'ı.

• Mi4 android destekliyor. Üreticiyle iletişime geçin. Microsoftu bağlamaz yaşadığınız sorunlar. http://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_4-6518.php Ha iphone windows yüklemeye çalışmışsın ha mi4'e windows. Telefonunun üreticisi windows 10 firmwaresi vermiyorsa cihazının arkasında durmuyorsa microsofta ne mi4'den mp3'den.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-Militarist -- 16 Eylül 2016; 15:46:36 >
  • e-Militarist E kullanıcısına yanıt
    Bilmediğiniz konular hakkına yorum yapmayın.Mi4 lte,windowsla ilgili yazılım işi ms sorumluluğunda.

• quote:

Bilmediğiniz konular hakkına yorum yapmayın.Mi4 lte,windowsla ilgili yazılım işi ms sorumluluğunda.

Hayır Microsoft açıklama yaptı geçen yıl. Önceliğim kendi ürettiğim telefon dedi. Sorun yaşarsanız beni ilgilendirmez dedi. Ara bak google'ı oku.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-Militarist -- 16 Eylül 2016; 15:48:52 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

Mi4 android destekliyor. Üreticiyle iletişime geçin. Microsoftu bağlamaz yaşadığınız sorunlar. http://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_4-6518.php Ha iphone windows yüklemeye çalışmışsın ha mi4'e windows. Telefonunun üreticisi windows 10 firmwaresi vermiyorsa cihazının arkasında durmuyorsa microsofta ne mi4'den mp3'den.

Şu tele kaç para vediyseniz aynı paraya almaya razıyım.Hem siz hem de forumdakiler rahatlar.P.m ile ulaşabilirsiniz

Pm gönderildi.

• quote:

quote:

Hayır Microsoft açıklama yaptı geçen yıl. Önceliğim kendi ürettiğim telefon dedi. Sorun yaşarsanız beni ilgilendirmez dedi. Ara bak google'ı oku.

Miui'nin cevabına mı size mi inanayım? Çok kararsız kaldım...

• quote:

quote:

quote:

Miui'nin cevabına mı size mi inanayım? Çok kararsız kaldım...

Yazılımı yapan Microsoft. Mui dış kapının dış mandalı. Vermemekte haklı mşcrosoft. Kendi yazılımı. Mui mi yapıyor windowsu. Mui yumatu gibim bişey.

• 
Sayfa: önceki 15031504150515061507
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.